Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalanok fórum

Hajléktalanok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jan. 20. 08:06

A hajléktalanság nem új keletű téma- lásd anno. dologházak-,s mindig is az ember, a politika az oka. Volt a rendszerváltás előtt jóval.Mára többen vannak, s láthatóak,mert nincs gyüjtőhelyük, jogi képviseletük, támogatójuk -mert, miből is -.

Oka lehet:állás elvesztése, ez okból lakás elvesztése,házasság felbomlás, van, akinél az ital, kábszer, s vannak az idősek, akiknek nem elég a nyögdíj a rezsire, gyerek nem segít vagy nincsneki se miből, s azok az idősek, akiket a saját gyerekeik tesznek utcára - becsapással - a lakásért.

Mára sok köztük az értelmiségi, a szakmunkás.S úgy van megoldva, véletlenül se tudjanak melózni. Nincs bejelentett lakcímük,s ügyesen felszámolták a munkásszállókat, amik most romhalmazok, kihasználatlanok sok helyen vagy fizetős szobák lettek.

Emlékszem, régen voltak az ingyen konyhák:utca végén kaja osztás.Arra mentem haza a suliból- Bp.-Nem az bántott, hogy felnőttek vannak ott, hanem az, hogy táskával a hátukon, gyerekek is.

S az aluljárókban az anyák, gyermekeikkel, majd azokat elvette az állam.Segítség helyett.

A szociálpolitika függ a gazdaságtól, de az nem termel tőkét, nincs pénz rég.


Hirdetésben olvastam: olyan nyugdíjba készülőt keresek, akinek a helyére mehetnék.

Ennyit a lehetőségekről.

Másik hirdetés:100ezer ft.-ot fizetek annak, aki segít állást találni.


Itt, ebben élünk.

Szerintem.

2011. jan. 16. 15:23
hát ide nemsokan és nemsokat irnak!
2010. okt. 12. 17:52
jog
2010. okt. 12. 17:51
ugy gondolom a lakhatás és az hogy senki ne éhezzen emberi og kéne hogy legyen valamilyen szinten és remélem ha elöbb nem is de utobb az lesz van állat védelmi törvény legyen előbbre az embervédelem...
62. mendra
2010. okt. 12. 16:30
Az építési törvény tervezett módosítása szerint szabálysértést követ el és megbírságolható az, aki a közterületet nem arra a célra használja, amelyet a jogszabály meghatároz, hanem például ott lakik vagy alszik - a törvényjavaslat a Belügyminisztérium honlapján jelent meg.
2010. jún. 1. 12:19

Én már láttam 30 éve is hajléktalant!!

Az (átkosban) volt és senki nem segített rajta!

Most hogy váltság van még több lesz.

Sajnálom Őket mert Ők is emberek,csak segíteni nem tudok és ez bosszant!

2009. szept. 30. 22:02
Sajnálom őket ,még ha ők is a hibásak ,hogy ilyen helyzetbe jutottak. Kellene nekik lakás meg munka.
2009. szept. 30. 16:42

Egyszer a riporter kipróbálta milyen is az és beépült közéjük és egy hét után azt nyilatkozta ennyi is bőven elég volt, de hosszu ideig pedig rettenetes lehet. Ezek valaha elképzelhetetlenek voltak. Olyankor ugy érzem, mint a szivem satuban

lenne és mindig szoritanának rajta. Részben nem csak ők okolhatók, hanem a vezetőinké a nagyobb felelősség. Köszönöm, hogy meghallgatattok kivánok

minden jót. Üdv.Anyuci91.

2009. szept. 30. 14:17
Van akit lehet sajnálni, van akit egyáltalán nem. Mint ahogy mi emberek sem vagyunk egyformák,ők sem.Vannak köztük szerencsétlen emberek is, akiket a körülmény juttatott oda. Próbálna talpra állni, de nagyon nehéz, nincs munkahelye, nincs anyagi háttere, nincs senkije.
2009. szept. 30. 13:32
Nyáron Veszprémben voltam, ott az egyik dombon a fák közé építettek kunyhót maguknak a hajléktalanok. A közeli utcabeliek ellátják őket élelmiszerrel, amit illedelmesen el is fogadnak. És nem járnak az ember nyakára, nem kultúrálatlanok, nem félnek tőlük az ott lakók, és a kinézetük sem ilyesztő. Az ilyeneknek én is szívesen segítenék...
2009. szept. 30. 10:06
Ez igy van a hátterük ismeretlen, de azért ha el megy melletük egy gyerek aki még azt sem tudja mi az ,hogy hajléktalan! Akkor kellene csak egy kicsit normálisnak lenniük és nem őrjőngeni ,hogy a gyerek ne sírva mondja félek tőlük
2009. szept. 30. 09:56

Kedves Winny kivánom neked sose kerülj ilyen helyzetbe. Engedd meg elmeséljek a TV2 naplóban a

férfi egy kollegája miatt került utcára és egyben az állását is elvesztette, pedig üzletvezető volt és

önhibáján jutatta oda pedig mindene meg volt és oda lett az egész szerinted igazságos ez?

Bocs a zavarásért, de igazán a hátteret sosem tudhatjuk. Üdv.Anyuci91.

2009. szept. 30. 08:12
Tegnap lementünk sétálni, volt egy pár aki aludi probált.Van améket elítélek de olyan is van akit sajnálok
53. 8d41d7537c (válaszként erre: 52. - Winny)
2009. szept. 29. 20:45
Ott a pont!!!
52. winny
2009. szept. 29. 20:40

Nem sajnálom Őket!

Mindenki a saját sorsát alakítja.

51. OlíviaAnna (válaszként erre: 41. - Kund Abigél)
2009. szept. 29. 18:24
Egyetértek Abigéllel. Itt Belgiumban egyetlen büdös, riasztó, taszító hajléktalant nem láttam, Budapesten meg némelyik elmehetne zombinak. Tiszta ijesztőek néha, főleg télen az aluljárókban.
50. pancsipanna (válaszként erre: 49. - Anyuci91)
2009. szept. 29. 17:37

Voltak olyan ismerősők apám által akik igy szereztek eladásra előfizus telokat.

A másik meg felvett egy csomo hitelt és az állandó lakcíme a hajléktalan szálló amikor meg találták be vitték, de már délutánra kin is volt.

2009. szept. 29. 17:33

Bizonyára én is hasonló a véleményem és akadnak ilyen ügyeskedők, akik ezzel visszaélnek és kihasználják az alkalmat a könnyű pénzszerzés lehetőségére, igy minden alkalmat megragadnak és nehéz leellenőrizni azt vajon igazat mondja, vagy sem. Én már olyat is hallottam, hogy valami értéket a fedélnélkülire iratott és mikor kimentek a fejeshez ellenőrizni semmit az égvilágon nem találtak a nincstelentől meg nem volt mit elvenni ez már tényleg a gonozságnak a teteje ilyenekre is képesek a csirkefogók országunk szégyenfoltjai.

Üdvözlettel. Anyuci91. Várom erről mi a válaszotok.

48. pancsipanna (válaszként erre: 47. - Anyuci91)
2009. szept. 29. 17:28
Nem hiszem, hogy egyszer oda jutnának.De ha az sem érdekli hogyan csesznek ki a családosokkal, akkor ez miért érdekelné őket?
2009. szept. 29. 17:25

Kormányunknak kellene ebben segitséget nyujtani, de ezek őket teljes mértékben hidegen hagyja. Téli időszakban az utcán a hidegben kodorognak fagyhalálnak kitéve, mert a nappali melegedőben, vagyis a szállóra napközben nem mehetnek be nem tudom az okát igazán miért ilyen közömbösek, ők csak magukra tudnak gondolni nekik semmi bajuk élnek, mint Marci Hevesen a többi nem számit, csak egyszer az életben lennének az ő helyükben kiváncsi lennék milyen képet vágnának hozzá.

Neharagudjatok, de egyszerűen el kellett mondanom. Üdvözlettel: Anyuci91.

2009. szept. 29. 17:18

Kedves hozzászólók köszöntök mindenkit nekem az álláspontom erről az őket is ahogy az egyik hozzászóló megjegyezte jogosan a segitségnyujtást sértően vette nem hogy örült volna és értékelte volna. Ezeket az emberkéket különböző csoportokra lehetne osztani egy része a saját hibájából került oda a másik fele pedig önhibáján kivül jutott ebbe a mély gödörbe. Igen, ha tesz valamit ki lehet mászni ebből a gödörből, ha pedig megtagadja a törödést, akkor az ilyen ne várja, hogy a csoda majd magától bekövetkezik. Ez valamikor elképzelhetetlen volt szomorú, hogy orszgunk idejutott. Ha megfigyeltétek általában pénzt kérnek italra, mert az jobban esik nekik. Velem is megtörtént ugyanez én meg megmondtam nézze uram nincs pénzem alkoholra inkább helyette

adtam neki valami ennivalót, illedelmesen megköszönte és nem utasitotta vissza. Ez a rendszerváltás számlájára róható fel és az egyre növekvő eladósodás terhére. Ezek az ugynevezett számkivetettek és, ha egyáltalán bemennek ilyen

menedékhelyre ott is rettenetesek az állapotok.

Aranyos nem csak Győrben vannak, hanem a zöme a fővárosban, ha látnád az aluljáróban fekszenek mindenféle mocskos, használt és igen elviselhetetlen bűzben és mocsokban a látvány igencsak riasztó. Ennek ellenére mélységesen meg vagyok döbbenve. Jó lenne tenni ellene valamit az ő védelmükben is és ösztönözni őket arra, hogy nem egészen reménytelen a helyzetük, ha támogatásal is tudnának, ha együttmüködnének és

lenne az a kiut abból a sötét alagutból, ahol megláthatja a fényt a másik végén. Egyetértek az előttem szólóval, aki felvetette ezt a témát és az a probléma, hogy a számuk is egyre növekszik. Köszönöm, hogy meghallgatattok kivánok mindenkinek szép napot és nyugodalmaj éjszakát szivélyes üdv.Anyuci91

2009. szept. 29. 17:03
Erről beszélek ha segítesz is neked álnak ha nem akkor is
2009. szept. 29. 16:57

Itt Győrben is sok a hajléktalan.

Volt, hogy takarót, párnát vittünk neki, mert újat vettünk magunknak. S még ők voltak megsértődve.

Olyan is volt, hogy ételt vittünk ki másikaknak, s azok azon voltak megsértődve.

Volt, hogy valamelyiknek néhány aprót adtam, az meg azon mérgelődött, hogy kevés.

Na, és én itt be is fejeztem velük... Úgy látszik, nekik nem kell a segítség...

43. 9c8432d068 (válaszként erre: 42. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 16:44
Így igaz.
2009. szept. 29. 16:30

Nem állok az állam oldalán,de aki az ital és a rohadt játékgép miat került oda miért segítsen rajta.

Azokon kellene akiknek a munka illetve árverezés tette be a kaput

2009. szept. 29. 16:16

Nekem az első barátom egy ideig hajléktalan volt. Mesélte, hogy amikor átjött Mo.-ra, akkor jó ideig nem tudott lakni sehol, nyilvános helyeken fürdött stb. Végül felküzdötte magát, amikor megismertem, lakása volt, szépen berendezve, és kényesen ügyelt a tisztaságra. Ilyen is van. Meg olyan is, aki csak nyűglődik, de nem ér el semmit.

Nem szeretem, ha kéregetnek, ha árad belőlük a bűz, amitől felfordul a gyomrom. Az a baj, hogy emberileg nem olyan jó néhány közülük, hogy egyáltalán megérdemelné, hogy állam bácsi gondoskodjon róluk. Arra kellene megtanítani az embereket, hogyan gondoskodjanak magukról, hogy ne szoruljanak mások segítségére, és ha mégis sikerült valahogy padlóra kerülniük, akkor ne adják fel, hanem küzdjenek. Szerintem sokan segítenének nekik, ha látnák, hogy van értelme.

40. pancsipanna (válaszként erre: 35. - 00346cf747)
2009. szept. 29. 16:13
A családon belüli erőszakot is elitélem
39. alfoldi13 (válaszként erre: 35. - 00346cf747)
2009. szept. 29. 16:11
mindenki azt iszik mit választ....vagy ott probál valamit tenni alakitani
38. pancsipanna (válaszként erre: 37. - 00346cf747)
2009. szept. 29. 16:08

Ezért húznak minden koloncot maguk után.

Elég nehéz elkerüni őket mert mindenhol ott vannak a lányom pl fél töllük

2009. szept. 29. 16:06
A hajléktalanszállón vannak programok, a koordinátorok segítenének, de nem mennek be, mert ott nem lehet inni, és be kell tartani a házirendet. Meg félnek, mert egymást is meglopják.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook