Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
2012. ápr. 26. 12:41

Sziasztok!


Lehet, hogy ez buta kérdés, de nem igazán vagyok jártas a témában. A Flabélos edzőgép ugyanaz, mint a Vibrotréner?

Júniusban költözök fel Pestre és ki szeretném próbálni ezt a gépet. Már nézegettem, hogy van olyan hely, ahol oktató segít edzeni. Számomra mindenképp kellene, mert tényleg nem tudok semmit erről a fajta edzésről. Esetleg tudnátok ajánlani olyan helyet, ahol ez lehetséges? És szerintetek elegendő lenne a het 2 alkalom, és mellete még 2-3 nap más sport?

Na meg szeretnék infraszaunába is eljárni. Tudtok ajánlani jó helyet?

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket! :)

474. 117b1693d0 (válaszként erre: 473. - Zsolt71)
2012. ápr. 26. 10:15

Ami még fontos lehet, mindig be kell hajlítani az térdeket egy picit, illetve a könyököt, ha karra erősítünk.


Csak akkor érdemes kinyújtózkodni teljesen, amikor plató egyik oldalán állunk csak és kifejezetten a vázizmot erősítjük, illetve vádlit nyújtunk.

473. zsolt71 (válaszként erre: 470. - Diandra)
2012. ápr. 26. 09:50

Beverlyhez hasonlóan én is statikus gyakorlatot csinálok súlyzóval, de én csak vállra. 6-os a legmagasabb, ahol így súlyzózok, nekem a 4-es talán még egy picit jobb is, ez jobban mozgatja a vállam, így a súlyzós ráererősítés is hatékonyabb (nekem).


Ez a ritmus: 2mp alatt oldalra fel, tenyér (ököl, benne a súlyzó...) lefelé néz. 8mp kitart, aztán 2mp alatt nyújtott karral oldalról előre. 8mp kitart így, aztán 2mp alatt oldalra vissza, 8 mp megint kitart, aztán 2mp alatt le. Ez így pont fél perc, utána 10-15 mp pihi, és újra. Ebből 10 kör nagyjából 5 perc, nekem ebből elég is ennyi, hogy ne legyen unalmas. Utána állok még 5 percet 10-esen, ott pedig az oldal-állással variálok, mert így jobban rázza a farizmom (de szépen is írtam ezt... :-D )


A súlyzós vállazást lehet úgy variálni, hogy a tenyér (ököl) nem párhuzamos a talajjal, hanem a hüvelykujj lejjebb vagy feljebb áll. Kb úgy, mint a "lájk" jel a fészbukon, illetve a nem-like... :-) Így emelve a kart és kitartva a súlyt a vállizmok más-más területei terhelődnek (3 részből áll ez az izom).


Tricepszre nekem az ülős verzió jött be: háttal a konzolnak ráülök a platóra. Kezek mellettem, tenyérrel előre, így támaszkodok a platón, a könyökök így kissé be vannak hajlítva. Lábak előre kinyújtva, annyira, hogy a talpak a földön legyenek. Majd a két karomat kiegyenesítve kinyomom magam az ülésből, és előre nyomom magam a lábam felé. Így a plató mögém kerül, a súly a karokra terhelődik, és a tricepsz és a váll izmai dolgoznak. Itt még nincs tapasztalatom, hogy melyik fokozat jobb rá, de ezt szerintem mindenki magának tudja megállapítani.


Van még egy nagyon hasonló póz ehhez, ugyanígy kell ülni, csak nem a tenyér nem előrefelé támaszkodik, hanem a plató első sarkait kell megfogni. Így, ha az ember kinyomja magát előre, akkor a felkar jobban a plató fölött marad, a könyökök kicsit jobban behajlítva maradnak, ezzel kevesebb vibrációt visznek át a vállra, több marad a tricepszre.


Sorry, ha így leírva nem teljesen érthető, bár igyexem úgy fogalmazni... :-) Képben egyszerűbb lenne, de home video-t nem akarok forgatni! :-D

472. 117b1693d0 (válaszként erre: 470. - Diandra)
2012. ápr. 26. 07:14

Elővettem a legkisebb súlyzókat (2x3kg), ezzel dolgozom főleg bicepszre és vállra, mivel a tricepsz gyakorlatokat mozgás közben nem annyira könnyű tökéletesen végrehajtani.

A gyakorlatok inkább statikusak, nem hajlítgatom ezerszer a karom, hanem kitartok egy pozíciót.

471. Diandra (válaszként erre: 450. - 117b1693d0)
2012. ápr. 26. 00:09
nekem is ez jutott eszembe, de jó neki :-) én még agyalok, hogy megvegyem "drágáért" vagy a 2 részletesbe...vonzó az 50 ezer mínusz...
470. Diandra (válaszként erre: 270. - Zsolt71)
2012. ápr. 25. 23:32

zsolt te mint egy személyi edző mellettem annyit érsz itt :-) most olvasok vissza mindent, beverly is tényleg nagyon sok hasznos infót adott. köszi!


a súlyzós gyakorlatokat hogyan csináljátok?

469. zsolt71
2012. ápr. 25. 16:53

Nagyüzemi, vidám, társas Flabizás... :-D Lehet így is, senki nem tiltja!!! :-)


[link]

468. 117b1693d0 (válaszként erre: 465. - Zsolt71)
2012. ápr. 25. 15:46

Na, én ma a második körben felküldtem 30-ra és tartottam 1 percig egy 110 fokos ülést. Aztán kitartottam még 2-3 ilyet alacsonyabb fokozaton.


Amikor lejöttem a gépről olyan furán bő volt a nadrágom szára :D

467. zsolt71 (válaszként erre: 466. - Diandra)
2012. ápr. 25. 14:56

Diandra!


Igen, kapsz hozzá leírást, illetve a DVD-t is. De ha itt a fórumon visszaolvasol, szerintem egy óra alatt az összes szükséges infót megtalálod a hozzászólásokban :-)


Itt pedig megnézheted a 3 legrészletesebb videót, ami manapság Flabi témában elérhető:

[link]

A két küldföldi videón láthatod, hogy kb. milyen pózokban kell rajta állni/ülni, ha a különböző testrészeket akarod jobban átmozgatni.


Beverly pár napja linkelt ide egy pdf fájlt, ami egy általános, Flabi-típusú testvibrációs gépeken végezhető gyakorlatsort mutat be. Ez az:

[link]

466. Diandra
2012. ápr. 25. 14:35

sziasztok!


zsolt köszi a választ! megint :-)


adnak a géphez leírást, már mint a gyakorlatokról egyrészt, hogy mit lehet és mit nem (nem vagyok szakember) meg mit és hogyan ha fogyni/erősödni/szinten tartani/stb szeretne? valahonnan nem lehet komplett gyakorlatokat letölteni?

465. zsolt71 (válaszként erre: 456. - Diandra)
2012. ápr. 25. 12:38

Diandra! 180 perc kardiónak nem felel meg, de nem is ez a lényege! A kardió edzés egy relatíve magas pulzustartományban végzett tevékenység, a Flabitól nem nagyon fog emelkedni a pulzusod, mert nincs benne erőlködés, nem terheli a szívet. Többek között ezért használhatják idősebbek is.


Az egész testvibrációs technológia a "nem akaratlagos" izommunkán alapszik. A Flabi billegő platós mozgása folyamatosan kimozdítja a tested az egyensúlyi állapotból, melyre automatikus reflexként azonnal korrigál, az izomzat megfeszítésével. Ez abszolút nem terheli a szívet és a tüdőt, viszont nagyon sok izomösszehúzódást eredményez nagyon rövid idő alatt. Azért lehet utcai ruhában is végezni, mert egyátalán nem, vagy csak nagyon minimális mértékben izzadsz tőle! Persze ki lehet hozni a gépből az "állatot", ami már akár izzadást is okozhat, de ezt csak nagyon hardcore felhasználóknak javaslom... :-)


Alapvetően nincs erre szükség, a Flabi nem erről szól!!! Ha csak állsz rajta, akkor is hatékonyan működik. Ha alkalmazol egy-két pózt, akkor egyes területekre lehet jobban koncentrálni vele, de ahogy írtam máshol, ez nem jelent helyi zsírégetést, csak helyi izomerősítést, -formálást!!!

2012. ápr. 25. 12:20
Kíváncsi leszek erre a gépre hogy milyen végül is havi 20 000 nem a világ vége 2 hónapig csinálom rajta aztán meg látom hogy mi legyen tovább . Ha jó akkor veszek egyet én is ::)) Csak hát azt a 360 ezret tudnám máshová is rakni ami sokkal fontosabb most.
463. lara010 (válaszként erre: 461. - Zsolt71)
2012. ápr. 25. 12:19

Szia Zsolt!


Köszi a gyors és hasznos válaszod!

Szerencsére nem olyan vészes a dolog, de azért kell magam itt-ott formálnom...:)

Hidd el Én nem ragaszkodom a felesleges zsiromhoz, csak lehet, hogy ő ezt nem érzi...:))

Komolyra forditva a "szót", tényleg nagyon jó ez a kis gép! Persze próbálok odafigyelni az étkezésre, sokat inni stb., úgyhogy mire itt a fürdőruha szezon talán elégedett lehetek az eredménnyel.

A zsirleszivás nálam szóba sem jöhet, mert a kórházat is messze elkerülöm, nemhogy önként kés alá feküdjek...:)

2012. ápr. 25. 12:01

Sziasztok !


Ma voltam először ultrahangos zsír le bontáson nagyon jó volt , járok a flabira várom közbe a gépem és napi 3 l vizet iszom a rékát már csak heti 3 szor csinálom de beugrom néha a bnőmhöz az elipszis trénerre . Nagyon jól haladok, és Zsolt amit le írt mind igaz

461. zsolt71 (válaszként erre: 459. - Lara010)
2012. ápr. 25. 09:48

Szia Lara!


A P2-vel jó úton jársz, nincs szükséged másra. A rossz hírem az, hogy "célzott" fogyás sajnos nem létezik... Fogyás van vagy hízás, az teljesen alkatfüggő, hogy neked melyik a problémás területed. A tapasztalat és a témával mélyebben foglalkozók szerint onnan megy le LEGUTOLJÁRA a háj, ahova a LEGKORÁBBAN kezdett rakódni...


Ez nem a Flabélos hibája vagy hiányossága, hogy nem tud a hasadra koncentrálni! Természetesen lehet vele izmokat vagy izomcsoportokat célzottan edzeni, de ez nem azt jelenti, hogy pl. sok hasazással a has feletti zsírpárna fog "elégni", mert ott "melegebb" lesz... :-D


A célzott hasedzéssel lesz egy szuper erős hasizmod a háj alatt! Szép lapos is lenne, ha nem lenne felette a zsír. Viszont a jó hír az, hogy a tested izmainak intenzív dolgoztatásával több izomsejted lesz, illetve a meglévők is aktívabban dolgoznak. E kettő eredménye a szervezeted magasabb energiafelhasználása, ami végül elvezet a fogyási folyamat elindulásához. Persze ehhez még sok minden más is kell, de az alap valahol ez.


Mit lehet akkor tenni a hasaddal? Több verzió is létezik, durva és humánusabb is. A durváról volt tegnap szó, ez a zsírleszívás. Abszolút nem vagyok mellette, ez azért nem veszélytelen beavatkozás, bár manapság már rutinnak számít. Mi van, ha te abba a 2%-ba esel, akinél valami probléma merül fel? Téged nem vígasztal, hogy ez benne van a statisztikában... De van olyan lény ismerősöm, akiről tudom, hogy minden tőle telhetőt megtett, hozzád hasonlóan más testtájairól szépen ment is le a zsír, de az úszógumija csak nem akart eltűnni... Ő nem tudott megbarátkozni ezzel az alkati dologgal, elment, megcsináltatta, kb. két évig jól is volt vele. De mivel alkati dolog, tehát nála is itt kezd először raktározódni a zsír, előbb-utóbb újra meg fog jelenni (meg is jelent nála is).


Az ennél humánusabb módszer az ultrahangos zsírbontás, vagy a hypoxi tréner. Mindkettő célzott kezelés, a zsírsejteket lazítja fel és segíti a kiűrítésüket. Itt a fórumon is volt arról szó, hogy a zsírsejtek SZÁMA sajnos nem változik, viszont elég genyó módon egy-egy zsírsejt baromi nagyra tudja növeszteni magát, mint egy lufi. Ezek a módszerek tehát a zsír elvezetését segítik a maguk módján.


A harmadik módszer a kézi cellulitmasszázs. Ez is egy célzott kezelés, az adott testtájon lévő zsírsejteket lazítja fel, "töri meg", és a fő nyirokvezetékek felé masszírozva segíti a kiürülésüket. Hát, ez nem egy relaxáló masszázs, ha jól csinálják, akkor fáj, nem is kicsit... Viszont hatásos!


Bármelyik módszert is választod, a Flabélos nagyon jó kiegészítője mindegyiknek. A hasizmokat a Flabi 6-os fokozata dolgoztatja meg a legerősebben, illetve még a 18-as is. De a hatos mozgatja meg a legtöbb izmot a legnagyobb mértékben, tehát a zsírégetéshez ez szerintem ideálisabb.


Szinte mindig leírom: edzés után közvetlenül és nap folyamán végig IGYÁL SOKAT, VIZET!!! Nem bubisat, hanem simát, ásványvizet, tisztított vizet stb. Az anyagcserét segíti, jót tesz a bőrödnek, és az egész szervezetednek.


Csak halkan írom ide a végére, mert ez már jóval messzebb visz a Flabélos témájánál! Esetleg érdemes lenne körbejárni a hízás lelki aspektusait is... Különösen az ilyen "ragaszkodó" zsíroknál érdekes, hogy miért nem akarod azt onnan elengedni... Ne hidd, hogy a zsír kapaszkodik beléd, pont fordítva van! De ez már tényleg nem ennek a fórumnak a témája... :-)

460. zsolt71 (válaszként erre: 458. - Shanee)
2012. ápr. 25. 09:09
Örülök, ha hasznosítani tudod őket! :-)
459. lara010
2012. ápr. 25. 01:01

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen "testtartást vegyek fel" a gépen, ami segit az "úszógumi" eltüntetésében? Esetleg, ha egyszerre hat a hasra is az még jobb lenne...:) Ja és milyen tartományban legyen az erősség? Már a 2. bérletemnél tartok a P2-t használom (néha szabadon garázdálkodom is..) és hasból, combból ment is le, de az úszógumi elég ragaszkodó, sajnos! Szerencsére nem vészes a helyzet, de mégiscsak jön a nyár (meg egyébként is)....:)

Köszi a segitséget!

458. Shanee (válaszként erre: 435. - Zsolt71)
2012. ápr. 24. 22:35
elolvastam mindkét írásodat, remek volt :) Bár az első nem is írás volt, hanem rajz :) De akkor is köszi! :)
457. Shanee (válaszként erre: 455. - Diandra)
2012. ápr. 24. 22:18
Szia! Szerintem nem sok, mert fokozatosan csináltam az elején. (mondjuk kb 3 nap volt, amikor napi egyszer mentem, aztán naponta kétszer, és azóta is így megyek hétfőtől péntekig, szombaton pedig egyszer.Viszont péntektől úgy tervezem, hogy reggel 10 perc, délben 10 és este 20. A 10 percek alatt egyáltalán nem fáradok el, nem mondom, hogy amikor 20 percet egybe lenyomtam (közte 5 perc szünet, és inni kell!), másnap nem éreztem a lábamat, mert nagyon is éreztem, hogy jé, vannak izmaim :) De erről majd többet vasárnap fogok tudni írni, akkor lesz meg az első napi teljes 40 perces edzésem :) Azt nem tudom, hogy több gép esetén van-e kedvezmény, hívd fel a mediwelt, nagyon készségesek, szerintem minden kérdésedre válaszolni fognak. Itt a fórumon zsolt71 és beverly elég aktívak, okosakat írnak, és szeretnek kísérletezni a szintekkel, gyakorlatokkal stb, és annyira édesek, hogy még meg is írják nekünk, szóval olvass vissza nyugodtan, jópár hasznos infó lesz tőlük. Az egyik kedvencem pl. Zsolt-féle "csámpázás", nagyon viszi a belső combot :)
456. Diandra (válaszként erre: 450. - 117b1693d0)
2012. ápr. 24. 22:10
az 180 perc kardiónak felel meg :-D komolyan ha ez tényleg igaz, már pedig akivel eddig beszéltem mindenki csak isteníti akkor ez egy álom.
455. Diandra
2012. ápr. 24. 22:08

sziasztok!


nekem is lesz ez már tuti :-) még agyalok, hogy teljes áron vagy akciósan. ha többet vesz az ember nem engednek az árból, nincs vkinek tapasztalata?


adnak a géphez leírást,már mint a gyakorlatokról egyrészt, hogy mit lehet és mit nem (nem vagyok szakember) meg mit és hogyan ha fogyni/erősödni/szinten tartani/stb szeretne? valahonnan nem lehet komplett gyakorlatokat letölteni?


mennyi a max amit lehet "tornázni"? pl shanee a napi 4X10 perc nem sok? lehet ezzel ártani?


bocs a sok kérdésért, de mióta felfedeztem nem is alszom nagyon olyan izgatott vagyok :-D

454. 117b1693d0 (válaszként erre: 453. - Shanee)
2012. ápr. 24. 21:45
Akkor lehet, hogy mégis eredményesebb lenne, ha én koncentrálnék az agyammal a fogyásomra :D
453. Shanee (válaszként erre: 452. - 117b1693d0)
2012. ápr. 24. 21:40
:D Ez aranyos volt, de ha gondolod, nagyon szívesen fogok rád koncentrálni közben :) tudod, hogy úgyis minden agyban dől el :D
452. 117b1693d0 (válaszként erre: 451. - Shanee)
2012. ápr. 24. 21:31
Ha attól én fogyok, hogy rám gondolsz flabizás közben, akkor külön megköszönöm. :D
451. Shanee (válaszként erre: 450. - 117b1693d0)
2012. ápr. 24. 21:29
Bev drágám, majd gondolok rád flabizás közben, jó? Légyszi ne sárgulj (nagyon), nemsokára neked is lesz :)
450. 117b1693d0 (válaszként erre: 449. - Shanee)
2012. ápr. 24. 21:18

"Péntektől ez a szám fel fog menni napi 4*10 percre, mivel végre megjön itthonra a gépem :)"


Segítsééééééég sárgulok!

449. Shanee (válaszként erre: 448. - Zsoofcika)
2012. ápr. 24. 20:55
Szia! Persze, megkérdezheted :) Én pedig válaszolok :) mivel most derült ki, hogy magas az inzulinom, ezért nagyon alacsony CH tartalmú diétát kell csinálnom. Ez azt jelenti, hogy pl. a reggelim: 2 szelet teljes kiőrlésű graham kenyér megpirítva, csirkemellsonkával vagy párizsival, viszont telepakolva mindenféle zöldséggel. saláta, retek, uborka, paprika, paradicsom. 10 körül egy joghurt, ebédre natúr sült csirkecomb RENGETEG salátával, uzsonna pl. egy alma sajttal, vacsira ma zöldséglevest ettem. Szóval ennyi. Persze, azért el-el csábulok én is, pl. ma este a férjemnek melegítettem igazi jó füstöltcsülkös bablevest, és nem álltam meg, hogy egyek 2-3 kanállal belőle, de ez szerintem nem olyan nagy baj. És persze naponta 2*10 perc flabi P2-es programon. Péntektől ez a szám fel fog menni napi 4*10 percre, mivel végre megjön itthonra a gépem :)
448. zsoofcika (válaszként erre: 421. - Shanee)
2012. ápr. 24. 16:26
Shanee! Megkérdezhetem, hogy milyen diétát csinálsz?:)
447. melcsi24 (válaszként erre: 435. - Zsolt71)
2012. ápr. 24. 16:22
Köszi szépen mindkettőtöknek a jó tanácsokat! Igen próbálkozok de még ugye nem nagyon ismerem a gépet...de hallgatok a tanácsokra! :) azért is regeltem ide,hogy itt okosodjak :)
446. 117b1693d0 (válaszként erre: 445. - Zsolt71)
2012. ápr. 24. 15:46
Megoldom, csak nem szeretem.
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook