Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
775. zsolt71
2012. jún. 12. 12:19

A baj az, hogy sokan tényleg vmi csodaszernek gondolják a Flabit, pedig nem az! Egy szuper eszköz, ami SEGÍT, de helyettünk nem old meg semmit.


Azt már kitárgyaltuk, hogy a "10 perces használata 40-50 percnyi edzőtermi munkával ér fel" reklámszöveg igaz, csak pici kiegészítéssel: nem mindegy, hogy milyen fokozaton... Nyomtam én néha próbából 10 percet 25-ön és felette, ott valóban volt olyan érzésem, mint a konditeremben biciklizés vagy futópad után :-)


Heti 1x10 perc P2-őn vagy ilyesmi fokozatokon az olyan, mint Flabi nélkül hetente 1x fél óra intenzív gyaloglás vagy laza kocogás (kb.). Ha ettől valaki látványos fogyáson vagy alakváltozáson esne át, jelentkezzem nálam, mert baromi kíváncsi vagyok rá! Ha ettől nem lehet sok eredményt várni, akkor a 10 perc Flabitól miért akarnánk???


A Flabi nem TÖBB, hanem MÁS! Nagy előnye, hogy kényelmes, nem kell nagyon rákészülni, rövid idő alatt tudja azt, mint más eszköz vagy forma hosszabb idő alatt. De látványos, értékelhető eredményhez itt is több kell: rendszeresség, megfelelő intenzitás, és természetesen az étkezés kontrollja.


Ha valaki rászánja magát, akkor az első hónapban a napi 20 perc, minden nap, ez az alap. Ez 20 alkalom, helytől függően kb. 20 ezer forint, kuponos helyeken olcsóbb. Ez az esetek döntő többségében már centikben és kilókban mérhető változást hoz, az érzetről (pl. megnövekedett teherbírás, ruganyosság, jobb közérzet stb) nem is beszélve!


Ezzel az árral számolva (extra költségek, mint pl. üzemanyag nélkül), egy személynek 18 hónapig, azaz másfél évig kell FOLYAMATOSAN, minden munkanap használnia ahhoz, hogy pariban legyen a 370 ezer forintos vételárral. Azt gondolom, ez elég nagy elköteleződés, ez már nem egy "na, most fogyok 10-15 kilót" típusú, pár hónapos program, hanem egy VALÓDI életmódváltás.


A tapasztalat az, hogy ennél azért lustábbak vagyunk, tisztelet a kivételnek!!! :-) Aki rendszeresen használja a Flabit, az vagy előbb-utóbb más mozgásra is "éhes" lesz, vagy a Flabi is egyre nehezebbé válik számára. Egyre több kifogás lesz, hogy ma miért is nincs rá 20 percem... :-)


Én azt mondom, hogy két-három hónap bérlet még mindig olcsóbb, mint megvenni egy gépet és két-három hónap múlva fogasnak vagy virágtartónak használni... :-) Annak éri meg szerintem, akitől egyébként sem áll távol a mozgás, vagy akármilyen okból kifolyólag ez lenne az egyetlen, fizikailag elérhető mozgásforma (pl. betegség vagy extrém nagy túlsúly). Vagy olyannak, akinél többen is használnák családon belül, mert ott a megtérülési idő jóval rövidebb. Illetve, mint Beverly, aki komoly pénzeket költött benzinre és sok időt utazásra, hogy használni tudja :-) De most neki is lett közel, így már nem is biztos, hogy megéri megvennie.


Summa: kezeljük a helyén, reálisan! Adjunk a gépnek és magunknak is időt a változásra, és ha tényleg komolyan gondoljuk, akkor fordítsunk megfelelő figyelmet az étkezésre és a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre is.

774. 117b1693d0 (válaszként erre: 770. - Riti)
2012. jún. 12. 09:53
Riti, ennyi idő alatt milyen eredményt hozott neked a rendszeres edzés?
773. 117b1693d0 (válaszként erre: 769. - Vick)
2012. jún. 12. 09:52
Amikor én járok, akkor napi 2x10 percet csinálok. A heti 2x10 perc tényleg nem tud látványos eredményt produkálni, de attól még hasznos főleg, ha komolyan veszed a minőségi étkezést.
772. Vick (válaszként erre: 770. - Riti)
2012. jún. 12. 09:20
Riti, te mennyit fogytál vele?
771. Vick (válaszként erre: 770. - Riti)
2012. jún. 12. 09:04
Hát igen, ezért gondolkodom én is a vételen. Még rágódom rajta.. :-)
770. Riti
2012. jún. 12. 08:58
szerintem heti 2x 10 perc nagyon kevés, max átmozgatásra jó,attól nem lesz változás. Én napi 2x20 percet csinálok és kellett 2-3 hónap hogy érzékeljem a változást. Persze tudom, én könnyen beszélek, nekem van otthon Flabim
769. Vick (válaszként erre: 766. - 117b1693d0)
2012. jún. 12. 08:22

Feszesebb izmokat nem érzek a heti 2x10 perc miatt, na meg a fókazsír is eléggé eltakarja. :-)

De hogy jobb lett a teherbírásom, az biztos.

768. zsolt71 (válaszként erre: 765. - Vick)
2012. jún. 11. 18:03
A viszketést a felgyorsult vérkeringés és anyagcsere miatt érezheti az, aki érzi. Nem vagyok orvos, de valszeg a bőr hajszálereivel is lehet ennek vmi összefüggése. A lényeg, hogy nem KELL érezni, nálunk a vendégek kb. harmada említett ilyet, és ők sem minden alkalommal. Szóval, no para, ha nem viszketsz, attól még jó az! :-)
767. zsolt71 (válaszként erre: 763. - Edc6f2c7cd)
2012. jún. 11. 17:53

Ezt attól kéne megkérdezni, aki írta... :-) Ahogy Beverly írta, attól nem lesz hatékonyabb, ha balettozol rajta. Viszont az egyes "pózok" segítenek egy-egy területet célzottabban edzeni. A Flabi által keltett izommunka legnagyobb része az egyensúlymegtartó reflexek által kiváltott akaratlan izommozgásból, izom-összehúzódásból ered.

Ha fekvőtámaszozol a Flabin, akkor ez a földön végzett fekvőtámaszhoz képest jobban dolgoztatja a vállizmaidat. Ez természetesen együtt jár valamennyivel több kalória elégetésével, de nem ez a lényege.


Fogyás akkor lesz, ha kevesebb a bevitt kalória, mint a felhasznált, de nem úgy, hogy a szervezet alapanyagcseréjénél kevesebb kalóriát viszel be pl. egy "okos" diétával. Egyél ésszel, helyes tápanyagösszetétellel, és mellette mozogj sokat. Így a szervezet nem az izmokat kezdi el leépíteni, hanem az elraktározott zsírból kezdi fedezni a megnövekedett izommunkához szükséges extra kalóriákat. Így formás is leszel és a zsír is szépen eltűnik :-) Csak az a gáz vele, hogy általában nem onnan megy le a zsír, ahonnan szeretnénk... :-)

766. 117b1693d0 (válaszként erre: 765. - Vick)
2012. jún. 11. 16:21

Hogy ez milyen tudományos :D


Szerintem nem a viszketés a hatékonyság mérőeszköze...


Látod, hogy jobb a bőröd, érzed, hogy feszesebbek az izmaid, érzed, hogy lendületesebb vagy edzés után?

765. Vick
2012. jún. 11. 16:03
Nekem azt mondták ott, ahova járok, hogy akkor jó, akkor használ, ha viszket a bőröm flabizás közben, ill. utána. Én még sosem éreztem viszketést. Ti..?
764. 117b1693d0 (válaszként erre: 763. - Edc6f2c7cd)
2012. jún. 11. 15:25

Szerintem a "hinta" mozgás és a magas amplitúdó miatt nem különösebben számít kalóriaégetés szempontjából, hogy balettozol rajta vagy sem.


A power plate típusúakon azért kell mindenféle gyakorlatokat végezni, mert az alapvetően nem billenti ki szignifikáns mértékben a testet az egyensúlyból, ezért az akaratlagos izommunkával kombinálják a rezgést.

763. edc6f2c7cd (válaszként erre: 760. - Zsolt71)
2012. jún. 11. 15:00

zsolt: azert szamit, hogy ki mit csinal a flabin nem? irjak, hogy 200 kaloriat eget el 10 perc, de hogyan?


Én 2xP2t csinalok, plusz 6oson (lehet lejebb kene vinni) 10 perc fekvotamasz

762. 117b1693d0 (válaszként erre: 761. - Riti)
2012. jún. 11. 13:32
Már csak azért is, mert ha közel egy órán át ácsorogsz rajta, akkor pont az időkímélő varázsát rontod el:)
761. Riti (válaszként erre: 760. - Zsolt71)
2012. jún. 11. 13:22
Köszi! Megfogadom a tanacsod és maradok a 2x20 percnél. :)
760. zsolt71 (válaszként erre: 759. - Riti)
2012. jún. 10. 23:10

Hát, meg még senki nem halt meg Flabin azért, mert 20 percnél többet töltött el rajta... Ha megnézed a hozzá adott leírást, az edzettek számára 30 perces edzést simán leírnak. Az más kérdés, hogy szerintem napi 2x20 perc talán hasznosabb, mint 1x40. Ez olyan, mint amikor egy órát edzel teremben intenzíven, vagy megpróbálsz kettőt ugyanígy lenyomni. Az izmokat túl tudod terhelni, még a Flabival is, főleg ha mondjuk 18-as fokozaton csinálsz 10 vagy 20 percet.


Szóval, bele nem fogsz halni a 40 percbe, csak kár annyira erőltetni, szerintem. Ha úgyis otthon van a gép, akkor (elvileg) akkor állsz rá, amikor csak akarsz... Hagyd az izmaidat regenerálódni is, meghálálják! :-)

759. Riti
2012. jún. 10. 21:03
Sziasztok! Nekem annak idején mikor megvettem a flabit azt mondta a pasi aki osszeszerelte h max 10 perc amit egyszerre rajta tölthetek, én 20 perceket állok rá, de olvasom hogy van aki 40 et. Akkor mérjék én is annyit nem lesz baj.én P2 és programot szoktam ill 18 as fokozatot. Lehet egyhuzamban 40percet? Köszi a választ előre is.
758. 117b1693d0 (válaszként erre: 757. - Gumicsirke)
2012. jún. 8. 15:47
Azt azért nem mondanám. Tény, hogy vannak akik hajlamosabbak a narancsbőrre, míg mások kevésbé és az utóbbiaknak valószínűleg könnyebb is megszabadulniuk tőle. De sok szaunázással, sporttal, masszázzsal, illóolajos tekercseléssel, fürdősókkal, egészséges kajákkal tudsz eredményt elérni. Ezekért nem feltétlenül kell szalonba se járnod (talán az infraszaunát nem futsz megvenni, de ha jársz edzőterembe, általában van már mindenhol, kozmetikákban, fodrászoknál is. Azért jó, mert még vizsgára is tudsz készülni, magadra csukod az ajtót és háromnegyedórán át még a telefonod sincs nálad:)))
757. Gumicsirke (válaszként erre: 756. - 117b1693d0)
2012. jún. 8. 15:41
Áháá, szóval reménytelen..:DDD azért nem eszem mindenből biót :-/
756. 117b1693d0 (válaszként erre: 755. - Gumicsirke)
2012. jún. 8. 15:14

Ahogy Zsolt is mondta, nem kell ahhoz gyors kajákat enni.


Elég, ha felvágottakat, tejtermékeket, pékárut, nem bio húst-növényeket stb. eszel. De még ha mindezt betartod is, a vízből és a levegőből is kerülhet olyan anyag a szervezetedbe, amivel nem tud mit kezdeni. Ha az arány túl magas és nem tud távozni belőled, akkor szépen bekerül a zsírsejtekbe és az megszívja magát vízzel, hogy ne legyen a méreg koncentrációja túl magas.

755. Gumicsirke (válaszként erre: 749. - 117b1693d0)
2012. jún. 8. 14:53
Mondjuk ezeket pont betartom..csak teát is vizet isozm, nagyon ritka, h más egyebet..nem igen eszem gyorskajákat, meg ilyesmit, szóval a méreganyag teória nálam nem nagyon műxik:s
754. Gumicsirke (válaszként erre: 748. - Shanee)
2012. jún. 8. 14:52

Na igen, ez valszeg így van..csak utálom a dudorjaimat:((( :D

Hmm, értem..kíváncsian várom:D

753. Shanee
2012. jún. 8. 12:01
Most van egy kis időm, szóval megyek és 30 percre ráugrok a flabira. (szerelőt még nem hívtam, mert a jövő hetem elég gáz, nem nagyon leszek itthon munkaidőben - mármint amikor ki tudna jönni)
752. Shanee (válaszként erre: 751. - 117b1693d0)
2012. jún. 8. 10:22
:D Édesem, ha sokáig és egészségesen akarunk élni, bizony vissza kellene mennünk az őskorba, természetesen mindenféle permetezőanyag-mentes gyümölcsöt eszegetni, de persze flabival! :) Aztán jönne az uram, és a hajamnál fogve ráncigálna be a barlangjába egy kis unga-bungára :)
751. 117b1693d0 (válaszként erre: 750. - Zsolt71)
2012. jún. 8. 10:02

Azt hiszem egyről beszélünk :)


Egyébként még, ha alapanyagokból készít az ember ételt, akkor sem igazán tudja teljesen elkerülni a kemikáliákat, mivel általában üzemi tenyésztésű állatok húsát esszük, még a kisebb farmokon is alkalmaznak olyan dolgokat, amik nem a legelőnyösebbek a fogyasztók számára, de sajnos ennyi ember nem tud kizárólag vadon élő állatokkal táplálkozni.


Ha állandóan bogyók után kajtatnánk és állatokra vadásznánk, akkor mikor neteznénk?! :(

750. zsolt71 (válaszként erre: 749. - 117b1693d0)
2012. jún. 8. 09:35

A narancsbőr az egyik legjobb indikátora annak, hogy egyre sz.rabb kajákat eszünk... Nem feltétlenül a mekis cuccokról beszélek, hanem már a "hagyományos" ennivalók is egyre több mesterséges cuccot tartalmaznak. Régen a kenyér lisztből, sóból, vízből és kovászból állt, ma ennél picit másabb összetevői vannak... :-

Most, hogy már bejött a jóidő, döbbenet látni a tizenéves, miniszoknyás kiscsajokat, olyan gödrök vannak a lábaikon.


Kikerülni ezeket a mérgeket nagyon nehéz, illetve sokszor baromi drága, mert a természetes alapanyag meg a bio termelés költségesebb. Csökkenteni a bevitelt, illetve a szervezetből kivezetni ezeket viszont nem annyira drága, szerencsére a minőségi tiszta víz és a salaktalanító teák azért még megfizethetőek. Nomeg a Flabizás, az is sokat segít! :-)

749. 117b1693d0 (válaszként erre: 746. - Gumicsirke)
2012. jún. 8. 07:36

Akkor tűnik el, ha tisztítóteákat és elég vizet innál és nem vinnél be annyi toxikus anyagot, amit a szervezeted nem tud tárolás nélkül semlegesíteni.


Kerüld az édesítőket, mesterséges színezékeket, tartósítókat, ízfokozókat és tulajdonképpen mindent, ami egészségtelen :)

748. Shanee (válaszként erre: 746. - Gumicsirke)
2012. jún. 8. 05:55

Édesem, ha 25 kg lennél, akkor is lehetne narancsbőröd. a sógornőm extra vékony, majdnem az anorexia határán, és olyan narancsbőrös, hogy ihaj-csuhaj. Ez nem soványság kérdése, hanem a felhalmozott méreganyagoké.

mit értesz azalatt, hogy fárasztóbb, mintha a földön csinálnám? Arra gondolsz, hogy jobban van-e izomlázam? Menni tudok, szóval gond nincs, a térdem fölötti részben érzem, de tulképp mindenhol, még a karjaimban is. Én sose voltam az a földön tornázós fajta, inkább az ugri-bugrit preferálom.

747. Diandra (válaszként erre: 739. - Gumicsirke)
2012. jún. 7. 23:23
:-D
746. Gumicsirke (válaszként erre: 745. - Shanee)
2012. jún. 7. 22:26

Köszi:) Bár csökkent a nari, de még van..sztem csak akkor tűnne el, ha 25 kg lennék:DD

Hát el tudom képzelni..:DD és tényleg fárasztóbb, mintha pl a földön csinálnád?

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook