Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 25 éve a szervezetben lévő nőgyógyászati spirál, mostanában panaszt okoz.Ki kellene venni.Lehet a műtétnek valamilyen komolyabb következmény fórum

25 éve a szervezetben lévő nőgyógyászati spirál, mostanában panaszt okoz.Ki kellene venni.Lehet a műtétnek valamilyen komolyabb következmény (beszélgetős fórum)


17. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 16. - Mano411)
2016. nov. 1. 18:59
szerintem ezt a nőgyógyász tudná megmondani. de 10 év sok, úgy tudom 5 évente cseréltetik (több kolléganőmnek van). hát nem akarom neked azt mondani hogy fáj, de amiket így beszélgettünk erről a témáról barátnőkkel kolléganőkkel nem kellemes
2016. nov. 1. 11:51
érdeklődnék nekem 10 éve van fent a spirálom semmi bajom nincs vele de most le szeretném vetetni. a kérdésem az lenne hogy menzesz alatt veszik le? nekem ez az első igy nem tudom és hogy mennyire fáj ?,az uh on látni de nem tudom nem e nőte már be magát annyira hogy csak műtéti úton lehet levenni
2013. nov. 9. 17:17
Az anyukámnak is fenn volt tizenegynehány évig (nem most volt). Nem kellett műtét a levételhez, bár azt mondta, hogy nem volt kellemes élmény. Ő is attól félt, hogy teljesen beágyazódott a szövetekbe, de szerencsére nem így volt.
2013. nov. 9. 17:11
Menj el dokihoz és majd meg tudod.
2013. szept. 21. 00:59
Atyaég!Szóhoz sem jutok!Azonnal műtettni kell szerintem.
2013. szept. 21. 00:28
Anyámnak 13 évig volt fent,csak akkor vetette le,mikor megtudta,hogy terhes lett mellette a hugommal. Nem volt semmi panasza,sem a levétel elött,sem a beavatkozás közben (bár akkor azért félt,mert ugye,ott volt a hugom is). Viszont,ha nem látszott,esetleg már teljesen beágyazódott a szövetekbe,úgyhogy mielöbb megmüttetném.
2013. szept. 21. 00:04

A spirál csak 5 évig véd, nem tovább!


5 évente kötelező leszedetni!

2012. aug. 27. 22:29
Szia, lehet hogy védeni véd, de az esetleges szövődmények miatt jobban jársz ha mihamarabb lecserélteted.
9. Tündi66 (válaszként erre: 4. - Rozália)
2012. aug. 27. 09:39

12 évig van fenn,akkor is véd?

Az enyém feljebb ment,nem érződik a zsinór,de uh kimutatta. Így nem tudom ellenőrizni megvan-e.

8. 099c0bed40 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2009. szept. 30. 20:30

Szia, mint laikus eü-s azt tudom javasolni, hogy mindenképpen ki kéne deríteni, hogy hol van most az a 25 éve feltett spirál.

Ha Uh nem látja, akkor egy medence RTG-n kellene, az eszköz ugyanis fém alapú, azaz ha valahol a méhen kívül van, a hasüregben a RTG-nek látnia kell!( sőt a méhen belül is látszik, ha mégis ott van)

Nagyon fontos lenne megtudni hogy merre jár, egyáltalán a szervezetében van-e Anyukádnak, vagy már nincsen, mert esetleg nem vette észre, mikor egy erősebb menzesszel távozott.

Időközben ( a 25 év alatt) nem volt semmiféle olyan nőgyógyászati beavatkozása, ( citológia) ahol eltávolíthatták az orvosok, csak éppen közölni felejtették el Vele??


Ez a helyzet így, hogy Anyudnak panasza van, a spirálról meg nem tudni hogy van-e vagy nincs, nem tűr halasztást, addig menjen orvostól orvosig, míg valaki végre ki nem deríti hogy mi a helyzet.


Hogy a méhnyak gyulladásban van, az magában is okozhat panaszt, jó hogy kezelik, ez így okés, csak nem biztos hogy ez az alap probléma.


Mindenképpen írd meg a fejleményeket, Édesanyádnak pedig a legjobbakat kívánom!

Eszter

7. kisfüles (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2009. szept. 30. 18:21

Kedves Enissa

Nagyon szépen köszönöm a választ.

igen,ez egy elég kacifántos helyzet,ugyanis az ultrahangon nem látták,de édesanyám megmondta,hogy van,és akkor azt mondták,hogy valószínű,hogy a spiráltól van a vérzés,és javasolták,hogy vegyék le.Nagyon szépen köszönöm a jókívánságot.

2009. szept. 30. 17:58
Egyébként fél perc amíg leveszik,nekem is most vették le múlt hónapban.Nem fáj,nem is érezni mikor eltávolítják.
2009. szept. 30. 17:56

Fúú! Ezt jól elhanyagolta:( Hisz 5 évente cserélni kellene.

Mondjuk én anyukámnak 10 évig volt benn, és még akkor sem volt panasza vele.. De neki kivették, mertmár nincs rá szükség klimax, meg társai. Abból nem hinném, hogy nagyobb baj lenne ha kiveszik neki. Inkább abból, ha marad:(

Mert szerintem az okozza a gyulladását.

Ne félj tőle, az nem fáj...

2009. szept. 30. 17:55
Nem szükséges 5 évente cserélni, ha nem okoz gondot, de 25 év.... Az enyém egy alkalommal 12 évig volt fenn, nem volt vészes, amikor levették.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2009. szept. 30. 17:55

Szia Kriszti!


Egyik mondatodban azt írod "nem látták az eszközt"

a másikban azt el kell távolítani..... ha nem látták akkor mit. Lehet esetleg már magától kilökte a szervezet, de a vérzések miatt nem árt egy egészségügyi kaparás biztos úgy gondolták. Nem kell a legrosszabbra gondolni.

Jó egészséget édesanyádnak! Eniss

2. kry84 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2009. szept. 30. 17:54
Ha a spiráltól van a gyulladás,mindenképpen jobb,ha leveszik.
2009. szept. 30. 17:48

Sziasztok


Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy segítsetek nekem,MOST NAGYON NAGY SZÜKSÉGEM VAN A SEGÍTSÉGETEKRE.Édesanyámnak 1985-ben nőgyógyászati spirált helyeztek fel.Sajnos nem figyelt rá,hogy 5 évente cserélni kell az eszközt.Sajnos,mostanában elég komoly panaszt okoz.Időnként vérzése van.Ez a helyzet körülbelül 1 hónapja áll fenn.Ma voltunk nőgyógyászaton,ahol ultrahangos vizsgálaton,már nem látták az eszközt.Ott azt állapították meg,hogy a méhnyak gyulladásban van.Erre a problémára hüvelykúpot írtak fel,és azt javasolták,hogy az eszközt távolítsák el.Én nagyon félek tőle,hogy mivel ennyi idő eltelt,esetleg még komolyabb problémát okozhat,ha hozzányúlnak.Most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy hallottatok-e már hasonló problémáról?Van e valamilyen tapasztalatotok a témával kapcsolatban?Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy válaszoljatok nekem.Nagyon szépen köszönöm

Sziasztok:Farkas Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook