Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te kinek adsz borravalót? Hol/ mikor kötelező borravalót adni (a szokásjog okán)? fórum

Te kinek adsz borravalót? Hol/ mikor kötelező borravalót adni (a szokásjog okán)? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2020. febr. 23. 04:13
A futárnak szoktunk adni pár forintot.
2020. febr. 23. 02:21
senkinek,mert itt nem divat ez egyentalan.
85. ab61752c45 (válaszként erre: 55. - Nyári szellő)
2020. febr. 20. 09:56
az orvos,az ápoló,buszsofőr sem otthon ünnepel.
84. ab61752c45 (válaszként erre: 72. - 86d0584f0e)
2020. febr. 20. 09:52
ha nem a borravalót,a pincér megveri?
2020. febr. 20. 09:36
a fodrásznak esetleg
2020. febr. 20. 08:02
senkinek,mert ebben az orszagban ahol elek nem divat!
2019. nov. 28. 10:13
a fodrásznak
80. Lávli
2019. nov. 28. 09:04

Szokásjog okán? 😳😀

Izlelgetem a szót, de sehogy se érzem témába illőnek, na de mindegy.

Nem a szokásjog okán, hanem, mert kellően ki tudnak az emberrel babrálni, ha nem kapnak, ezért a postás kap a havi járandóságomból 200 valahány forintot, meg a háziorvos asszisztense, bármi tevékenységéért egy tábla csokit. Ennek örülnek, és ettől sokkal gördülékenyebben mennek a dolgok.

Futár, taxis, fodrász csak kis kerekítést kap, csak azért, hogy ne legyen annyi apró a pénztárcámban.

2019. nov. 28. 08:45
Nem jellemző, hogy adjak.
78. ina87
2019. nov. 27. 18:49
erről tudnék mit írni,de rövidre fogom,csak annak adok aki meg érdemli...
2019. nov. 26. 16:06
Szinte mindig kártyával fizetek.
2019. nov. 26. 10:49
Nem adok. Nekem sem adnak mert dolgozom. Kap fizetést mindenki amiért megdolgozik
75. 86d0584f0e (válaszként erre: 74. - Bichi)
2018. máj. 14. 17:43
Mondtam én ilyet?
74. Bichi (válaszként erre: 72. - 86d0584f0e)
2018. máj. 12. 17:49
Már bocs, de egy pincérnek nem alapból jár a borravaló. Mi speciel mindig adunk, ez alól csak akkor teszünk kivételt, ha a pincér hozzáállása nem megfelelő. És hát mostanában volt pár ilyen eset, amikor ezért nem kaptak. És erről csak ő tehet, és a hozzáállása. És persze lehet ilyenkor azt mondani, hogy neki is lehet rossz napja, de aki a vendéglátásban dolgozik, az tudjon elvonatkoztatni. Egy unott, pofákat vágó, minimálisan sem szolgálatkész és figyelmes pincérnek továbbra sem fogok borravalót adni, és ebben totál hidegen hagy, hogy mennyi az alapfizetése. Ahogy mondani szoktam, ezt ő választotta, senki nem kényszeríti, hogy ott dolgozzon...
2018. máj. 12. 17:35
Magan fodrasz,kormos,koznetikusnak nem adok olyan arat szab amilyent akar es meg szamlat sem ad.
72. 86d0584f0e (válaszként erre: 54. - Nyári szellő)
2018. máj. 12. 14:48

"54. nyári szellő 2011-05-15 09:31

Egy ismerősöm is pincér.40.000Ft,nem tévedés negyvenezer az alapfizetése.

Te dolgoznál ezért,hétköznap,ünnepnap,a családodtól külön töltve az estéket,és az ünnepnapokat???

És borravaló nélkül megélnél belőle???

Nekem az a véleményem,hogy aki nem ad a pincérnek borravalót,az egyen otthon! "



Aha. A tűzoltó, az altatóorvos, az operaénekes, a balettáncos, a színházi világosító, a cirkuszi dolgozó, a tömegközlekedési sofőr stb. sem kap borravalót.


Tovább kellett volna tanulni, legalább olyan szintre, hogy ne csak egy vacak helyen nyomorult alamizsnáért dolgozhasson.Ismerek pincért, kiváló helyen, jó fizetésért, megbecsülve dolgozik. Igaz, ahhoz nyelveket kell beszélni, kitanulni a borokat, a szakma ezer csínját-bínját művelni magas fokon, nem csak kiesni a szakmunkásképzőből, nem tanulni semmit soha többé, és verni az asztalt, hogy kevés a pénz.

2018. máj. 12. 14:44

Megfelelő kiszolgálásnál a személyzetnek.


Küldetek a konyhának, ha olyan az étel.

Adok a pincérnek, ha azt kapom, ami elvárható.

Hotelben, távozáskor, a takarítónak, ha kapom, amit elvártam.

Futárnak nem.


Tehát csak azért, mert alacsonyabb a fizetése, mint amire vágyik, azért nem, mert nem az én dolgom a bérrendezés.


Fodrásznál, kozmetikusnál az a borravaló, ha nem kérsz számlát.

70. csgybzs (válaszként erre: 65. - PöttyösPanka)
2018. máj. 8. 11:57
Milyen igaz, minden szavával egyetértek.
2018. máj. 8. 10:16
Ja, és a Borravaló Nem kötelezó, a Gyári munkás sem kap! Pedig Robotol éppen Eleget, mint ahogy a Többi nem Vendéglátó és Szépészeti Munkahelyeken Dolgozó Sok Ember!
2018. máj. 8. 10:12
Sziasztok. Igen Étdekes a Téma. Én csak a Postásnak, viszont amit Soha nem hagyok ki: a Hajléktalanok által árult újságot mindíg megveszem. Nincs szabott ár, én adok annyit, amennyit szeretnék. Egyébként Nektek Ki ad Borravalót? Mert speciel: nekem Senki! Ennyi az én Tömör Véleményem eme témakörben, s talán annyi: BETEG GYERMEKEK, S AZ EZEKET TÁMOGATÓ HIVATALOS SZERVEZETEKNEK folyamatosan csekken küldöm a pénzt, mivel évek óta segítek ha nem is sokkal, így mindíg küldik a csekket. NEKIK NAGYON NAGY SZÜKSÉGÜK van a Támogatásra! ( kamu szervezeteknek NEM!)
2018. máj. 7. 21:23

Én a futárnak adok, pincérnek is. Fodrászhoz stb. nem járok. A fornettisnek néha fekerekítem.


Eü. szolgáltatásért nem adok. A hálapénzt - előre fizetett "félelem bérét" eléggé rossznak tartom.


A 10% szerviz díj szerintem sem rossz ötlet, kivéve, ha úgymond nem érdemlik meg. És nincsenek különleges igényeim, csak időben jöjjön oda, időben hozza ki a rendelést, vigye el záros határidőn belül a tányért és kérdezze meg, hogy hozhat-e még valamit. Ja, és legyen udvarias.

66. globus
2018. máj. 7. 21:01
Nem igazán járok ilyen helyekre, max.fodrászhoz. Mostanság mintha direkt úgy alakítaná az árakat, hogy közel legyen egy "egészhez", persze odaadom.
2018. máj. 7. 12:48
Én szoktam adni borravalót étteremben. De ennek ellenére undorítónak találom ezt az egész rendszert. Én szívesen kifizetem, bármennyire is szabták meg az árat, de ne nekem kelljen már kitalálni, hogy mennyit illik még mellé tenni. Azt teljesen korrektnek tartom, amikor a számlához hozzáírják a 10% szervízdíjat. Hagyományos esetben azért nem értek egyet ezzel az egésszel, mert milyen megalázó már mindkét fél számára. A pincér körülugrálja a vendéget a jatt reményében, mint egy kutya a jutifalatért. A vendégnek meg ahelyett, hogy elköltene egy kellemes vacsorát, azon is aggódnia kell, hogy vajon mit fognak róla gondolni a borravaló mennyisége alapján. Közben meg mint valami rossz komédiában, mindkét fél nevelni igyekszik a másikat. A vendég szigorú apaként megvonja a zsebpénzt a pincértől, ha az nem volt elég mézes-mázos. Mintha szerencsétlennek nem lenne elég a hosszú műszakot becsülettel végigmelózni. A pincér meg haragvó tekintettel, és gyerekes sértődéssel próbálja ránevelni a vendéget a nagyobb bőkezűségre. Én együttérzek szegény pincérekkel, hogy milyen sokat kell dolgozniuk milyen kevés fizetésért, de erről nem a vendég tehet, ezért még ha kilátástalannak érzi is az életét, ne rajta próbálja meg leverni, mert ennek maximum az lesz a következménye, hogy megcsappan a vendégszám az adott helyen. Igenis el lehet menni máshova dolgozni. És még csak nem is a pincérek a legrászorultabbak a plusz jövedelemre. Gondolom az ilyen helyen a takarítókat sem fizetik agyon, de nekik ki dob egy kis borravalót, ha kulturált és illatos a mellékhelyiség? De még a szakácsoknak sem szoktunk plusz pénzt küldeni, hiába nekik köszönhetjük azt a finom ételt, ami sokkal többet jelent, mint a kiszolgálás, ami annak csak mellékese. Bezzeg, ha kifogásolható az étel, mégis egyből eszünkbe jut elővenni a szakácsot.
2018. máj. 7. 09:07
Mi adunk borravalót, de ezt mindenki maga dönti el.
63. Macskanita (válaszként erre: 49. - Emagdi)
2011. máj. 22. 21:03

szerintem menj el pincérnek, nem több, csak egy hónapra, olyan helyre, ahol megfogalmazásod szerint joga a vendégnek különcnek lenni:-)

utána kíváncsi lennék, változik.-e a véleményed...

Hajrá!!!

62. Macskanita (válaszként erre: 46. - Nusoka)
2011. máj. 22. 21:01
igazat beszélsz
2011. máj. 22. 20:13
Ja,és az orvosoknak is ha nem maszek,és normális!Sajnos ilyet ritkán tapasztalok...Ezen kívűl fodrász,+minden helyen ahol kedvesek,barátságosak.
2011. máj. 22. 20:07
Minden vendéglátó helyen,még a szoliban is!
2011. máj. 22. 17:55
fodrász, pincér, orvos
58. Sensitiv (válaszként erre: 1. - 1a240a1b61)
2011. máj. 22. 16:40
nem szeretek borravalót adni, de étteremben kénytelen vok. :( pedig nem vok elégedett a kiszolgálásokkal.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook