Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2, 5 éves kislányomnak "rémálmai" vannak! Hogyan segíthetek neki? fórum

2, 5 éves kislányomnak "rémálmai" vannak! Hogyan segíthetek neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. szept. 30. 14:17

Sziasztok!


Pocsék éjszakánk volt. Nándi 1 órán keresztül üvöltött. Elaludt a mi ágyunkba ahogy szokott és mikor apája át akarta vinni a saját ágyába elkezdett üvölteni, úgy nézett ki, mint aki még alszik. Már azon voltunk, hogy bevisszük az ügyeletre. Pedig kapott Viburcul kúpot is. Aztán apájának nagy nehezen sikerült felébreszteni és mikor belevigyorgott a tükörbe úgy éreztem 1 nagy kő esik le a szívemről.

2009. szept. 28. 11:16
Én annak idején azt mondtam a lányomnak,amikor a Hófehérke után megkérdezte, hogy igazából léteznek-e boszorkányok, hogy ezt egy bácsi csak megrajzolta. Akkor megkérdezte, hogy miért hogy készülnek a mesék? Nagyvonalakban elmondtam, azóta volt jópár olyan dolog még, amire rákérdezett, hogy létezik - e. Ilyen volt még, hogy vannak -e igazából rablók,kalózok,betörők stb.
2009. szept. 28. 08:51

Nappal is azért játszik ilyet , mert ki akarja magából játszani a feszültséget, meg a félelmet, amit a banya okoz.Próbálj meg ilyenkor bekapcsolódni a játékba és jó irányba terelni,próbáld meg megértetni, hogy ez a valóságban nincs.Sokszor a gyerekek agyában a mese és a valóság összekeveredik, mert annyira fejlett a fantázia világuk.

És a mese nézését nem nagyon engedném, ha ilyen hatással van rá.

38. Ekka (válaszként erre: 37. - Ekka)
2009. szept. 27. 15:57

A szomszédok meg biztos azt hiszik, hogy kínozzuk v. öljük szerencsétlen gyereket.

Ma pl. megkérdezték, hogy mi volt maguknál az éjszaka???????

Erre én: "buli".. Most mit fogok magyarázni. (köze?)

37. Ekka (válaszként erre: 36. - 35c81b79eb)
2009. szept. 27. 15:56

Ugye milyen félelmetes? (mármint ez a sivítozás) Én pl. mindig attól félek, hogy elájul v., hogy megőrül! (tudom röhejes, de olyankor az embernek annyi marhaság jut az eszébe)

Én pl. csak bámulom az órát, hogy 1 perce visít, 2 perce stb. stb. És úgy érzed, hogy ennek soha nem lesz vége..

Ráadásul hallom, hogy a fölöttünk lévő szomszéd, megy húzza a wc-t... alattunk lévő is...

Tuti felordítja a fél lakótelepet..

2009. szept. 27. 15:53

Orvoshoz tényleg felesleges vinni,át kell vészelni az igaz.

Nálunk most, hogy lecsengett a póktól való félelem, most attól ijed meg,ha éjjel felsír a húga. Ez már egy jó ideje így meg. Két éves a kicsi. Volt hogy éjjel torka szakadtából sikítva futott át a hálószobába és nem tudtam megnyugtatni,csak sikított és ömlött róla a víz. Pedig már sokszor mondtam neki, hogy nincs semmi gond, csak a Léda is felébredt és sírt,hogy vegyem ki az ágyból.

De rám is a szívbajt hozza,rólam is ömlik a víz ilyenkor. :)

Mondjuk ez még mindig jobb,mint amikor dolgokat,alakokat lát.Mert attól aztán én is beparázok.

35. Ekka
2009. szept. 27. 15:20

Igen, ezt hívják gyermekkori lidércnyomásos felriadásnak!!! -sajnos már ezt én is tudom.


Mindenhol azt írják, hogy vigyük dokihoz a gyereket. Minek? Nem csinál semmit, max. elküld és megnézeti a gyerek orrmanduláit, v. azt mondja, hogy 14 éves korára kinövi. Kösssssz!


Tény, hogy nagyon nehéz, az a 5-15 perc még a gyerek önkívületlenül ordít!

Amit tehetsz: nem szólsz hozzá, nem érsz hozzá. Úgysincs magánál. Az álom és az ébrenlét között megakad valahol.

Nálunk 2. éjszaka van ez a műsor. (nem először) Nagyon ijesztő, félelmetes, de hagyni kell, mert csak rosszabb, ha piszkálod.

Holnap veszek virágesszenciát, sokan írják, hogy segít. Majd kiderül.

Ja, és kitartás!

2009. szept. 27. 15:08
A lányom különben szereti a bogarakat,nem fél tőlük. Nem is értettem honnan jött ez neki,de ő is sikítva, visítva kelt éjjel, kellett 10-15perc mire eltudta mondani mit álmodott. Elég sokáig tartott ez nálunk. De szerencsére már elmúlt. Most öt éves. És nálunk is kb. 2,5 évesen kezdődött.
33. rózsakő (válaszként erre: 31. - 35c81b79eb)
2009. szept. 27. 15:03
Sajna a pókokat meg nem könnyü kiirtani,nekem is van ilyen fóbiám egy film nézése után alakult ki,de csak a mozgó pókoktol félek,nincs gond a sarokban lapulóval.
2009. szept. 27. 14:42

Volt hogy éjjel kint kellett aludnom vele a másik szobában. Le raktam a földre egy szivacsot azon aludtunk.Mert csak ott nyugodott meg.

A villany nálunk is égett minden éjjel,amíg el nem aludt.

2009. szept. 27. 14:41
Nálunk is voltak hasonló rémálmok, bár nálunk általában a pókok voltak a "főszereplők"!
30. d0759ec0b9 (válaszként erre: 29. - Rózsakő)
2009. szept. 27. 14:16
Igen, de Nekem annyiban "könnyebb" volt a helyzetem mint Pankának,hogy az én fiam akkor 6,5 éves volt. Az Ő kislánya még valóban nagyon kicsi. Én azt mondom, nagyon kell Őket szeretni, és ha az érdekük úgy kívánja, akkor Velük kell aludni, mert ilyenkor nagyon fontos hogy biztonságban érezzék magukat.
29. rózsakő (válaszként erre: 28. - D0759ec0b9)
2009. szept. 27. 14:12
A bensöséges kapcsolat sokat segit a félelmek feldogozásában.
28. d0759ec0b9 (válaszként erre: 26. - Rózsakő)
2009. szept. 27. 14:10
Nem bizony! De nekünk hála' nagyon bensőséges a viszonyunk, mindent mindig megbeszélünk. Mikor elmesélte, zokogott a Drágám. Azt hittem megszakad a szívem!
2009. szept. 27. 14:08
Van egy nagyon érdekes "mesés"könyv Vass Albert: Erdők könyve- Tavak könyve. Nagyon szereti a fiam.
26. rózsakő (válaszként erre: 24. - D0759ec0b9)
2009. szept. 27. 14:08
Hú...ez nem könnyü feldolgozni, még felnöttnek se egy ilyen álmot....
25. d0759ec0b9 (válaszként erre: 23. - Panka78)
2009. szept. 27. 14:04
Érdekes, az én fiókám soha nem emlékszik rá! Próbálj egy ideig Vele aludni, este elalvás előtt olvass Neki mesét, meg ha nem muszály ne nézzétek a Minimaxot. Néha olyan hülyeségek vannak benne!
24. d0759ec0b9 (válaszként erre: 22. - Rózsakő)
2009. szept. 27. 14:02
Hetente jártunk hozzá sokat beszélgettek a családról. Az Ő álmaiban mindig meghaltunk az Ő hibájából, tehát nálunk konkrét dolgot kellett kezelni. Vele aludtam jó ideig, de néha ha nagyon kimerült még a mai napig felkel és remeg, nem tudja hol van. Nehéz dolog!
2009. szept. 27. 14:00

Mami: ha vele alszom akkor nem, ill. előbb elejét veszem a dolgoknak, mielőtt behergeli teljesen magát.


Emlékszik a rossz álmokra. A "cirkusz" után is meséli, és reggel is mondja, hogy este rosszat álmodott, jöttek a gonoszok stb. stb.

22. rózsakő (válaszként erre: 20. - D0759ec0b9)
2009. szept. 27. 13:59
Irtad,hogy elvitted pszichologushoz,és ö mit tanácsolt?
2009. szept. 27. 13:58
Az én kislányom is szokott rosszat álmodni(5,5 éves),most már elég nagy ahhoz hogy megtudom nyugtatni,de régebben ő is magán kívül ordított,mert egyszerűen hiába ébredt fel még mindig az álom hatása alatt volt.Most amikor rosszat álmodik, mindig elmondom neki ,hogy nézzen szét a szobába,sehol senki,az éjjeli fény tökéletes világít,és aztán szépen megnyugszik,megpuszilgatom,szoktam mondani neki,számolgasson magában bárányokat,katicabogarakat.De azért ez még nem mindig garancia arra hogy reggelig húzza a lóbőrt.
20. d0759ec0b9 (válaszként erre: 19. - Rózsakő)
2009. szept. 27. 13:56
Nem biztos hogy reggel emlékszik rá! Az én fiam sem emlékezett semmire.
19. rózsakő (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. szept. 27. 13:56
Én beszélgetnék vele erröl napközbe is,hogy tudatositsam benne hogy mindig számithat rám,és ne féljen.
2009. szept. 27. 13:53
Ha Vele alszol akkor is felriad?
17. Panka78 (válaszként erre: 13. - 5b55aabc6f)
2009. szept. 27. 13:53
Az elmúlt héten minden éjszaka:D
16. d0759ec0b9 (válaszként erre: 12. - Panka78)
2009. szept. 27. 13:52
Akkor is megkérdezhetsz egy pszich.-t, legalább megmondja hogyan segíthetsz Neki.
15. Panka78 (válaszként erre: 11. - Rózsakő)
2009. szept. 27. 13:52

Azért köszi, hogy próbálsz segíteni.

Tudod nagyon nehéz ez minden éjszaka..

Utána még órkig kapaszkodik belém a kicsi kezeivel.

Én meg azt sem tudom a fáradtságtól, hogy melyik bolygón vagyok...

14. rózsakő (válaszként erre: 9. - Panka78)
2009. szept. 27. 13:51
A nyakon öntés szerintem is kicsit durva :)
2009. szept. 27. 13:51

Én is hallottam már a pohár vizes dolgot,hát van akinél beválik,van akinél nem.Én is kipróbáltam már de még jobban ordított tőle.

Lehet hogy hagyni kellene, hátha magától megnyugszik,feloltod a lámpát,odaadsz neki valami kedves plüssfigurát.Egyébként milyen sűrűn van ez a kis programja?

12. Panka78 (válaszként erre: 10. - D0759ec0b9)
2009. szept. 27. 13:50

Az én kislányom, nem pici még ehhez.

Én még csak arra gondolok, hogy MÉG nem tud különbséget tenni álom és valósg között.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook