Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
1075. zsolt71 (válaszként erre: 1071. - Dna1)
2012. szept. 20. 10:36

A múltkori Flabi előadáson beszéltek arról, hogy a vibrációs tréning úgy általában és teljességében jó az érrendszer állapotának javítására. Mivel rengeteg mikro-összehúzódás történik az izmokban, ez a bennük futó ereket is rugalmasabbá teszi.


Az érfal külső rétegét rugalmas rostok és simaizomszövet alkotják. A visszértágulat pont az erek rugalmasságának elvesztése miatt alakul ki, a vibrációs tréning tud segíteni és javítani ezen is. Ezen kívül a teljes keringési rendszerre, tehát a vér- és nyirokrendszer állapotára is kedvező hatással van, serkenti mindkettő működését.


Gyulladásos tünetek (mármilyen testrészen!) esetén nem csak a Flabi nem ajánlott, hanem semmilyen komolyabb testmozgás. Egy begyulladt, vérbő területet még tovább stimulálni extra vérbőséggel nem annyira jó játék... :-) Ezért szerepel az ellenjavallatok között is.

2012. szept. 20. 10:20

Először nyilvánosan lehet feltenni kérdéseket neki, sokan tettek is fel és kedvesen, korrektül válaszolt. De ha van olyan kérdésed, amit nem akarsz nyilvánosan feltenni, akkor az előadás után idamész hozzá, és még akkor is:) kedves és kimerítő választ ad.

Sajnos nem pesti a doktornő, mert szívesen járnék hozzá fogyózni:)

1073. csalánt (válaszként erre: 1071. - Dna1)
2012. szept. 20. 10:01

Szia ! Nekem vannak viszereim néhány hajszál a lábszáromon és vagy kettő a combomon . A P1 programon semmi gond nem volt , a P2 programon amikor a 18 fokozaton volt ott fájt egy kicsit a vastag ér de amikor berogyaztottam a térdem 2-3 másodpercre mehetett tovább álva . Egy bő hónapja használom a gépet napi 2x 10 percet a P2 programon de már jó ideje nem fáj a nagy ér sem ja és persze megirom már akor azt is , hogy - 4 kg ,derék -3cm , csipő -4cm és a combokból . -2cm. Volt egy kis odafigyelés de majd minden nap volt édesség ( mitcsináljak szeretem ) :)

Az egyik barátnőm volt 8 x, heti 3x neki kis erek vannak a combján is de elég sok , nem mondta hogy fáj igaz néha berogyaszt ha a 18 fokozaton van .

2012. szept. 20. 09:46

Én voltam ilyen esten a Westend Hiltonban. Minden várakozásomat felülmúlta:)

Nagyon jó volt, az előadások után lehetett a doktronőtől és a gyógytornásztól is kérdezni, kedvesek, türelmesek voltak.

Ritka jó, összeszedett és pörgős este volt.

Ami még nagyon tetszett, senkire nem "tukmálták" rá, hogy vásároljon, szerintem el sem hangzott, hogy "vegyél"


Aki teheti az bizony menjen el egy ilyen előadásra.

Ott hallottam pl. hogy akinek krónikus vastagbél gyulladása van az nem használhatja a flabélost (majdnem ajánlotttam az egyik érszükületes ismerősömnek, akinek sajna, de gyulladása is van) vagy, hogy akinek akármilyen köve (epe,vese) van az sem használhatja, és még sok okosságot hallottam a belgyógyász doktörnőtől, de utánna még kérdeztem is tőle négyszemközt.

1071. dna1
2012. szept. 19. 22:25
Sziasztok!Nagyon vágyom kipróbálni a flabit, és most van lehetőség a közelben. Mégis bizonytalan vagyok......tud valaki segíteni? Lehet, buta a kérdés: mi a helyzet a visszeresekkel? Erről van valami info, tapasztalat?
1070. borokajn
2012. szept. 19. 20:07

Sziasztok!

Nagyon régen írtam, valamikor az elején. Március óta járok flabizni. diéta+ flabi -13kg

Nagyon nagy rajongója vagyok, csak 3 gyerek mellett az utóbbi időben nagyon ritkán tudok menni, és borzasztóan hiányzik.Folyamatosa azon agyalok, hogyan szorítsuk ki a családi kasszábból az árát.

Ma találtam rá a Reviber plusra. Tud valaki valami róla?

Remélem nem sértek meg senkit a kérdéssel.

1069. zsolt71
2012. szept. 19. 18:55

Az előző ilyen rendezvényük a Westend Hilton hotel egyik rendezvénytermében volt, valszeg most is oda szervezik. A létszámtól függ, hogy melyik termet bérlik, különböző a befogadóképességük.


Ha a múltkori belgyógyász doktornő lesz (miért ne az lenne), ő nagyon jó fej, régóta használja a páciensei kezelésében a Flabit:

[link]


Az előző rendezvényen volt még egy kedves gyógytornász hölgy is, ő is sok hasznos infót adott, illetve lehetett tőlük kérdezni is egyedi problémákról.

1068. zsolt71 (válaszként erre: 1067. - Ipszei Kata)
2012. szept. 19. 10:14

Az ellenjavallatok nem kizárólag a Flabi használatára, hanem MINDEN vibrációs technológiát használó gép használatára vonatkoznak. Az más kérdés, hogy a Flabi gyártója és forgalmazója figyelmet fordít erre és a honlapjukon, valamint a reklámanyagaikon is feltüntetik a figyelmeztetést.


Nem ismerem ezt a gépet, nem próbáltam, így nem tudok rá válaszolni. Ez a Flabi fóruma, itt inkább a Flabival kapcsolatos tapasztalatokat olvashatod. A használók véleményes szerint hatékonyan segít a fogyásban és alakformálásban. Ha neked a másik gép jobban bejön, nyugodtan használd azt! Sőt, akár össze is tudod hasonlítani, ha mindkettőt kipróbálod pár alkalomra. Mi pedig örülünk, ha megosztod velünk a tapasztalataidat :-)

1067. Ipszei Kata (válaszként erre: 1066. - Zsolt71)
2012. szept. 19. 09:58
Köszi a gyors választ! Gyanús volt nekem is, csak minden kihelyzett papíron az OTO-hoz adott utasítások vannak felsorolva (pl. ellenjavallatok). Rákerestem, valóban ez az IntensiFit lesz az. Érdemes ezen a gépen edzeni?
1066. zsolt71 (válaszként erre: 1065. - Ipszei Kata)
2012. szept. 19. 09:26

A Flabélos az OTO Bodycare szingapúri fitneszgép gyártó cég terméke, nincs másmilyen Flabi... :-) Flabi-SZERŰ gépeket más is gyárt, akár az angolok is.


Amiről te írsz, az VALÓSZÍNŰLEG az IntensiFit nevű gép. Ez nagyon hasonlít kinézetre a Flabira, szép kék kijelzője van. Pár budapesti szalonban van ilyen gép.

2012. szept. 19. 09:11

Sziasztok!


Ma voltam egy szalonban, ahol azt mondták angol Flabélos gép van, nem szingapúri. Erre mondták, hogy 1,5 millió forint. Kék kijelzője van, és külön lehet állítani a fokozatokat 0-60-ig. Az egyikkel a sebességet, másikkal az intenzitást. Kerestem a gépen a márkáját, de semmit nem találtam. Szerintetek ez milyen masina lehet?


Köszi!

Kata

1064. Winnifred
2012. szept. 18. 18:22

Természetesen kipróbáltuk, mielőtt kibéreltük! Nekünk nem okozott semmi panaszt, sőt, azóta sem, nem volt dicsekvő tulaj sem. Egy harmadik gépet is kipróbáltunk, de az nagyon instabil volt.

Milyen estre mész?

2012. szept. 18. 17:38
testvibrációs nyugodtan írhatod így
1062. Winnifred
2012. szept. 18. 17:37

Sziasztok!

Egy ideig eljártam Flabira, de időhiány miatt csak heti 2x tudtam menni. Nagyon jó volt, de kevésnek éreztem, mindenképpen itthonra szerettem volna egy gépet, csak hát iszonyú drágák... most bérlünk egyet, és szerintem ez a "gagyi kínai", amit említettetek lejjebb :D de kövezzetek meg, nekem is és a férjemnek is hatékonyabbnak tűnik ez a gép mint a Flabélos. Bár talán az is közrejátszik, hogy most gyakrabban tudjuk használni. Ennek a billenési szöge kisebb, de intenzívebben mozog, sajna nem tudom szakszerűen megfogalmazni, hogyan. Van 2 fogantyúja is, amit kézzel lehet alulról felfelé húzni, így a kart is jobban megmozgatja.

1061. zsolt71
2012. szept. 18. 16:56
Két gépet üzemeltető kis "szalonunk" van, és nekem nincs pofám úgy szolgáltatni valamit, hogy nem vagyok tisztában a termékkel... Már a gépek vásárlása előtt elmélyedtem a témában, nem véletlenül esett a választásom a Flabira! Azóta pedig napi használó vagyok, abból is a kísérletezős fajta :-) Amiket leírok, az saját tapasztalat, illetve a párom tapasztalata, ő van a gépek és a vendégek mellett napközben. Én meg írok ide a fórumra, illetve a honlapunkra. Ennyi a családi titok :-)
2012. szept. 18. 00:00

Hát gagyi vagy nem gagyi a gép amin én rázatom magam,de az tény,hogy most nem a szokásos heti 1,5 kg-ot fogytam,hanem 1,8 volt az eredmény.

Kaján nem változtattam,majdnem mindig ugyanazt eszem,ugyanazzal diétázok.(unom is már rendesen):)

1059. zsolt71
2012. szept. 17. 15:57

Ez is egyszerű fizika, igazat mondtak vele: ha megfeszíted a lábad, akkor a rezgés a merev lábszáron/combon keresztül a test felsőbb részeinél (has, derék) dolgozik jobban, főleg a 10-es feletti fokozatokon (ezek "gyárilag" az alsóbb testtájakat mozgatják). Laza lábakkal (enyhén vagy jobban behajlított térdekkel) a lábat rezgeti jobban, kevesebb vibráció éri a hasat. Persze ekkor is hat oda, csak kisebb intenzitással.

Lehet még azzal is trükközni, hogy az ember kicsit vagy jobban megfeszíti a fenekét, az is "terelgeti" kissé a vibrációt a felsőbb régiókba, például a hát izmai felé. A test előre/hátra döntésével (egyenes háttal!!!) lehet tesztelgetni, hogy hol és mennyire rezeg a hát vagy a has.

1058. Shanee
2012. szept. 17. 13:24
Nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak, én napi szinten 20-40-60 perceket rázatom magam, mikor mennyit. bár most a dokim azt kérte, ne álljak rá egy ideig :) dolgozunk ugyanis a babán, és nem lenne jó lerázatni, ha esetleg megfoganna :) Nekem a narancsbőrömet tök szépen csökkentette. Persze, egy ideje már nem elég a flabi, hetente 5x1,5 órát mocorgok egyebet is (squash, gyaloglás/futás kombó. És persze ami nagyon fontos, a diéta és a sok-sok vízivás! Én most vállfatartónak használom a kis drágámat, de a férjem és az anyukám használja rendesen :)
2012. szept. 17. 11:03

Nekem csak pozitív tapasztalatom van a Flabival kapcsolatban.

Viszonylag intenzíven használtam (egy héten többször is mentem, amikor csak tehettem), és egy hónap múlva abszolút meglátszott a hatása. A körülöttem élők mind észrevették... a pocim, csípőm, combom változott, - ami a Ketteském megszületése után addig semmivel nem volt elérhető.

Mindemellett sokkal energikusabb is voltam a használata után, néha csak elvonszoltam magam a szalonba, hazafelé meg "szárnyaltam" :)).

Sajna most nincs időm eljárni, de nagyon hiányzik, és őszintén szólva azon gondolkodom, össze kéne kuporgatnom itthonra egyet.

2012. szept. 16. 19:15
Képzeljétek, voltam pénteken is flabin, és megint nagyon érzékeny helyen rázta valahol a hasam, már 2 perc után nagyon fájt..aztán kicsit jobban rogyasztottam a lábam, és teljesen elmúlt, valszeg ez volt a gond akkor. De az első helyen miért nem szóltak? :-/
1055. zsolt71
2012. szept. 16. 18:13
A csikizes a borod alatt a verboseg miatt van, jotekony "mellekhatasa" a Flabizasnak :-)
1054. zsolt71
2012. szept. 16. 18:09

Keress ra Shanee, Beverly, Diandra hozzaszolasaira, ok regebbi motorosok es rendszeres hasznalok, raadasul meg hajlandoak is leirni a tapasztalatokat.

A napi max 20 perc az ilyen "gyogyszertajekoztatos" intelem... En sem ajanlanam a napi 30-40 percnel tobbet, ezt is csak ket reszletben. Nem halalos, csak nagyjabol felesleges, mert valoban intenziv izommunkat eredmenyez, es szerintem egyikunk sem elsportolo. Egy par kommentel ezelott irtam arrol, hogy a szervezet egy ido utan kepes hozzaszokni egy adott merteku terheleshez. Emiatt, ha pl. tobb honapon keresztul, heti 5x20 percet Flabizol, egy ido utan mar nem fogod ugy erezni a hatasat, mint az elso egy-ket honapban. Erdemes tehat varialni, foleg mas jellegu mozgassal is kombinalni akkor, ha mar tenyleg 3-4 honapja kb. ugyanazzal az intenzitassal nyomja valaki.

Ezt arra irtam, ha konkretan fogyasi cellal hasznalja valaki a Flabit. Ha az alapos es kenyelmes atmozgatas a cel, akkor termeszetesen akar sok honap utan is ugyanazt a pozitiv erzest tudja adni, foleg egy irodai munkanap utan feludules az izmoknak, izuleteknek.

1053. zsolt71 (válaszként erre: 1048. - Megryan)
2012. szept. 14. 21:43

A vibrációs gépek két nagy csoportja a lineal (függőleges mozgású), illetve a pivotal (libikóka mozgású) gépek. A Bloom-nál írt vertikális vibráció a nevében még hasonlít a függőleges mozgáshoz, de a "vertikális hinta" kifejezést nem tudom hova tenni...


A Flabi libikóka mozgási tartománya 13mm, itt 6-8 mm amplitúdót írnak. A libikóka típusú gépek intenzitása a motor erősségétől és az amplitúdótól függ. Emiatt ez a gép a Flabinál gyengébb teljesítményű. Ha viszont a Bloom vertikális vibrációt végez, akkor ott nem értelmezhető a 6-8 mm, mivel a profi gépek 2-4mm elmozdulást csinálnak, viszont brutálisan magas frekvencián!!!


Szóval, számomra ez így nem tiszta... Ha lineal, akkor legyen egy izmos, edzőtermi gép, pl. Power Plate vagy Fitvibe, edzővel és szigorú gyakorlatsorral. Ha libikóka típusú, akkor Flabi, otthoni használattal, vagy szalonban, akár utcai ruhában használva. Az összes többi, különösen a mágikus 3D vibráció, az "egyéb okosság" kategória, amire tisztességesebb külföldi oldalak odaírják, hogy "massage machine" vagy "for recreation use"... Arra valszeg kiválóak :-)

1052. zsolt71 (válaszként erre: 1049. - Shanee)
2012. szept. 14. 21:27
Ha jól követlek, 30-as fokozaton már kézen állsz vagy hídban... :-DDD
1051. zsolt71 (válaszként erre: 1047. - Nagyon genyó)
2012. szept. 14. 21:25

Képzeld el azt a szerintem százas nagyságrendű magyarországi szalont, ahol egy vagy több gépet is üzemeltetnek, hónapok, esetleg évek óta. A "6 x 10 percet mehet egy nap" azt jelentené, hogy ezek a szalonon napi max két órát vannak nyitva... Szerinted?

A gép, amit linkeltem, nagyjából 100 ezer forint. A Flabi ára ennnek három és félszerese... Szerinted?

Fogalmazzunk úgy, hogy nem túl pontos információkat kaptál a csajtól :-)

1050. csalánt (válaszként erre: 1049. - Shanee)
2012. szept. 14. 21:05
Köszönöm majd vissza olvasok ! :)
1049. Shanee (válaszként erre: 1045. - Csalánt)
2012. szept. 14. 19:59
Szia! Ha van sok időd, kb április közepe-vége felé beszéltünk a gyakorlatokról, olvasd vissza :) Beverly (ha jól emlékszem) tett fel egy linket is, amin képek voltak a gyakorlatokról. Én a 6-os fokozaton tök egyenesen állok rajta, nyújtott térdekkel, a 10-esen már néha berogyasztok egy kicsit, a 15-ösön már hajlítom rendesen, 18-on meg szinte derékszögben van a lábam, mintha leülnék. Ekkor már kapaszkodok rendesen :) Amikor egyenesen állok,a karjaimat vízszintesen széttárom, vagy haránt irányban a fejem fölé emelem (mintha le akarnék venni valamit a polcról). Ez jól rázza a hasizmokat :)
1048. megryan
2012. szept. 14. 18:42
Használ valaki Bloom vibrációs trénert?
1047. Nagyon genyó (válaszként erre: 1044. - Zsolt71)
2012. szept. 14. 15:04

Aha,a csaj mondta,hogy ennyit bír,ennyit ajánlanak állítólag....

Ez egyre gyanúsabb!!!(mondjuk lehet hogy Őt is átverték)

1046. Nagyon genyó (válaszként erre: 1043. - Zsolt71)
2012. szept. 14. 15:02

Van két nagy korlát aha.De szerintem a kijelzőtartó rúdra nincs rá írva ez a szöveg.

A kijelzőt meg megnézem ma,mert délután menni akarok!

Lehet hogy ez egy gagyi gép ahova én járok????!!!???

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook