Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1915. Wikybaby (válaszként erre: 1898. - Andelina)
2014. jan. 7. 05:45
Szia.Láttam a beszámolot a flabelos-ról és érdekelne a te véleményed is!Mert szeretném kiprobálni,találtam egy jo kupon oldalon egy ajánlatot 10x10 perces edzést!Szerinted megéri kipróbálnom?Az elmúlt 1 év alatt jött rám kb. 5 kg felesleg amit leszeretnék adni főlleg a hasam meg a csípőm az amin ez a legjobban látszik is.Megszeretném azt is kérdezni hogy amikor du.-is kicsit éhes voltál akkor mit értesz az alatt h egy kis omlettet ettél?És mekkore adagokat fogyasztottál?A közérzetem meg az egészség miatt is szeretném kiprobálni.Kicsit erősíteni!Várom a válaszod!Véleményed!Előre is köszike Üdv viki
1914. SzánI. (válaszként erre: 1913. - Holdacska1)
2014. jan. 4. 18:50
Ezzel annyira egyetértek!!!!! Semmi a négyzeten. :D
2014. jan. 4. 18:02
Szerintem semmit nem ér.Több barátném is jár,fogyni egyik sem fogyott tőle egy dekát sem.
1912. Tündi66
2014. jan. 3. 22:55

BUÉK!

Hogyan álltok a flabival? Vélemények?

1911. betty8421
2013. dec. 14. 14:46
1 hete vettem bérletet, kíváncsi leszek használ-e valamit. Mennyi idő után kezdtétek a p2-t?
1910. panka2
2013. nov. 25. 00:12
ez a flabélos jaj istenem..no azt hírdetik 10perc 45 perces kemény edzésnek felel meg,ha ez igaz,akkor ha valaki diétázik fogynia is kellene vagyis segíteni a fogyásba)szerintem..
1909. zsolt71 (válaszként erre: 1908. - 34f65b2028)
2013. nov. 15. 06:10

Azért ne keseredj el, olyan nincs, hogy nem megy, legfeljebb nagyobb kitartás kell hozzá... Ha nincs vmi komolyabb anyagcsere problémád, akkor a hízás és a fogyás szabályozható az étkezéssel és a mozgással.


Abban teljesen igaza van a dietetikusnak, hogy ha súlyod az életmódodnak megfelelő, normál tartományban van, akkor onnan valóban nehezebb lejjebb menni. Nehezebb, de nem lehetlen, viszont szinte bizonyosan nem a kalóriák számolgatásával fogsz előrébb jutni.


Nagyon nem mindegy, hogy az áhított 5 kiló hozzád mérten mennyi: 100 kilóból vagy mondjuk 55-ből szeretnél fogyni, mindez milyen magassághoz és testösszetételhez tartozik!


Vesszőparipám ez a kilók számolgatása téma... Honnan jön ez az 5 kiló? Miért pont 5? Miért nem 6 vagy 4? Miből akarsz fogyni 5 kilót? Nagyon zavarna-e, ha a mérleg továbbra is ugyanannyi kilót mutatna, csak a tükörbe nézve egy formásabb, izmosabb testet látnál, jelentős körméret csökkenés mellett? Vagy csak az a lényeg, hogy mínusz 5 kiló legyen a mérlegen?


5 kilót fogyni lehet viszonylag gyorsan, számtalan csodadiéta kering a neten. Akik kilókban mérik a fogyást, azok számára szinte mindegyik ilyen diéta hatékony... :-) Megvan az áhított 5 kiló pár hét alatt, szuper! Aztán a következő hetek-hónapokban ugyanannyi vagy több visszajön, és nem értik, hogy miért.


Ha módodban áll, csinálj valahol egy testösszetétel mérést. Nem önmagáért, hanem azért, hogy ha valamitől, például a Flabi segítségével elindul a fogyásod (inkább alakváltozásod!), akkor tudd ellenőrizni, hogy ez miből történt: vízből, izomból vagy testzsírból vesztettél súlyt.


A csodakúrák súlyvesztése az első kettőből történik. Egy életmódváltáshoz kötött, normál ütemű fogyás jellemzően zsírból történik, és ez lenne a cél. Nem 5 kiló fogyás, hanem - ha végképp kilókban akarsz számolni - 5 kilóval kevesebb zsír a testedben.


Ha egyébként teljesen normálisan nézel ki, átlagos testalkattal, az általad problémásnak ítélt területek kívül nincs rajtad felesleg, akkor picit nehezebb dolgod van. Azért, mert ez egyedi, alkati kérdés, és ahogy az előbb írtam, sajnos nem létezik helyi vagy célzott fogyás. Igen, boldogabb világban élnénk, ha mégis lenne ilyen, de nincs, sajnos.


Pont emiatt, ha például mától kezdve csinálnál napi 200 felülést egy hónapon keresztül, ETTŐL egy dekával kevesebb zsír sem lenne a hasadon. Csinálnál magadnak egy szuper kemény hasizmot a háj alatt, aminek azért nem örülnél, mert így már nem férnél bele a mostani nadrágodba... Most még bele tudod gyurmázni magad a nadrágba, de ha a hasad alatt lett egy kemény izom, azt már nem fogod tudni összenyomni...


A Flabitól - az első időszakban - elsősorban formai változást tapasztalnál. A MEGLÉVŐ izmokat formálja, feszesíti, az izmok rugalmasságát, összetételét javítja. Nagyon jó hatással van a zsigeri zsír csökkentésében is, ezért látványos a változás a has körméret csökkenésben sok embernél, főleg az alma típusú alkatúaknál.


A Flabi nem fogyaszt. A Flabi az izmokat bírja munkára, amely munkához a szervezetnek több kalóriára van szüksége. Ezt a pluszt - bizonyos feltételek mellett!!! - az elraktározott zsírból tudja fedezni. A Flabi nem más, mint egy alternatív mozgásforma, ennél nem több és nem kevesebb. A legtöbben fogyási céllal kezdik el használni. Akik megértik, hogy nem a gép fogyaszt, hanem a megváltoztatott életmódjuknak köszönhetően fogynak, azok sikeresek. Akik megértik a táplálkozás-folyadékfogyasztás-mozgás "szentháromságát", azok sikeresek a Flabival IS.


Azért "is", mert bármilyen más mozgásformával is elérnék ugyanezt, csak bizonyos okok miatt nem jöhet szóba más mozgásforma. Ezen okok a lustaságtól az időhiányon át az egészségügyi problémákig terjednek, egyéntől függően.


A Flabi egy intenzív izommunkát eredményező, de a szívet és a tüdőt nem terhelő mozgási alternatíva, sokak számára az egyetlen elérhető mozgási mód. Nem csak fogyási céllal használják, bár a többség igen. A gép orvostechnikai eszköz minősítéssel rendelkezik, egy csomó mozgásszervi probléma kezelésében is hatásos eszköz.


Mást nem tudok javasolni, csak azt, hogy próbáld ki. Ahogy 1 alkalom edzőtermi munkától sem vársz látványos eredményt, úgy a Flabitól se várj el ilyet, ez nem csodagép! :-) A tapasztalatok azt mutatják, hogy már 1 havi, INTENZÍV, tehát napi szintű használat LÁTHATÓ és MÉRHETŐ eredményeket hoz, elsősorban nem kilókban, hanem centikben és látványban. A változás intenzitása attól függ, hogy a fenti "szentháromság" mindhárom elemére odafigyelsz-e. Ha nem, akkor is lesz változás, csak sokkal lassabb... Ezt pedig sokan nem szeretik kivárni, mert ugye minden azonnal, de inkább tegnapra kéne :-) Ahogy a hízás is pár nap alatt történt... Érdekes módon erre volt elég idő, hónapok vagy évek, de fogyni mindenki napok és hetek alatt akar, tisztelet a kivételnek!


Szóval, bármennyit olvashatsz róla, a legtutibb a próba. Rengeteg szalon, stúdió van, ahol ezt meg tudod tenni. Keress olyan helyet, ahol értenek is hozzá, ez sajnos nem egyértelmű... :-(


Üdv,

Zsolt

1908. 34f65b2028 (válaszként erre: 1907. - Zsolt71)
2013. nov. 14. 21:54

Utána olvastam persze, de érdeklet a véleményed is, mert láttam,hogy jártas vagy a témában.

Én kimondottan fogyás céljából akartam menni.Azért vagyok kicsit szkeptikus a témában,mert magamon látom és tapasztalom,hogy a futástól nem fogytam.Önmagában nem segített.Ördögi körnek érzem, mert ha többet sportolok éhesebb vagyok,akkor nem tudom tartani a diétát. Egyszer egy dietetikus azt mondta azért nem tudok fogyni,mert a normál tartományba vagyok és innen a szervezet nehezen enged már.Esztétikailag persze engem zavar.Nem hiszem,hogy 5 kilót olyan nehéz leadni,nekem mégse megy...:(

Azért kösz!

1907. zsolt71 (válaszként erre: 1906. - 34f65b2028)
2013. nov. 14. 21:28

Arra volt kategórikus nem a válasz, hogy lefogyaszt-e a hasadról és a csípődről. Semmi nem tud helyileg fogyasztani, nem létezik olyan kategória, hogy "helyi fogyás" vagy "célzott fogyás". Ahogy nincs "célzott hízás" sem, hiszen az sem volt kívánságműsor, hogy hova rakódjon... :-)


Engedd meg nekem, hogy ne írjam le századszor is, miről szól a Flabélos. Olvass vissza itt a fórumon, vagy keress rá a gugliban a "hitek és tévhitek a Flabélosról" írásra. Ennél bővebben pedig - szintén gugli alapján - a "Flabélos hírlevél sorozat" részeiből tudsz tájékozódni.


Megnyugtatásul: nálad sem lenne hatástalan, ettől ne félj. Azért kérem csak, hogy tájékozódj, hogy tudd, miről szól ez az egész, és akkor el tudod dönteni, hogy megfelelő-e neked vagy sem.


Üdv,

Zsolt

1906. 34f65b2028 (válaszként erre: 1905. - Zsolt71)
2013. nov. 14. 21:12

Kedves Zsolt!

Ezeken már túl vagyok.1éve rendszeresen futok,nekem 8-10 km egy edzés,heti háromszor.1 kilót nem fogytam tőle,izmosodtam,de zsírégetés nem indult el.Pedig próbáltam intervallum edzéseket is. Mivel lisztérzékeny vagyok az étrendem elég körültekintő.Szülésem óta nem mozdul meg onnan a zsír(akkor jött fel) és sajnos, ha többet eszek ,akkor egyből ott telítődök.Nézegettem ezt a gépet és elgondolkodtatott.A barátnőm akit régen láttam két hónapja feltűnően vékonyabb lett,ő ajánlotta nekem.

De ha ennyire kategórikusan nem a válaszod,akkor mire is jó?

Köszi,mégegyszer;-)

1905. zsolt71 (válaszként erre: 1904. - 34f65b2028)
2013. nov. 14. 21:08

Szia! Ha a Flabélos-ra gondolsz, az nem kezelés... Ha az a kérdés, hogy lefogyASZT-e a hasadról és a csípődről 5 kilót, akkor a válasz: nem.

Semmi nem fog rólad lefogyasztani semmit! Te tudsz fogyni, ha változtatsz az életmódodon, odafigyelsz az étkezésedre és választasz egy mozgásformát, amit RENDSZERESEN végzel. A Flabi egy ilyen mozgásforma, egy mozgási alternatíva, nagyon sok pozitív élettani hatással. De nem fogyasztógép, ha esetleg erre gondoltál.

Üdv,

Zsolt

1904. 34f65b2028 (válaszként erre: 1903. - Zsolt71)
2013. nov. 14. 20:58

Szia Zsolt!

Szerinted 5 kiló feleslegnél hatásos lehet ez a kezelés? Csípő és has tájékon van csak.

Köszi

:-)

1903. zsolt71 (válaszként erre: 1902. - Kpeter68)
2013. nov. 13. 12:21

Szia! Itt az oldal jobb felső sarkában a "Keress!" mezőben keress rá UNISER fórumtársunk nevére, az adatai között megtalálod az elérhetőségét. Valószínűleg ő fog tudni neked segíteni.

Üdv,

Zsolt

1902. kpeter68
2013. nov. 13. 10:52
Sziasztok szeretném megkérdezni szerintetek miért kopog a flabélos menet közben, sőt ha rá állok olyan mintha kottyanna a tető rajta. Sajnos pont egy hónapja járt le a garanciája.
1901. Luca
2013. nov. 12. 17:06

sziasztok


Szeretnék tanácsot kérni hogy melyik gép lenne jobb ki mit használ, a 3 D vagy a vertikális mozgású ?

1900. Edit1965
2013. nov. 9. 17:45
Mármint 10 perc használattal kezdeném.
1899. Edit1965 (válaszként erre: 1896. - Zsolt71)
2013. nov. 9. 17:44

Köszönöm szépen a választ !

Venni nem akarok gépet, csak használni. Van is itt a közelben. 10 perc, és remélem, hogy a gép mellett van szakember is, olyan, mint te, aki ismeri a gépet és az emberi szervezetet is.


Arra gondoltam, ez a gép kimozgat, és utána lehet tornázni. Jártam is így régebben kezelésre, előbb kimozgatott eg gép, utána volt a gyógytorna.


Azt én nem hiszem, hogy ettől még fogyni is lehet, mert a helyes és minőségi étkezéstől, és a mozgástól lehet fogyni. :)

1898. andelina
2013. nov. 9. 08:47
Sziasztok! Végre én is beszámolhatok eredményekről :) 2 hete használom a flabit, -2 kiló,comb - 2cm, csípő -4 cm, derék -2 cm. Persze a kajálásra is odafigyelek, kevesebbet eszek, nem nassolok, de reggelire ugyanúgy megeszem a teljes kiőrlésű kenyeret, délelőtt gyümölcs, dél körül kávé egy kis sütivel, ebéd kisebb adag rendes kaja 2 óra után, aztán egy banán du 5 után. Ha este megéheznék, akkor vagy sali, vagy fehérjeturmix, vagy hamletféleség. Szóval nem éheztetem magam, ez a lényeg. A két hét alatt háromszor voltam futni, sajnos több nem fér bele.Ja és a sok víz, az nagyon fontos!
1897. zsolt71 (válaszként erre: 1895. - Tündi66)
2013. nov. 7. 20:13

Szia Tündi!


Amire gondolsz, az a "zsírindex" mérés, vagyis a test százalékos zsírtartalmának a kiszámítása. ELVILEG ezt MÉRI a gép, GYAKORLATILAG a bevitt adatokból SZÁMOLJA az ú.n, BMI-t, vagyis a testtömeg indexet.


A különbség annyi, hogy ez utóbbihoz nem kell semmilyen érzékelőt megfogni, az életkor-súly-testmagasság "szentháromságból", egy fix képlet alapján ki lehet számolni... :-) A kapott érték értelmezésekor viszont tudni kell, hogy női vagy férfi értékről van szó.


A Te számaid alapján - a Flabihoz adott leírás alapján - 17 és 22%-os érték között soványnak számítasz... 22-25 között a normál, 29 felett meg már "túl zsíros"...


Maradjunk annyiban, hogy örülj a csökkenő értéknek, de messzemenő következtetéseket ne vonj le belőle... :-) Léteznek VISZONYLAG megbízható, orvosi műszer minősítésű mérlegek, amelyek tudnak testösszetételt mérni. Ezek már elég jó képet adnak a zsír- és izomszázalékról, a zsigeri zsír mennyiségéről, mérik azok is ezt a bizonyos BMI-t, illetve még néhány más adatot is.


Üdv,

Zsolt

1896. zsolt71 (válaszként erre: 1894. - Edit1965)
2013. nov. 7. 19:59

Kedves Edit!


A Flabi nem ráz, az a konnektor, ha bedugod az ujjad... :-) A Flabi platója BILLEG, folyamatosan kimozdít a függőleges, egyensúlyi helyzetedből. Mivel mindezt nagyon gyorsan teszi, úgy NÉZ KI, mint ha rázna, de a rázás, rázkódás egy össze-vissza, iránytalan mozgás, a Flabi viszont nem az!


A gép mozgatásának eredménye egy bizonyos rezgéstartományú vibráció, ami jótékonyan hat a szervezetre. Ebből - részben - következik, hogy van olyan vibráció is, ami viszont károsan hat. Ilyen például az útépítő bácsik által használt vibrációs tömörítő. Illetve sajnos ide tartoznak a gagyi, noname gyártók "vibrációs masszírozói" is, amit itthon általában "FlabélosHOZ HASONLÓ elven működő gép"-ként hirdetnek.


Nem a szavakon lovagolok, de tényleg fontos a megkülönböztetés. Sírni tudnék, amikor valaki olyat ír, hogy "lerázza róla a hájat". Ja, mert az olyan... :-)


A Flabi mozgat, ha úgy tetszik, kimozgat, az izületekre nemhogy káros, hanem egyenesen előnyös a használata! Ez az egyik igen fontos, pozitív élettani tulajdonsága, rengeteg jó tapasztalat van fájós derekak, "beállt" hátak és vállak állapotának javulásában.


Természetesen ésszel kell használni, főleg a térdekre érdemes odafigyelni. Eleve LAZA, vállszélességű terpeszben kell állni rajta, egyenes háttal és nem lógó fejjel. 10-es fokozat felett pedig a térdeket egy KISSÉ jobban érdemes berogyasztani, hogy semmiképpen ne feszüljön.


A fokozatok 1-30 között szabadon állíthatóak, illetve van a gépen 3 különböző, előre beállított program. Fontos a fokozatosság, alkalomról alkalomra lehet növelni a fokozatot, és folyamatosan figyelni magad, hogy milyen érzést okoz. Ha könnyen adaptálódsz, akkor hamarabb növelheted, de nem az a cél, hogy egy hét alatt 30-ig juss...


De ez egy másik téma, aminek a lényege, hogy a fokozatoknak és az áhított fogyás sebességének nincs köze egymáshoz! Tehát a 30-as nem "fogyaszt" jobban, mint az 1-es, mert a gép eleve nem tud "fogyasztani", ahogy ezt már milliószor kitárgyaltuk :-)


Szóval, amire szeretnéd, arra (is) kiváló választás. Azért elsőre ne rohanj megvenni, számtalan helyen ki tudod próbálni, illetve bérletrendszerben, jó áron tudod használni. Aztán, ha nagyon bejön, megvenni bármikor tudod :-)


Sok sikert!

1895. Tündi66
2013. nov. 7. 10:45

Zsolt!

Azt szeretném kérdezni,van a gépen Bady fet ..mérés. Vagy hogyan fogalmazzak.

Ez mit jelent?

Nekem 20,2 -t mutatott ,most 19,8. Ez mit jelent? Valós valamiket mutat?

Köszi,ha válaszolsz.

1894. Edit1965 (válaszként erre: 1886. - Zsolt71)
2013. nov. 7. 01:20

Sziasztok !


Zsolt, látom, te szakértő vagy ( még nem olvastam vissza, csak pár hsz-t). Mennyire ráz ez a gép ? Az izületekre nem ártalmas ? Hasonló kimozgató gépekhez volt már szerencsém, fenséges, de azok épp csak szitálnak, a gericet óvatosan kimozgatják.


Föleg az izmaim szeretném ( illetve azok helyét :D) kicsit felrázni, megmozgatni, mert egész nap ülök, mindenem le van tapadva. Az inaim beszűkűlve, görcsös a vállam, stb.


Szóval nem ráz túl erősen ? Vagy ezt is be lehet rajta állítani ?

1893. Liliom74
2013. nov. 5. 10:39

Sziasztok! Megválnék 1éves flabélos gépemtől(karbantartott) 2012.novemberi eredeti ára 370.000FT volt 240.000Ft-ért adnám.

Priviben érdeklődjetek,köszi

1892. 342402de6d (válaszként erre: 1891. - Anda39)
2013. okt. 27. 13:29
Ne kételkedj!:)Tényleg próbáld ki,nagyon nagyon jó,ha másra nem is, de a közérzeteden észre fogod venni a pozitív változást!
1891. Anda39
2013. okt. 24. 20:52
szia zsolt71, igaz, hogy nem nekem címezted a hozzászólásodat, de azért én is elolvastam. :) Kétkedő vagyok, mint írtam, de a mondataiddal elérted, hogy ki fogom próbálni. Ilyen normális bemutatást még egyszer sem hallottam-olvastam a gépről, hanem éppenhogy a fogyás miatt kezdte el minden ismerősöm. Persze, hogy az ember eleve legyint, amikor azt hallja, hogy semmi erőlködéssel fogyhatunk! Azért ha lenne egy szavazás arról, szerintünk a flabi micsoda, a legtöbben a fogyasztógépet jelölnék meg - hála a félresikerült reklámnak, mert ugye tudják, hogy a fogyás az, amire a legtöbben ráharapnak.
1890. 54a7838f48 (válaszként erre: 1889. - Tündi66)
2013. okt. 23. 14:49

mindegy..nem vitatkozom.mindenki azt gondol ,amit akar.

én azért örülök ,hogy annál a lánynál bevált,mert olyan kis aranyos és mennyivel jobban néz ki.

1889. Tündi66
2013. okt. 23. 13:11

Nagyon sok jó hatása van a flabelosnak.Az igaz. De hogy senki nem fogy a flabi miatt másfél hónap alatt 10 kilót az is biztos. Ezt lehet reklámnak szántad...El tudom képzelni,ha több,mint 100 kilóról indul valaki. és,ha a flabi mellett MINDEN mást bevet. kemény diéta,kemény edzés..de csak a flabitól nem fogy.

Én meg a saját szememmel látom ki menyit nem fogy tőle.

ne állítsunk már ekkorát a flabiról. nem csodaszer. Ez pont olyan marketingesen hangzott,mint a sok baromság a sok zöld kávé meg egyéb bogyókról. ott írnak ekkora fogyásokról...Aztán meg futnak a pénzük után.

De kívánom Neked,hogy neked is olyan hatásos legyen. Sok sikert.

2013. okt. 22. 23:06
egyébként engem olyan jól átmozgat,hogy nem fáj a derekam..úgyhogy ezért már megérte.
1887. 54a7838f48 (válaszként erre: 1877. - Tündi66)
2013. okt. 22. 23:05
szerény véleményem szerint ,aki teljesen mozgásszegény életmódot folytat annál igenis hatásos ilyen rövid idő alatt! és nem hiszem..hanem a saját szememmel láttam ma a leányzót.minden áldott nap jár.nem törvényszerű minden embert hazugnak kikiáltani..és mindenki saját magából indul ki!én nem is feltételezem,hogy hazudna..ugyanis mit is érne el vele?!
1886. zsolt71 (válaszként erre: 1884. - Agnes39)
2013. okt. 22. 11:15

Szia agnes39!


Becsülendő a kitartásod, hogy ennyi negatív tapasztalat és eredménytelenség után sem adod fel. Viszont talán érdemes lenne picit megállni és rendesen átnézni, mi is változott az életedben július óta azon kívül, hogy elkezdtél Flabizni.


Aki olvassa a hozzászólásaimat, annak talán "lejön", hogy szeretem és értékelem a Flabit, ugyanakkor nem istenítem és nem tartom világmegváltó csodaszernek, főleg nem a fogyókúrázók Szent Gráljának... Ellenben tényekkel, illetve a fizikával és a biokémiával nem érdemes vitatkozni! Olyan nincs, hogy rám pl. nem hat a gravitáció, vagy rám kevésbé hat... A fogyás is ilyen, egy egyszerű képlet szerint működik! Kivételt csak nagyon komoly anyagcsere zavarral, komoly hormonális problémával bíró emberek képeznek, de ők valószínűleg orvosi felügyelet mellett élik az életüket.


A "maradék", mármint a döntő többség számára csak kifogások léteznek, illetve jelentős információhiány. Ha nem értem a fogyás (és hízás) okát, a mögöttes biokémiai folyamatokat, attól még lehetek sikeres, ha megfogadom azok tanácsát, akik viszon konyítanak hozzá valamelyest... Nem kell hozzá "nagydoktori", pusztán józan ész és belátás, illetve valamennyi idő, hogy kellően tájékozódjon az ember.


A Flabélos nem más, mint egy ESZKÖZ, amely a sajátos technológiájának köszönhetően MUNKÁRA BÍRJA AZ IZMOKAT. Azért sajátos, mert itt az izommunka nem egy AKARATLAGOS tevékenység révén keletkezik, hanem egy AKARATLAN, idegrendszeri válaszreakció következménye. A gép semmi mást nem csinál, mint folyamatosan kibillent az egyensúlyi helyzetedből, amelyre egy automatikus idegi válaszreakció érkezik: a tested igyekszik visszanyerni a függőleges, stabil pozíciót. Ehhez bizonyos izmokat meg kell feszíteni, másokat ellazítani. Mindezt teszi igen nagy intenzitással, és igen sok izommal, olyanokkal is, melynek létezéséről sokszor nem is tudunk!


Az edzőtermi munkával történő összehasonlítás tehát az egységnyi idő alatt történő izomtevékenység alapján értendő. Ez mérhető, műszerekkel, ezt meg is tették, az összehasonlítás tehát nem marketing duma és nem kamu! Sokan nem értik, hogy a látványos edzőtermi erőlködés, csatakosra izzadt step aerobic az nem TÖBB, hanem MÁS tevékenység. Az előbbi terheli a szívet, a tüdőt, van sok pozitív élettani hatása, és természetesen megnövekedett kalóriafelhasználással jár. Az utóbbi viszont nem terheli a szívet és a tüdőt, "cserébe" több izmot késztet munkára. A munka pedig energiát igényel, ez fizika... Itt olyan izmokra IS gondolj, mint pl. az erek simaizom-szövete, vagy a gerinc mellett futó, a csigolyákat stabilizáló kis izmok, stb. Ettől "teljes test vibráció" neve, a vibrálás ebben az értelemben nagyon gyors izomösszehúzódást és -elernyedést takar!


A Flabi tehát nem fogyaszt, önmagában semmi nem fogyaszt!!! Attól fogysz, hogy a szervezet a megnövekedett energia igényét - bizonyos feltételek teljesülése esetén - az elraktározott zsírok (trigliceridek) lebontásából fedezi. A "bizonyos feltételek teljesülése" a KULCS!!! Ez pedig a táplálkozás, és amit sokan elfelejtenek: a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás!!!


A "nem vagyok zabálós" egy igen szubjektív kategória... Számomra kizárólag mennyiséget jelöl, "a nem eszem sokat" megfelelője. Szintén nem mond semmit, hogy "naponta X kalóriát eszem"! Kalóriaértéke MINDEN bevitt tápláléknak, tápanyagnak van: azt fejezi ki, hogy egységnyi mennyiségének elégetése mennyi energiát biztosít. De ez a szám nem mutatja meg a táplálék összetételét, a bevitt szénhidrát-fehérje-zsír ARÁNYÁT és TÍPUSÁT. Nem mutatja meg, hogy ezen tápanyagokat a nap melyik részében, és milyen párosításban viszed be.


Hasonló tévút az "X kilót fogytam" rögeszme... Azonnal megkérdezem: Mi volt a célod? X kilót akartál fogyni, vagy esetleg X kiló zsírtól (HÁJTÓL) akartál megszabadulni??? Ha e második, akkor vajon honnan tudod, hogy az X kiló fogyásod miből történt??? Az esetek döntő többségében VÍZBŐL és IZOMBÓL történik, főleg az "áldásos" csodafogyókúrák eredményeként.


Lehet ezt mérni? Abszolút! Testösszetétel mérésnek hívják. Léteznek VISZONYLAG pontos értéket adó, speciális szobamérlegek, és léteznek profi cuccok bizonyos intézményekben. A lényeg, hogy MÉRHETŐ és KÖVETHETŐ a változás. Te például mérted magadon? Mert azt írtad, hogy centiben és kilóban nincs változás. Én pedig azt kérdezem, hogy VALÓBAN nem történt a testedben semmi változás?


Innen két lehetőség kínálkozik, attól függően, hogy MIT SZERETNÉL ELÉRNI... Ha a célod csak annyi volt a beírással, hogy elmond, szerinted kamu, szar az egész, minden erőfeszítésed ellenére semmi változást nem hozott számodra, akkor ezt megtetted. Köszönjük a véleményed, abszolút belefér, ez egy fórum, ahol MINDEN vélemény számít és másoknak segítség a döntésben.


Ha viszont szeretnél változást, és esetleg segítséget is kérsz hozzá, akkor hajrá, csináljuk! De akkor viszont nem szubjektív dolgok alapján, hanem SZÁMOK és TÉNYEK alapján lépjünk tovább. Először is a céljaid tisztázásával. Azt írtad, hogy nem a fogyás miatt kezdted használni, az bónusz lett volna :-) Aztán gyepálod, mert nem fogyasztott le se centiben, sem kilóban... A többiekkel ne foglalkozz, hogy ki, miért, hányszor és hány hónapig jár. Honnan tudod, hogy a napi 10-20 perc Falbizáson kívül a "maradék" 23 óra 40-50 percben mit csinál??? Mit eszik, milyen életmódot folytat, milyen munkát végez stb.


MAGADDAL, a saját céljaiddal érdemes foglalkozni, hogy TE mit tehetsz SAJÁT magadért! A Flabi nem fogja megváltani a világot, a világod. Ő semmi mást nem tesz, csak munkára fogja az izmokat, a maga kíméletes módján. Ennyi. De ez önmagában kevés... És ez nem a Flabi hibája, ez talán érthető. Ez egy mozgási ALTERNATÍVA, a fogyás nem a Flabin múlik! SEGÍTENI tud azzal, hogy izmokat munkára bír, de semmi több. Illetve dehogynem: az a rengeteg élettani plusz, amit mindenki tapasztal: könnyebb mozgás, jobb anyagcsere, kevesebb narancsbőr stb. A fogyás tényleg "csak" bónusz, pontosabban egy KIKERÜLHETETLEN KÖVETKEZMÉNY akkor, ha a másik oldal, mármint a táplálkozás is renden van.


Elnézést a hosszú hozzászólásért, de erre ennyi kellett... :-) Tényleg szívesen segítek, akár itt nyilvánosan, akár privátban. Írj, ha gondolod!


Ja, és továbbra sem én vagyok a Flabi marketingese, hiába is szeretnék sokan ezt hinni... :-) SOHA senkit nem beszéltem rá sem a vételre, sem a használatra! Mindig azon vagyok, hogy a HELYÉN kezeljük, ne "megváltóként", hanem hatékony SEGÍTŐKÉNT tekintsünk rá. Azt gondolom, hogy OBJEKTÍVEN és TÁRGYILAGOSAN írok a Flabélos és a fogyás témájáról, pontosan azért, hogy mások is OBJEKTÍV tények alapján tudjanak dönteni a használatáról vagy esetleges vásárlásáról.


Üdv,

Zsolt

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook