Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
685. zsolt71 (válaszként erre: 683. - 117b1693d0)
2012. máj. 30. 16:25

Éljen!!! :-)

Ezek szerint az "otthonra veszünk Flabit" című projekt elmarad...


Egyébként érdekes ez a matekolás, mármint hogy mennyi idő alatt hozza be az árát. Asszem Te is úgy kalkuláltál, hogy a benzinköltség + bérletár kb. egy év alatt annyi, mintha vennél egy gépet. Most ez még hosszabb idő így, hiszen havonta 8 ezerrel kevesebbet kell rá költened. Ez viszont feltételezi azt, hogy pl. még decemberben, meg jövő áprilisban is ugyanilyen lelkesen használod (természetesen nem Te, ezt most általánosságban mondom!!!)


Én úgy veszem észre, hogy a kezdeti lendület ÁLTALÁBAN pár hét, egy-két hónap után alábbhagy... Nem tudom, ha otthon lenne a gép, akkor nem lenne-e pár hónap után egyre több kifogás, hogy most miért nincs rá napi 10-20 percem... Eddig talán két gépet láttam használtam hirdetni, tehát bőven lehet, hogy mindenki boldogan és intenzíven használja. De úgy hiszem, a többség még mindig jobban jár azzal, ha bérletet vesz... Pár hónap használat után úgyis kiderül, hogy lesz-e vele hosszabb távú kapcsolat vagy sem. Ha nem, akkor mégsem 370 ezer ment el rá, csak pár 10 ezer, viszont lett is eredménye, sok centi mínusz, jobb alak, jobb közérzet :-)


Mindegy, a lényeg, hogy újra tudsz járni és majd megint megosztod velünk a tapasztalataidat, úgyis ez a lényeg ebben a fórumban!

684. zsolt71 (válaszként erre: 681. - Vick)
2012. máj. 30. 14:41

Szia Vick!


Ha ugyanarról a videóról beszélünk, ami a forgalmazó honlapján van (szürke pólós, barna nacis néni), akkor nem teljesen értem, amit írsz... Egyedül a film 7 és 10 perc közötti részében ugrál fel-le a csaj, a maradék 30 perc viszont kb. ugyanazokat a pózokat tartalmazza, mint amit a Flabi videóin is lehet látni.


Ha a tornázás alatt te azt a 3-4 percnyi, kb. step pados gyakorlatnak megfelelő mozgássort érted, akkor oké. Nekem csak az jutott erről eszembe, hogy ehhez a mozdulatsorhoz nagyjából tök felesleges a gép, egy step pad ennél azért jóval olcsóbb... :-) Gyakorlatilag itt szinte ki sem használod a vibrációt, fellépsz magasra, aztán gyorsan le. Persze valami hozzáadott értéke van, hogy közben mozog is alattad, de én úgy érzem, nem ez adja a gyakorlat legnagyobb értékét.


A videó többi része viszont egy az egyben átvehető és szuper jól alkalmazható a Flabin is. Ezen pózok kb. 90% a Flabi videókon is rajta van, csak a jógás pozi újdonság nekem. De minden más álló pozi, felsőtest átmozgató térdeplős pozi, vagy a háton fekvős, hasizmot mozgató és/vagy relaxáló gyakorlatok mind-mind hasonlóak vagy ugyanazok.


Szóval, én gépészkedés alatt azt értem, ha a "ráállok, oszt' jó van" helyett/mellett egy-egy izomcsoportra jobban dolgozom, pl. ilyen pózokkal. De ez már sok embernek extra, mi legalábbis ezt tapasztaljuk a vendégeinknél... :-) Persze mindig van egy-két vállalkozóbb kedvű, akinél meg én élem ki magam és mutogatom a "trükköket".


Ehhez képest nézz meg egy power plate-es videót, na ott tényleg nem hagynak békibe'az egész edzés alatt... :-D

[link]


De ezt már írtam valamikor, hogy tök másról szól a Flabi és a Power Plate, egyetlen közös tulajdonságuk, hogy vibrálnak... Az egyik az egyensúlymegtartó reflexeink által indított, akaratlan izommozgás, a másik inkább a gravitációs erőt/gyorsulást használja az izmok stimulálására.


Ha egy árban lenne a kettő, akkor én fogyásra, alakRENDBEHOZÁSRA, -karbantartásra a Flabit ajánlanám, sportos, "jólkinéző", de időhiányos embereknek meg a másikat. Persze a Flabi is tök jól formálja az izmokat, feszesebbé, tónusosabbá teszi őket. A máááásik típus inkább a ruganyosság fejlesztésében jobb, pl. egy kosaras lábát edzeni sokkal inkább jobb az, mint a Flabi. Egy punnyadt kosarast újra formába hozni viszont a Flabi tökéletes!!! :-) Ja, és a Flabi 370 ezer, a PP legalapabb, otthoni verziója 1 millió ft felett indul...


A billegő platós gépek között is van pár versenytárs, ezek közé tartozik ez a Power Step Plus EU gép is, vagy az általam már próbált Crazy Fit csodamasina is... Itt a technológia és a felhasználási cél is ugyanaz, az árak különbségét a minőség, a szervizháttér és a márkanév adja.


Én továbbra is tartom, hogy az általam ilyen-olyan módon és mélységben megismert gépek közül a Flabi tudja a legtöbbet azért az árért, amit kérnek érte. Természetesen ez csak egy vélemény, semmivel sem több vagy kevesebb, mint másé. Fontos, hogy én nem otthon használom, hanem szolgáltatok vele!!! Emiatt (is) a szervizháttér, a megbízhatóság, a tartósság kiemelten fontos számomra. De bőven lehet, hogy egy otthoni, "egyfelhasználós" igényt is kielégít egy ilyen Power Step vagy hasonló gép.

2012. máj. 30. 13:15

Szerzett egy közeli fodrász Flabélost, kb. 1 perc kocsival és pont azon az útvonalon, amerre reggel járok általában. Az ára picit magasabb, mint a másiké, ahová korábban jártam, de így nincs időveszteség és plusz benzin. Vagyis a drágább bérlet mellett mégis 8 ezerrel lesz kevesebb legalább a költségem!


Megyek megint! :)

682. 117b1693d0 (válaszként erre: 680. - Zsolt71)
2012. máj. 30. 12:58

Meg a chili, az szuper!


Próbáltad?

681. Vick
2012. máj. 30. 12:44

Kedves Zsolt!


Mit értesz azon, hogy "gépészkedik" az ember? Az, hogy különféle pózokba állunk, hogy mikor-mit szeretnénk átmozgatni? Mert így oké, de azt nem nevezem tornázásnak, ha pl. 2 percig jól behajlított térddel állok a gépen, majd 2 percig pl. oldalt állok rajta és a hátsó lábamra terhelek. Ezért írtam azt, hgy a másik gépen a nő tornázik, nem csak 1-1 pózba beáll, és úgy rezegteti a gép.

680. zsolt71 (válaszként erre: 679. - 117b1693d0)
2012. máj. 30. 11:25

Nagyon sok múlik azon, milyen talajra teszed. A legtutibb szerintem a járólap, mert az biztos nem nyomódik be... :-) Ha emeleten vagy, akkor célszerű VÉKONY gumiszőnyeget tenni a gép alá. Nekem a 0,6cm vastag, futógépek alá való rezgéscsillapító gumiszőnyeg vált be. Ha túl vastag a cucc, akkor nem áll rajta stabilan a gép, és magasabb fokozatokon erősen rázkódik. Ez még pont az a vastagság, amit a gép súlya be tud nyomni, de azért nem lapítja szét teljesen. Így stabilan áll és a rezgését tompítja az egész gumiszőnyeg.


A lábain egyébként van gumi, szóval nem egy műanyag találkozik a kővel vagy a parkettával. Elvileg nem kötelező alátenni semmit, én csak az alattunk lakó néni életét akartam vele könnyíteni... 18-20-as fokozat felett olyan a hangja, mint egy mosógépnek centrizés közben. Napi 10-20 perc elviselhető, de nálunk reggeltől estig többször 20 percig mennek a gépek, ami gumiszőnyeg nélkül mosoda-fíling lehetett a néninek... :-)


Fontos még a lábak jó beállítása is, hogy tényleg vízszintben legyen a gép. Én azt vettem észre, hogy kevésbé érzékeny arra, ha az eleje/hátha nincs vízszintben, mint arra, ha a bal/jobb oldala nem egyenes. Mind a 4 kereke menetes szárú, pont úgy lehet állítani, mint pl. egy hűtőgépet. A helyes beállítás kb. egy perc, megéri rászánni az időt... :-)


Power Step Plus EU-t én sem próbáltam. A forgalmazó nem ismeretlen cég, én a massázsfoteleit láttam sok plázában. A honlapjukon van egy békéscsabai partner, a kitett fotón látszik a gép, talán ott ki lehet próbálni.


Az, hogy a videón a néni tornázik, még nem teszi kötelezővé... :-) A Flabi is MÉG hatékonyabb akkor, ha gépészkedünk rajta, de ha már annyira meg akarok izzadni, megyek konditerembe és kihajtom magam ott. A Flabi igazából nem erről szól, persze lehet így is használni.


A Flabi LEGINKÁBB azoknak tud a legtöbbet segíteni, akik hónapok/évek alatt felszedtek magukra egy kis (vagy több...) felesleget, löttyedtebbek lettek, viszont egyelőre még nem tudnak vagy akarnak más mozgást bevinni az életükbe. Látványos változást, vizuálisan és "érzetre" is ilyen esetekben lehet tapasztalni. Természetesen rehabilitációs céllal, vagy irodai munkában megfáradt testet átmozgatni is kiváló, én most a többség igényéről írtam.


Nálunk a gépek szerintem 90%-ban P2-es programon, illetve kézi beállítással 6-os és 10-es fokozatokon mennek. Én szoktam néha megtolni 20-as, 25-ös fokozatokon, de csak ha kedvem van... :-) De én is jobban kedvelem az alacsonyabb fokozatokat, mert valóban több testrészt mozgatnak át. A 25-ös szuper jó a combomnak, a következő síszezon előtt többször is használom majd. De ÁLTALÁNOS céllal, intenzív átmozgatásra a P2-nél nem találtak még ki jobbat.


A vállak/karok/hát intenzívebb átmozgatására pedig le kell szállni a gépről és elé kell ülni/térdelni, esetleg könnyített fekvőtámaszba lemenni. A vállakra szerintem még jó a súlyzós gyakorlat is, nekem bejött és a vendégeinknek is, akik hajlandók csinálni... :-)

679. 117b1693d0 (válaszként erre: 678. - Diandra)
2012. máj. 30. 07:28

Attól függ, hogy lakik-e valaki alattatok :))

Tegyél! Zsolt is azt hitte, hogy nem okoz nagy zajt, aztán kiderült, hogy az alattuk lakó néni nem mert szólni érte...

678. Diandra
2012. máj. 30. 00:41

sziasztok!


ha járólapra teszem a flabit nem kell alá semmi ugye? vagy ha emeleten vagyunk akkor mégis tegyek alá gumiszőnyeget? köszi :-)

677. 117b1693d0 (válaszként erre: 675. - Vick)
2012. máj. 29. 15:09
Ha izmot akarsz tonizálni, akkor a Flabéloson is érdemes gyakorlatokat csinálni és magas fokozatra állítani.
676. 117b1693d0 (válaszként erre: 674. - Vick)
2012. máj. 29. 15:08
Ezek bemutatótermek, úgyhogy bármikor mehetsz, amikor nyitva van. És őszintén, nem hinném, hogy több száz ezres cuccokért kígyózó sorokban állnak...
675. Vick
2012. máj. 29. 14:48
Megnéztem a power step plus videóját. Ezen tornázni is kell, nemcsak állni egy helyben. Kicsit olyannak tűnik, mint a powerplate.
674. Vick
2012. máj. 29. 14:40

Huh, te szegény... Én feliratkoztam egy pár napja, de még semmi hír.Ha jól látom, márciusban volt utoljára zöld tea est, és 3 havonta tartanak, akkor nemsokára aktális lesz.


Ezek mind messze vannak... Max. a Duna plaza, de oda is biztos be kell jelentkezni.

673. 117b1693d0 (válaszként erre: 671. - Vick)
2012. máj. 29. 14:28

www.casada.hu

Pl. DunaPláza, Pólus, Savoya stb.

672. 117b1693d0 (válaszként erre: 670. - Vick)
2012. máj. 29. 14:27
Nem. Amikor próbáltam jelentkezni a hírlevelükre olyan jó kis vírust kaptam be a honlapjukról, hogy 4 órán át reszeltük a gépet, mire helyre állt. Úgyhogy most nem tudom eldönteni, hogy azért nem kaptam még értesítést az új időpontról, mert nem volt miről értesíteni vagy nem kerültem fel a címlistájukra...
671. Vick
2012. máj. 29. 14:26
Ezt a Power Step Plust hol lehet kipróbálni?
670. Vick
2012. máj. 29. 14:24

Bizony ám... Közben nézegetem a honlapjukat, ott az áll, hogy 3 havonta rendeznek flabélos zöld tea estet, ahol bemutatják a készüléket, orvostól lehet kérdezni, stb. Te voltál már ilyenen?

Esetleg érdemes lenne elmenni...

669. 117b1693d0 (válaszként erre: 667. - Vick)
2012. máj. 29. 14:22
Ugyanaz a bajom nekem is, hogy a távolság miatt időigényes, ráadásul a benzinár meg az egekben. És azért az se lenne előnytelen, ha nem kellene időpontot egyeztetni, plusz a férjem is tudná használni, meg bárki a családból, ha éppen kedve támad.
668. Vick (válaszként erre: 666. - 117b1693d0)
2012. máj. 29. 14:16
A 2 kg is szép eredmény, ha mellette ugyanúgy ettél, ahogy szoktál! :-)
667. Vick
2012. máj. 29. 14:15

Hát igen... az ára elég húzós... ezért vacillálok én is. Aztán addig-addig vacillálok, amíg egyszercsak megrendelem. :-)


Na, komolyra fordítva a szót, az időmegtakarítás miatt (is) venném meg, mert hiába csak 10 perc, ha ahhoz 1 órát kell utazni, akkor ugyanott vagyok, ezért lenne jó egy itthonra.


Kíváncsi vagyok, mit írtok a másik gépről.

666. 117b1693d0 (válaszként erre: 665. - Vick)
2012. máj. 29. 14:09

Intenzíven jártam kb. 3 hétig minden nap. Nem különösebben ettem fogyókúrásan, de azért nem is habzsoltam és 2 kiló ment le (napi 2x10 percet edzettem vele heti 5 alkalommal). Aztán most nem járok egy ideje különböző okok miatt.


Mi is a vásárláson gondolkodunk inkább, mert ha hónapokig járok (igazából akkor van értelme), akkor a gép árát odaadom valakinek, de nekem még attól nem lesz gépem. Közben azért nézem, hogy mik vannak a piacon. Itt lejjebb is volt egy márka, ami nem tűnik rossznak a paraméterei alapján. De azt még nem próbáltuk ki. Az ára kedvezőbb, de nem tudom, hogy a valóságban mit tud és miből van. Szóval előbb ezt is megnézzük.


Hacsak Zsolt nem ellenőrízte le még a jó múltkoriban, majd jön és elárulja, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

665. Vick
2012. máj. 29. 14:03

Na, beszéltem velük, valóban nincs már akcióban.


Te mióta flabizol és mennyit fogytál vele?

664. Vick (válaszként erre: 662. - 117b1693d0)
2012. máj. 29. 13:57

Beverly, köszi a választ! :-)


A honlapjukon az szerepel, hogy május 2-21. között van az akció, de mindjárt felhívom őket! :-)

663. 117b1693d0 (válaszként erre: 659. - Vick)
2012. máj. 29. 13:27

És miből gondolod, hogy lecsúsztál az akcióról? Megkérdezted őket?

Csak mert eleve meghosszabbították, lehet, hogy kivételt tennének veled. Mégiscsak egy biztos vásárló lennél.


A következő akciójuk akkor kezdődik, amikor elfogynak a raktáron lévő gépek, amik június 20 körül érkeznek. Ami attól is függ, hogy mennyit hoznak be pluszban és mennyire fognak a nyaralás mellett erre költeni az emberek...

662. 117b1693d0 (válaszként erre: 660. - Vick)
2012. máj. 29. 13:25
Csináld, ahogy jól esik, de az egyik 10 perc a P2 legyen:)
661. 117b1693d0 (válaszként erre: 659. - Vick)
2012. máj. 29. 13:24

Egyértelműen a helyes étrend az alapja annak, hogy mekkora az ember súlya (kivétel, ha totál megborul a hormonháztartása).


Természetesen, ha sportolsz, akkor egyéb előnyökön túl azzal is jár, hogy ehetsz viszonylag normális mennyiségű kaját és még így is fogysz. Ha nem Flabiznál, nem járnál kezelésre, akkor ezt az eredményt csak éhezés mellett érnéd el, amivel jó esélyed lenne jojózni.

660. Vick
2012. máj. 29. 13:15

Még valami, amit nem értek. Kb. 20-szor leírtátok, hogy aki fogyni szeretne, annak a 6-os fokozat a jó. Miért ??


Én eddig úgy gondoltam, minél magasabb fokozaton csinálom, annál hatékonyabb. Ezek szerint nem így van... Ált. 15-ösön szoktam csinálni. Akkor ez így nem használ?

659. Vick
2012. máj. 29. 13:01

Sziasztok!


Sikerült átrágnom magam az összes hozzászóláson. :-)


Erősen gondolkodom azon, hogy beszerzek egy gépet itthonra, csak a májusi akcióról már lecsúsztam. Valaki tudja esetleg milyen időközönként szoktak akciózni?


Magamról annyit: 3 gyermekes anyuka vagyok, és bizony van rajam némi (?) felesleg. Egész pontosan 19 kg. Május 1. óta viszafogottan étkezem, napi kb. 150 g CH-t fogyasztok,illetve járok heti 2x10 percre flabizni, valamint 2x1 órára izomstimulációra. Eddig 6 kg-ot fogytam, kérdés az, hogy vajon ebből mennyi köszönhető a diétának, illetve a gépeknek. Vagyis azért fogytam szerintetek, mert nem zabálok úgy mint régen, vagy a flabélos + izomstimuláció miatt? Jó hülye kérdés, tudom, bocsássátok neg nekem... :-)) Ja, és még szoptatok.


Jó lenne többet olvasni arról,ki mennyit fogyott a flabival.

658. 117b1693d0 (válaszként erre: 657. - Diandra)
2012. máj. 27. 21:17

Nem tűnik rossznak, de nem próbáltam. A paraméterei egy picit elmaradnak a Flabiétől, de nem szignifikánsan (20-60Hz, 1-10mm oszcilláció).


Meg kellene nézni, hogy miből van, hátha nem kínai műanyag...

657. Diandra
2012. máj. 26. 13:10
Power Step Plus EU erről a gépről hallott vki, vagy esetleg használja vki?
656. zsolt71
2012. máj. 23. 10:49

Kitettem még egy videót, a néni szépen mutatja be az alapvető Flabi-pózokat :-) Ja, és jó a zene is... :-)

A legalsó filmet nézzétek:

[link]

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook