Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
1345. Enikő27 (válaszként erre: 1340. - Cserika82)
2013. febr. 8. 20:15

Szia!


Másfél hónap alatt 4, 2 kiló ment le és centiben 2-3 centi? Az elég jó! De 1 ruhaméret "csak" 2-3 centi lenne? Azt hittem több.

Hányszor eszel 1 nap? 3-szor, 4-szer keveseket vagy hogy figyelsz oda az étkezésekre?

1344. Donnie_ (válaszként erre: 1340. - Cserika82)
2013. febr. 7. 20:49

Kedves Cserika82!


Az eredeti kérdés amire válaszoltam:

"Meg tudná valaki mondani, mennyi kalóriát égetünk el 20 perc flabelossal?

Vezetem a kalória bázis oldalt, és oda szeretném beirni, de nem találom sehol!"


Erre válaszoltam, hogy a Flabélos használata nem extrém használata mellett( azaz az 1-15 fokozat és P1, P2 program használatával - ugyanis erről van mért adatom) "az alapjárati kcal felhasználásodon túl, ha nem túl intenzív gimnasztikázós módon, hanem fogyás miatt használod kb 1 kcal/perc.

Ezt pulzusmérő órával mértem ki."


Flabélos = 1 Kcal/perc! - ha aktívan használod (súlyzóval, például 10-es fokozaton)



Ez a hozzászólásom lényege.

A hivatkozott oldal a számolt napi kalóriadeficit alapján adja meg a napi értékelését, ami a hasznossága mellett igen szórakoztató :-)


Amelyik hozzászólásomra válaszoltál, annak a lényege: "A saját házi mérésem nekem elég arra, hogy a helyén tudjam kezelni ezt a jó eszközt, de a fogyáshoz szükséges kalóriadeficit számításánál nincs értékelhető hatása."


Ezt a topicot az elejétől olvasom, köszönöm az ajánlásod.

Neked is sikeres karcsúsodást kívánok!

1343. Enikő27 (válaszként erre: 1340. - Cserika82)
2013. febr. 7. 18:32

Nekem sem 30 kiló a túlsúly, de örülök, hogy ment le Neked kevesebb kilóból(túlsúlyból) is.


Nekem 6-7 kiló, ami megmaradt szülés után a hasamon, amit a legnehezebb leadni, szerintem.

1342. Enikő27 (válaszként erre: 1341. - Cserika82)
2013. febr. 7. 18:24

Szia!


Ma már jobb volt a 15-ös, mint tegnap, de akkor megnyugodtam, hogy a "csípő" érzés úgymond normális :)

1341. Cserika82 (válaszként erre: 1336. - Enikő27)
2013. febr. 7. 18:05
Ez természetes. Én mondjuk sosem néztem meg, h piros e, de csípni csíp. :)
1340. Cserika82 (válaszként erre: 1333. - Donnie_)
2013. febr. 7. 18:04

Kedves Donnie!


Olvass vissza a fórumon, és meggyőződhetsz róla, hogy mennyi embernek segített már a Flabi. Nekem nincs okom, hogy reklámozzam a gépet, csak egy szürke egér vagyok. Van egy 14 hós kislányom, aki mellett lehetetlen lenne megoldanom, hogy konditerembe járjak és egyébként sem az én világom. ÉN karácsony után mondtam azt, hogy most már elég és változtatnom kell. Pedig "csak" 8kg túlsúly volt rajtam. 1 hét múlva rátaláltam a gépre és azóta is heti 3*20 percet használom. Az eredmény durván 1,5 hó alatt 4,2 kg (hozzáteszem nem 30 kg felesleg van rajtam) cm-ben pedig 2-3 cm, kb 1 ruhaméret. Nekem ez elég meggyőző, de ha neked nem vált be akkor folytasd azt, ami már hozott eredményt!

1339. cullinan (válaszként erre: 1337. - Hadelka)
2013. febr. 7. 15:58

A P3 az milyen erősségeken megy?

Én is a P2-t csinálom, azt hogy szabályozod, hogy végig 14-el menj?

1338. hadelka (válaszként erre: 1336. - Enikő27)
2013. febr. 6. 23:08
A zsibbasztó érzés a normális, azt én is szoktam érezni:-)
1337. hadelka (válaszként erre: 1336. - Enikő27)
2013. febr. 6. 23:06
Ez érdekes...Ilyen tapasztalatom még P3-on se volt, ami aztán tényleg hiper durva. Mondjuk én azt abbahagytam, mert a P2, ami igazán fogyaszt. Én most P2 14esen nyomom, a két lábamat egymással szembe befelé fordítom, kicsit behajlítom, a popsim kicsit kidugom és az úgy ráz, hogy csak na.:-)A nem evés,ivást vegyétek komolyan, mert nagyon szarul tud esni az amúgy meg kellemes edzés!
1336. Enikő27
2013. febr. 6. 18:51

Sziasztok!



Én múlthét pénteken kezdtem a Flabit, pénteken, szombaton és hétfőn "csak" P1-en voltam, kezdésnek.

Ma én állítottam az erősséget, 15-ösig mentem, nekem az már elég "durva" volt, "csípő" és forró érzés volt a combomban, után azt tapasztaltam, hogy tiszta vörös lett a combom.

Volt már valakinek ilyen tapasztalata?


Köszönöm előre is! :)

1335. cullinan (válaszként erre: 1333. - Donnie_)
2013. febr. 5. 22:31
Neked is köszi a válaszod, igazad van neked is, természetesen nem azért kérdeztem, hogy ettől várom egyedül a fogyásom, csak kiváncsi voltam.
1334. cullinan (válaszként erre: 1331. - Zsolt71)
2013. febr. 5. 22:25

Köszi Zsolt, ez egy nagyon részletes tájékoztatás volt, a válasz kielégitett, köszönöm!

Hasonlóképp gondolom, és remélem lesz látszata a napi 20 percnek.

74 kiló vagyok és 50 éves.az első tiz percet a 9-es fokozaton, a másik 10 perc a P2-es.

30-as fokozaton nyomattad?? te jó ég!

Nekem már a 18-as is nagyon durva.

Pedig mellette sportolok én is, de a 20-ast én már nem kellemes állapotként élem meg:)

1333. Donnie_ (válaszként erre: 1331. - Zsolt71)
2013. febr. 5. 19:18

Kedves Zsolt!



Egy pici talán még maradt a hozzászólásom előtt:



"1 kcal felhasználás egy NORMÁL, teljesen átlagos felnőtt NYUGALMI "fogyasztása" percenként (1500 kcal / 24 óra / 60 perc = 1.04) Tehát már csak azzal, hogy leírom ezt a mondatot, ennél csak több a felhasználásom, mert nem nyugalmi..."


Én a flabizásnál nem a bruttó kcal-t írtam (ami már a nyugalmit is magába foglalja), hanem a nettó kcal-t a + felhasználást, ami a többlet energia felhasználás a nyugalmi állapothoz képest.


A "tömörgetést" csak könnyebb érhetőség miatt írtam - a centiméterben mérhető fogyás értem alatta.


A nem is tudott izmok mozgása által igényelt több kalóriát az én szervezetem nem vette észre..., feszesedtem, az izmaim keményebbek lettek - főként a combomon, de a súlyom alakulására önmagában a flabizásnak nem lett hatása, mert az energia felhasználási többlete alig 1 kcal/perc, ha nem passzívan állok P2-n.


A flabizás a vérkeringés fokozódása, a bevitt több folyadék miatt is erősítheti az ajánlott diéta hatását. Ez azonban nem bizonyított. A kérdés viszont nem a segítő hatására, hanem arra irányult, hogy mennyi kcal ég el egy 20 perces flabizás után.


Élő emberen nem láttam közvetlen bizonyítékát a 100 kcal/10 perces flabizásnak normál- nem extrém - használat mellett, igaz az extrém gyakorlatuk energiafelhasználását sem láttam - csak mint egy legenda részeként olvastam róla.


A kérdés amire válaszoltam nem ez volt.

A választ minden hozzáértő kerüli, mint ördög a tömjénfüstöt. Miért?


A fogyni vágyókat az motiválja, hogy a P1-P2-es laza kapaszkodásának 10-20 perce alatt, mennyi kcal-t égethetünk el?

Azaz kell-e még edzésre mennem, hogy fogyjak?

Ehetek-e még valamennyit, hogy fogyjak?

Ha anyagilag áldozok rá, fogyni fogok-e lazán, kellemesen?

Azaz elősegíti-e a flabi használata a fogyáshoz szükséges kalóriadeficit növekedését?


Azt hirdetik 10 perc flabi használat, munka után cipőben és feszes leszek - annyi energiát fogyasztok így el, mintha AKÁR 50 perces edzésen izzadtam volna!


A normál flabizásra gondolt 100 - 200 kcal 10-20 percre nem áll fenn. Amíg én is egy gondoltam, leállt a súlycsökkenésem ritmusa. Először ennyivel számoltam :-)

Azután, mivel az eredmény elmaradt - kimértem.....


Lehet, hogy többeket nem visz sehová, ha mérlegen bámulják a kilókat, engem segít ez a matekozás, sőt motivál is.


Abban is, hogy a marketing szövegnek csak azután higgyek, miután bebizonyosodott az, amit állít.

"Akár" fogyhatnék is, de én igaziból szeretnék!


Mérd ki ugyanabban a fizikai állapotodban ülve, állva, hajlított térddel állva, majd ugyanezt a flabin hajlított térddel P2-n, hogy mennyi a szervezeted kcal felhasználása, lehet bruttó kcal is, úgyis a különbözet az érdekes.

Pontosan csak műszeres méréssel lehetne ugyan a különbséget bemutatni, de erre nincs kézzel fogható, ellenőrizhető bizonyítéka senkinek.


A beírásokból is látszik, hogy aki "csak" flabizik, annak nem csökken a súlya.

A saját házi mérésem nekem elég arra, hogy a helyén tudjam kezelni ezt a jó eszközt, de a fogyáshoz szükséges kalóriadeficit számításánál nincs értékelhető hatása.


További jó Flabizást mindenkinek! :-)

1332. Enikő27 (válaszként erre: 1331. - Zsolt71)
2013. febr. 5. 18:44
:-)
1331. zsolt71
2013. febr. 5. 17:52

Hölgyek, lányok!


Tudom, hogy ez itt nem a Fizikusokat Tömörítő Társaság, de azért pici józan ész legyen már a hozzászólások előtt!


Pulzusmérő órával kcal felhasználást mérni a Flabin az kábé annyira releváns módszer, mint egy testépítőnél BMI indexet számolni... Ez a szerkezet tipikusan kardio edzésekhez használható, NAGYJÁBÓL pontos értéket adó cucc, leginkább a pulzus megfelelő tartományon belül tartását segíti. De a kcal felhasználás függ a mozgás intenzitásától, az életkortól, a súlytól, és az edzettségi állapottól.


1 kcal felhasználás egy NORMÁL, teljesen átlagos felnőtt NYUGALMI "fogyasztása" percenként (1500 kcal / 24 óra / 60 perc = 1.04) Tehát már csak azzal, hogy leírom ezt a mondatot, ennél csak több a felhasználásom, mert nem nyugalmi...


A Flabitól nem úgy lesztek kisebbek, hogy összetömöríti a zsírt... Hanem attól, hogy olyan izmokat is megmozgat, amiről nem is tudtok, hogy van, ezáltal több kalóriát igényel a szervezet :-) Teszi mindezt olyan intenzitással, amit egy normál edzéssel nem tudnánk végrehajtani (próbálj olyan gyorsan ugrókötelezni, mint ahogy a Flabin fel/le mozogsz...)


A nagy jóság az, hogy ez egy akaratlan izomösszehúzódás, ami egy idegrendszeri válasz következménye. Emiatt nem kell olyan módon erőlködni, mint pl. egy szobabiciklin vagy futópadon, nem terheli a szívet és a tüdőt, emiatt tudják idősek vagy túlsúlyosak is használni.


Még mindig nem csodaszer és nem fogyasztógép! A neve is TRÉNINGPAD, a Flabizás pedig egy ALTERNATÍV mozgási módszer. A technológiája miatt kiméletesen mozgat, szépen formálja az izmokat (nem építi, ahhoz több kell!), és ha mindehhez párosítunk egy barátságos diétát, és nem felejtünk el 20-25 testsúlykilónként 1 liter tiszta vizet meginni NAPONTA, akkor - mintegy mellékhatásként - gyönyörűen lehet fogyni is, FŐLEG CENTIBEN.


Csak egy privát adat, friss, mert vasárnap mértem a konditeremben: 190 centimhez 100 kilóval 15 perc magas intenzitású biciklizéssel, a 12 fokozatból 8-as erősségű beállítással 165 kcal-t mutatott a gép. Ebből 3 kört csináltam, 5-5 perc pihenős tekeréssel, tehát durván 500 kcal energia használódott fel így 1 óra alatt. Utána nem voltam szép, viszont mindenhol folyott a víz rólam, de ez erről szól :-) Egyszer csináltam a Flabin 2 x 10 percet 25 és 30-as fokozat között, kifejezetten combszadizás miatt. Hát, ezzel már lehet izzadni, fáradtság-ÉRZETRE kb. olyan volt, mint ez az 1 órás bringa.


A 10-20 perc normál Flabizás valahol a kettő között lehet. Azt GONDOLOM, hogy 100-200 kcal nagyjából reális lehet, gyártói vagy egyéb adatról én nem tudok. Külföldi fórumokon találkoztam "akár 300 kcal" kifejezéssel, de ahogy Donnie írta, a hangsúly az "akár" szón van... :-)


Szóval, szerintem nem kell matekolni a kalóriákat, ugyanúgy nem visz sehova, mint a mérlegen a kilókat bámulni... Az viszont már motiváló, ha pár hetes Flabizás (+ normális kaja és elegendő víz) mellett csúsznak le a régi nadrágok, és/vagy szaporodnak a "dejólnézelkimitcsináltál" típusú kérdések :-)


További jó Flabizást mindenkinek! :-)

1330. Liliom74
2013. febr. 5. 15:49

Kedves Mindenki fórum olvasó vagyok nem szoktam hozzászólni, viszont most megteszem :)

SOS. használt flabélos gépet szeretnék vásárolni, ha tud valaki kérem jelezze! Előre is köszi

1329. Dodi01 (válaszként erre: 1322. - Megryan)
2013. febr. 5. 13:05
Köszi Meg :)
1328. Donnie_
2013. febr. 5. 12:16

Azért az "akár" mindig ott van :-)

Nem a kcal égetés benne a jóság, hanem a tömörgetés :-)

1327. cullinan (válaszként erre: 1326. - Donnie_)
2013. febr. 5. 12:11

:) ez elég viccesen hangzik, de nem kételkedem benne:)

alapban ugye nekem kb 1700 az a kalória, amit rendes körülmények közt eléget a szervezetem.

Na persze mellette mozgok rendesen, naponta, kondi, zumba, spinning felváltva.

A flabelost délben szoktam használni, és csak kiváncsi voltam, mennyi a kalóriaégetése.

Igazából nem is értem, miért hirdetik ugy, hogy 10 perc 50 perc testedzés:) azért ez vicc:)

Átmozgatásra nagyon jó, de azért a sportot nem helyettesiti, és csodákat sem lehet várni tőle, már ami a fogyást illeti!

1326. Donnie_
2013. febr. 5. 12:01

Szia, alapjárati kcal felhasználásodon túl, ha nem túl intenzív gimnasztikázós módon, hanem fogyás miatt használod kb 1 kcal/perc.

Ezt pulzusmérő órával mértem ki.

1325. cullinan
2013. febr. 5. 11:02

Meg tudná valaki mondani, mennyi kalóriát égetünk el 20 perc flabelossal?

Vezetem a kalória bázis oldalt, és oda szeretném beirni, de nem találom sehol!

1324. csalánt
2013. febr. 4. 21:52
Ugy látom nem csak az idő fagyos odakint , még itt is fagyosak a körölmények !
1323. csalánt (válaszként erre: 1322. - Megryan)
2013. febr. 1. 21:59
Én csak azt unom ,hogy mindig "véleményt " kérnek aztán már nem tudom eldönteni , hogy reklám vagy nem reklám . És hogy lassan minden oldalon van egy ilyen kérdés elég lenne ha vissza olvasnának néhány bekezdést és tudnák a választ .
1322. megryan (válaszként erre: 1319. - Csalánt)
2013. febr. 1. 17:04
A működése, amplitúdója totál ugyanaz, szóval azért szóba állhatsz azzal is aki a másikról kérdez.
1321. cullinan
2013. jan. 31. 12:41

Most itt a munkahelyem közelében nagyon olcsón tudunk járni flabelosra.

Naponta 20 percet megyünk, az első tiz percet én állitgatom 6-10 között, a másik 10 perc pedig a P2.

Nagyon jónak tartom, mikor vissza sétálok, ugy érzem, mindha egy jót edzettem volna:)

Fogynom kellene egy 8 kilót, remélem evvel megindul!

1320. Enikő27 (válaszként erre: 1317. - Csorenehomororsi)
2013. jan. 30. 19:57
Igen, ingyen lehet használni! :)
1319. csalánt (válaszként erre: 1318. - Dodi01)
2013. jan. 30. 18:58
Nem , mi itt Flabélost használunk és erről szeretünk beszélgetni !
1318. Dodi01
2013. jan. 30. 12:51
Használ itt valaki reviber plust?
1317. csorenehomororsi (válaszként erre: 1316. - Enikő27)
2013. jan. 30. 05:31
Ingyen?mert ha igen akkor ez azert pozitiv dolog!:-)
1316. Enikő27
2013. jan. 29. 22:38
Azért van ott a Flabi, hogy pénzt hozzon az üzletnek, ilyen egyszerű, csak én is használhatom.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook