Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hagynátok sírni 1 hónapos gyereket, hogy belealudjon a sírásba?Ha igen meddig? fórum

Ti hagynátok sírni 1 hónapos gyereket, hogy belealudjon a sírásba?Ha igen meddig? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. dec. 4. 13:14
ótejóég, ez egy 5 éves fórum :)
2014. dec. 4. 13:11
Nem, nem hagynám egy percig sem az 1 hónapos babámat (sem).
2014. dec. 4. 13:10
Szadista állat a barátnőd! Remélem mikor öreg lesz és pelenkázni kell a gyerekei hagyják majd sírni ríni nyavajogni!
95. Pipi57 (válaszként erre: 93. - Mézes-Krémes)
2014. dec. 4. 13:00
Bizony ,mit nem adna az egy kisgyermek sírásáért akinek nincs,vagy soha nem is lehet gyermeke!:(
94. Pipi57
2014. dec. 4. 12:58
Nem szabad sírni hagyni.Ő még a sírással fejezi ki ,ha valami nincs rendben.Ok nélkül nem sír!
93. Mézes-Krémes (válaszként erre: 59. - Kék013)
2014. dec. 4. 12:57
Milyen ember ez?!... Te jó ég, nem találok szavakat! Minek az ilyennek gyerek?! Aki meg normális anya lenne, és szeretné, becsülné, annak meg nem jön össze!!! :( Sajnálom a két gyereket, hogy ilyen anyának nem nevezhető valaki mellett kell majd növekedniük. :(
92. Frau Schrödinger (válaszként erre: 87. - A14deb9047)
2014. dec. 4. 12:57
Pont így gondolom én is!
2014. dec. 4. 12:54
Ilyen pici babát nem szabad hagyni. Még szokja a világot, kell az anyai test melege, az érintés, hogy megnyugodjon és biztonságban érezze magát.
90. Szabó B (válaszként erre: 21. - Jency83)
2014. dec. 4. 12:39
igazad van
2011. jún. 4. 21:51
Nem, egy ekkora babának még szüksége van arra, hogy megnyugtasd és elaltasd. Nekem 16 hónapos a kislányom, de csak hisztivel hagyom az ágyban elaludni, ha tényleg sír, akkor megvigasztalom és próbálom megoldani a problémáját.
2011. jún. 4. 19:03
Sosem hagytam és most sem hagynám sírni a gyerekeimet. Pedig már nagyok.
2011. jún. 4. 19:02
Nem. Még 5 év múlva sem!
2011. jún. 4. 18:58
Nem.
2011. jún. 4. 18:57
egy hónapos babát NEM!!!
2011. jún. 4. 18:37
Én biztos nem hagynám a fiam már 3 éves de most sem szoktam hagyni.:(:(:(:(
2011. jún. 4. 17:45
Én sem hagynám sírni. Azzal azt jelzed, hogy Rád aztán nem számíthat, ha baja van. Egy egy hónapos még nem tud hiszizni . Még jó sokáig nem tud. És a sok sírás nem jó a baba idegrendszerének.
2010. jan. 16. 14:27
Én biztosan nem hagynám.
2009. okt. 20. 09:13
Nem!!A kicsik okkal sírnak mivel mással nem tudják magukat ki fejezni.Sokszor az is elég ha csak érzi az anya illatát hangját és meg nyugszik..
2009. okt. 8. 20:38
Nem hagynám sírni. 16 éves a lányom, egyedüli gyermek, mindenki azt mondta, amikor pici volt, hogy hagyjam, nem árt egy kis sírás, elrontom, ha minden kis sírásra ugrok. Persze a picik nagyon is tudatosak és tudják miért sírnak...azért, mert szükségük van ránk. 16 hónapos volt, amikor sírás közben nem vett levegőt és elájult. Ezt utána nagyon nagy odafigyeléssel kellett kezelni egész 6 éves koráig. Nehéz volt, de ezen a korszakon is túljutottunk. Mindig is tudta mit akar,most is, kiegyensúlyozott kamasz...kivéve amikor nem:-) Soha nem volt gondom a fegyelmezéssel.De nagy fegyelemre volt szükségünk mindkettőnk részéről.
2009. okt. 8. 20:29
NEM!
2009. okt. 3. 16:58
Ne hagyd sírni!!! Az én babóm 3 hónapos és eleinte ő is csak rajtam aludt el, persze nem mindig, de mára, 3 hós, kinőtte! Rákapott az ujjára és azt szopikázza! Ez megnyugtatja! Ne legyél kétségbe esve, kialakul majd az alvási szokása, de addig legyél mindig a közelébe és ha kell vedd ölbe!
77. monizsofi1982 (válaszként erre: 75. - 6f111c3b0c)
2009. okt. 2. 15:45

Én is ezzel próbálkozom,de eddig még nem jött össze :)

Jobban igényli,hogy felvegyem és odabújjon,remélem azért sikerül majd rászoktatnom,hogy ne ölben aludjon el /bár még elbírom az 5 kilóját/,de addig is marad ez.

2009. okt. 2. 09:51
Pár hét/hónap alatt meg lehet ismerni a sírások fajtáját,hogy mikor miért sír a baba. Szerencsére a fiacskámnál hamar rájöttünk,h a kicsit nyöszörgös dalolós sírással altatta magát. :-)
2009. okt. 1. 19:45
Két gyermekem van. Egy 4 éves és egy két és fél hónapos! Soha, de soha nem hagyom, hogy sírás által aludjon el. Nyugtasd meg! Nem muszáj felvenni, elég simogatni és beszélni, énekelni hozzá. Felvenni tényleg csak akkor, ha nagyon nyugtalan és nyugtathatatlan. Viszont egy jó tanács: szoktasd ahhoz hozzá, hogy egyedül is el tudjon aludni. Nálunk nyitva van félig a szobaajtó, hallja a hangunkat, ha sír, bemegyek megnyugtatom, megpuszilom, aztán vissza kimegyek másik helyiségbe. Van, hogy 5-6-szor is eljátsszuk ezt, de így is tudja, hogy anya a közelben van és számíthat rá. SÍRNI NE HAGYD!!!!
74. Edusch
2009. okt. 1. 19:38
Se bébit, sem féléveset, sem egyéveset. Azért van az anya. Vígaszra vár, szeretetre, rosszul érzi magát vmitől, nincs komfort érzete...de ezt egy anyának tudnia kell, hogy miért és hogyan sír a gyermeke. Attól tuti nem lesz lelki sérülése, ha megvígasztalod. Nem egyszerű, az biztos a gyereknevelés. 10 perc boldogság és 50 perc aggódás..kb óránként, azt mondják. És ez valóban közelítő értrék.:))
2009. okt. 1. 14:31
Nem szabad sírni hagyni szerintem az szívtelen dolog.Aki órák hosszat képes hallgatni ahogy sír a pár hetes csecsemője azzal valami gond van....aki meg nem ér rá ringatni annak minek gyerek??????????????
72. Gavrilo1 (válaszként erre: 37. - Monizsofi1982)
2009. okt. 1. 13:47
Persze hogy azt akarja hgy vele légy- 9 hónapig csak az övé voltál!! És ez nem hiszti- az csak később jön, a személyiség, érzelmi világ fejlődésének egy lépcsőfoka. És valahogy az nem igaz hogy nem lehet gyerek mellett semmit sem csinálni. Nekem mindig sikerült őedig már 5-en vannak. És sose hagytam őket ordítani.
2009. okt. 1. 13:24

Nem nem és nem. Az a pici hozzászokott ahhoz, hogy kilenc hónapig ott van a mama pocakjában és hallja a szívverését. Amikor megszületik szüksége van gondoskodásra és szeretetre, és persze a közelségre, mert ebben a vadidegen világban a mama az egyetlen, akiben teljesen megbízik. Ha sír biztosan azért van, mert szüksége van valamire. Nem szabad hagyni sírni, én első nyekkre már ugrottam is, hogy felvegyem. Egyáltalán nem lett elkapatva, igazi boldog baba.

Ilyet meg, hogy nem ér rá.... én még nem is hallottam, de a véleményem megvan róla. nekem sem volt időm se takarítani, se főzni, se semmit, mégis minden meg lett csinálva előbb, vagy utóbb.

70. anikko
2009. okt. 1. 13:10
Nekem is volt hasonló gondom, amikor 2 hetes volt a picur. Mivel első gyerekem van hallgattam ismerősre, hogy hagyjam sírni. Annak az volt az eredménye, hogy ő a kiságyban sírt én meg mellette, azt hittem ezzel jót teszek. De ez egy nagy tévedés! Rájöttem hogy fáj a hasa, azért sír, és nagyon nehezen tudtam megnyugtatni, de a vállamon elaludt. Azóta soha nem hagyom sírni. Bár hasfájós, de a vállamon mindíg megnyugszik, ha rögtön felveszem sokkal könnyebb megnyugtatni, mint ha hagyom egy kicsit is sírni.
2009. okt. 1. 12:58
Nem. Féléveset már hagytunk, de 1-2 hónaposat biztos nem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook