Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elég intenzív-e a testmozgás? fórum

Elég intenzív-e a testmozgás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elég intenzív-e a testmozgás?

2012. júl. 10. 17:20
Én a Polar pulzusmérőt próbáltam. Jelenleg egy Polar FT40 tipusút használok. Néhány adatot kell megadni a pulzusmérőben. Például születési idő és testsúly. Ez alapján beállítja a pulzuszónát, ha túlléped akkor jelez. Szerintem alapvetően fontos hogy ne terheld túl magad, de elég intenzív is legyen az edzés. Ehhez pedig kell a pulzusmérő.
2007. dec. 17. 09:24

www.pulzusmeres.hu


Futár házhoz is viszi neked!

5. Icus
2007. szept. 17. 10:53
Hol lehet ilyen pulzusmérő órát beszerezni és mennyiért?
2007. márc. 7. 18:12
Az en tapasztalatom az, hogy otvozni kell a kettot. Az egyenletes pulzust biztosito ugymond "zsiregeto" cardiot, es az intenziv intervallumos futast. Ez igy azert is jobb, mert sokkal jobban megdolgoztatja a szivet, es tobb testepito szerint is szinte sokkolja a zsirsejteket.
2007. márc. 7. 17:56

Szia!

Hát a zsírégetéshez mindenképp kardio mozgást kell végezni.Ezt azt jelenti,hogy pulzusodnak elég magasnak kell lenni,140-155 között.Persze ez függ a kortól,testsúlytól is.Ha nincs pulzusmérő órád,akkor a gyakorlatban ezt is tudod "ellenőrizni"!Olyan mozgás formát válassz,ami közben még tudsz beszélni néha.Tehát nem kapkodsz állandóan levegő után!Ha nagyon túl hajszolod magad,nem fog égni annyira a zsír.Szerintem az intenzív futás már túllépi a határt.A kocogás inkább jó.Így a pulzusod a zsírégető tartományban marad!

Persze én is csak az olvasottak alapján mondom ezt,nem vagyok szakértő,de tapasztalataim alapján is ez hatásos.

2007. márc. 7. 16:08

sziasztok!

Én arról olvasok sokat, hogy vannak egyéb módszerek is a zsírégetésre.A jó magas pulzussal végzett edzés sokkal több kalóriát éget, és van ún. "utánégetés" is, ami azt jelenti hogy az edzést követő 24 órában magasabb az anyagcsere. Én kísérletezem magamon és azt tapasztalom, hogy egy igazán intenzív futással sokkal többet elégetek, mint egykényelmes elipszissel, vagy gyaloglással.

Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?

2007. febr. 26. 13:57
Intenzív testmozgás szükséges ahhoz, hogy megfelelően égesd a zsírt és hogy felpörgesd az anyagcserédet. De honnan tudjuk, hogy kellően intenzíven sportolunk-e? Van-e valamilyen mérési lehetőség ennek eldöntésére?

Ugrás a teljes írásra: Elég intenzív-e a testmozgás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook