Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
655. Diandra (válaszként erre: 646. - Riti)
2012. máj. 22. 21:19
na ilyeneket írjatok mégmégmég :-)
654. Diandra (válaszként erre: 650. - Zsolt71)
2012. máj. 22. 21:19
ezt a linket én is köszönöm!
653. zsolt71 (válaszként erre: 651. - Zsoofcika)
2012. máj. 22. 16:15

Szia!

Miért lenne hátrány a futás? Minél többet mozogsz, annál jobb lesz neked!

Mivel a Flabit tekintheted úgy, mint egy önálló kis edzést, ezért ha pl. reggel Flabizol, akkor menj futni este, vagy fordítva :-) Ha viszont nincs rá külön időd, akkor a Flabi kitűnő bemelegítő/átmozgató egy jó kis futás előtt.

652. edc6f2c7cd (válaszként erre: 651. - Zsoofcika)
2012. máj. 22. 16:11

miert lenne hatrany?

szerintem attol fugg melyik programot hasznalod, jo lehet bemelegítésnek is meg levezetesnek is

2012. máj. 22. 15:58

Sziasztok!

Ha heti 5x10 vagy 5x20 perces flabizást tervezek, mellette nem hátrány, hogy ha szeretnék futni járni? És aznap a flabizás előtt vagy után lenne érdemesebb futni?

Előre is köszönöm a segítséget:)

650. zsolt71
2012. máj. 22. 10:51

sademica:

Ha gyors vagy, akkor még olcsón hozzájuthatsz itt:

[link]

Akkora, hogy két-három Flabi alá is elég, ha méretre vágod. De úgyis jó, ha meghagyod ekkorára, és akkor a gép elé is jut belőle a "térdeplős" gyakorlatokhoz.


Az eredeti ára valóban 10 ezer körül van, így ez most tényleg alkalmi vétel szerintem :-)

Itt egy másik hely, az eredeti árral:

[link]

2012. máj. 22. 08:10

Ti mennyit hasznaljatok a gepet naponta? (akinek napi szinten elerheto kozelsegben van?)

én optimalis esetben napi 1x20-30 perc (tudom, ketszer kene, de az mar nem nagyon megoldhato).


A masik kerdes, hogy milyen sulyzos gyakorlatokat csinaltok mellette? (marmint a gepen, aki csinal)

648. edc6f2c7cd (válaszként erre: 641. - Zsolt71)
2012. máj. 22. 08:08

zsolti: koszi a valaszt

laminált parkettánk van, és a szerelő szerint az alatta levő réteg nem egyenletes.. átrakni nem igazan tudom (a gyerekszobában van leparkolva, ha kicsit nő a bébi, fogalmam sincs hol lesz)


hol vetted a futópad alá való szőnyeget? (kozben a flabi tarstulajdonosa (ketten vettuk) felhivta a szerelot, neki is felcentis gumiszőnyeget mondtak.


szóval akkor az lesz, a kerdes, hogy hol vetted :D

647. Shanee
2012. máj. 22. 06:38
Az én narancsbőröm (volt az karfiol is, szerintem) bőven a felére csökkent tőle, szóval hatott rendesen :)) És még fogytam is vele és a diétával. Jelentem, 5,9 kilónál tartok 6 hét alatt (na jó, pénteken lesz csak 6 hete, hogy diétázok) :D Kellemes napot mindenkinek, remélem, nem lesz egész nap ilyen f.s idő
646. Riti
2012. máj. 22. 05:34
Gyerekek 3 hónapja használom a flabit és ugyanúgy eszek mint elötte. Igaz nem mértem magam se az elején se most, de tényleg használ. A nadrágom ami 3 hónapja még feszült rajtam azt vettem észre,h mosás után( amikor általában jobban feszül) lötyög rajtam. Napi 2x 20 percet állok rajta. Ezek után diétázni is fogok. :)
645. zsolt71 (válaszként erre: 644. - Hexilein72)
2012. máj. 21. 15:02

Akkor valszeg én nem fogalmaztam érthetően, elnézésed kérem!


Izomtömeg növelés alatt én azt a klasszikus testépítést értem, ami az izmok MENNYISÉGE, MÉRETE, a testen belüli súlyaránya (tehát a teljes testsúlyhoz képest hány kiló a husi, vagyis az izom...).


Minden más, ami nem ez, tehát a MEGLÉVŐ izommenyiség strapabírása, rugalmassága, feszessége stb., na az a Flabi hatóköre. Biztos te is láttál már szééép, felpumpált, "vizes" izmot, ami ugyan kinézetre nagy, viszont nem "kitartó", nem bírja a folyamatos terhelést. Ehhez képest van pl. a maratonfutók lába, na az nem kicsit más típusú izom... :-)


Ajánlom olvasásra Lloyd Shawn írását a PP-ről...

[link]

Keress rá a gép nevére a cikkek között, ha érdekel a téma.


Tehát az általam értett izmotömeg-növeléshez kevés a Flabi, illetve inkább úgy helyes, hogy arra nem ez a legmegfelelőbb eszköz.


Valóban, a Flabi nem a hagyományos kardioedzés tulajdonságaival bír, de HATÁSÁBAN ahhoz nagyon közel áll. Mivel a pivotal típusú vibrációs tréning alatt az izmok az akaratlan (tehát az egyensúlymegtartó reflexek által kiváltott) össehúzódások által rendkívül intenzív munkát végeznek 10-20 perc alatt is, ezért az össz-kalórifelhasználás nagymértékben nő. A jól végzett kardio edzésnek is az az előnye, hogy nem azalatt a fél/egy óra alatt égeti a zsírt, hanem még a következő 24 órában. A Flabi által előidézett vérbőség, illetve felfokozott anyagcsere sem az edzés alatt "hat", hanem utána is, HASONLÓAN a kardióhoz.


"...nyugaton nem hasznaljak, ez teny..."


A tény ezzel szemben ez:

[link]


Az Egyesült Királyságban több mint 1000 szalonban lehet Flabizni, EZ tény...


Már leírtam, miért nem érdemes összehasonlítani a PP-t a Flabival. Edzőtermekben, illetve Speedfitness termekben itthon is PP van, szintén leírtam, hogy az ezen való edzés mitől tök más, mint a Flabi... Egyetlen közös tulajdonságuk van: mindkettőt vibrációs trénernek hívják :-)


Jelen fórum címe és témája a Flabélos gép, illetve az ezen végzett tréninggel kapcsolatos tapasztalatok. Más gépek max. olyan összefüggésben kerültek elő, hogy "mi a különbség a Flabihoz képest", "van-e másmilyen billegő platós gép is itthon" vagy hasonló. Nekem sem, illetve a fórumnak sem dolga, hogy más gépeket, FŐLEG SZEMÉLYES TAPASZTALAT NÉLKÜL megítéljek. PP-n álltam már, a Te géped viszont nem ismerem. A leírásokból olvastam, hogy szerkezetileg és a működése módját tekintve a PP "tesója". Egy összehasonlító tesztben még jobbnak is hozták ki, mint a PP-t, csakhogy ott a My5-tel hasonlították, ami egy otthoni felhasználásra szánt gép. Az edzőtermekben a PP professzionális gépei vannak, amik itthon 3 millió Ft feletti áron kaphatók...


Leírtam mindent, amit erről a dologról gondolok, részemről zárom a témát :-) Köszi az eszmecserét, újabb hasznos infók kerültek elő, hátha segítség másoknak is!

644. hexilein72 (válaszként erre: 643. - Zsolt71)
2012. máj. 21. 13:33

Zsolt, nehari, tenyleg nem kukacoskodni akarok veled, mar csak azert sem, mert az altalad irottak nagy többsegevel egyetertek :)


De:


A kardio-t pont azert irtam, mert ugye ha izomtömeg-növelesre nem alkalmas a Flabi, es kardio-ra sem (utobbi ugye kizart), akkor mire? Igazabol nem latom a különbseget az izmok erejenek, rugalmassaganak es terhelhetösegenek növelese (ahogy irod) es az izomtömeg-növeles között - mert mitöl jobban terhelhetö, rugalmasabb vagy tonusosabb az izom? Attol, ha nagyobb, kidolgozottabb.


Egyebkent, Mo.-ra vonatkoztatva tenyleg igazad van: a Flabi a legelterjedtebb gep, a PP most kezd tert hoditani. De ha eljössz kisse nyugatabbra (en Ausztriaban elek mar 15 eve), akkor sehol sem fogsz Flabikat talalni, kizarolag 3D-s gepeket, föleg PP-et. En studios szinten nem is tudok mas hasznalatos markarol. Ami persze nem azt jelenti, hogy a Flabi nem jo, söööt, der nyugaton nem hasznaljak, ez teny, es ez azert jelent valamit szerintem.

643. zsolt71 (válaszként erre: 642. - Hexilein72)
2012. máj. 21. 12:48

A Flabi az izmok erejét, tónusát, rugalmasságát és terhelhetőségét javítja. IzomTÖMEGET nem tud növelni. A kardiovaszkuláris (vagy röviden kardio)edzés szintén nem alkalmas tömegnövelésre, ellenben segíti az izmok energia és oxigénellátását, tehát KÖZVETVE hozzájárul azok fejlődéséhez.


Én izomépítés alatt tehát izomtömeg-növelést értek, arra továbbra sem alkalmas. A "láthatóan javult a hasizmom és a tricepszem is feszesebb" mondatod ezt nem zárja ki, sőt!


Sehol nem írtam, hogy a 3D-s gépek horizontális irányban nem rezegnek! Azt írtam, hogy a PROFI, jó minőségű VERTIKÁLIS (Lineal) gépek kizárólag fel/le mozognak. Amelyik gyártó ezt nem tudja megoldani, az egyszerűen ráírja, hogy 3D, te pedig örülsz, hogy meeeennnyire jó géped van, mert minden irányban rezeg... Pedig a lineal típusnak ezt nem kéne csinálni, "csupán" fel/le mozognia, azt viszont bivaly erősen és oldalirányú mozgás nélkül...


Szerintem nincs ennek itt ilyen jelentősége! Ha te mást használsz és érzed a változást, akkor az a lényeg! Sok gyártó még több terméke van a piacon, elférnek egymás mellett. De ha rákeresel neten, hogy hol lehet kis hazánkban vibrációs tréninget csinálni, valamiért a legtöbb helyen a Flabit fogod megtalálni. Biztos van ennél szebb, jobb, profibb, masszívabb stb., de ár/érték arányban, hatékonyságban, megbízhatóságban, minőségben nem nagyon talál versenytársra.


Pénteken volt szerencsém kipróbálni a Crazy Fit gépet. Tényleg kíváncsi voltam, hogy ez egy megfizethetőbb árú alternatívája-e a Flabinak, mivel ez is pivotal, tehát billegő platós gép. A próba (tehát nem képek, leírások, mendemondák) alapján én azt mondom, hogy nem alternatívája... Mondom ezt úgy, hogy napi szinten, nem két hete használom a Flabit, a "lábamban" van a fokozatok erőssége, az "érzete", és elég sok mindent kipróbáltam már vele és rajta :-) Egy Galileo 2000 gépre viszont még kíváncsi lennék, szintén összehasonlítás végett.


További jó edzést és alakformálást kívánok!

642. hexilein72 (válaszként erre: 634. - Zsolt71)
2012. máj. 21. 11:32

Akkor a Flabi mire valo, ha nem izomepitesre?? Mert ugye helyi zsiregetes nincs, ezt tudjuk, a gepen töltött 20-25 perc pedig aktiv kardio tevekenyseghez keves...


Amugy az, hogy a 3D-s gepek horizontalis iranyban nem rezegnek, ez nem igy van! Nagyon is rezegnek minden iranyban, horizontalisan es vertikalisan is, a PP is es az en gepem is.


En most 2 hete hasznalom a gepemet rendszeresen (1-2 naponta, minden izomcsoportra 3x 90 masodperces gyakorlatokat vegzek, igy kb. 20 perc egy adag torna) es a hasizmom mar lathatoan javult es a tricepszem is feszesebb. Kivancsi vagyok, hogy a beigert jelentös valtozas 6 het eltelte utan tenyleg meglesz-e, de ugy gondolom az eddigiek alapjan, hogy igen.

641. zsolt71 (válaszként erre: 639. - Edc6f2c7cd)
2012. máj. 21. 10:42

Én sokat kísérleteztem alátétettek, főleg a rázkódás miatt. A parkettád "rendes", vagy laminált?


Nálunk laminált van, próbáltam vastag padlószőnyeget, szőnyeg alá hangelnyelő anyagot, ezek nem jöttek be, mert nem egyenletesen támasztotta alá a 4 lábát. Ami végül bejött és most is az van alatta, az a futópadok alá való, 0,6cm vastag, rezgéscsillapító gumiszőnyeg. Ezt még pont annyira vékony, hogy a közel 50 kilóg gép szépen összenyomja, de stabil marad tőle.


Ha a parkettád nincs jól aládolgozva, akkor ez sem ér sokat, mert ez csak a rezgést csillapítja. Esetleg próbálj szerezni 4 db padlóburkoló lapot, azt a 30 x 30-as méretűt (gres lap). Ez arra lenne jó, hogy a lábak pár négyzetcentimérére jutó nyomást nagyobb felületen tudná átadni a parkettának, így talán nem nyomná meg annyira. Ha így stabil, akkor meg vágjál a kőlap alá olyan anyagot, amit a lamináltpadló alá szoktak tenni. Ez ilyen vékony filc vagy szivacsos anyag, a lényeg, hogy vékony legyen! Csak annyi itt a funkciója, hogy ne a padlóburkoló csempe alja érintkezzen közvetlenül a parkettával, legyen köztük egy hangelnyelő réteg.


Ez csak egy tipp, nem kerül túl sok pénzbe kipróbálni. Ha ismerős körben valaki lakásfelújított mostanában, talán maradt neki 4 db járólapja, amit el tudsz kérni vagy olcsón meg tudsz venni. De az OBI-ban sem drága, még a jó minőségű sem, igaz, ott egy doboznyit meg kell venni.

2012. máj. 21. 10:01

Sziasztok!

Ha heti 5x10 vagy 5x20 perces flabizást tervezek, mellette nem hátrány, hogy ha szeretnék futni járni? És aznap a flabizás előtt vagy után lenne érdemesebb futni? Előre is köszi a segítséget:)

2012. máj. 21. 09:11

sziasztok, aki otthon hasznalja a gepet, tesz vmit ala?

mert nekem parkettan van, tok vizszintbe, es mar masodijk alkalommal gorbul el a laba, a szerelo bacsi szerint a parketta hajol meg. rakjak ala vmit, vagy mi?szeretem a gepet, de igy nem tudom hasunalni :(

638. 117b1693d0 (válaszként erre: 637. - Diandra)
2012. máj. 21. 07:56
Erről nem sok elképzelésem van. Annyit tudok, hogy ahol én próbáltam ki, ott ugyanannyi, mint 10 perc Flabi (1000Ft/ alkalom bérlet nélkül).
637. Diandra (válaszként erre: 636. - 117b1693d0)
2012. máj. 20. 22:56
a lábmasszírozó mennyibe kerül szalonban? a vételi árát tudom (és próbáltam is, röviden annyit lányok, hogy van élet a férfiak után annyira jó :-D) szval mennyiért adják a 10 perc lábmasszázst szalonban?
636. 117b1693d0 (válaszként erre: 635. - Szigetz)
2012. máj. 19. 21:13

Nagy gratula a -40-ért és sok sikert a továbbiakhoz!


A Chili is nagyon jó. Ha nincs a szalonban még masszírozógép, akkor azt érdemes beszerezni (Big Foot, szintén OTO).


A Chilit mindenképpen használd a Flabi mellé, ha még hatékonyabban szeretnél izmosodni, nagyon jól erősít :)

635. Szigetz
2012. máj. 19. 15:23

Sziasztok!


Március óta használom az Falbálos, és nagyon jó! Én az elmúlt 2évben lefogytam 40kg-ot de akkor nem ismertem még a gépet. Még szeretnék kb. 8kg-ot fogyni. Már látok változást a testemen. Kilóban annyira nem mérem magam,de a ruháimon, és a tükörben is látom hogy ment le, és feszesebb a bőröm. Illetve szeretnék izmosodni, és úgy látom jó irányba haladok. Természetesen mellett lehet mozogni, én például otthon tornázok, és a diétára is oda figyelek. Mindenkinek ajánlom! És közben már ilyen szalonban dolgozom ahol Falbélos gépek vannak, és még egy jó gép az OTO Chili! Mindenkinek szép napot!

634. zsolt71 (válaszként erre: 632. - Hexilein72)
2012. máj. 18. 15:33

Kár a Power Plate-hez hasonlítani a Flabit, semmi közük egymáshoz. Csak odáig közös, hogy rezegnek, de tök másról szól a kettő. A Power Plate (vagy őse)már csak azért sem lehetett az asztronauták edzőgépe, mert a lineáris mozgása a súlytalanság állapotában nem segít, lévén nincs nehézségi erő...


Az sem véletlen, hogy a Flabi inkább alakformáló stúdiókban, szalonokban található, a Power Plate pedig inkább edzőtermekben. Erre nem áll fel senki utcai ruhában 10 percre, a platója sem a kényelem miatt nagyobb annyival... A PP mellett általában ott egy edző is, aki segít, a Flabihoz nem kell (persze jó, ha a kezelő személyzet ért hozzá).

A Flabi nem rezgeti a fejet, az erős lineal gépek viszont igen, ami sokak számára nem jó érzés. A Flabi a teljes testet, tehát szinte az összes izmot átmozgatja, a PP és a többi lineal gép inkább egy-egy főbb izomcsoportot, ahogy éppen beáll egy pózba az ember.


A 3D pedig egyszerű "parasztvakítás", általában a gyenge minőségű lineal gépekre írt marketingduma. A profi lineáris mozgású gépek KIZÁRÓLAG fel/le mozognak, nincs vagy minimális a másik tengely irányába a kitérésük. Ahogy Beverly is írta, az ilyen irányú, NEM KONROLLÁLT mozgás nagyon terheli az ízületeket, nem természetes, nem embernek való... :-)


Angolosoknak egy kis felvilágosító szöveg:


"Vibration platforms fall into different, distinct categories Oscillating also referred to as pivotal or Triangular Oscillation System and Vertical also referred to as linear or tri-planar vibration. If the machine has a fulcrum and an alternating pattern of movement, we'll refer to the machine as oscillating if not it is a Vertical vibration machine. The type of platform used is dependent on the effect and result of the training or therapy performed. Oscillating system's, operate like a see-saw hence mimicking the human gait where one foot is always moving upwards and the other one downwards, and systems with side alternation usually offer larger amplitudes and a frequency range of about 5 Hz to 35 Hz.


* * * * *


The original vibration machine was the oscillating type. Oscillating machines can support heavy weight loads, have low impact on the body, are easy on the organs, and keep the spine supple and loose. Your body is designed around your spinal column. When you walk, you have to balance your weight from left to right like a teeter-totter. When using an oscillating vibration machine, the affected muscles contract alternately at extremely high repetition, much like when you're walking or running in place, so the same muscles on both sides of the body are never engaged at the same time. A side-alternating vibration is an extremely important component to improving balance too. The oscillating system creates a pleasant rocking motion that causes the brain to tell the muscles of the body to actively contract to maintain equilibrium (balance), creating a therapeutic, muscle-toning and strengthening workout. This unique system provides all the benefits of whole body vibration with minimal risk of damage to the joints and tendons, making it a safe and efficient source of exercise. This type of exercise helps to break up visceral fat, strengthen core muscles, and increase promotion of lean muscle mass, increase bone density and helps to burn fat.


* * * * *


The other type of vibration machine is vertical. While many whole body vibration machine companies claim their platforms move in "three dimensions", these are essentially vertical machines. In fact, any vibration machine that is not pivotal or oscillating needs to move in a slightly three-dimensional manner, otherwise the pure vertical vibrations in the single direction y-axis translation (up and down) would act on the body like a jack hammer. A vertical vibration machine imitates a jump reflex in the user. The muscles on both sides of the body are contracted at the same time resulting in a high impact on the body, up to 6X (or 600%) the body weight of the user. This equipment is made for a sports setting where athletes will be using it. Vertical systems offer lower amplitudes and higher frequencies in the range of 20 Hz to 50 Hz. Most of the time the vibrations are very strong and in some cases can be uncomfortable for unconditioned users. Also, under a linear pattern of movement not all muscles are engaged, it is mainly affecting the larger muscles of the body. That in mind, vertical vibration training is designed to produce fast, powerful movements, and improve the functions of the nervous system, generally for the purpose of improving performance in sports. Vertical vibration toughen tissues and train nerve cells to stimulate a specific pattern of muscle contraction so the muscle generates as strong a contraction as possible in the shortest amount of time. Vertical vibration training is effective for improving vertical jump height and horizontal jump distance. This type of exercise offer benefit to all users but is sports specific by design."

633. hexilein72 (válaszként erre: 628. - CsZsuzsi75)
2012. máj. 17. 22:44
Ha van 300.000-ed a gepre, akkor sztem a villanyszamlanal sem szamit, ha par szaz Ft-tal több lesz havi szinten ;-)
632. hexilein72 (válaszként erre: 626. - 117b1693d0)
2012. máj. 17. 22:42
De igen, meghozza az eredeti Power Plate-et, az a 3D-sek ösanyja, a legjobb!
631. 117b1693d0 (válaszként erre: 629. - Shanee)
2012. máj. 17. 10:11
:DDD
630. Mokkalisa (válaszként erre: 628. - CsZsuzsi75)
2012. máj. 16. 20:44

Szia Zsuzsi!


A gép 200W-ot fogyaszt, tehát egy porszívó (1000-1200W) töredékét... És elvileg csak napi 10-20-30 percek... Szóval szerintem nem húzós.

629. Shanee (válaszként erre: 627. - Zsolt71)
2012. máj. 16. 20:29

Örülnék neki nagyon, ha 9 hónapig csak simizném :))) De az ötleted nem rossz, legalább a vállaim tényleg szépülnek:)))


Nekem már a 10-esen is pisilnem kellett tőle :)

2012. máj. 16. 20:10

Sziasztok!


Én azt szeretném megkérdezni, hogy aki otthon használja a gépet az áramszámlán ez, hogy mutatozik meg. Tehát mennyivel lett több a számlátok.

Köszönöm

627. zsolt71 (válaszként erre: 624. - Shanee)
2012. máj. 16. 14:21

Ha intenzíven simizgeted, lehet, hogy a vállizmod szépen formálódik tőle... :-D


Az, hogy használhatod-e 2 hét múlva, az most neked jó hír vagy rossz? Ha használhatod, akkor ezek szerint nincs baba, mert úgy nem javasolják. De az szerintem nem annyira jó hír... :-((( Ebben az esetben én inkább a babának drukkolok, nem a Flabinak!!!


Dehogy tudok mindent erről a témáról, legfeljebb kicsit többet, mint az átlag. Pl. ehhez a "spirállal lehet-e" kérdéssel sem tudtam mit kezdeni... :-D Az viszont tapasztalati dolog, hogy magas fokozatok (18 felett) használata után többeknek lett intenzív pisilési ingere, valszeg a hólyagot is rázogatja rendesen... :-)

626. 117b1693d0 (válaszként erre: 625. - Hexilein72)
2012. máj. 16. 14:08

Nem 3D-set használtak az izmok rehabilitására.


Rengeteg amcsi, újzélandi, ausztrál és angol fórumot, portált néztem át a témában.


Például itt is vannak érdekes infók:

[link]

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook