Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekek tényleg másképp viselkednek az oviban, mint otthon? fórum

A gyerekek tényleg másképp viselkednek az oviban, mint otthon? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 8. 16:17

"A gyerekek tényleg másképp viselkednek az oviban, mint otthon?"- Nem csak a gyerekek, mindenki szerepet játszik.

Az iskolás is másképp viselkedik otthon, mint a suliban, vagy a haverokkal. Mi felnőttek is folyamatosan játszunk.

Ez természetes, és nem ad okot aggodalomra, addíg, míg normális a meder:)

2009. okt. 8. 14:21

Sziasztok!

1 hete kezdte a kislányom az ovit. Itthon már nagyon nehezen bírtam vele, szinte folyamatosan fegyelmeznem kellett, futrinka a lelkem:) Kicsit féltem is, hogy mi lesz az oviban.

Kérdeztem az óvónőket, hogy hogyan viselkedik az oviban... azt mondták, hogy nagyon aranyos, szépen csinálja amit kérnek tőle, nincs vele gond, szépen eszik, alszik, játszik. Én meg csak lestem, hogy az én gyerekemről beszélnek???

Aztán délután hazahozom és kibújik belőle a kisördög. Nyugtatom magam, hogy legalább az oviban szépen elvan, nincs vele gond, itthon meg kiereszti a gőzt.

2009. szept. 30. 19:41
Nálunk igen, másképp viselkednek.A nagyfiam ebben az évben rendetlen, ezidáig meg kimondott jó fiú volt az oviban.A lányom és a kisebbik fiam pedig az oviban és bölcsiben arany gyerekek, itthon meg beléjük bújik a kisördög mindháromba.
32. ritamoto (válaszként erre: 31. - Mariann7533)
2009. szept. 30. 19:39

Mivel még nagyon az elején vagyunk, nem akarok messzemenő következtetéseket levonni ebből a pár napból.Kritizálni, kérdőre vonni még kevésbé.Pláne úgy, hogy csak annyit tudok,amit a fiam elmesél.Ki tudja valójában hogy van.

De én is kicsit ridegnek tartom ezt a helyzetet, és a pár nap alatt is volt egy pár dolog, amit furcsának tartottam.( pl. minden kis wc koszos, nincs lehúzva- a gyerekek meg folyton betegek-így nem csoda)

Remélem jó irányba változik a véleményem, és lehet , hogy most csak az "anyaoroszlán" beszél belőlem.

(Bár egyáltalán nem vagyok az az "ősanya" tipus, akinek mindene a gyerek, és csak vele tud foglakozni,róla tud beszélni, és ez az élete.)

31. Mariann7533 (válaszként erre: 29. - Ritamoto)
2009. szept. 30. 11:50
Vegyes csoport van nálatok?Akkor főleg figyelni kellene a kicsikre.És döbbenetesnek tartom,hogy az óvonők meg sem mozdulnak a kicsiért.Elképesztő.És az is,hogy egy kisfiú teszi meg azt,ami az óvonők dolga.Bocsi de egy kicsit felhúztam magam ezen.
2009. szept. 30. 10:53
...és olyan rossz, hogy nem is nagyon lehet az óvónőkkel szót váltani.Nem jönnek oda,rohannak, nekem kell ott sorakozni, ha kérdezni akarok valamit...
2009. szept. 30. 10:47

Nem jár mind a 30, mert jó sokan betegek mindíg.Az én fiam 4 félnap ovi után 2 hétig volt beteg, most 2 félnapja jár megint, de már folyik az orra.

Kérdezgetem, hogy ki adott enni, és azt mondja, hogy egy kisfiú öntött teát,adott kenyeret, stb. Az óvónéniket nem emlegeti...Ha kérdezem, hogy mit csinált az óvónéni , mikor sírtál, azt mondja semmit.Megsimogatta a fejedet? Nem.Beszélgetett veled? Nem.

Szóval: ahogy Dorka mondja:ennél sokkal jobban is lehetne csinálni.Főleg vegyes csoprtban, ahol csak 4-5 új kicsi van.

28. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Ritamoto)
2009. szept. 30. 10:28
Ez ismerős.. Nálunk is az a legnagyobb baj(om) a bölcsis beszoktatással, hogy tudom, ennél sokkal jobban is lehet csinálni..
27. Mariann7533 (válaszként erre: 26. - Ritamoto)
2009. szept. 30. 10:18
Jó kis csoportlétszám.Nem valami szívderítő ahogy jellemzed az ovodai létet.És mind a harminc jár oviba?Mert nálunk is annyi a csoportlétszám,de van aki csak januárban kezd,vagy épp decemberben.És ezért van idő az újakkal foglalkozni.Én onnan tudom ezt az evés dolgot,mert a fiam ugyan imádott és imád is oviba járni,/már lehet,hogy írtam,hogy ismerős a terep neki,mert sokat jártunk a tesóért/de eleinte mesélte,hogy Edit néni etette.Nagyon jól evett,de valamiért Edit néninek kellett etetnie.Ez kb. 1 hétig tartott.Azután már teljesen egyedül akart enni,nem is engedte,hogy segítsenek.Valahogy így kellene nálatok is.Tuti beválna.De ha az a harminc gyerek egyszerre jár,hát...Az nem semmi.
26. ritamoto (válaszként erre: 25. - Mariann7533)
2009. szept. 30. 10:08

Remélem valahogy ráveszik majd az evésre.

( Az a baj, hogy én óvónőként végeztem-de nem dolgozom a szakmában, mégis van némi rálátásom, hogy 30 gyerek esetében mennyi figyelem jut 1-1 gyerekre, és rossz hogy tudom milyen az óvodai élet.Ha nem tudnám, nyugodtabb lennék....)

25. Mariann7533 (válaszként erre: 24. - Ritamoto)
2009. szept. 30. 10:00
Nálunka az óvonénik,ha van ilyen kicsi gyerek,márpedig hidd el van,akkor odaülnek mellé,és együtt esznek vele,és ez be szokott válni.
2009. szept. 30. 09:52

Köszi a bizató szavakat!

Hétfő óta még nem evett semmit , csak csupasz kenyeret ebédkor.Ma már sírt mikor indultunk, hogy nem akar ott ebédelni.

Jövő héten már ott is kellene aludnia, de nagyon félek, hogy délutánra elájul az éhségtől, ha egész nap "éhségsztrájkol".

A viselkedésére még nem panaszkodtak, de idő se volt kérdezni semmit.Majd ma megkérdezem.

2009. szept. 30. 09:16

Nekem is az a tapasztalatom, hogy máshogy viselkednek otthon, mint közösségben.


Az eddig felsoroltakon kívül ezt az is befolyásol(hat)ja, hogy milyen általában a légkör otthon, illetve a bölcsiben/oviban/iskolában.


Többnyire az a jellemző, hogy az, aki otthon nagyon eleven, esetleg hisztis és nehezen fogad szót, az közösségben Márkhoz hasonlóan kisangyallá változik.:))

Ha meg otthon a nagyobb szigorúságot szokta meg, akkor előfrodulhat, hogy az oviban éli ki magát.

Sok tényezőtől függ, meg attól is, hogy milyen a kedve, hangulata, és hogy kezdő vagy rutinos ovisról van-e szó, hogy a frontokról ne is beszéljünk.:))


Nem lesz gond, ne izgulj!

2009. szept. 28. 19:47
Máshogy fog viselkedni az oviban.Ott vannak szabályok,barátok,foglalkozások,és ez mind befolyásolja a viselkedésüket.Az evésről pedig annyit,hogy egymás kedvére esznek.Hidd el minden ok. lesz.
2009. szept. 28. 19:34

tutira máshogy :D

Kisfiam is válogatós, oviban ráveszik dolgokra, de nem jellemző, hogy utána itthon is megenné... majd kinövi...

20. Manilu (válaszként erre: 19. - Ritamoto)
2009. szept. 28. 19:17
Nekem a kisfiam itthon nagyon válogatos az ételekben,de a böliben mindent megeszik szinte.A bölcsiben mintagyerek,kérdezik,hogy hogy csináltuk,hogy ennyire jólnevelt.Mindent összevetve Márk pont ilyen kisgyerek ő inkább itthon éli ki magát,a böliben meg ódákat zengnek a jóságáról.
2009. szept. 28. 17:31
És olyan létezik, hogy otthon nagyon válogatós, csak néhány féle ételt akar megenni, mert nem hajlandó megkóstolni újakat, de az ovaban mindent megeszik? Vagy ne reményedjek?
18. ritamoto (válaszként erre: 17. - Smumika)
2009. szept. 28. 17:29
Köszi! Akkor van még remény...:-))
2009. szept. 28. 15:21
Az tuti hogy másként viselkednek a nagyobbik nekem itthon felszabadult be nem áll a szája ott pedig nagyon visszahuzodó félénk alig akar beszélni bár mindent megcsinál feladatokat.A kicsi itthon nagyon huncut kiabálos veszekedős az oviba csendes de nem visszahuzodó csak csendes és mindent megcsinál magától szépen eszik ami itthon nem nagyon megy mármint az evés és nem akar egyedül öltözni ott meg felöltözik ügyesen
16. 5e48d37001 (válaszként erre: 14. - Hisztikirálynő)
2009. szept. 28. 14:34
Szia,az Én kislányom 2 és fél,és most voltunk az oviban,hogy beszéljünk az ovónénivel,mert márciustól szeretném,hogy járjon.Megengedték,hogy bentmradjunk délig.Mintha kicserélték volna,annyira aranyosan játszott,hogy az Én égetnivaló gyerekemre rá sem lehetett ismerni.Homokozott,csúszdázott,keregetőzött a többi aprósággal.Nem akart hazajönni.Úgyhogy tényleg másképpen viselkednek az oviban ezt tanusíthatóm,csak nem negatív értelemben.
15. ritamoto (válaszként erre: 14. - Hisztikirálynő)
2009. szept. 28. 14:21
Én is attól tartok, ha majd felszabadulnak a gátlások...:-)
14. Hisztikirálynő (válaszként erre: 13. - Ritamoto)
2009. szept. 28. 14:18

A nem evést és a sírást is sztem el fogja hagyni idővel:)


Én inkább attól félek, hogy a gyerekem annyira vehemens lesz az oviban, mint itthon, ő akar majd lenni a főnök...

13. ritamoto (válaszként erre: 9. - Hisztikirálynő)
2009. szept. 28. 14:17
Én már nem vagyok ott vele, eddig 5 napot járt összesen, de nem szóltak még semmit az óvónénik.Épp elég, hogy nem eszik, és sírdogál néha...:-(
12. Hisztikirálynő (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2009. szept. 28. 14:16
fú, télleg... bele se merek gondolni, hogy mi lesz, ha így lesz...
2009. szept. 28. 14:16
Ha nem is nagyon, de icipicit biztosan. :-)
10. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2009. szept. 28. 14:15
Nem az óvónőtől rettennek, hanem az új helyzet a más.Szabályok vannak, idegen gyerekek, ez a fura inkább.Ezt van amelyik gyerek jól kezeli, van amelyik nem változik a közösség és a helyzet hatására
2009. szept. 28. 14:14

Én is ebben bízom, hogy változni fog.

Mi a héten csütörtökön kezdjük élesben az ovit Anna lányommal.

Itthon nagyon akaratos, hisztis pitsa szokott lenni általában. Már voltunk vagy 5-ször délelőttönként játszani, ma volt egyedül egy kis gond vele, amúgy teljesen meglepődtem, hogy mennyire jól viselkedik. De ugye majd meglátjuk, hogy milyen lesz, ha nem leszek ott vele.

8. ritamoto (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2009. szept. 28. 14:14
jajajajjj:-)))
2009. szept. 28. 14:13

Szerintem is gyerekfüggő! Az lányaim ugyanúgy viselkednek az oviban, mint otthon, legalábbis az óvónők elmondása szerint.

Mondjuk én nem vagyok az a mindent megengedős anya, szigorúbb vagyok, mint az óvónők, ahogy észrevettem. :-)

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Ritamoto)
2009. szept. 28. 14:12
Az egyáltalán nem biztos, hogy ő "megretten" az óvónénitől. Ha igen, akkor az első időben biztos nem fog így viselkedni, de kitudja mi lesz, ha már otthon érzi magát:))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook