Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
565. hajnal1367 (válaszként erre: 564. - Zsolt71)
2012. máj. 9. 16:16
Köszi,kipróbálom:)
564. zsolt71 (válaszként erre: 562. - Hajnal1367)
2012. máj. 9. 15:33

Én is a 3x20-at javasolnám, ha bírod a 20 percet egyszerre (van, akinek sok, főleg az elején).


Próbálj ki egy olyan kombinációt, hogy az első 10 perc 6-oson (esetleg 6-os és 10-es 5-5 percig), aztán pedig egy P2-es program a második 10 percre.

563. 117b1693d0 (válaszként erre: 562. - Hajnal1367)
2012. máj. 9. 15:24
Én a 3x20-ra szavazok...
562. hajnal1367 (válaszként erre: 554. - Zsolt71)
2012. máj. 9. 14:48
Köszönöm a választ.Még annyit kérdeznék,hogy hogyan hatásosabb :heti 3x20perc vagy napi 10 perc?
561. 117b1693d0 (válaszként erre: 560. - Mokkalisa)
2012. máj. 9. 13:44

A testömeged és a zsír arányát méri.


Hasra a Chilit használd, ha azonnal szeretnéd érezni. Egyébként a Flabélos is mozgatja, de nem durran be.

2012. máj. 9. 13:36

Arról nem tudtok valamit, hogy a gép a zsírindex mérésekor mit mér pontosan, amikor ráhelyezzük a tenyerünket a fém érintkezőkre? Gondolom, hogy nem pulzust, mert akkor változna az érték a nyugalmi és az aktív állapotban....


Illetve kipróbáltam a fekvő pozíciót lábtámasszal 3-son, de nekem nem igazán tűnt úgy, hogy a hasat is megdolgoztatja. Tudtok esetleg még valamit ajánlani hasra?

559. zsolt71 (válaszként erre: 558. - Melcsi24)
2012. máj. 9. 12:00

Az biztos, hogy az izommunka az izom tömegét, nagyságát nem csökkenti! Ha laposabbnak látod, akkor volt rajta még más is, ami mostanra eltűnt... :-)


A magasabb fokozatok mozgatják át jobban az alsó testet, így a combokat/vádlit és a feneket is. Ezek formásítanak, feszesítenek is.


Ezen kívül nézd meg ezt a pózt:

*****

Ezzel 8-10-es fokozaton elég jól lehet a fenék izmait dolgoztatni, próbáld ki.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. máj. 9. 11:20

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy a Flabi formásít vagy csak fogyaszt? Mert mostmár nem vagyok benne biztos. Kb 20 alkalommal voltam és úgy veszem észre,mintha laposabb lenne a popsim,mint előtte,nemhogy kerekebb :s pedig azt szeretném ha kerekebb lenne,mert fogyni nem nagyon van mit belőle...

557. 117b1693d0 (válaszként erre: 555. - Zsolt71)
2012. máj. 8. 19:34

Csak 2-3 alkalommal vittem, úgyhogy abból sok eredmény nem származhatott.


Erre szerintem a kartámasz, karhajlítás a platón megfelelőbb. De ahhoz meg hely kell.

556. zsizsizsi01 (válaszként erre: 555. - Zsolt71)
2012. máj. 8. 18:12

jó, akkor holnap még nem viszem, max. kipróbálom a földi gyakorlatokat.

további szép napot nektek, én folytatom a visszaolvasást!

majd jelentkezem!

555. zsolt71 (válaszként erre: 553. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 8. 17:21

A karhoz/vállhoz, illetve a tricepszhez nem kell nagy hely, elég, ha a plató mögött van egy méternyi, ahova le tudsz térdelni.


Rajtam kívül még Beverly kezdte használni a súlyzókat, nem tudom, hogy bejött-e neki vagy sem... :-) Talán megírja nekünk, ha erre jár. Vagy bárki, aki szintén próbálkozott vele, megírhatja, hogy neki milyen volt.

554. zsolt71 (válaszként erre: 552. - Hajnal1367)
2012. máj. 8. 17:04

Szia!


A legtöbb izmot a legintenzívebben a 6-os fokozat mozgatja meg. Fogyáshoz tehát ez, illetve a gép okos emberek által összeállított P2-es programja a legmegfelelőbb.


A Flabi azért (is) jó, mert itt nincsenek abszolút szabályok. Tapasztalatok vannak, illetve méréseken alapuló eredmények, melyek alapján szoktuk mondani, hogy ez vagy az a fokozat/program milyen cél elérését segíti. Az igazi titok a RENDSZERESSÉGBEN, az ÉTKEZÉSBEN és a BŐSÉGES FOLYADÉKBEVITELBEN van, e három dolog következetes betartása fogja meghozni az eredményt!

553. zsizsizsi01 (válaszként erre: 550. - Zsolt71)
2012. máj. 8. 16:55

Elég kicsi a hely a földönfekvős gyakorlatokhoz ott ahova járok, pontosabban ahol voltám már 2x, de szeretnék járni, ezért inkább fent a gépen próbálkozom még, hogy abból mit lehet kihozni.

Igen, a súlyzót már olvastam, lehet, hogy elviszem egy próba erejéig, legfeljebb "bemelegítek" a cipekedéssel.

552. hajnal1367 (válaszként erre: 550. - Zsolt71)
2012. máj. 8. 16:55

Szia!


Én elsősorban fogyni szeretnék. A szalonban a 8-as fokozatot javasolták.Az hatásos?

Köszi a választ előre is.

551. zsizsizsi01 (válaszként erre: 549. - 117b1693d0)
2012. máj. 8. 16:53

Zsírszázalékot ugyan nem mértem, csak napi szinten találkoztam a "jaj, de sovány vagy" felkiáltással. Mostanra sikerült normalizálni a helyzetet, hízni már nem szeretnék, csak megtartani a most elért súlyomat, és formálódni.

Tudom, az étkezés nagyon sokat számít!

550. zsolt71 (válaszként erre: 548. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 8. 16:24

Persze, hogy kérdezhetsz, azért van a fórum!


A válasz: is-is... :-) Természetesen a Flabi mindenütt mozgat, a felsőtestet leginkább az alsóbb sebességfokozatokon (3-4 a legjobb, de 6-ig elmehetsz). Amikor a feneked vagy a combod rázza, az látványosabb, mert ott nagyobb a cucc... :-) Félre ne érts, nem személyeskedek, mindenkinek nagyobb a feneke, mint pl. a bicepsze vagy a válla!!! :-)


Szóval, amikor az alsóbb részek, a nagyobb izmok mozognak, azt jobban megérzed, hátulról még látványosabb... Kérj meg valakit, hogy álljon fel a gépre és nézd meg hátulról, hogy akár egy 10-es fokozat is milyen keményen mozgatja a hátsóját!


Az is-is másik fele pedig a spéci gyakorlatok. Olvass kicsit vissza, írtam, írtunk többször is a Flabin való súlyzózásról. Nem nagy súlyokkal, hanem 1-2-3 kilós fitneszsúlyzókkal. Alacsony fokozatokon, ahol egyébként is dolgozik a kar/váll, jól rá lehet erősíteni már csak azzal is, ha oldalra/előre kitartod a súlyt, miközben állsz a gépen. Sokkal nehezebbnek fogod érezni, mintha a földön állva csinálnád, még ezekkel a kisebb súlyokkal is!


Tricepszre és vállra vannak ülős, vagy gép előtt térdeplős pózok is, ezekkel is variálhatsz, ha akarsz.

549. 117b1693d0 (válaszként erre: 547. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 8. 16:06

Hízni senki sem akar igazán, mert az hájasodást jelent. Hacsak nem 18% alatti a zsírszázalékod, akkor neked is inkább az izmosodás lenne az egészséges út.


Ha valakinek túl nagy súlya, akkor a minimum, hogy az izomból nem akar veszíteni.


Úgyhogy végülis mindenkinek hasonló az odavezető út, csak az arányokat kell változtatni.


Neked "sokat" kell enned és a szokásosnál komolyabb terhelésnek kitenni az izmaidat, így biztosan nem fogysz. Persze, amikor az evésről beszélünk, akkor nem a szénhidrátdús csemegékre gondolunk :))

548. zsizsizsi01 (válaszként erre: 542. - Zsolt71)
2012. máj. 8. 16:01

Reggel gyorsan még benéztem, hogy kaptam- e újabb választ, és nagyon örültem, hogy igen.

Így aztán az instrukcióid alapján ma csináltam egy P2-t, és a 2. részben próbálgattam a fokozatokat, de 20-nál fentebb nem mentem, és két fenékgyakorlatot kipróbáltam, ami a táblán ki volt függesztve.


Kérdezhetek még?


A P2-nél, deréktól lefelé mindennél érzem, hogy nagyon jól mozgat, de a felsőtestemen szinte semmit. Ahhoz, hogy a karomon is legyen vmi hatása, a spec. gyakorlatokat kell végeznem (földön), vagy közben azok is dolgoznak, csak nem olyan érezhetően?

547. zsizsizsi01 (válaszként erre: 540. - 117b1693d0)
2012. máj. 8. 15:55

köszönöm a válaszod!

A túlizmosodás veszélye azt hiszem nem fenyeget, annyi időt és energiát nem tudok, de nem is nagyon akarok rászánni, csak azt szerettem volna tudni, hogy mit csináljak, ha fogyni semmiképpen nem, csak formásodni, izmosodni szeretnék.

De szorgalmasan bogarászom a bejegyzéseket, és próbálok tanulni.


Azt az egyet sajnálom, hogy itt is a többség fogyni akar, pedig a hízás legalább olyan nehéz.

546. zsolt71 (válaszként erre: 541. - Cullinan)
2012. máj. 8. 15:03

Szia cullinan!


A Flabélos fészbuk oldalán elvileg van egy ilyen cím:

Haj-Szabó Szépségszalon

2120 Dunakeszi

Kossuth u. 30.

Tel.:0627348188

Bejelentkezés szükséges!


A fogyást leginkább a P2-es programmal tudod megtámogatni. Ha esetleg nem 10, hanem 20 percekre mész, akkor 10 perc P2 mellé csinálhatsz 10 percet 6-os fokozaton, vagy 5-5 perc 6-os és 10-es fokozaton.


A már unalomig ismételt mantra: a Flabi mellett figyelj oda az étrendedre (megfelelő mennyiségű és minőségű kalóriabevitel, szénhidrát csökkentése stb.) és SOK FOLYADÉK (szénsavmentes ásványvíz, tisztított víz, esetleg salaktalanító tea, ha meg tudod inni...)

545. patricia.k (válaszként erre: 544. - Zsolt71)
2012. máj. 8. 12:21
Köszi a segítséget! :)))
544. zsolt71 (válaszként erre: 543. - Patricia.k)
2012. máj. 8. 09:13

Heves megye:


Kiwi Sun Szolárium

3301 Eger

Bajcsy Zs. u. 1

Tel.: 30/685-5575

Bejelentkezés szükséges!


Flabi-Box Alakformáló és Szolárium Studio

3300 Eger

Szent János u. 11 sz. QAESTOR LABIRINTUS Üzletház I. emelet

Tel.:70/217-8398

Bejelentkezés szükséges!

2012. máj. 8. 08:55
Sziasztok. Az iránt érdeklődnék, hogy valaki tud-e Egerben helyet, ahol van ilyen gép?
542. zsolt71 (válaszként erre: 539. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 7. 23:16

Én azért nem ugranék ekkora fejest a mélyvízbe... :-) Ha visszaolvasol kicsit, egyik kedves fórumtársunk összeszedett egy jó kis izomhúzódást, mert a szalonban senki nem mondta neki, hogy első alkalmakkor nem igazán kéne mindjárt 25-30-as fokozatokon próbálkozni! Én még annak sem nagyon ajánlanám így elsőre, aki egyébként rendszeresen sportol.


Aki még sosem "vibrált", annak ezt a mozgásformát is ki kell kicsit tapasztalnia. A jellegéből adódóan a Flabi jelentős izommunkát végez rövid idő alatt, és olyan izmokat is megmozgat, amikről korábban nem is tudtál... :-)


Adj magadnak egy kis időt, két-három alkalmat legalább, egyik perce sem lesz elvesztegetett idő, hidd el! Mivel nem tudom, mennyire vagy sportos, milyen más mozgás van az életedben, ezért inkább olyat ajánlok, ami tuti, hogy nem csinál problémát. Ha 20 percre mész, csinálj egy P2-őt, ott a legmagasabb fokozat 18-as. A második 10 percben pedig játszadozzál kicsit, manuális beállítással próbálgasd az itt korábban leírt "pózokat". Találsz videókat is a gyakorlatokról (pl itt: [link] ezeket mind-mind kipróbálhatod. Ha rám hallgatsz, az első pár alkalomkor inkább maradsz a 20-as fokozatig, aztán, ha teljesen jól vagy, kipróbálhatod a magasabb fokozatokat is. Ezeket először manuális módban, max. 1-1 percre, hogy ne legyen sok. Én több hónapja, napi szinten 20-30 percet használom, és csak nagyon ritkán nyomom fel 25-re vagy fölé (pl. síelés előtt egy pár napig, amikor célzottan a combom akartam kicsit felkészíteni).


A Flabinál nagy előny a kényelem, és a rövid idő alatti intenzív izommunka. De ahogy Beverly is ajánlotta másnak: ha van időd, akkor a Flabi a mozgás EGYIK fele legyen, a másik viszont "hagyományos". Én is imádom a Flabit, de igyekszem legalább heti kétszer eljutni terembe kardiózni, kicsit súlyzózni, vagy a cimborámmal egy jót fallabdázni.


Az előző hozzászólásban linkelt Lloyd gyerek évek óta csak vibrációs trénert használ, ezzel jól karbantartja az ezt megelőző sok év alatt összerakott izomzatát. Nagyobb nem lett tőle, csak formásabb, viszont ÉVEK ÓTA nyomja a vibrációs tréninget... Szóval, van példa erre is, hogy ha csak ezt használod, hova lehet eljutni!

541. cullinan (válaszként erre: 522. - Zsoofcika)
2012. máj. 7. 23:06

Én csak jóttudok mondani a Moona szalonról, egy kicsi, barátságos tiszta hely, uj, de nagyon korrekt minden, kedves a tulajdonos, részletes információt ad az ujaknak.

Én örülök neki, hogy megnyilt,mert Dunakeszin nem tudok hasonló flabelos helyet,főleg ilyen kedvező áron.

Azért olvasgatlak titeket, mert tanulni szeretnék,hogyan edzek, milyen lehetőségek vannak a gépen.

Már kb tiz alkalommal voltam,rajtam kb 6-7 kg felesleg van, tehát fogni szeretnék, igazából nem tudom melyik programot használjam, vagy menjek végig sorban, vagy csak maradjak mondjuk a 8-9-esen?

540. 117b1693d0 (válaszként erre: 539. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 7. 20:12

Izomtömeget növelni még férfiakon sem könnyű, nemhogy nőkön. Úgyhogy amiatt ne izgulj, hogy a nagy súlyoktól brutálisan nagy leszel. Ahhoz tonnányi fehérjét kellene burkolnod és edzened felváltva nem is kevés hónapon át. Ha ezt nem csinálod, akkor semmilyen veszély nem fenyeget. Sose lesznek férfiasan hatalmas izamaid:)


Keress rá Lloys Shaw-ra, de beteszem még egyszer az egyik linket:

[link]


Ő vibrációs trénerrel edz már évek óta. Igaz, hogy nem nulláról építette magát.


Ja, és ha nem eszel elég fehérjét, bármit csinálhatsz, szintén nem fenyeget a túlizmosodás veszélye.

539. zsizsizsi01 (válaszként erre: 538. - Zsolt71)
2012. máj. 7. 18:14

Köszönöm Zsolt a részletes választ!

Elkezdtem végigolvasni a fórumot, mert láttam, hogy nagyon sok jó hozzászólás van, nem is szeretném, hogy ugyanarról írjatok többször, amiről már volt szó.Szóval bőszen jegyzetelek, de azért írtam gyorsan a kérdést is, mert ahogy szúrópróbaszerűen beleolvasgattam a hsz-ekbe, láttam, hogy szinte mindenki fogyni akar.


Érdekes, amire most rávilágítottál, ez így nem is tudatosult bennem. Elsőre már az izomerő növelése is jól jön, utána persze nem ártana izomtöveget is növelni, de csak úgy finoman, nőiesen.Ez viszont akkor ilyen kíméletes módszerrel nem fog menni ezek szerint.


Már voltam egy 10 perces alkalmon, hogy kipróbáljam, mit is tud ez a gép. Szerinted már másodjára rögtön P3 programot is csinálhatnék? és a maradék 10 percben mit csináljak?

538. zsolt71 (válaszként erre: 537. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 7. 16:57

Szia!

Ha izomTÖMEGET szeretnél növelni, arra nem nagyon alkalmas ez a gép. Izomerő növelésre, robbanékonyság fejlesztésre, feszesítésre (izomtónus) viszont megfelelő, sőt, nagyon jó!


Ha nincs miből fogynod, jól érzed magad a bőrödben, csak esetleg nincs időd más típusú mozgásra, akkor a Flabi egy jó alternatíva. A magasabb fokozatok már inkább az alsó végtagokat mozgatják, illetve nyújtásra is lehet így használni a gépet. A beépített programjai közül a P3 lehet érdekes számodra, illetve manuálisan is állíthatod a fokozatokat, ahogy neked szimpatikusabb.


A legtöbb testrészt a 6. fokozat mozgatja át a legjobban. Ha nincs miből fogynod, akkor nem kell attól félned, hogy "elfogysz", ezeket az alsó fokozatokat is nyugodtan próbálhatod. Pár hozzászólással korábban linkeltem ide egy összefoglaló anyagot, ami a különböző fokozatok által megmozgatott területeket mutatja be, töltsd le nyugodtan.


Izomtömeg növeléshez az kell, hogy az adott izmot folyamatosan, EGYRE NAGYOBB terhelés érje, mégpedig úgy, hogy "erőfeszítést" kell neki tenni! Ezt AKARATLAGOS izomterheléssel tudod elérni, tehát futsz, lábgépezel, hasazol, súlyokat emelgetsz stb.


A Flabélos ú.n. akarattól független izomösszehúzódásokat eredményez. Az izomösszehúzódások rövid idő alatti magas száma miatt ez végül is egy intenzív izommunkát eredményez, de nincs mögötte az az extra feszítés, "kínzás", erőltetés, ami komolyabb izomnövekedésre serkentené a tested (és akkor még nem beszéltünk a "tömegelő" étkezésről, ami szintén elengedhetetlen az izmok növeléséhez!).


Ahogy tehát írtam, leginkább az izomzatod összetétele, ereje, robbanékonysága tud változni a Flabitól. Kérdés, hogy ez-e a célod vele vagy más...

537. zsizsizsi01 (válaszként erre: 535. - Zsolt71)
2012. máj. 7. 16:25

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ha egyáltalán nem akarok fogyni, csak izmosodni, akkor milyen programon, milyen fokozatokon érdemes edzeni. Egy alap tippet adjatok, légyszi, amivel kezdeni érdemes, a gyakoralatokat meghagynám későbbre.

Mást nem nagyon szeretnék mellette csinálni most, épp azért, hogy tisztán lássam, hogy önmagában ezzel mit tudok elérni, hogy érdemes-e itthonra venni.

536. nenne67 (válaszként erre: 535. - Zsolt71)
2012. máj. 7. 09:30

Kösszi:)

Tulajdonképpen meggyőztél.Csak becövekelte az agyamba magát ez a kérdés.Szerencsére szervi problémám nincs.

És írjatok sokat,jó Benneteket olvasni:))

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook