Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kenceficével lehet egy télkárvallott bőrzsekit felújítani? fórum

Milyen kenceficével lehet egy télkárvallott bőrzsekit felújítani? (tudásbázis kérdés)


21. szimre
2008. ápr. 30. 13:15

Köszönöm a segítségeteket. A babaolaj bejött, szépen kifényesedett, és megpuhult a bőr.

A kezelést követő héten pedig a buszon beleakadtam egy nem rendesen meghúzott csavarba, és a dzsekim kb. 15 cm hosszan kiszakadt. :(((

2008. ápr. 20. 21:15

A méhviasz tartalmú bőrbalzsamról már én is hallottam, sőt, láttam is egy "bemutatót", ami nagyon hatásos volt, ám baromi drága...


A párom sokat megért bőrdzsekijét babaolajjal szoktam rendszeresen átkenni. Első körben még koszt is hoz le, annak ellenére, hogy előtte vizes ruhával át van törölve, utána már "csak" fényesít.

Az illata nagyon kellemes, ha valaki szereti az ilyen babás "szagokat", de a hatása nem túl tartós.

19. Suhi
2007. dec. 21. 17:41

paraffin olaj + alkohol keveréke... ruhával áttörölni:)

Régi bútorokra is jó, visszaadja nekik a szép színt.

18. M.Ildikó (válaszként erre: 17. - Szimre)
2007. dec. 20. 13:57
Én a paraffin olajat használom a fiam bőrdzsekijéhez. Az a legjobb. Gyógyszertárban beszerzhető dl-es kiszerelésben.
17. szimre
2007. jún. 12. 08:27
Egyre több hasznos ötletet kapok, nagyon szépen köszönöm Mindenkinek! :))))
2007. jún. 11. 18:31
Lehet kapni méhviasz tartalmú bőrbalzsamot. Cipőkre, bőrkabátokra, de még a bőr ülőgarnitúrára is kiváló.
15. Suesue
2007. márc. 10. 13:39

A legjobb cucc a paraffin olaj, fényesít és a kiszáradt bőrt felfrissíti.

Én általában vattapamacsra szoktam rakni, és azzal törlöm át, mivel ha a bőr beszívja akkor a pamacsra lehet még rakni olajat.

Azzal pedig tudod kontrollálni, hogy ne ússzon az olajban, hanem felfrissítse illetve feltöltse a repedéseket oly módon, hogy a bőr ha olaj éri akkor vissza duzzad az eredeti méretére.

Minden bőr fajtára alkalmazható, én még a ülőgarnitúrámat is így kezelem.

14. szimre
2007. febr. 28. 17:19
Mindenkinek köszönöm az eddigi ötleteket:))))
2007. febr. 28. 16:10

Kedves Szimre!

Az én mindentudó könyvem ezt írja:

1.Bőr általános tisztításához szükséges: alkohol,glicerin,törlőrongy.

A bőr rugalmas marad,ha néhány csepp alkohol és glicerin keverékével bedörzsöljük.


Sok sikert!

12. szimre
2007. febr. 28. 16:06
Köszönöm az eddigieket. Igaz, hogy a mestertől sajnálom a pénzt, de azért tönkre sem szeretném tenni.
11. sculli
2007. febr. 28. 16:00
hiszed ha nem ,szilikon spray a legjobb.Ne a lakásban fujd mert nagyon csuszik.
10. 'szti (válaszként erre: 9. - Szimre)
2007. febr. 28. 15:55
Akkor arra biztos jók lesznek az ajánlott olajos kencék. Azért először kevésbé feltűnő részen próbáld ki :-)
9. szimre (válaszként erre: 8. - 'szti)
2007. febr. 28. 15:44
Nem, rendes tisztességes sima felületű. A tél elején még fényes (no nem csillogó, az még vadi új korában sem) volt szegénykém.
8. 'szti (válaszként erre: 6. - Szimre)
2007. febr. 28. 15:31
ugye nem hasított bőr?
7. Bazsó (válaszként erre: 6. - Szimre)
2007. febr. 28. 15:30

Kedves szimre!

Van egy könyvem"mindentudó könyv a háztartás trükkjeiről" cimmel.

Abban az áll:-természetes bőrfényező: 3 dl lenolajat feforralunk,majd lehűtünk.

Ezután 3 dl ecetet adunk hozzá.

Ronggyal felvisszük,majd fényesítjük.


Esetleg megpróbálhatod!

6. szimre (válaszként erre: 3. - 'szti)
2007. febr. 28. 15:13

Elnézést, már éppen megírtam az előbb, de elküldés előtt elszállt a háló.

A nyálkás, ködös, esős, szeles időtől (egész télen őt viseltem) mattá vált a felülete. Tapintásra teljesen puha a bőr, de úgy néz ki, mintha tök kiszáradt lenne. Egyébként mogyoróbarna színű. Mesterhez nem akarom elvinni, mert képes lenne 3-4000 forintot is elkérni érte.

Ha tudtok valami házitündér-praktikát, igen hálás lennék.:)))))

Előre is köszönöm a segítségeteket:

Imre

2007. febr. 28. 14:58

Alvázvédőzni kell?:)

...baba olajat én is hallottam ,még nem próbáltam!

2007. febr. 28. 14:49
ecetes ollóval,na jó csak vicc volt,sajnos nem tudok sígíteni
2007. febr. 28. 14:06
milyen télkárt szenvedett az a szegény dzseki?
2007. febr. 28. 14:05
Állítólag babaolajjal bédörzsölni,majd puha rongyal áttörölni.
2007. febr. 28. 14:03
Házitündérkék! Milyen kenceficével lehet egy télkárvallott bőrzsekit felújítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook