Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
595. 117b1693d0 (válaszként erre: 590. - Shanee)
2012. máj. 12. 10:29

Szerintem a terhesség azért van rajta, mert azt mindenhová odaírják.


Az valószínűleg igaz, hogy egy amúgyis kockázatos megmaradásnál felerősítheti a negatív folyamatot (a vérbőség miatt).


Csajok, nem tudom, hogy hogyan álltok a kaja témához, de egy kis olvasás nem kerül semmibe. Nézzétek meg a www.tenyek-tevhitek.hu oldalon fórumozgató csajokat. Nem egy van, akinek rendeződött az étrend/életmód váltással ez a kérdés és hosszú évek után pikk-pakk babát vár. Paleo étrendet követnek, ami alapvetően hús és zöldség alapú. (PCO-sok, pajzsmirigybetegek is jöttek rendbe tőle)


A másik a www.gynevac.hu, ez egy vakcina, magyar találmány, sajnos nem mindig elérhető. Nem drága, nem körülményes.


Sok sikert mindenkinek! :)))

594. zsizsizsi01 (válaszként erre: 590. - Shanee)
2012. máj. 12. 09:47

Na ez az én nagy dilemmám is:

- terhességnél ugye kizárt a flabi

- mi is rajta vagyunk a baba-témán régóta, már sok mindenen túl vagyunk, sajna eredménytelenül.Én sem szeretném lerázni a babát, de az elmúlt évek eredménytelenségére tekintettel indokolatlannak találnám, ha bele se kezdenék emiatt ( mert egyre erősebben gondolkodom a gép megvételén.)

-viszont még azt is elképzelhetőenk tartom, hogy olyan jó hatással legyen a szervezetre fizikailag, hogy éppen ez hozná meg az eredményt. Legfeljebb csak a ciklus első felében használnám mindig, a másodikban nem.Persze amíg bérlettel járok ez nem kifizetődő, mert havi bérlet van, és így duplára emelném a bérlet árát.

593. zsizsizsi01 (válaszként erre: 581. - Diandra)
2012. máj. 12. 09:42
Hol tudtad kipróbálni a Chilit, mert olvastam, hogy te is vidéki vagy. A feneket mennyire dolgoztatta meg?
592. zsizsizsi01 (válaszként erre: 586. - Zsolt71)
2012. máj. 12. 09:40

Az ötlet nagyon jó, de sajnos én is 200 km-re vagyok, csak ezért nem biztos, hogy meg tudom oldani, hogy felmenjek, de majd figyelem, hogy mikor lesz, mert ha össze tudom kötni más pesti programmal, akkor mégiscsak jó lenne, de majd jelzek.


Most egyelőre azt láttam, hogy a holnapi fitbalance-arena rendezvényen ott lesz a mediwel, és ki lehet próbálni a Chilit, fáj a szívem érte, de holnapig már nem tudom úgy intézni a dolgaimat, hogy fölmenjek.


Valaki esetleg megy ki holnap erre? Ha igen, légyszi próbáljátok ki a chilit és írjátok meg!!!!

591. zsizsizsi01 (válaszként erre: 583. - Diandra)
2012. máj. 12. 09:37

Szia!

Ahova járok, ott van kitéve egy nagy tábla a gyakorlatokról, de gondolom a neten is van kép.

De azért megpróbálom leírni, szerintem könnyű elképzelni:

1) törökülésben leülsz a gép elé a földre és a két karodat nyújtva fölteszed a platóra, a két szélére. Ez vállra, karra dolgozik. Ezt írtam a múltkor, hogy kipróbáltam, és úgy tűnt semmi, máásnap pedig izomlázam volt.


2-3) fekvőtámasz-helyzetbe lemész a földre, de a két kezed a plató szélén van.+ lehet a könnyített fekvőtámaszt, amikor a térded is a földön van .

Ez nemcsak a kart, vállat, hanem a hátat, hasat is dolgoztatja. Nagyon durva, én azt hittem, 5-5 prcig csinálom majd ezeket, örültem, mikor a 2 perc letelt, és ma izomláz van az egész felsőtestemben!


4)tricepsz: lemész a földre, mintha pókjárást, vagy rákjárást akarnál csinálni (biztos tudod, a "fordított fekvőtámasz", de a két kezed a platón van. Ezt még nem próbáltam, de a fentiekből kiindulva ez is durva lehet.


Nem tudom, érthető volt-e, ha nem, kérdezz nyugodtan, illetve ha vmit nagyon nem jól fogalmaztam, majd Zsolt hátha kijavítja, ő ért hozzá.


Ja , és ajánlott fokozatnak mindegyiknél 6-9 van, és 2-5 perc, de ha kell pontosabban, majd megnézem.

590. Shanee (válaszként erre: 588. - 117b1693d0)
2012. máj. 11. 16:23

Nem ,ez két héttel előbbi mérés. Mármint az induló.

most egy ideig nem fogom használni a flabit :((((, anyukám kicsit beparáztatott.

Az van, hogy most nagyon ráfeküdtünk a babatémára a férjecskémmel, 2 naponta figyelik uh-gal, hogy mi újság a peteéréssel, és nem akarom lerázatni a gyerkőcöt, ha megtapad :) De pünkösd után folytatom, ha csak nem lesz baba. Addig is olvaslak ám titeket, szóval hajrá! Kellemes hétvégét mindenkinek!

589. Diandra
2012. máj. 11. 12:40

zsolt ez nagyon jó ötlet, csak én 250 km-re vagyok :-(


fotók nincsenek valahol feltöltve, gyakorlatsorokkal? vagy amiket csináltok mind ti találtátok ki?


zsolt összenézem azokkal amiket leszedtem és megírom melyiket nem tudom elképzelni, köszi előre is a segítséget!!!

588. 117b1693d0 (válaszként erre: 587. - Shanee)
2012. máj. 11. 10:01

De ez ugye nem azóta, amióta meghozták a Flabidat?!


Egyébként szuper az eredményed, gratulálok!

587. Shanee
2012. máj. 11. 06:29

Jóóóóóó reggelt flabizóóóók :))) És leendő flabizók! Csak egy gyors helyzetjelentés tőlem: derék: -6 cm, csípő: -5 cm, combok -3 cm. Ez a múlt heti mérésem :))) Kilóban -5,3. Diéta, flabi és sok víz :)) Hétvégén lesz időm kísérletezgetni a géppel, ha találok vmi jó pózt, megírom.

Zsolt, tetszik az ötleted, bár én ritkán vagyok Pesten hétvégén, de hátha...Kellemes napot mindenkinek!

586. zsolt71
2012. máj. 10. 22:56

Diandra felvetése csak megerősített bennem egy ötletet, megosztom veletek:


Ahogy látom, vagyunk páran, akik szeretünk a Flabival kísérletezni, aktívan használjuk, gyűjtjük és itt, ÍRÁSBAN megosztjuk a tapasztalatokat. De jóval többen vannak, akik még csak most ismerkednek vele, most kezdték használni, vagy éppen várják a megrendelt gépüket.


A Flabi hazai forgalmazója néha rendez kereskedelmi bemutatót, ez főleg a tök laikusok számára ad sok és jó infót a gépről. A használók viszont ennél másabb dolgokat, gyakorlati tanácsokat szeretnének kapni, esetleg egymással átbeszélni. Ez a fórum nagyon jó, de egyrészt arctalan, másrészt néha írásban próbálunk olyan dolgokat átadni, amit megmutatni jóval könnyebb vagy egyértelműbb lenne.


Akik olvassák a hozzászólásaimat, tudják, hogy én azért tudok a Flabiról viszonylag többet, mert napi szinten, aktívan használom, ráadásul szeretek új dolgokat is próbálgatni vele. A párommal egy kis központot működtetünk, két gép van nálunk egy külön helyiségben.


Arra gondoltam, hogy ha részetekről igény mutatkozna rá, szerveznék valamelyik szombatra egy két-három órás kis összejövetelt, ahol élőben is meg tudnám mutatni azokat, amiket ide írogatok, sőt, lenne rá lehetőség, hogy más is megossza az ottlévőkkel az ő tapasztalását, egy általa jónak ítélt/érzett pózt stb.


Ha van erre igény, és lenne rá 10-12 ember (elsősorban olyan, aki már használja, de szereté a legtöbbet kihozni belőle), akkor összehozom ezt a kis klubnapot még júniusban. Mondjuk egy laza, 10:00 órai kezdéssel, délig, egyig bezárólag, hangulattól és a kérdések mennyiségétől függően.


Ez NEM egy hivatalos termékbemutató, én nem akarok eladni semmit! Arra ott van a forgalmazó, meg az ő rendezvényei. Én csak felajánlom, hogy helyet biztosítok és átadom azt, amit tudok erről az egész témáról :-)


Akit érdekelne, írjon nekem privátban, hogy lássam, kb. mennyi embert izgat. Ja, Budán vagyunk, BKV-val és MÁV-val jól megközelíthető helyen... :-)


Szívesen segítek, ezt talán észrevettétek... Viszont egy ilyen kis rendezvénynek is vannak költségei. Úgy érzem, hogy mondjuk egy budapesti mozijegy árát megéri ez a pár óra és az itt kapott ismeretek. Szóval, aki jelentkezik, ezt azért kalkulálja bele :-)

585. 117b1693d0 (válaszként erre: 582. - Diandra)
2012. máj. 10. 22:41
:DDD
584. zsolt71 (válaszként erre: 583. - Diandra)
2012. máj. 10. 22:20

Másold be ide azt a szöveget, amit nem értesz, átfogalmazom/zzuk máshogy, hátha úgy jobban érthető lesz.


Vállra van:

1. súlyzós verzió

2. fekvőtámaszos verzió

3. könnyített fekvőtámaszos verzió

4. "háttal ráülök a platóra" verzió

5. "a plató elé ülök a földre verzió"


Tricepszre van:

1. "háttal ráülök a platóra" A verzió

2. "háttal ráülök a platóra" B verzió


Tessék, melyiket szeretnéd, hogy jobban kifejtsük?

583. Diandra (válaszként erre: 574. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 10. 21:58
honnan szedtél kar gyakorlatot? nincs vkinek gyakorlatsora? innen már leszedtem amit tudtam, de ha fényképes vagy ábrás lenne annak jobban örülnék, van amit hiába van leírva nem tudom elképzelni. az én gépem júni 15-20 körül jön :-D
582. Diandra (válaszként erre: 573. - 117b1693d0)
2012. máj. 10. 21:56
az nagyon durva :-) annyira jó. mondtam a férjemnek örüljön, hogy őt ismertem meg hamarabb nem az oto lábmasszírozó gépet :-D
581. Diandra (válaszként erre: 566. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 10. 21:54

sziasztok!


nekem nagyon tetszett a chili, abszolút nem terheli a hátat és megdolgoztatja a hasizmot, a fenék és combizmot is. bár csak egyszer próbáltam, de én is szeretnék venni.

580. 117b1693d0 (válaszként erre: 579. - 117b1693d0)
2012. máj. 10. 18:19
Lloyd Shaw, csahogy biztosan megtaláld :)
579. 117b1693d0 (válaszként erre: 578. - K.Tamara)
2012. máj. 10. 18:18

Tamara ez nem egy "fogyasztógép", erről már beszéltünk elég sokat. Valószínűleg nem olvastál vissza.


Az étrend az alap, a mozgás csak egy plusz, ami sokféle lehet. A vibrációs tréning az egyik. Még azt sem mondta itt senki, hogy semmi mást nem érdemes csinálni (bár van rá nagyon jó példa, hogy komoly szinten karban lehet tartani a fizikumot ezzel is, kedvenc példám ezredszerre Lloy Shaw).

2012. máj. 10. 17:33
Én ezt is csak egy "sima" fitness gépnek találom. DE ez sem fog csodát tenni, ha valaki továbbra is ugyan azt eszi. A képlet egyszerű. Mindig egy kicsivel több kalória leadás mint bevitel. Különben a test bepánikol és elkezd tartalékolni. Ha jó a táplálkozásod, napi 30 perc sétával is le tudsz fogyni :)
577. 117b1693d0 (válaszként erre: 574. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 10. 16:39

Napi öt perc biztosan elég, mert tényleg brutális, ha jól csinálod. Többet meg nem is nagyon érdemes, mert nem tudsz másnap kiegyenesedni.


Szerintem egy hónap alatt kell, hogy látszódjon az eredmény.

576. melcsi24 (válaszként erre: 559. - Zsolt71)
2012. máj. 10. 11:36
Köszönöm!
575. zsolt71 (válaszként erre: 574. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 10. 09:52

Van egy ismert mondás: "Nincs ingyen ebéd"...


A Flabiról is sok helyen olvashatsz olyat, hogy "napi 10 perc használattal 2-3 hét alatt egy ruhaméretet fogysz". Ezúton várom a jelentkezőket, akik SEMMI MÁST nem tettek, "csak" elmentek 10-15-ször 10 percre Flabizni, és egy mérettel kisebb ruhát hordanak azóta!


A Flabi természetesen hatékony, sőt, a ráfordított idő és az elért eredmény hányadosa talán ennél a technológiánál a legjobb! De van a marketing és a reklám, meg van a tapasztalat. Ezen a fórumon ez utóbbit szeretjük, mert a papír sok mindent elbír, de ami igazán számít, az a használók véleménye és eredményei!


Persze nem kell órákat rászánni, valszeg nincs ember, aki ezt bírná. Az tuti, hogy kitartással, és következetes, NAPI szintű mozgással (Flabi, Chili, konditerem, szabadtéri sport, akármi) lehet látványos és TARTÓS eredményt elérni.


Tegnap láttam egy Norbis Update reklámot a tévében. Volt egy jó mondata benne, kb. így hangzott: "az egészség az első, a karcsúság ráadás". Szerintem a mozgásnál is ez a lényeg, az egészséges fizikai és mentális állapot elérése a cél, az meg a bónusz, hogy még jól is nézünk ki... :-)

574. zsizsizsi01 (válaszként erre: 572. - 117b1693d0)
2012. máj. 10. 08:12

Hát, ha igaz, amit a honlapon írnak róla, akkor napi 5 perc elég, ezt pedig még a flabi 20 perce mellett is rá lehet szánni.Én rászánnám, ha tudnám, hogy azzal szép kerek popsit tudnék formálni.Erre ugyanis eddig igazán hatásos dolgot nem találtam, kivéve persze a gyilkos guggolásokat és kitöréseket.


Tegnap kipróbáltam a flabin az egyik kar gyakorlatot, mikor ott ültem, gondoltam, ennek nem sok hatása lesz, mert alig érzek vmit.Erre ma reggelre olyan kellemes izomláz van a karjaimban és avállaimban!

2012. máj. 10. 08:00
Ami még nekem nagyon tetszik, az a lábmasszírozógépük (kár, hogy annyi, amennyi).
572. 117b1693d0 (válaszként erre: 571. - Zsolt71)
2012. máj. 10. 07:59

Látod, ebben nagyon igazad van a Chilit bizony mozgatni kell. De aki az alakját szeretné formálni, annak már nem igazán a fogyás van a középpontban és általában hajlandó ezért pár percet kínlódni is akár. A Chili elég kemény, ha megfelelő módon használják. Így az eredménye is látványos lehet.


Az is biztos, hogy akinek lazább a hasfala és ezt használja, akkor laposabb lesz a hasa, mivel a megerősített hasizmok jobban tartják. Ez jobb közérzet és esztétikusabb megjelenést eredényez.

571. zsolt71 (válaszként erre: 567. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 9. 22:00
Én nem próbáltam még a Chilit, így nem tudok véleményt mondani róla. Szerintem azoknak való, akik komolyan elszánták magukat az egészséges(ebb) életmódra. A Flabi vibrál nélkülünk is, de ezt a Chilit dolgoztatni kell... :-) Így azért jelentősen szűkül a felhasználók köre... :-D
570. 117b1693d0 (válaszként erre: 568. - Mokkalisa)
2012. máj. 9. 20:27

Nagyjából ugyanaz, mint a mérlegeknél, csak ott az aktuális súlyodat megállapítja a mérleg.


Idézet az omron BF400 mérleg használati útmutatójából:


"A bioelektromos impedancia módszer lényege?


Az izmok, véredények és csontok magas víztartalmú testszövetek, amelyek jól vezetik

az elektromos áramot. A testzsír viszont rosszul vezeti az áramot. A BF-400 rendkívül

gyenge, 50 kHz frekvenciájú és 500 µA-nél gyengébb elektromos áramot bocsát át a

testen, a zsírszövet mennyiségének megállapítása érdekében.

Ezt a gyenge elektromos áramot nem lehet érzékelni a BF400 működése során.

A bioelektromos impedancia módszer biztonságosan ötvözi az elektromos ellenállást az

elektromosság vezetési távolságával. A lehetö legpontosabb eredmény elérése

érdekében megfelelö testtartásra és konzisztens mérési feltételekre van szükség.


A testzsírszázalék becslésének módja


A DXA (kettös energiájú röntgensugár elnyelödés) a test összetétele pontos

megállapításának jól bevált módja. Az OMRON a DXA-módszerrel több száz emberen

elvégzett kutatásokból származó információk alapján dolgozta ki azt a képletet, amely

szerint a BF-400 működik. A testzsírtömeget és a testzsírszázalékot egy öt tényezöböl

álló képlet segítségével számítják ki: elektromos ellenállás, magasság, testsúly, életkor

és nem.


A DXA-módszer lényege?


A DXA-módszer két eltérö frekvenciájú röntgensugárzásra és a test

elnyelöképességére támaszkodik, és a kettö közötti különbség alapján állapítja meg a

helyes értéket."

569. 117b1693d0 (válaszként erre: 566. - Zsizsizsi01)
2012. máj. 9. 20:17

Hasra próbáltam, gyilkos.


Megéri megvenni, ha van rá keret és hely (nem túl helyigényes).


Biztosan lehet más területre is edzeni vele, de én nem szántam még rá időt.

568. Mokkalisa (válaszként erre: 561. - 117b1693d0)
2012. máj. 9. 19:50

OK, de ahhoz meg kellene vennem a Chilit is. Flabélos meg már van a háznál, ezért lenne jó hasra is használható gyakorlatokat megismerni, amit ezen is lehet csinálni.


Azt tudom, hogy a testzsír-index mit mutat ki, csak azt szeretném tudni, hogy a gép mit mér meg... be kell vinni a nemet, az életkort, a magasságot, a testsúlyt, s utána a fém érzékelőket... Na az érdekelne, hogy akkor mi történik...

567. zsizsizsi01 (válaszként erre: 564. - Zsolt71)
2012. máj. 9. 18:09
Zsolt, Neked mi a szakmai véleményed a Chili-ről?
566. zsizsizsi01 (válaszként erre: 561. - 117b1693d0)
2012. máj. 9. 18:09

Az oto-Chilit próbáltátok már? Nekem nagyon szimpatikusnak tűnik, sajnos itt vidéken ezt nem tudom kipróbálni.


Ha vkinek van már róla tapasztalata, légyszi írja meg!


Leginkább az érdekelne, hogy a feneket és a vállakat, karokat is olyan jól megdolgoztatja-e, mint a bemutató film animációja. Néztem videót a tapasztalatokról, és úgy látom, inkább csak a hasat dolgoztatja.

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook