Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jön a tél...fűtési szezon...szólalt már meg a CO érzékelőd? Illetve mit tennél, ha megszólalna? fórum

Jön a tél...fűtési szezon...szólalt már meg a CO érzékelőd? Illetve mit tennél, ha megszólalna? (beszélgetős fórum)

2011. jún. 23. 12:40
Hogy mit tennék? hmmmm... sikítoznék, ahogy a torkomon kifér, és rohangálnék körbe-körbe a lakásban. Ennyi elég, nem?
2009. okt. 1. 13:15
OBI-ban olyan 3500-4000 körül. Nem szeretnék hülyeséget írni
2009. okt. 1. 01:40
nálunk a kéményseprő nézi meg évente egyszer, és a fürdőszobában sípol rendesen. mármint a ketyere. de állítólag nem nagy baj...
2009. szept. 30. 22:02

Nekünk nincs ilyen érzékelőnk pedig nálunk kéményes konvektorok vannak tökéletesen záródó műanyag ablakok, páraelszívó ami ugye ha nincs nyitva az ablak csak a kéményből tud levegőt szívni de hálistennek még nem volt semmi gond.

Lehet, hogy nem ártana beszerezni egyet.

Most nagyjából mi az ára?

2009. szept. 30. 19:00
Nekem azt mondták, hogy nem szabad közvetlenül a fűtőtest, vagy vízmelegítő közelébe rakni. Állítólag a meleget nem szereti.
17. Hoxa
2009. szept. 30. 17:30
Ha mi nem vettünk volna co érzékelőt, lehet, hogy már nem élnénk. Mindenkinek ajánlom a beszerzését.
2009. szept. 30. 17:04
És ha magára a konvektorra teszem ? Csak a szobában van fűtés. Bár a vízmelegítő is ugyanígy mumus nekem a fürdőben, mégha csak a vizet melegíti, de a fürdőt nem fűti...
2009. szept. 30. 16:51
Nálam kb. 1,20-on van, és a hálószoba mellett. Egy "öreg róka" szerelő javasolta így, sokéves tapasztalatára hivatkozva. Bár, olyan hangja van, hogy bárhová tenném, nem lehet nem meghallani...
2009. szept. 30. 16:46
folyt...mert úgy hallottam, lent jobb, mert ha fent jelez be, akkor már régen rossz, mert lent már minden tele van CO-val és akkor már eleve beszívtad...
13. 546185aeac (válaszként erre: 7. - 319cd6978b)
2009. szept. 30. 16:45

Hmm, alaposabban elolvasva téged...

ha leszáll, akkor az hirtelen leszáll, vagy lassan ?

Érted mire vagyok kíváncsi ?

2009. szept. 30. 16:41

Megnyugtat, hogy van, de ha a békés szundikálásból felébresztene, bepánikolnék hirtelen :(

Arra jutottam, hogy akkor erkélyablak kinyit , és erkélyre kifut... Jó helyen van/lesz a konvektor alatt, vagy máshova rakjam ? Tudom, használati utasítás olvasása..., de szeretek több véleményt hallani.

2009. szept. 30. 16:30
Azonnal ablak-ajtó nyitás! Az én kazánom egyébként is olyan, hogy kikapcsol, ha szénmonoxid-ot érzékel. Ősszel egyébként mindig átnézetem a kombikazánt és a kéményt is ellenőriztetem, eddig nem volt baj. Tavaly a szomszéd lakásból úgy rohantak ki hajnalban a lakók, hogy mindenki felébredt. Kiderült, hogy a ház megépülése óta nem látta sem a kéményt sem a kazánjukat szakember. Na, ennek az élménynek a hatására rakattam fel a Co riasztót... Így már dupla biztosításom van:)
10. 546185aeac (válaszként erre: 7. - 319cd6978b)
2009. szept. 30. 16:28
Igen , elég éles a hangja. :(
2009. szept. 30. 16:27
Köszi a válaszokat, jöhetnek még. :)
2009. szept. 30. 16:26
Mi letettük a konvektor alá a földre
2009. szept. 30. 16:24

Nekünk is van és rengetegszer becsipogott és nagyon rossz hangja van úgyhogy ki is vontuk a forgalomból. Először úgy próbáltuk hogy magasabbra tettük de úgy meg semmi értelme mert a CO nehezebb a levegőnél és leszáll a talajra.

Ja de mondjuk most tértünk át nem tom milyen fűtésre. A lényege hogy a kazán kifele szellőzik egyenesen , tehát nincenek csövek a házban és tejesen zárt. Simán gázzal működik, elektromos vízmelegítő és erről megy a fűtés is meg a melegvííz is. Nem tom mi a neve de legalább nem fogy ki soha a melegvíz, viszont ha áramszünetvan akkor nincs.

2009. szept. 30. 16:13

Szia!

Sajnos nekünk sokszor megszólal.. hiperérzékeny a csipogó


bevált módszer: gyergya! ha elalszik gáz van és alapos szellőztetés, ha nem akkor csak szórakozik a kütyü


Mi átnézettük a cirkót, kicseréltettünk rajta pár régi dolgot, még mindig megszólal néha, de nem azért mert gond van, hanem mint említettem érzékeny.


Szellóztetés azért akkor se árt, ha a gyertya nem alszik el...

Mindenesetre én megnézetném egy szerelővel...

2009. szept. 30. 15:58
nekünk olyan volt a cirkónk,hogy egyből le is kapcsolódott,ha magas volt az érték.ablak nyitás és minél hamarabb átnézetni a szerelővel a készüléket!
2009. szept. 30. 15:55

Erkély ablak :)

Nekem nem egyszer szólal meg, sajna gőzre is nagyon érzékeny

2009. szept. 30. 15:42
erkély:)
2009. szept. 30. 15:41
Sziasztok. Félek, hogy egyszer csak megszólal... Jó öreg pesti albérlet...ablaknyitás az erkény felé, vagy futás a gangra ki a másik irányba ?
2009. szept. 30. 15:39
Jön a tél...fűtési szezon...szólalt már meg a CO érzékelőd? Illetve mit tennél, ha megszólalna?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook