Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eleven gyerek fórum

Eleven gyerek (beszélgetős fórum)


2009. szept. 28. 17:54

Sziasztok!


Az én fiam novemberbe lesz 4 éves.


Későn 3,5 évesen kezdett el igazán beszélni,azóta le sem lehet állítani:)


Soha semmilyen játékkal nem játszik(néha legózik)


Csak és kizárólag a fúrás,faragás ,csavarozás érdekli.


Egész nap azt csinálja amit nem szabad,veszélyes stb.


1 pillanatra nem áll meg.


Kiskorától kezdve folyamatosan összetöri magát:(

Már törzstagságink van a baleseti sebészetre:( ,bár hál istennek komoly baja még nem volt.


Nekiesett a szekrénynek mert rohangált,vérzett a feje,a balesetin összeragasztották:(


Előtte apósoméknál belenyúlt a kikapcsolt,de még forgó köszörűgépbe ami elvágta az uuját,szintén baleseti,nagyon lassan jött helyre neki:(


Egy nyugodt pillanatom sincs mellette...

2009. szept. 28. 17:51

Volt is belőle nagy vita,mert egyszer mikor feljött szombaton délután fél kettőkör pongyolában, és engem cseszegetett,hogy a gyerek hogy mer egyáltalán megmozdulni a lakásban,ültessem le,mert ő pihenne,anyu pont ott volt. Anyukám különben egy nagyon nyugodt természet,de amikor meghallotta,hogy azt mondja,hogy beteg a gyerekem vigyem dokihoz,kiakadt és úgy elkerekítette....!!! Megmondta neki,hogy nem a lányomnak van szüksége orvosra,hanem neki egy pszichológusra,és ha a saját gyerekét is így nevelte fel akkor csak sajnáli tudja stb.

Volt nagy kiabálás,bár a nő köpni-nyelni nem tudott.

Hála istennek a lépcsőházban mindenki mellettünk állt.

27. pancsipanna (válaszként erre: 26. - 35c81b79eb)
2009. szept. 28. 17:46

Az igyen nem normális.

Nálunk még a szomszédok nyugiba vannak.

Bár szólhattak volna már mert amikor Janácska szalad a házba olyan mint egy tank

26. 35c81b79eb (válaszként erre: 25. - Pancsipanna)
2009. szept. 28. 17:41
Ez érdekes,nálunk senki nem mondta még,hogy vigyem dokihoz,sőt! Kivéve az albérletben az alsószomszédunkat,aki egy alsó tagozatos tanárnéni volt. Állandóan ütötte a radiátort,meg följött délután fél kettőkor is,hogy vigyem dokihoz a gyereket,mert nem normális dolog,hogy állandóan megy,és értsem meg,hogy egész délelőtt gyerekek között van és ilyenkor már szeretne pihenni nem az én lányomat hallgatni. A pihenés annyit tesz,hogy este hatkor lehúzta a redőnyt és síri csönd volt nála a lakásban,készüolt a másnapra. Persze,hogy úgy mégjobban hallatszik,ha mi járkálunk. Mondjuk velünk is közölte,hogy vegyünk fel papucsot,mert hallja ahogy lépkedünk.:(
2009. szept. 28. 16:42

Sajna eddig nem volt olyan program a hozzászolások között amit ne probáltam volna sokan azt mondják nem normális vigyen dokihoz.

Na azt semmi képpen sem azért mert eleven

2009. szept. 28. 15:30

A lepkeháló nálunk is bevált! :)

Igen ez főleg azoknak lehet ijesztő,akik nem szoktak hozzá. A sógornőméknél kétszer aludt ott Linda,de leszerelték addig az emeletes ágyról a létrát és csak bukóra nyitottak minden ablakot. Felkészítettük őket.

Nálunk a kanapé és az összes bútordarab csak akadálypályaként szolgál neki.Hajmeresztő dolgokra képes.

Nem is szívesen adom ki a kezemből,csak annak,akiről tényleg tudom,hogy figyel is rá mindig.

23. mimmo33 (válaszként erre: 22. - Mimmo33)
2009. szept. 28. 15:23
nem elkötni, nanem lekötni:D
2009. szept. 28. 15:22

Sziasztok!


Hasonló a helyzet nálunk is. A kisfiam 5 éves, de olyan, mint akit felhúztak:)Reggeltől estig, jön - megy, egyfolytában beszél:)Nem sokáig lehet elkötni a figyelmét, de ha sikerül akkor viszont órákig elvan,)

Olyan dolgokkal, főleg amikkel lehet molyolni;)De például imádja a természetet, imád kint lenni a szabadban. Vettem neki egy lepkehálót, és tegnap lassan, lopakodva cserkelte be a lepkéket,és ügyesen el is kapta őket. Csak lestem, hogy tud ilyen lassan és türelmesen is mozogni;)

Már túl vagyok azon, hogy aggódjak a nyüzsijén;) , de remélem, hogy valamennyire lenyugszik majd;)

2009. szept. 28. 15:19
Igen a pörgős gyerekeknek szinte nulla a félelem-, veszélyérzetük...
2009. szept. 28. 15:14

Amíg albérletben laktunk,amíg építkeztünk és be kellett rácsoztatnunk az ablakot. A 7. hónapban voltam a picivel,mikor a nagylányom a 'semmin',mert tényleg semmi nem volt az ablak alatt,felmászott és félig kint lógott.Azt mondta meg akarta nézni,hogy vannak -e gyerekek a játszótéren. Mindezt úgy,hogy folyamatosan figyeljük,mert ismerjük,elég volt két perc neki,amíg kifutottam a konyhába,mert inni kért. Ekkor 3 éves volt,de egy hónapja a sógornőmék erkélyén húzta fel magát,azonnal leszedtük,ő meg azt mondta,hogy hú innen le sem merek ugrani,mert túl magasan van.

Pedig sokat beszélgetek vele és sok mindent elmagyaráztam már neki ezzel kapcsolatban.

2009. szept. 28. 15:08

Mit is tehetnénk mást..A lányom maga a nyugalom. 4 éves koráig egyke volt. Eljátszogatott egyedül is. Semmi gond nem volt vele. Aztán "kaptam" egy 3 éves fiút, aki egy pillanatra nem ül meg, s ha nincs lefoglalva szétszedi a házat. Szedtem le tv-ről, szekrényről...Gyorsan fel kellett nőljek a helyzethez, pláne, hogy nekem ez teljesen uj volt...


A keresztlányom 16 hónapos, ő se a nyugodt gyerek példaképe. Alig alszik napközben, folyton jön-megy. Enni sem bír leülni..

2009. szept. 28. 15:08

Az Én Lányom hiperaktív és Ő is folyton pörög és a figyelme szerteágazó,és egyszerűen leköthetetlen.Más gyermek egy játékkal órákig elvan,de felsorolni is nehéz néha,hogy mi mindennel játszunk csak egy délelőtt alatt,elképedve hallgatják az Anyukák,ismerősök.

A só-liszt gyurma nagyon bejön: műanyag formák,villa..!Hó bácsikat gyártunk általában. :)

Imádja pl: a temperázást.Ezt abba sem akarja hagyni.Bekenem a kis kezét,lábát és nyomatokat csinálunk a rajzlapon!A hancúrozás éjjel-nappal menne:fogócska,bújócska,legózni,kockázni...Hintázni és egész nap kint lenni: biciklizni,motorozni,homokozni...

Még egy nagyon szuper kis játék bentre: a sátorozást nagyon imádja a Lányom,próbáljátok ki Ti is.Oda behord magának minden kedvenc játékot és elvan,élvezi.A legfontosabb,ha vannak körülötte egykorú gyerekek,mert a legjobb mégis a másikkal játszani.Helga is nagyon igényli a társaságot.

Szigorúan tilos nálunk: este a hancúr és a zene,mert tapasztalatból túlpörög és alig tud elaludni.


Jó szórakozást a babákkal!Élvezzétek ki,míg veletek akar játszani. :D

2009. szept. 28. 15:01
Talán hozzászoktam. Kénytelen voltam,mert sokat voltam egyedül vele. Akkor volt nehéz,mikor terhes lettem a picivel,ő akkor picit több,mint két éves volt. Építkeztünk, a párom nem nagyon volt otthon.Na az nehéz volt,mivel veszélyeztett terhes is voltam,de egyedül,ráadásul egy pörgős gyerekkel,elképzelhetetlen volt,hogy pihenjek amennyit kéne. Aztán mikor megszültem egész szépen beleszokott,hogy meg kell várnia,míg felébrede a hugi,megetetem és utána mehetünk a játszótérre.
2009. szept. 28. 14:55
Hát baja nem lesz tőle. Neked hogy van energiád a gyerkőchöz?
2009. szept. 28. 14:52

Na ezt még nem próbáltam,egy próbát megér,köszönöm!

Bár nálunk még a panadol is fölpörgette fél évesen,a védőnő is csak nevetett mikor látta és azt mondta ez ritka,de előfordul. És az antihisztaminok sem álmosítják el.

14. MarcsiD (válaszként erre: 13. - 35c81b79eb)
2009. szept. 28. 14:48
Langyos mézes tej elalvás előtt? Az nyugtató hatású..
2009. szept. 28. 14:46
Az én lányom is este kilenckor még ugrál és rohangál,szóval nem ücsörög és játszik,kivéve ha társasozunk vele,mert azt szeret. Nekem azt mondták,hogy ne nézzen este tv-t,mert az is felpörgeti,bár az én lányom nem néz este már tévét esti mese után,mégis pörög. Viszont,ha nem is könnyen,de legkésőbb fél tízkor viszem aludni.
2009. szept. 28. 14:43
Nálunk azért másabb a helyzet, 6-fél hétkor kel, mostmár iskolás, de suli, tanulás után már nem lehet bent tartani,pörög. Viszont legkésőbb fél 9 kor kiüti magát. Sokáig nem lehet leültetni tanulni. Rajz, szinezés kizárva. Ami még leköti, ha "szerelhet" valamit. Na, abban kifárad.
2009. szept. 28. 14:42
lehet h túlpörög...
2009. szept. 28. 14:42
Az enyém most másfél de alszik minden délután és este is 9 után elalszik amúgy pörög egész nap.Nem tudom mi lene ha nem aludna délután.
9. uracsvivi (válaszként erre: 7. - Pancsipanna)
2009. szept. 28. 14:41
Ez nagyon durva!!!!
2009. szept. 28. 14:40
Jaj! Ez nálunk két éves korára elmaradt hála istennek.De nálunk is ez ment. Éjfélkor még kint táncolt a nappaliban. Igaz én letudtam rakni akkor is 9 órakor nagy nehezen,de egy óra alvás után felébredt és kijött, hogy ő nem álmos. Ha megszakadtam sem tudtam elaltatni.
2009. szept. 28. 14:37

1,5 éves kora óta nem alszik nap közben, de ez a 7 órai kelés még nem jelentene gondot.

Az egész napi játékok után vacsi,fürdés és jó esetben 0:30kori alvás

6. 35c81b79eb (válaszként erre: 4. - Pancsipanna)
2009. szept. 28. 14:37

Ez nagyon ismerős.:(

Linda májusban volt 5 éves,egész nap pörög,nem alszik ott az oviban,de ha hazajön akkoris az az első,hogy megyünk sétálni? Folyamatosan menne. Egész nap kint vannak az udvaron,de este 9 órától sokszor fél 10-ig könyörgök,hogy jöjjön már aludni.

Én próbáltam a homeopátiát is .

2009. szept. 28. 14:35
Mi nagyon sokat jártunk játszótérre. A lányom 2 éves kora óta nem alszik délután,minimális volt az alvásigénye már egészen pici korában is. Ebéd után beiktattam egy pihenőt,együtt néztünk mesét.Délután 3 óra körül,pedig mentünk sétálni,játszótérre,biciklizni. Fürdés után pedig egy kis kirakó vagy rajzoltunk, amitől ugyanúgy fáradt egy kicsit.
2009. szept. 28. 14:34
Szoktam szaladni vele fogocskázni,de az energia készlete nem csökken
2009. szept. 28. 14:33
Ha van lehetőség, valamilyen sporttal. Nekünk a fiunk mozgékony, igaz már 6 éves. Rengeteget biciklizik, most fociban, küzdősportban gondolkodunk.
2009. szept. 28. 14:33
Én is ezzel próbálkozom 5 éve! :)
2009. szept. 28. 14:29
Ha valaki tudja mivel lehet lekötni egy extra energiával rendelkező 3éves lányt irjon

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook