Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia terhesség fórum

Inzulinrezisztencia terhesség (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 22. 21:39

Sziasztok! IR- em van. Eddig 3*500 Meforalt szedtem, és napi kettő Inofolicot. Kisfiunk az első inszeminációval sikerült rögtön. Nyáron elkezdtünk a tesón gondolkodni. El is mentem a dokihoz (akit imádok, egy zseni, és az életemet bíztam rá) és azt mondta ugyanaz a szitu: nincs peteérés, Gonal szuritól lesz megint és inszemezünk. Nehezítő körülmény, hogy Dániában élünk fél évig (párom kiküldetésben van), úgyhogy úgy voltunk vele jegeljük a témát, majd janujárban inszemezünk.

Erre mi történik?! Van 3 db pozitív terhességi tesztem :)

Na most eléggé pánikolok, mert a dán egészségügy igencsak spártai. 9. terhességi hétig hozzád sem szólnak. Most próbálunk bejutni a nemzetközi biztosításunkkal a magánkórházba, mert:

1. Mi van ha pozitív tesztet petefészek ciszta okozott?

2. Progeszteront (Utrogestant) szedtem végig a kisfiamnál is, most is kellene gondolom. Tényleg vetélés lehet IR től? :(

3. Dokim tavaly leállított a Meforalról a pozi teszt után.Szerintetek mivel nincs nálam utro, szedjem tovább a meforalt?

Ha kézzel lábbal is, de elmagyarázom a dánoknak, hogy PCO-m és IR- em van, és adjanak progeszteront. AZ a baj, hogy párom "nem érti" miért pánikolok, szerinte örüljek a csodának, nagyon akart jönni és minden rendben lesz. Na de ha nem?! Kit hibáztassak?! Magamat, vagy őt amiért itt dekkolunk Dániában :(

(Repjegyet nézem már haza, de a kicsit ugráltatni emiatt nem egyszerű. Nov. 27 repülünk haza egyébként,akkor 11. héten leszek.)

2014. okt. 10. 09:37
Sziaszztok! Nekem IR-em van elvileg PCO nélkül, bár korábban voltak "ciszták" a petefészekben, de ezen nem a Met hanep a progi krém segített... Jelenleg "ciszták" nincsenek, de voltaképp a kérdésem az lenne, hogy IR és PCO vagy "csak" IR esetében jelentkezik-e másnál is egész testben fellépő vizesedés? Nekem már harmadik éve, hogy nem jutok egyről a kettőre, baba inzulin és vizesedés téren :( Akinek esetleg a vizesedés mint tünet is társult a fentiekhez segített rajta valami? Esetleg valamelyik fajtája a Metnek? Előre is köszönök minden hozzászólást!
2014. szept. 23. 14:51
Szia!Nekem is IR és PCO van.Sok mindent kipróbáltam,Closti,Inofolic,vitaminok, torna,diéta,6 inszemen is túl vagyok sajnos sikeretlenül.Kb:1 éve szedem a Merckformint is de semmi.Lombik előtt állunk,amiben már nagyom bízom hogy sikerülni fog.Ezzel nem akarlak elkeseríteni,hisz mind másak vagyunk,drukkolok hogy sikeres legyen az inszeminációd bízz benne és sikerülni fog! :)
51. BK1020
2014. szept. 22. 16:33
Sziasztok! Nálam is IR&PCO... Próbáltam már én is mindent, Aviva torna, szigorú diéta, Merckformin,Clostilbegyt de továbbra sem esek teherbe. Következő lépés az inszem, de tartok tőle, hogy az inzulin miatt így sem esek teherbe. Nektek mik a tapasztalataitok? Hány havi Merckformin után estetek teherbe? Volt más is így, hogy mindent kipróbált, aztán az inszem mégis segített teherbe esni? Köszi előre is a válaszokat!
50. Mobrig (válaszként erre: 49. - Sheila81)
2014. aug. 21. 14:28

Köszönöm szépen :)

Nálam a páromat küldték még el spermavizsgálatra és igazából az ottani orvos mondta ezt a fehér liszt-tiltólistát, hogy még nyomokban sem...mert hogy mennyire felborítja a hormonokat, nem tudom, hogy vajon ez-e az amiatt sikerült, nem akarlak sem rábeszélni semmire, sem elvenni a kedved, de akkor tényleg semmi ilyesmit nem ettem. Ill. amit még nagyon ajánlottak az az edzés, az is ugye a diéta mellett nagyon javallott és ugye cardio kell ami jól felviszi a pulzust... aztán teát is elkezdtem inni, a palástfűvet ill. cickafarkfű teákat, de igazából nem tudom, hogy pontosan mi az ami segített. Valamint ugye a Merckformint napi 2-t szedtem.

49. Sheila81 (válaszként erre: 48. - Mobrig)
2014. aug. 19. 13:31

Gratulálok a terhességhez! Előtte mire figyeltél még és mit szedtél? Én is tízóraira és uzsonnára eszek gyümit. Napi szénhidrátom 160,napi 5-6 evéssel.A nőgyógyászon kívűl más orvost is felkerestél?

Köszönöm,hogy válaszolsz,nekem ez nagy segítség,hogy tudom más mit tapasztalt. :-)

Nekem sincs problémám az édességgel,bár vannak olyan napok amikor nagyon kívánom...Szerintem a súlyom is megfelelő 62 kiló vagyok.

48. Mobrig (válaszként erre: 47. - Sheila81)
2014. aug. 19. 10:56
Akkor nem számoltam csak azóta mert hogy terhességi cukrom lett, de sajnos nem csak a szénhidrátot kell számolnom hanem a kalóriát is. :( Előtte amikor még probálkoztunk a babával arra figyeltem, hogy semmilyen fehér lisztes (panír, pékárú, tészta) ételt ne egyek. Igazából nem vagyok édes szájú, ezen a téren nem volt bajom, de pl. sehol nem találtunk olyan kenyeret,amibe ne lett volna fehér liszt, se Norbi, se Lipóti pékség, így otthon sütöttük a kenyeret teljes kiörlésű lisztből. Gyümölcsöt tízóraira és uzsonnára szoktam enni, mert a szénhidrát miatt most már kell, ill. a rostok miatt...
2014. aug. 19. 10:03
Számoltad a szénhidrát bevitelt? Hogy bírtad a kőkemény diétát? Hogy állsz a gyümölcsök fogyasztásával?
46. Mobrig
2014. aug. 19. 09:46
Én 4 évig jártam AVIVA tornára, olvastam róla, hogy használ, de mégsem... abba is hagytam. Nekem a Merckformin segített, ill a kőkemény diéta, de olyan szinten, hogy semmiféle fehér lisztet még csak nyomokban sem ettem... :(
2014. aug. 19. 09:10

Sziasztok. Inzulinrezisztenciám van és PCOS beteg vagyok. Nagyon szeretnénk kisbabát!!! Nekem csak most jutott tudomásomra,hogy van egy torna ami nagyon hatásos.Ezt szeretném megosztani veletek!!!!!Csak éppen most maradtam le a tanfolyamról,mert most volt 16-án én meg vasárnap olvastam erről:-( ,a következő ősszel indul Kecskeméten.Esetleg ha többen is jeleznétek az oktatónak az érdeklődést,akkor talán hamarabb elindulna. A torna neve: AVIVA.

[link]

A korábbiakban Merckformint szedtem,de nem segített,most gyógynövényekkel próbálkozom. Barátcserje,Women's cream, Kiro kapszula,Diazulin,Reg-enor. Ez a torna annyira felkeltette az érdeklődésemet,mert a hozzászólok szerint a torna elvégzése után hamar teherbe estek.2-3 hónap max.fél év. A torna egy alkalmas 4 órás,7000 Ft.Az összes gyakorlatot megtanuljuk a tanfolyamon,utána lehet otthon végezni!!!!Beállítja a hormonrendszert, a havi ciklust,eltünteti a cisztákat!:-)

44. Ayrana (válaszként erre: 43. - NLbaby)
2014. aug. 11. 06:17
Nálam nem nézték meg, egy ideig én is szedtem,de nem akartam azt sem,hogy túl sok legyen. De lehet,hogy visszatérek rá.
43. NLbaby
2014. aug. 9. 18:16
Azt olvastam, hogy a PCOS betegek 67-85%-anak D-vitamin hianya van. A D-vitaminszintet nalatok megneztek?
2014. aug. 2. 16:51

Sziasztok!Én is IR-es és PCOS vagyok.8 éve próbálkozunk de eddig sajna sikertelenül:(

Kb:7 hónapja szedem az 1000mg-os Merckformint 2*1 és így lett a legutóbb mért 120 perces inzulin 47,70.Szerintetek ez magasnak számít,és egy ilyen értékkel elindulhatok a lombikra ettől még lehet sikeres?

41. Ayrana (válaszként erre: 40. - Mobrig)
2014. júl. 31. 20:27
Ohh de jó.. én dietetikusnál nem is voltam. az endodoki mondta,hogy ennyit egyek, milyen lebontásban, és ennyi.. mondta a dietetikust,csak nem volt rá szabim, így nem mentem. ezért vannak még néha kérdőjelek a diétában nálam,de azért elég jól lehet tájékozódni könyvekből meg netről is,ha a mennyiség meg van.
40. Mobrig (válaszként erre: 39. - Ayrana)
2014. júl. 31. 10:10
most a védőnővel beszéltem, ő azt mondta ne a kilókat nézzem hanem a szénhidrátot. A diabetikus amikor látta hogy mennyire alacsony a cukrom akkor közölte, hogy nem eszem meg azt a szénhidrát mennyiséget és tökre lecseszett... meg sem kérdezte, hogy talán sok, vagy mi a baj? :(
39. Ayrana (válaszként erre: 35. - Mobrig)
2014. júl. 30. 14:36
Lehet még most beszélned kellene vele, hogy sok a ch meg nem tudod tartani a súlyt sem.
38. Ayrana (válaszként erre: 37. - Mobrig)
2014. júl. 30. 14:35
Nekem még nem néztek cukrot a terhesség alatt. Illetve nem terheltet,hanem én vittem a reggelit és vették le újra. De hát gyógyszert szedek az inzulin miatt, így amit néztek cukor értékeket mind teljesen középértékű lett...
37. Mobrig
2014. júl. 29. 10:23
lehet a terhesség cukorérték alapján állapítják meg, Nekem a 120 perces 9-es értékű volt. Én 160 cm vagyok 50 kilóval kezdtem és 22 hetesen már 57 kiló vagyok, pedig Nekem azt mondta a dietetikus hogy a 9 hónap alatt 8-9 kilónál ne hizzak többet :( nem tudom mit csináljak....
36. Ayrana (válaszként erre: 35. - Mobrig)
2014. júl. 29. 08:42
160ra,de én néha éhezek és ugyan nem sokat,de fogyok a terhesség közben , bár csak 11 hétnél tartok. Védőnőnél 5 hete 63kg voltam, már csak 61. És ehhez 174 magas vagyok...
35. Mobrig (válaszként erre: 34. - Ayrana)
2014. júl. 28. 19:22
Nem tudom, a dietetikus ennyire állított be, de Nekem pont az a bajom, hogy szerintem ez sok. Többet eszek mint amennyi jólesik azért, hogy meglegyen a szénhidrát. :(
34. Ayrana
2014. júl. 28. 16:45
Ez mitől függ,hogy kinek mennyire van beállítva?
33. Mobrig
2014. júl. 28. 15:06

Sziasztok

Én 22 hetes kismama vagyok és Én 190 g cH-ra vagyok beállítva...

32. Ayrana (válaszként erre: 31. - Polly22)
2014. júl. 28. 11:14

De jó :)

Bocsi,ha már írtad esetleg, nem tudom,te is kismama vagy-e, de terhesség alatt te is csak 160g ch-t ehetsz? Többiek, ti?

31. polly22 (válaszként erre: 30. - Ayrana)
2014. júl. 28. 08:41
én vagyok :)
30. Ayrana
2014. júl. 18. 08:58
Sziasztok! Jár erre még valaki?
2014. jún. 1. 09:26
Igen,megvan!!gyere nyugodtan,Tamcs a főnök nála kell jelentkezni!:)
28. Ayrana (válaszként erre: 27. - Oszjudit)
2014. máj. 31. 11:04
Szia! Ha meg van még ez a klub én is szeretnék jelentkezni. :)
27. oszjudit (válaszként erre: 26. - Marabu80)
2014. jan. 27. 14:35
Szia!Ha van kedved gyere el a klubunkba,itt a hoxán:Merckformin és teherbeesés a neve Tamcs-nál kell jelentkezni,ott sokan vagyunk!!!
2014. jan. 27. 12:31
Sziasztok! Jó ideje nem írt ide senki. Időközben hozott valakinek babát az IR kezelése? Én egy hete szedem a meforal 850-et IR gyanúval. De mivel már túl vagyunk 3 sikertelen inszemen és lombikon, kicsit kételkedek mindenben.
2013. júl. 12. 10:24

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok ha lehet!:)Nekem is IR-em és PCO-m van,már régebb óta sejtettem ,hogy valami nem oké,de május elején derült ki.Van már egy 22 hós kislányom ,lassan szeretnénk másodikat,2x1 1000mg-s Meforalt szedek.Látom sokan írtátok,hogy rosszul voltatok tőle,én is az elején szörnyű volt,most már csak néha okoz gondot...:)Ha értitek mire gondolok?;)

Nekem nagyon lassan,fél gyógyszerekkel kellett felépíteni és állítólag kaja közben kell bevenni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook