Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
505. Shanee (válaszként erre: 500. - Zsolt71)
2012. ápr. 28. 21:36
köszi, Zsolt, közben megoldódott, nyomkodtam össze-vissza és helyreállt. Nem akartam manuálisan irányítani, azt akartam, hogy automatikusan 10 percre álljon be, de már megjavult a drágám :)
504. zsolt71
2012. ápr. 28. 21:35

Na, nem akar valaki önkéntes Vivamax Crazy Fit tesztvásárló lenni és tapasztalatokat megosztani? Itt most a profibb verzióját adják 190 helyett 149-ért ezt már elég jól hangzik, ha valóban azt tudja a gép, amit írnak róla!

[link]

503. Beus31 (válaszként erre: 498. - Timi-k87)
2012. ápr. 28. 21:09
Kedves Timi! Köszi a választ.És vajon a 3D-s mennyiben lehet más?Lehet hogy masszívabb konstrukció?Bár azon 60-as fokozat van, úgy tudom.Köszi mégegyszer.
502. zsolt71 (válaszként erre: 498. - Timi-k87)
2012. ápr. 28. 20:58

Szia Timi!

Nagyon köszi az infót, most már engem is kezd érdekelni egy próba... Ha jól tudom, a 190 ezres gépnél lehet választani, hogy 3D-ben rezegjen, vagy csak "Flabisan".

Lehet ám, hogy ez az olcsóbb verzió nem véletlenül kerül ennyibe... Ha a 190-es is ennyire instabil, akkor felejtős, de ha az masszívabb, profibb, akkor valóban egy érdekes alternatíva lehet.

Mondjuk talán az sem véletlen, hogy nem ez, hanem a Flabi terjedt el jobban. De ezt abszolút nem ennek ellenében, vagy a Flabi védelmében írom!!! A Flabi már bizonyított, a másikról még nincs ennyi tapasztalat.

501. zsolt71 (válaszként erre: 499. - Shanee)
2012. ápr. 28. 20:53
Próbáld ki ugyanezt magasabb fokozaton is, pl. a P2-es program 15-ös vagy 18-as részénél. Nagyon jól átdolgozza a hátat, lehet játszani a dölésszöggel, meg azzal, hogy mennyire merevíted meg a combod/feneked közben.
500. zsolt71 (válaszként erre: 497. - Shanee)
2012. ápr. 28. 20:49

Szia Shanee!

Nem vagyok Flabiközelben szerdáig, de asszem a manuális (88-as) programnál enter-t nyomsz, és utána a fel/le gombbal lehet az időt állítani. Nem biztos, de valami ilyesmire emlékszem! Ha így van, akkor nyomd fel 10-re és ott is nyomj egy enter-t, hogy elfogadja. Ha nem így van, akkor passz, szerdán tudom megnézni pontosan.

499. Shanee
2012. ápr. 28. 20:42
kitapasztaltam egy jó kis hátizom-lazító pózt :) 6-os fokozaton nyújtott lábbal állok, és a felsőtestemmel szinte rádőlök az oszlopra, könyököm a kapaszkodó felső részén támaszkodik. a fenekem meg kicsit hátratolom. Tetszett :) Ma is már háromszor voltam rajta, meg csináltam egy fekvős lábtartós vádli-és comblazítós 10 percet is, de azt nem számolom :) Ma még tervben van egy p2 a CSISZ alatt. Kellemes hétvégét mindenkinek!
498. timi-k87 (válaszként erre: 479. - Zsolt71)
2012. ápr. 28. 19:10

Kedves Beus és Zsolt!


Ha a vivamaxos crazy fitre gondoltok én kipróbáltam.De nem a 190ezreset mert az 3D-s.A sima az 110 körül van.Nem érezhető különbség, minden technikai paramétere megegyezik a flabiéval viszont elég ijesztő h. magasabb fokozaton ha nem kapaszkodsz nagyon mozog az a rész ahol kapaszkodni kell.A garancia és a szervízháttér megvan viszont ami az ügyfélszolgálatot illeti, hát az elég siralmas. Az üzletben a csaj semmit nem tudott róla.Kezembe nyomta a leírást h. olvassam el. Ami szintén elég hiányos volt. Úgyhogy én azt javasolnám h. miután valahol "kitanultad a szakmát" és nincs rá 360ezret akkor akár jó alternatíva is lehet.

497. Shanee
2012. ápr. 28. 15:04
Sziasztok! Kéne egy kis segítség! tudja valamelyikőtök, hogy hogy kell visszaállítani az alap 10 perces időt? Édesanyám sikeresen elállította, azóta csak manuálisan tudom nyomkodni az időtartamot, alap helyzetben 00-t ír ki.
496. Shanee
2012. ápr. 28. 13:20
És egy kis bíztatás azoknak, akik kissé szkeptikusak: 15 napos diéta + flabi eredmények: -3,5 kg, derék, csípő: -4 cm, combok -2 -2 cm :)))
495. Shanee
2012. ápr. 28. 12:08
Sziasztok! Tegnap pirinyót túlzásba vittem a flabizást, de igazán nem vészesen, csak annyira örültem, hogy bármikor rápattanhatok :) Szóval összesen HATSZOR álltam rá 10 percre. De nagyon jó volt :) Csak a combomat érzem picit jobban, mint szoktam. Ezért ma még nem pattantam rá, de úgy döntöttem, hogy ma csak kétszer 10 perc lesz. Kellemes napsütéses hétvégét Nektek! Megyek, megcsinálom a lecsómat (diétás, csak paradicsom, paprika meg hagymami lesz benne :) )
494. 117b1693d0 (válaszként erre: 492. - Zsolt71)
2012. ápr. 27. 13:44

Királyság!!!

Ezt tényleg nem láttam rajta, igaz annyira nem vizsgáltam körbe.


Viszont ezzel sokat könnyítenek az elhelyezésében.

493. Shanee (válaszként erre: 490. - Zsolt71)
2012. ápr. 27. 13:20
Igen, szívesen bevinném :) Nagyon rá vagyok gerjedve :))) a reggeli szalonos p2 után itthon már csináltam egy p2-t, az előbb egy p3-at és egy p2-t :) Sajnos most mennem kell dolgozni, de este még tuti lesz vagy 2 menetem vele :)))
492. zsolt71 (válaszként erre: 491. - 117b1693d0)
2012. ápr. 27. 12:45

Na, akkor alá nem néztél sosem... :-D VAN kereke, a függőleges konzol alatti részen!!! Pont arra való, hogy kicsit megdöntve el tud húzni ide-oda a helyiségben... :-)


Viszont kényes a stabil beállításra. Ha kőre teszed, akkor az tuti, a lamináltnál már bejátszik az is, ha a padló alatti kopogáselleni alátét esetleg nem túl egyenletes!!! A vastag szőnyeg sem tuti, mert nem stabil, olyan, mint a polifoam, amit ti is próbáltatok. Én most egy fél centi vastag gumi rezgéscsillapítót tettem alá, azt szereti a gép is, és az alattunk lakó néni is... :-)

491. 117b1693d0 (válaszként erre: 490. - Zsolt71)
2012. ápr. 27. 12:33

Megjegyzem nem mondasz hülyeséget, mert nekem pont az az egyik bajom, hogy hová tegyem. Ugyanis, ha nem csak állni szeretnék rajta, akkor tágasabb hely kellene, viszont ahol tágasabb helye lenne, ott meg hülyén néz ki. VAgyis használatkor odébb tolnám, mint egy talicskát, ha lenne kereke, amin megdöntés után tudna gurulni.


Hogy ezt miért nem így csinálták?! A batár nagy futópadot simán tudom mozgatni, ha úgy támad kedvem.

490. zsolt71 (válaszként erre: 487. - Shanee)
2012. ápr. 27. 12:25

Ha nem lábakon állna, hanem kereke lenne, még a melóhelyedre is elvinnéd magaddal, igaz? :-)


Várjuk a tapasztalatokat, eredményeket, élményeket, mindent, ami hasznos lehet mások számára is.


Jó edzést, használd egészséggel és örömmel! :-)

489. Shanee (válaszként erre: 488. - 117b1693d0)
2012. ápr. 27. 12:22
Persze, igyekszem :) két mosás között, porszívózás előtt és után, meg főzés előtt-közben-után pattanok csak rá a hétvégén :))) Á, nem, nem akarom hirtelen túlzásba vinni, nehogy baj legyen. De olyan jó, hogy már nem csak napi 2 van, hanem amennyit csak akarok :)))) És semmi hangja :) a szalonban azért már kicsinykét zörög, és mindig kapaszkodnom kell rajta, hogy ne mozogjon a konzol, de itthon a 18-as fokozaton sem kapaszkodtam és meg se mozdult. Mondjuk ott majdnem mindig használja valaki, szóval úgy nem nehéz hamar "lezúzni" a gépet. Puszi mindenkinek! Jó flabizást!
488. 117b1693d0 (válaszként erre: 487. - Shanee)
2012. ápr. 27. 12:02

Ez aztán izgi!


Azért tarts mértéket, bár nem lesz nehéz, mert jó idő lesz a hétvégén. Érdemes kimenni, akkor biztosan nem állsz rajta egész nap :)))

487. Shanee
2012. ápr. 27. 11:23
Megjött a flabim :))) juppíííí :) reggel még a szalonban voltam az utolsó bérletemmel, az előbb már itthon csináltam egy p2-t, ma még lesz a meló előtt egy 10 perces, este meg egy 20 perces edzésem :)
486. 117b1693d0 (válaszként erre: 485. - Zsoofcika)
2012. ápr. 26. 16:03

Ehhez jól be kell állítanod az étrendedet, amihez el kell találnod, hogy elég szénhidrátot vigyél be, de ne túl sokat :)


Aztán persze edzeni sem árt. A flabélos mellett kardio és infraszauna sokat segíthet. Futópadozás/terepfutás vagy, ha ez annyira nem jön be, akkor bringázás/kondibringzás.


Az infraszauna nagyon jót tesz a bőrödnek, a nyirokkeringésnek és még hormonálisan is jó hatással van, emelei a növekedési hormonok szintjét (könnyebben izmosodsz, ha megfelelően edzel és eszel mellette).


Szerintem, ha intenzíven és odaadóan csinálod 2-3 hónapon belül leesik rólad a farmer, ami most feszül:))

485. zsoofcika (válaszként erre: 484. - 117b1693d0)
2012. ápr. 26. 15:57

Szia Beverly!

Köszönöm szépen a válaszod:)

Igazából kb. 5-7 kilót szeretnék fogyni, amit felszedtem, mióta letettem a cigit.

De nem is ez a legfontosabb, hanem hogy vékonyabb legyen a fenekem és a combom, viszonylag "gyorsan" :) De tudom, hogy azért meg is kell dolgozni :)

484. 117b1693d0 (válaszként erre: 483. - Zsoofcika)
2012. ápr. 26. 15:48

Teljesen alkalmas rá, heti 5 alkalommal 2x10 percet javasolnék, az első 10 perc 6-oson, a második 10 perc lehet akár a P2 program, később a P3-mal felváltva.


Gyors fogyás alatt mit értesz? Heti 1 kilónál többet ne nagyon akarj hosszú távon fogyni, mert annak sosincs jó vége!

483. zsoofcika (válaszként erre: 478. - Zsolt71)
2012. ápr. 26. 15:43

Szia zsolt71!

Köszönöm szépen a válaszod:)

Hát igazából komolyabb fogyási/alakformálási célom lenne, amit ha lehet, viszonylag rövid idő alatt szeretnék megvalósítani. Akkor heti hány alkalom lenne szükséges? Egyébként comb és fenék fogyást és formálást szeretnék. Ahhoz megfelelő ez a gép?

482. 117b1693d0 (válaszként erre: 479. - Zsolt71)
2012. ápr. 26. 15:25

A múlkor éppen a boltal két oldalt határos bankokban jártam (biztonságos helyet választottak a boltnak:)), de sajna túl korán mentem, még nem voltak nyitva. Meg akartam nézni a gépet.


Az amcsi oldalakon olvastam ezt is, azt is róluk. Nyilván az se mindegy, hogy melyik modellről beszélünk. Kívülről masszívnak tűnnek, de kérdés, hogy milyen motor van bennük...

481. 117b1693d0 (válaszként erre: 479. - Zsolt71)
2012. ápr. 26. 15:19

Engem a speed fitness kipróbálásától az tart vissza, hogy vennem kell egy ruhát, mert ugye lehet bérelni, csak én más által teleizzadt ruhát fel nem veszek, még ha fertőtlenítették se! Erről a bowlingpályák "langyos" cipői jutnak az eszembe és máris futkos a hátamon a hideg.


Szerintem én már a gondolattól is gombás lennék, függetlenül, hogy kin volt előttem a ruha :DDD

480. Beus31 (válaszként erre: 479. - Zsolt71)
2012. ápr. 26. 14:59
Kedves Zsolt! Köszönöm szépen a választ.Igen vidéken lakom, de lehet, hogy egy napot rászánok, hogy felutazzak Bp-re és kipróbáljam mindkettőt.
479. zsolt71 (válaszként erre: 476. - Beus31)
2012. ápr. 26. 14:39

Szia Beus!


A "Flabelos a környékünkön nincs" azt jelenti, hogy vidéken laksz? A Crazy Fit-et is elvileg ki lehet próbálni, a fővárosban, Dunakeszin és Győrben van a forgalmazónak boltja.


Elvileg ugyanolyan, billegő-platós típusú gép, mint a Flabélos. Érdemes lenne kipróbálnod valahogy mindkettőt, hogy megtapasztald, van-e 160-170 ezer forintnyi különbség a kettő között. A mellé adott garancia, szervizháttér, ügyfélszolgálat is árnyalja az árakat. A Flabinál ez megfelelő, a másikat nem ismerem, de engem is érdekelne, hogy van-e vkinek ezirányú tapasztalata.


A Speedfitness az teljesen más műfaj, spéci ruha kell hozzá, edző van melletted végig, be vagy drótozva, és ott neked kell gépészkedned az instrukciók alapján. Tehát nem csak állsz rajta és örülsz, hanem "rendesen" edzel, izzadsz. Átöltözés+zuhany+edzés = konditerem, csak ez kicsit gyorsabb, viszont nem olcsó... :-)Van, akinek ez jön be jobban, nálunk is van az utcában ilyen stúdió és mindig látok bent egy-két embert bűvészkedni abban a spéci fekete ruhában. Engem zavarna, hogy áramot vezetnek belém, még ha nem is ráz... :-D Itt egy elektromos impulzus hatására húzódnak össze az izmok, a Flabélosnál ez egy természetes folyamat eredménye, idegrendszeri válasz az egyensúlyi helyzet visszaállítására.

478. zsolt71 (válaszként erre: 475. - Zsoofcika)
2012. ápr. 26. 14:12

Szia Zsoofcika!


Most jól összezavarlak: a Flabélos EGYFAJTA vibro (vibrációs) tréner, a Vibrotréner, esetleg Vibro Trainer viszont NEM Flabélos... :-)


A lényeg: alapvetően két típusú vibrációs gép van, a Flabélos az egyik típus jeles képviselője. Ennek a gépnek a platója (amire ráállsz) a középvonala körül végez fel/le irányú mozgást, tehát amikor a bal lábad alatt felfelé mozdul, akkor a jobb alatt lefelé. Ezt csinálja elég gyorsan, MÁSODPERCENKÉNT akár 40-szer.


A másik típusba tartozó gépek platója nem billeg, hanem az egész plató "ugrál" fel/le. Ez egy tök más típusú mozgás, a gépek felépítése is más. A függőleges kimozdulásuk 3-4 milliméter, viszont ezt másodpercenként akár 60-szor is megteszik...

Újabban vannak már ú.n. 3D-s gépek is, ezek minden irányba rezegnek.


A billegő platós gépek közül a Flabélos terjedt el itthon. Egy szingapúri fitnesszgépeket gyártó, ismert cég terméke, biztos szervizháttérrel és alkatrész utánpótlással, valamint korrekt és barátságos hazai képviselettel.


Alapvetően egy otthoni használatra kitalált gép, de a megbízhatósága, és jó ár/érték aránya miatt nagyon sok szalonban is használják. Egyik legnagyobb előnye, hogy ezt utcai ruhában is tudod használni, edző nem kell hozzá. Az más kérdés, hogy nem árt, ha a gép kezelő személyzete ismeri a gépet, és tud gyakorlati tanácsokat adni hozzá.


Ha itt a fórumon az elmúlt pár hét hozzászólásait végigolvasod, elég jó képet kaphatsz arról, hogy mit tud a Flabélos, miben tud segíteni és miben nem. Találsz itt linkeket olyan oldalakhoz, ahol még ennél részletesebb leírásokat is olvashatsz, magyar vagy angol nyelven.


Heti 2 alkalom, más mozgás mellett, jó kiegészítés lehet. Ha komolyabb fogyási/alakformálási célod van, amit viszonylag rövidebb időtávon szeretnél megvalósítani, akkor ennél intenzívebb Flabizás ajánlott. Erősen függ attól, hogy mi lenne az a 2-3 nap más sport!


Infraszauna témában nem vagyok jártas... :-) De rengeteg helyen elérhető, így biztos találsz a "leendő" lakhelyedhez közeli helyet, ahol van ilyen szolgáltatás.

477. izabell82 (válaszként erre: 467. - Zsolt71)
2012. ápr. 26. 13:15
Ez nagyon jó zsolt megnéztem :)
476. Beus31
2012. ápr. 26. 12:47
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni igaz hogy nem Flabelosról, de láttam hasonlót Crazy Fit név alatt, 190.000 Ft körül van mi a véleményetek? A Flabelost nem tudom megvenni, a környékünkön nincs, arra gondoltam hátha ez is van olyan jó. Vélemény? Nálunk Speedfitness van. Melyik lehet a hatásosabb?
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook