Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek fórum

H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
671. vajola
2011. jan. 7. 12:05
Hallotatok hogy megint ez a betegseg uti fel a fejet?
670. 625b4da9ec (válaszként erre: 669. - Vajola)
2010. jan. 23. 20:20

Szia!


Ha itt, a sok okos laikustól vársz választ, akkor még jobban összezavarodsz, és még ennél is kevésbé fogod tudni, hogy mit tegyél!


Hallgass a józan eszedre, esetleg kérj tanácsot szakemberektől (bár ez sem garancia arra, hogy megnyugtató válasz fogsz kapni)!

669. vajola
2010. jan. 23. 17:01
en nagyon feltem mikor eloszor hallottam errol a virusrol azt montam ha lessz vedo oltas en leszek az elso aki fel veszi ,es mostmar van es nem merem anyi rosszat olvastam a vakcinarol hogy nem merem.mi lenne a hejes
668. 9242a6388c (válaszként erre: 667. - Szaboneg)
2010. jan. 13. 08:43

Szia! Mi beoltattuk magunkat, és a 21 hónapos lányunkat is. Semmi mellékhatás nem volt egyikünknél sem.

Az influenza elleni oltás nem új, a törzseket lehet változtatni benne. A férjem az elmúlt 3 évben, mindig beadatta a szezonális influ elleni oltást...és semmi baja.

2010. jan. 12. 17:10
Kisfiam 4 és fél éves, kicsi lányom 2 hónapos. Mi a véleményetek? Adassuk be magunknak és a fiunknak a H1N1 oltást, vagy ne? Tanácstalanok vagyunk, annyi mindent hallani... Félreértések elkerülése végett:NEM magunk miatt félünk tőle, kisfiunknak nem tudjuk, jót teszünk-e vele?
666. buhu bahu (válaszként erre: 648. - Egypt)
2010. jan. 3. 13:51

Vajdasagbol irok, de vegulis attol meg felhivhatjuk a Laszlo Korhazat tanacsert.

Es igen, megnyugtat, hogy a te csaladod felvette az oltast es nem lett mellekhatas.Epp ilyen hozzaszolasokat szerettem volna olvasni, hogy megnyugodjak..

665. 5e03fd4701 (válaszként erre: 663. - S.o.s)
2010. jan. 3. 13:48

Nem belekötés csak én is elmondom a véleményem ... Miért nekem nem szabad? :-))))


A gondom nem azzal van aki mond is valamit ... azt hiszem az elöző hozzászólásomban is írtam hanem a sok félmüvelt " azt hallottam, hogy a szomszédom szomszédjának az ismerőse aki már látott orvost" ... emberrel.


Tehát ha ezt kötekedésnek veszed vedd nyugodtan annak ... ha meg nem akkor puszázom a logikád!


Béékee!!!


Muuu!

664. buhu bahu (válaszként erre: 644. - S.o.s)
2010. jan. 3. 13:48

En nem szolok bele, mert ehhez nem merek tanacsot adni, de a testveremek is arra jutottak (eddig), hogy a nefrologus amit mond ugy tesznek..Megiscsak o orvos, o a pici kezeloorvosa.

A pici altalanos orvosa mondta, hogy vegye fel, aztan ha a nefrologus is azt mondja akkor felveszi o is es a kislany is, aki egyebkent egeszseges.

663. s.o.s (válaszként erre: 660. - 5e03fd4701)
2010. jan. 3. 13:46
Szerintem nem osztja itt senki se azt eszt csak elmondjuk kinek mi a velemenye,jobban mondva ki mit hallot,de azert koszonjuk szepen az ilyen emberkeknek hogy csak azt nezik mikent birnak a masikba belekotni.
662. 5e03fd4701 (válaszként erre: 661. - Buhu bahu)
2010. jan. 3. 13:44

Itt is a fele azt mondja igen a fele meg nem.


Naponta változó melyik csapat a hangosabb! :-DDDDD

2010. jan. 3. 13:42

Nagyon szepen koszonom a valaszokat!

Ez a rossz, amit itt mar valaki irt is, hogy az orvosok fele azt mondja, hogy vegyuk fel, a masik pedig hogy ne.

Attol felunk, hogy mi van ha par ev mulva elojon valamilyen mellekhatas, de mi van akkor ha neadj Isten elkapja a virust a pici, es az amugy is gyenge imunrendszere nem tud ellenallni..

660. 5e03fd4701 (válaszként erre: 659. - Koperta)
2010. jan. 3. 13:40

:) Bele kell olvasni és simán választ kapott volna a kérdésére. Ha meg nem van egy pár normális emberke akitől választ kaphatott volna.


Mondjuk nem gond , mert legalább a sok félműveltnek megint van egy fórum ahol oszthatja az észt! :D

659. koperta
2010. jan. 3. 13:36

Igaz :)

A topicindítónak azonban vesebeteg a rokona, gondolom ezért indított új kérdéssel. Egyébként meg ez a téma manapság kifogyhatatlan. :)

2010. jan. 3. 13:31

Szeretnék Gratulálni a Topicinditónak!

Ez a 40. h1n1 fórum.

Gyerekekkel kapcsolatosan csak a 10.

A téma kibeszélésében meg a 6.


Igaza van keresni felesleges és a Guglibá nem mindig a barátunk!

2010. jan. 3. 13:30
Az a durva, hogy Németországban már tablettaként adják be. Ez az oltás egy vicc.
656. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 649. - S.o.s)
2010. jan. 3. 13:29
Sosem lehet tudni.
655. s.o.s (válaszként erre: 654. - RedMax)
2010. jan. 3. 13:26
De nalunk meg kenetet se vesznek semibol se!
654. RedMax
2010. jan. 3. 13:24
Miért jön mindenki a vérvizsgálattal? Ha valakinek baja van, nem a vérét csapolják meg először, hanem kenetet vesznek a váladékból, ami az adott gyulladt testrészben található. Mellesleg a szüleim orvosok, és ha ők azt javasolták, hogy oltani kell, hiszek nekik. Nem ma kezdték a szakmát...
653. RedMax
2010. jan. 3. 13:22
Nálunk is mindenki oltva van a családban (5-en vagyunk, 2 szülő, 3 gyerek, köztük egy 9 éves is), semmilyen mellékhatása sem volt. A "pár év múlva esedékes mellékhatásokról" csak annyit mondanék, hogy ez nem egy pár nap alatt összerakott oltóanyag, gyakorlatilag olyan, mint a sima influenza elleni, csak más a vírustörzs benne, ezért gyakorlatilag kizárható, hogy mellékhatása lenne később.
652. s.o.s (válaszként erre: 650. - Egypt)
2010. jan. 3. 13:22
Hat igen ebbe maximalisan igazad van,csak amikor egy orvosnak se lehet mar hinni...nem tudom hogy mit akarnak ezzel elrni?Multkor nagyon megvoltam fazva laz...bementem az orvosomhoz,es kerdezem tole hogy ez nem a H1N1 virus,ramnezett,es vigyorgott hogy ugyanmar mit beszelek?! De hat honnan tudjak hogy nem az volt? Kaptam egy antibiotikumot,de meg vert se vettek tolem! Ennyi,nem veszik olyan nagyon komolyan!
651. egypt (válaszként erre: 649. - S.o.s)
2010. jan. 3. 13:19
Ugyanaz az összetevője, mint az összes influenza elleni oltásnak, csak a vírustörzs más, a mellékhatásokat viszont a többi alkotórész okozhatja. És influenza ellen évek óta oltanak már,van több éves tapasztalat.
650. egypt (válaszként erre: 645. - S.o.s)
2010. jan. 3. 13:18
Ahelyett, hogy tájékozódnának... Most már az orvosok túlnyomó többsége javasolja, olyanok is, akik azelőtt nagyon ellenezték. Láttam néhány ilyen dokit nyilatkozni a tévében, nem győztek mentegetőzni, hogy hát ők ugye nem voltak kellően tájékoztatva, csak azért nem javasolták... Ja, akkor talán előbb utána kéne járni, pláne egy orvosnak...
649. s.o.s (válaszként erre: 647. - Koperta)
2010. jan. 3. 13:16
Nem is kellene hogy legyen toluk semmi bajuk se.Csak erre mifelenk nagyon rank ijesztetek azzal hogy par ev mulva jon ki a mellekhatasa.
648. egypt (válaszként erre: 642. - Buhu bahu)
2010. jan. 3. 13:16

Hívjátok fel a László Kórházban az oltási tanácsadást, ott minden kérdésre válaszolnak!

És ők a legilletékesebbek a témában, rájuk kell hallgatni, nem a sok okoskodóra meg tájékozatlan háziorvosra...

Ha megnyugtat, nekünk az egész családunk oltva van, mármint a tágabb család is, nagyszülők, nagynénik, unokatesók, mindenki, senkinek nem lett semmi baja az oltástól, mellékhatás max. egy kis izomfájdalom, de az is inkább a normál influenza ellenitől, a H1N1-től még az sem.

647. koperta
2010. jan. 3. 13:13
Az enyémek megkapták, semmi bajuk nincs azóta se, remélem ez így is marad. Igaz, hogy mi nem szenvedünk semmilyen krónikus megbetegedésben. A mi gyermekorvosunk már a kezdetektől fogva ajánlotta, de mi is vártunk a beadatással néhány hónapot.
646. s.o.s
2010. jan. 3. 13:13
Nekem is van ket gyerekem en se merem oket beoltatni,nem picik mar a fiam az nyolcadikas o azt mondta fel nem veszi a lanyom az harmadikas o sem akarja felvenni,na de ez csak gyerek beszed,ha mi elvinnenk akkor muszaly lenne nekik de en is felek tole.
645. s.o.s (válaszként erre: 643. - 35491a860f)
2010. jan. 3. 13:10
Es itt kezdodnek a gondok is hogy az orvosok is egymas ellen beszelnek,es ezzel csak minket embereket tisztara ossze kevernek!
644. s.o.s
2010. jan. 3. 13:09
Szia,hat sajnos erre nem tudok mit valaszolni,szerintem ezzel a kerdesel sok ellentetes valaszt fogsz kapni.Sokan azt mondjak fel kell venni de a tobseguk azt hogy nem,en se tudom hogy mi a helyes,mi se vettuk fel,de nem is tudom hogy akarjuk e?egyik felem azt mondja vegyuk a masik azt hogy ne.De ha nektek orvos azt ajanlotta akkor szerintem vegye fel a kisgyerek.
643. 35491a860f (válaszként erre: 642. - Buhu bahu)
2010. jan. 3. 13:07
Engem a saját gyermekorvosom beszélt le róla, hogy ne adassam be a lányomnak. Azt mondta, érdeklődjek majd tőle a későbbiekben is, hátha jobb irányba változnak majd a védőoltással kapcsolatos dolgok, de nem nagyon bízom a vakcinába. Ha első nekifutásra elkúrták, szerintem sokadszorra sem lesz megbízhatóbb.
2010. jan. 3. 13:05

A testverem kisfia vesebeteg, es a gyermekorvos azt ajanlotta, hogy okvetlen vegye fel a vakcinat.

Mi kicsit felunk tole..Mi a velemenyetek?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook