Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. fórum

Próbálta már valaki a flabélos edzőgépet? Flabélos test vibrációs edzőgép tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1795. zsolt71 (válaszként erre: 1794. - Agnes39)
2013. aug. 7. 10:17

Szia!


Legfontosabb: ne keseredj el!!! Igen, tudom, könnyű mondani, de akkor is így van... Ez biztosan nem fogja megoldani a helyzetet, ellenben gátolja az objektivitásod! Helyette inkább kéne pár FONTOS dolgot tisztázni:

- mikortól és miért kezdtek el feljönni a kilók?

- mennyi vagy most, honnan tudod, hogy 30 kiló "felesleg" van rajtad? Csinálj valahol egy testösszetétel mérést, ebből már ki tudunk indulni, hogy mennyi a zsír- és izomszázalékod. Rajtad kívül a kutya nem nézi a kilóidat, téged sem ez érdekel igazán. Hanem az, hogy hogyan nézel ki, hogyan érzed magad a bőrödben, beleférsz-e a régebbi ruháidba stb. Olvass vissza, sokan írják, hogy nem elsősorban kilókban mutatkozik a változás, hanem centikben és az izmok tónusában, formájában. Döntsd el, mi a fontos számodra: kilókat lesni a mérlegen, kalóriákat számolgatni napestig, vagy jól érezni magad a bőrödben!

- milyen volt az elmúlt hónapokban/években az életmódod? (miket, milyen mennyiségben és összetételben ettél, mit és mennyit mozogtál mellette, volt-e / van-e vmilyen betegséged, mi a helyzet az emésztőrendszereddel, mi a helyzet a pajzsmiriggyel, cukorbetegség, inzulinrezisztencia, stb.

- ENNI SEM ESZEM SOKAT - ez az egyik kulcs!!! Ha ÉHEZTETED a szervezeted, TARTALÉKOLNI fog MINDENBŐL, ami táplálékot beviszel! Írd össze magadnak/nekünk PONTOSAN az étrended: mikor, mit, milyen összetélben eszel.

- mennyi és milyen folyadékot iszol egy nap? Ha most szerinted "sokat", ez mióta van így és előtte hogy álltál ehhez a dologhoz?


Ha ezek megvannak, akkor tudunk ÉRDEMBEN tovább lépni és megnézni, miben és mit kellene ezeken változtatnod ahhoz, hogy beinduljon a fogyás. NE A Flabiban keresd a megváltást, mert nem ott lesz... Semmilyen ESZKÖZBEN nem lesz... MAGADBAN lesz (VAN!!!) a megoldás, a Flabi "csak" mozgásra készteti az izmokat, de ettől még nem fogyaszt! Önmagában ez is és más sport is kevés, ha a táplálkozás része nincs rendben. E kettő összehangolása hozza meg számodra (is) a sikert.

Üdv

1794. agnes39
2013. aug. 7. 09:13

Sziasztok!

Én július 3-án kezdtem a flabélost, azóta már 27 alkalommal voltam 20 perceket. Emellett flabi után elmentem szinte minden nap kocogni 4 km-t, és enni sem eszem sokat. Emellett sem centiben, sem pedig kg-ban nem történt fogyás. Orvosok szerint minden rendben van, de mégsem tudok visszafogyni a normál súlyomra. Jelenleg 30 kg felesleg van rajtam. Még mindig bízom a flabélosban, de nem tudom, hogynálam miért nem működik még futás mellett sem. Várom az ötleteket, hátha valamelyikőtök tud valami hasznosat, mert már nagyon el vagyok keseredve! :-(

1793. ranna (válaszként erre: 1792. - Lilapetónia)
2013. aug. 4. 11:00
Neked is. :)
1792. lilapetónia (válaszként erre: 1790. - Lilapetónia)
2013. aug. 4. 10:11
íköszönöm szépen. Nem késő. További kellemes szép napot kívánok neked.
1791. ranna (válaszként erre: 1790. - Lilapetónia)
2013. aug. 4. 09:38
Kedden megyek akkor tudom megkérdezni, este megírom, ha addig nem késő neked.
1790. lilapetónia (válaszként erre: 1789. - Ranna)
2013. aug. 4. 09:34
Szia! Nagyon aranyos vagy - köszönöm szépen. Nem tudod, hogy mi a neve a nedves fertőtlenítő kendőnek? Van belőle több fajta. Köszönöm. Üdv. Anna
1789. ranna (válaszként erre: 1788. - Lilapetónia)
2013. aug. 4. 09:26
Ott, ahova én járok, nedves fertőtlenítő törlőkendővel törlik át, minden használó után.
2013. aug. 4. 09:24
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék tőletek, mivel a Flabélos oldalán nem találtam a Flabélos gép fertőtlenítésével kapcsolatosan semilyen anyagot. Szalonban szeretném elhelyezni. Szeretném tudni, ha valaki tud nekem ebben segíteni, hogy a foggantyút és a rázófelületet mivel clszerú fertőtleníteni, ami nem rongálja a bevonatot. Köszönöm. További kellemes szép napot kívánok mindenkinek. Üdv. Anna
1787. Marylu93 (válaszként erre: 1784. - Shanee)
2013. aug. 3. 22:29

Szia!

köszönöm a választ!

1786. BMTH
2013. aug. 3. 18:19

Helló!


Elég sok jót olvastam a flabélosról, és szeretnék beszerezni egy ilyen gépet, ehhez kérném a segítségeteket. Nem tudom, mikre kell odafigyelni, hogy ne gagyit vegyek. Az OTO Fl-3000-re sajnos nincs pénzem, egyenlőre a Gadget:fit, vagy Confidence Vibration Plate Plus vagy Medicarn Crazy Fit VIBRATION PLATE készülékeket néztem ki. Ahogy néztem, a maximális teljesítmény értékekben látni főként különbségeket, kérdés, hogy ez mit takar? Erősebb hatást tud kifejteni a gép? Ha igen, akkor mekkorát? (középkorú férfi vagyok, normálisabb kondiban, úgy vélem, jót tenne, ha erősebb terhelést tudna kifejteni rám). Milyen más paramét nézzem az eszközöknek? Jelent az problémát, hogy ezeknél az eszközöknél nincs feltüntetve a flabélos megnevezés? Ugyanaz a működési elvük netán, csak a flabélos levédett megnevezés?

1785. cullinan
2013. aug. 3. 11:15

napok óta nagyon fáj a hátam, szerintetek jó rá a flabelos?

a mult héten két alkalommal voltam, de nem sok javulást érzek

1784. Shanee (válaszként erre: 1783. - Marylu93)
2013. aug. 1. 21:20
Szia! Szerintem ne menj, ha nem vagy biztos benne! Nekem azt mondta a dokim, hogy középidőig flabizhatok (peteérésig), de utána ne menjek, mert "lerázhatom" az éppen megtapadó babócát.
1783. Marylu93
2013. aug. 1. 19:37

Sziasztok!


Szeretnék járni flabelos-ra. Egy olyan kérdésem lenne, hogy szabad e járni babaproject alatt. Azt olvastam, hogy terhesség alatt nem lehet, de mi a helyzet az első hetekkel, amikor még nem tudjuk, hogy baba van?

Ha már volt ez téma, akkor bocsi, de rengeteg a komment...

1782. Marcsamyra (válaszként erre: 1781. - 4984c8aba2)
2013. júl. 30. 22:01
Próbáld meg az úszást! nem terheli meg az izületeket.Persze ha az orvosod is javasolja!
1781. 4984c8aba2 (válaszként erre: 1780. - Marcsamyra)
2013. júl. 29. 11:56
Köszi szépen! Sajnos akkor egy darabig erre is keresztet vethetek. :(
1780. Marcsamyra (válaszként erre: 1779. - 4984c8aba2)
2013. júl. 26. 22:46

Ellenjavallatok: Mely esetekben a FLABéLOS használatát nem javasoljuk!


· Daganatos megbetegedés esetén,

· Heveny sérülés esetén,

· Heveny trombózis esetén,

· Friss törés után,

· Heveny gyulladás, fertőzés esetén

· Közvetlenül a műtéteket követően,

· Vesekő, epekő, hólyagkő esetén

· Fém implantátumok, protézisek esetén

· Terhesség alatt

· Pacemaker viselése esetén

· Ismeretlen duzzanatoknál és fájdalmaknál

· Bizonyos gerinc és hátsérülések esetén

· Menstruáció esetén

· Nem kezelt alacsony/magas vérnyomásnál

· Vérszegénység, szívpanaszok esetén

· Fizikai rendellenességek/ fogyatékosság esetén

2013. júl. 26. 21:19

Sziasztok!

Látom sokan már gyakorlottnak vagytok mondhatók flabelos téren. Épp ezért kérnék véleményt. Márciusban nyílt lábszártörésem lett. Sajnos a kilók jönnek felfelé, de nem tudok sportolni a lábam miatt. Érdekelne, hogy esetleg a flabelos segíthetne? Megterheli a lábat?

Köszönöm ha válaszoltok!

1778. 117b1693d0 (válaszként erre: 1777. - Marcsamyra)
2013. júl. 25. 13:13
Nagyon szép indulás, kitartást a hosszú úthoz!:)
2013. júl. 25. 10:40
Sziasztok! Két hete kezdtem el flabelosra járni, heti 3 alkalommal,már eredményről is beszámolhatok! a testzsírom 44,4 -ről 42,4 -re csökkent.Súlyom 97 kg-ról 94,7 kg.. Centiben a combomon érzek változást. A flabelossal egyidőben elkezdtem rendszeressé tenni az úszást,ami a flabeloszos napokon délután 1 kemény órát jelent,nem csak evickélve ,uszikálva, hanem mellúszással gyorsúszással ,hátúszással kombinálva,intenziven! Iszom a rengeteg vizet,érzem ,hogy gyorsabb az anyagcserém! Étrendre is nagyon figyelek ebben a KalóriaBázis oldal remekül segítségül szolgál,ahol lehet vezetni a bevitt étel kalória tartalmát,figyelve a fehétje ,a szénhidrát, és a zsír napi megengedett szintjére..Három hete egy zsírégető kapszulát is fogyasztok,amit drogériában szereztem be ,végső elkeseredésemben, mivel évek óta csak több lett a súlyom és nem tudtam eredményt elérni..Ez a négy pillér most ami úgy tűnik eredményt hozhat, de ehhez az én kitartásom a legfontosabb!Most azzal biztatom magam menni fog!
2013. júl. 24. 15:26
rendben! köszönöm az információt! :)
1775. zsolt71 (válaszként erre: 1774. - Domesticated)
2013. júl. 24. 13:08

Szia! Egyszerű a menetrend: 1. egyértelműen kideríted, hogy van-e köved, 2. ha nincs, akkor hajrá Flabi, 3. ha van, akkor előbb megszabadulsz a kőtől, utána Flabi...

Kővel Flabizni nem ajánlott, mert a vibráció hatására olyan irányba is elmozdulhat, ami nem lenne jó senkinek, leginkább neked :-)

Ennyi.

2013. júl. 24. 11:04
sziasztok. még nem próbáltam ki a flabélos-t, de egy ismerősöm nagyon ajánlja, hogy neki sokat segített, csak azt nem tudjuk, hogy vesekő gyanús vagyok, hogy akkor mit válthat ki a használata. akkor vajon használ vagy inkább károsít?
1773. demina (válaszként erre: 1770. - Zsolt71)
2013. júl. 23. 22:56

Köszönöm Zsolt, valami ilyesmit sejtettem. Mivel most van egy bérletem, ezért megkérem az edzőt, hogy ne állítson rá a flabira közben, hanem szeretnék csak a speed-del dolgozni. És igen, ezután keresek egy másik termet majd, flabélosra. :)

Üdv-!

1772. Fixmiki
2013. júl. 23. 22:17
!!!!!!!!!!!!!!!!
1771. Fixmiki
2013. júl. 23. 22:16
Éljenek a traktorosok legyen újra MAGYAR foghagyma
1770. zsolt71 (válaszként erre: 1755. - Demina)
2013. júl. 23. 19:50

Szia!


Ha ezt tényleg így mondta:

"...Ez szerinte hatásosabb a speed szempontjából, mert miközben azzal izmot építünk, a flabélos fogyaszt", akkor egyet tudok javasolni: MENEKÜLJ ONNAN...


A legalapvetőbb biokémiai folyamatokkal sincs tisztában, és nem te leszel az, aki elmagyarázza neki, hogy NINCS EGYIDŐBEN, EGYSZERRE izomépítés ÉS fogyás. Teljesen ellentétes irányú folyamatok, az egyikhez valamiből kevesebb kell, a másikhoz pedig több...


Az egyik legnagyobb tévhit, hogy a zsírt izommá lehet alakítani! Nem, nem lehet. A zsírt el lehet tüntetni, aztán lehet izmot építeni.


Illetve ennél gyorsabb és hatékonyabb megoldás, ha felcseréled e kettőt: először izmot ÉPÍTESZ (olyan intenzitású mozgással ÉS ennek megfelelő, fehérjedús étrenddel), majd UTÁNA kezdesz egy zsírégető programba. Ennek tök más az étrendje, és itt is nagyon fontos a helyes tápanyag-összetétel. Ha ugyanis a kalóriadeficit (kevesebb a bevitt, mint a felhasznált) úgy jön létre, hogy a szervezet közben tápanyaghiányban szenved, akkor vészüzemmódra kapcsol: lelassítja az anyagcserét és LEÉPÍTI az IZMOKAT. Ha viszont alacsony kalóriatartalmú, DE MAGAS TÁPANYAGTARTALMÚ étrend párosul a programhoz, akkor nincs hiányérzet, nincs tartalékoló üzemmód. Ellenben a szükséges energiát valahonnan ki kell nyerni, ezt fedezi az elraktározott zsírból. Azért jobb ez a módszer, mert a program előtt izomtömeget növeltél, és az izmok a legnagyobb energifelhasználó részeink. Nagyobb izomtömeggel - adott kcal bevitel mellett - gyorsabb a zsírégetés. Ennyi, egyszerű biológia, egy edzőnek illene tisztában lenni az alapokkal...


Ha te a speedbody-val izmot építesz, az okés. Pontosabban, nem a speedbody építi, az "csak" CÉLZOTTAN és INTENZÍVEN mozgatja, dolgoztatja az izmokat. Növekedni és fejlődni attól fog, ahogyan étkezel. Az izom építőköve a fehérje, ebből kell több, természetesen mellette fontos a CH és zsír bevitele is, csak nagyon nem mindegy milyen formában! Mindkettőből jó minőségűre van szükséged.


A speedbody (illetve az összes EMS technológiájú eszköz) egy adott pózban megcélzott izomcsoportot mozgat meg nagyon intenzíven. Ott nincs olyan, hogy "csak" álldogálsz, hanem konkrét gyakorlatsort KELL végigcsinálni, és a program az adott póznak megfelelő izmokat stimulálja akkor, amikor pont azt kell. A Flabi viszont EGYIDŐBEN, EGYSZERRE mozgatja az ÖSSZES érintett izmot. Egész pontosan: nem a Flabi mozgatja, hanem egy idegrendszeri válaszreakció, amely az egyensúlyi helyzetből való kibillentés hatására aktiválódik.


Azt nem kockáztatom meg, hogy e kettő kombinálása veszélyes, de hogy abszolút nem hatékony, az tuti! Akkor lenne az, ha a hatásuk összeadódni, de itt nincs így! Azt meg ugye tisztáztuk, hogy mennyi értelme van a "ez izmot ÉPÍT, miközben amaz FOGYASZT" agymenésnek...


Izomláz nem feltétlenül jelentkezik a Flabinál, a másikat nem tudom. Az elő szokott fordulni, hogy olyan izmokat is "megérez" az ember önmagán, amiről nem is tudott, hogy van neki... :-) De "klasszikus" izomláz nincs Flabi után, mert más jellegű az izomtevékenység, mint egy "normál" sporttevékenység. Ennek is megvan a magyarázata, de ez egy másik téma.


Üdv,

Zsolt

1769. demina
2013. júl. 23. 18:19
Kedves Zsolt! A 1756-os bejegyzésemhez tudnál valamit szólni? Ahogy olvasgatom itt az utolsó egy-két oldalt, úgy látom te értesz a flabéloshoz és mint sportember gondolom a speedfitness "működését" is érted. Mit gondolsz a kettő kombinációjáról? Egyszerre használva, tehát nem egyik a másik után? Hasznos, káros, több vagy rontják egymás hatását? Köszönöm a választ!
1768. Pasionella (válaszként erre: 1767. - Zsolt71)
2013. júl. 23. 12:17
Te letudnád írni pontosan mire használ és hogy kell használni? Sajnos én is egy ilyen szalonba keveredtem ahol semmit sem mondanak róla, csak a pénzt szedik be.
1767. zsolt71 (válaszként erre: 1766. - 117b1693d0)
2013. júl. 23. 12:06

Beverly újra itt, éljen!!! Most már ne tűnj el újra! :-)


Aki a traktort és a káros vibrációt emlegette, fogalma sincs erről az egészről. Próbálta ötször 10 percre valahol, lehet, hogy egy "kuponos" szalonban, hozzáértő segítség nélkül. Ha emlékszel, kb. egy éve írt ide valaki, hogy első két alkalommal felnyomta maximális fokozatig, és nem értette, mitől lett fájdalma, izomhúzódása... Mert senki nem volt ott, aki elmagyarázta volna a gép működését, és betartatta volna vele a fokozatosságot! Figyelt volna a testtartására, segített volna a kérdései megválaszolásában.


Ezek a "hozzáértő" szalonok ártanak a legtöbbet a vibrációs tréningnek és a Flabinak :-( Mert aki otthonra veszi, nagy valószínűséggel elolvassa a használati útmutatót, amiben pontosan le van írva, hogy mennyit és hogyan ajánlott, konkrét edzésterveket is tartalmaz a leírás. Milyen érdekes, hogy egyetlen negatív tapasztalat sem jött otthoni használóktól, csak olyanoktól, akik valahol, VALAHOGY próbálták a gépet...


Lloyd Shaw oldala, cikkei és az ausztrál hálózata sokat tett és tesz a vibrációs technológia megismertetésében. Az ő gépe nem a Flabélos billegő elvén működik, hanem lineal technológiájú, magas frekvenciájú / alacsony amplitúdójú rezgéssel. Hasonló a Power Plate-hez, ez sem véletlen nála, hiszen az eredeti Power Plate-hez elég sok köze volt... :-) Csak aztán az a cég elment "kereskedelmibe", a gépek minőségének a rovására ment a márkaépítés és a franchise... Ezután csinálta meg a saját gépét, döbbenet masszív, asszem 300 kiló a súlya. Hat helyen van alátámasztva, bivalyerős motorokkal, a hangja is olyan, mint egy ipari kávédarálónak :-) Ezt a gépet nem is lehet kapni kereskedelmi forgalomban, kizárólag a saját Vibra-Train hálózatában lévő szalonokban lehet rajta edzeni. A hatékonyságához nem fér kétség, elég megnézni a pasi fotóit... :-)


Szóval, a Flabit a helyén kell kezelni (még mindig...). Tudni kell, hogy mire jó és mire nem, milyen elven működik, hogyan SEGÍTI a fogyást és az alakformálást, illetve milyen egyéb esetekben (pl. rehabilitáció, ülőmunka utáni felfrissítés stb) hasznos ESZKÖZ. Nem A MEGVÁLTÓ, nem a CSODAGÉP, hanem egy RENDKÍVÜL HATÉKONY ESZKÖZ, ha okosan használjuk. De asszem ezt már írtam párszor... :-) Csak valahogy nem jut el mindenki fejébe... Sokan még ott tartanak, hogy a Flabi vagy más gép "lerázza róluk a zsírsejteket" :-) Ja, azok olyanok, hogy a sok rázkódástól majd szépen lepotyognak, mint érett barack a fáról... Tényleg, ilyen alapon elvileg az ÖSSZES traktoros csontsovány, mert lerázódott róluk a zsír :-) Vagy nem...

2013. júl. 23. 10:33

Biztosan flabélosról beszélgettek vagy úgy általában a vibrációs trénerekről?


Csak azért kérdezem, mert baromira nem mindegy, hogy milyen módon vibrál. Vannak olyanok, amiknek az egész felülete egyszerre emelkedik, majd süllyed. Ezek olyanok, mint a traktor ülése.


Aztán van a Flabélos és még egy-két másik, ami "hintáztat", az egyik oldala lefelé mozdul, míg a másik éppen felfelé és ezt fordítva. Ez nagyon nem mindegy, mert az utóbbi esetben nem pattogsz, hanem az egyensúlyodat tartod meg, ami nagyon apró izommozgást eredményez nagyon sokszor.


Lloyd Shaw 6 éve edz vibrációs tréneren, saját gyártmán, az elve megegyezik a Flabéloséval:


[link]

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook