Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magasfényű zománcfesték eltávolítása járólapról fórum

Magasfényű zománcfesték eltávolítása járólapról (beszélgetős fórum)


2012. júl. 15. 20:33

Tudna nekem segiteni, hogy a 2o évvel ezelőtt bekent üvegajtóról hogyan lehet a festéket leszedni.aAkkoriban a festő nem vigyázott és az ajtó széleit bekente.Most azért lenne jó ha a fehér festéket feltudnám maratni, mivel most fenyőszinüek lettek az ajtók és egy kicsit kivirit a szélén a fehér.Kaparó nem jó mivel recés üveg azt már proboltuk.

Előre köszönöm

2011. jún. 22. 22:37
Sziasztok! Igaz, hogy nem padlóról kellene, de a zománcfestéket (min. 20 éves) szeretnénk eltávolítani a falról! Valami jó ötletet szeretnék, ha tudtok! A csiszolás esélytelen, a glettelés is, teljesen elcsúszik rajta! Diszperzittel próbáltuk festeni, nem takar! Másik zománc (nyílászáró festék) nem fedi és elcsúszik, nem marad meg, csak nagy nehezen, hőlégfúvó 450 fokon alig szedi és elég nagy felület, hogy a fúvóval szórakozzunk. Azt hiszem ennyit próbáltunk! Valakinek valami ötlet? Arra gondoltunk, hogy tapétát rakunk rá! Ragad-e a zománcfestékre a tapétaragasztó? Vagy ha valakinek van használható ötlete nagyon megköszönném!!!!
10. niikii
2009. okt. 14. 17:18
Sziasztok! Tudja valaki esetleg hogy parkettáról hogy lehet eltávolítani a zománcfestéket úgy hogy ne sérüljön a felület (pár hete lakkoztuk)? Nyílászárókat festettünk, a takarófólia elmozdult és az egész felület apránként zománcos lett. Nagyon örülnék ha vki tudna segíteni. Köszönöm! Niki
9. ancsyangel (válaszként erre: 8. - 2d5a00656a)
2009. okt. 1. 23:03
A kromofág valoban leszed minden festéket ám én mégse ajánlom csempére vagy járolapra mert megmarhatja és akkor vagy a színét veszti vagy akár le is marhatja :S
2009. okt. 1. 18:17
Kromofág
2009. okt. 1. 12:11
Nem, mert feláztattam ismét hígítóval, s addig kitakarítottam a hálót, meg a kisszobát. Most kezdtem el felszedni, hát nem lesz kis munka kapargatni, de így legalább feljön.
2009. okt. 1. 11:05
még mindig nem szedted fel ??? ne parázzzz a higitó nem árt a csempéknek és ha volna egy kaparód -amit még a gázsűtőkhőz is adnak tisztitáshoz azzal nyugodtan nekiálhatsz -elöször a vastagját szed le aztán a maradékkal már a higitó és egy dörzsi szivacs segitségével elbánsz :)
5. Szaszy79 (válaszként erre: 4. - Ancsyangel)
2009. okt. 1. 11:00
Megmondom őszíntén fogalmam sincs milyen a csempe. Nemrég vettük a lakást/házat így ez már benne volt.
2009. okt. 1. 10:22
Sziasztok mielött nekiesel jó lenne tudni, hogy milyen az a csempe mázolt vagy nem köpörcelán tipusu és egyáltalán!!!
2009. okt. 1. 10:09
Kaparos penge - ha nincs megteszi egy kés is -ezel a vastagabb részt el tudod távolitani és higitó -a lakkbenzin vagy a nitro nem annyira veszélyes mint a kromofág simán feljön :)
2009. okt. 1. 10:03
Esetleg Kromofág? Ez elég durva, ha van maradék csempe, először próbáld azon.
2009. okt. 1. 09:53

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan tudnám a padlóról (csempe) eltávolítani a magasfényű zománcfestéket?

Átfestettem a konyhabútort, és egy helyen kifolyt a festék, de természetesen csak akkor vettem észre amikor már jól rászáradt. Ezt a fajta festéket hígítóval, vagy lakkbenzinnel kell hígítani. Ezt öntöttem a csempére is, hagytam rajta ázni is, de semmi :S Béna voltam, tudom, de tudok e valamit tenni. Köszi előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook