Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3267. norcsi93
2012. aug. 12. 16:28
Hüvelyeseket lehet enni a második időszakban? Gondolok itt a zöldbabra,zöldborsóra,babra. Kérdéses még számomra a rizs- és zabtejszín használata.Előre is köszönöm annak aki válaszol!
3266. Kiscsijke (válaszként erre: 3265. - Warj)
2012. aug. 8. 11:50
akkor nem irtam rosszat :o)
3265. warj (válaszként erre: 3257. - Norcsi93)
2012. aug. 7. 14:17
az én fiam evett füstölt mozzorellát, szerintem lehet.
3264. Babóca87 (válaszként erre: 3263. - Kiscsijke)
2012. aug. 7. 09:08
ritka az a leírás ahol tényleg az van oda írva ami benne van. sajnos
3263. Kiscsijke (válaszként erre: 3259. - Babóca87)
2012. aug. 2. 22:05
Vannak olyan termékek ahol oda van irva a füstölési eljárás is...mondjuk ez bioboltban általában...
3262. Kiscsijke (válaszként erre: 3261. - Babóca87)
2012. aug. 2. 22:04
Szerintem ha ugyan úgy vezeted vissza mint a többi élelmiszert akkor miért is ne...persze ha nem lesz "bántó" hatása.
3261. Babóca87
2012. júl. 31. 20:21
mit gondoltok ha már egy éve tünetmentes vagyok ehetnék esetleg belsőségeket? úgy ennék egy kis zuza pörit:)
3260. norcsi93 (válaszként erre: 3259. - Babóca87)
2012. júl. 29. 14:13
Rendben, akkor maradok a simánál.
3259. Babóca87
2012. júl. 28. 14:52
nem, nem ne vezesd vissza a füstölt dolgokat, mert azok már manapság vegyszerekkel vannak füstölve. bocs a cáfolásért, de így igaz sajnos
3258. Kiscsijke (válaszként erre: 3257. - Norcsi93)
2012. júl. 27. 19:49
Hát a füstölt dolgokat ,sajtokat kerüljük az elején, de ha haladó 2. szakaszos vagy akkor vezesd vissza..
3257. norcsi93
2012. júl. 25. 14:46
Sziasztok! Füstölt mozarellát lehet enni a második időszaktól? Már régóta szemezek vele, de nem mertem megvenni, mert a csomagolásán nem találtam meg az összetevőket.:( De citromsavval csak azt szokták tartosítani ami lében van áztatva, nem?
3256. dianit
2012. júl. 21. 11:11

Sajnos a hajhullásomnak sok oka van és még legalább egy fél év mire elkezd javulni. Az első lépés volt az, hogy kipucolom a szervezetem, megismerem milyen ételre hogyan reagál (pl. megpróbáltam a sertést visszavezetni, de nem, sajnos arról le kell mondanom, pedig szeretem :( de ez van).


Szóval az étkezés az egyik alap, amin dolgozom, a másik a női-férfi és megkötő hormonjaim, a harmadik a magas kortizol csökkentése, a negyedik az inzulinrezisztencia javítása, az ötödik a testmozgás rendszeressé tétele, a hatodik a méreganyagok minimálisra csökkentése (szappan, dezodor, hajsampon stb.), hetedik a megfelelő mennyiségű és minőségű vitamin és ásványianyag pótlása... Ez nem fontossági sorrend, csak ahogy eszembe jutottak mit is teszek a hajhullásom ellen. A hajam fényessége totál nem érdekel, csak ne hulljon és most hiányzik neki az élesztő.


Mint írtam nem voltam Candidás, tehát én nem gyógyult vagyok, hanem egy Candida-diétán vagyok túl (ill. majdnem túl, még egy hét), ami hihetetlenül jót tett a bőrömnek, jót tett a közérzetemnek, tudatosabbá tett, de nem fogom egy életen át követni az ajánlásait, kivéve ha rákényszerülök.

3255. warj
2012. júl. 21. 07:28
a haj fényessége elérhető egyszerűen a citrom kifacsart levével, ezzel bekened hajmosás után és hagyod rászáradni kb 3 cl kell hozzá, a hajhullásra pedig a graepfuit csepp tökéletes, és akkor nincs semmi ami árt a szervezetnek
3254. ttimeaa (válaszként erre: 3227. - Warj)
2012. júl. 21. 06:32

Igazatok volt!!!!!


Én már 1 éve diétázok, és nagyon ráéheztem a dinnyére. Igaz írtátok, hogy nem lehet, de úgy gondoltam, h én már haladó diétázó vagyok, ezért ettem.


Hát... nagyon jól esett!!! DE...... olyan hasmenésem lett tőle. :(


Ezt most akkor valami keresztallergia okozhatta? Ezzel érdemes orvoshoz fordulni? Egyébként is olyan rossz az emésztésem, meg estére elég sokszor puffadok.

Még eddig sosem voltam allergia vizsgálaton. Szerintetek érdemes lenne egyet csináltatni? Vagy inkább máshova forduljak?


Köszi előre is a válaszotokat!

3253. Kiscsijke
2012. júl. 20. 19:04

A hajhullásra és fényességre nagyon sok készítmény van. Pl forcapil, nekem bevált, nagyon jó én csak javasolni tudom.

De az élesztőt kerüld én azt javaslom, a cukorral kapcsolatban a nyircukor az jó, de én a helyedben nagyon figyelnék az élelmiszerek összetételénél a cukorra és mindenre.

Sajna nagyon könnyű visszaesni a candidába.

É úgy gondolom, hogy ez az egész egy életmód váltás..persze ha már régen gyógyult vagy..hangsúlyozom RÉGEN, akkor ha épp megeszel egy db pogit és élesztős nem lesz bajod, de h azt egyél?!

Gondolom te nem olyan régen vagy gyógyult.

3252. dianit (válaszként erre: 3251. - Babóca87)
2012. júl. 20. 18:14
Korábban írtam, de az már rég volt, hogy nekem nem volt Candidám, hanem a természetgyógyász javasolta, hogy vagy paleolit vagy Candida-diéta tenne jót. Viszont inzulinrezisztenciám van, ami miatt folyamatosan egy meghatározott étrendet kell(ene) tartanom, még nem tanultam meg teljesen, de a lényeg az, hogy elvileg nekem nincs mitől félnem viszont mindig oda fogok figyelni arra, hogy megfelelő mennyiségű lúgosító hatású ételt egyek, nehogy elsavasodjak és baj legyen.
3251. Babóca87
2012. júl. 20. 15:11
ha annyira szeretnéd, hogy selén legyen a szervezetedben szedj olyan kapszulát. Biztosan gyártanak olyat. Egyébként a head&soulders samponban nagyon sok selén van
3250. Babóca87 (válaszként erre: 3245. - Kiscsijke)
2012. júl. 20. 15:10
jesszus szerintem gondolt át jobban, a hajad fényessége a fontos, vagy az egészséged? nekem semmi baja a hajamnak, pedig lassan 2 éve nem esezem semmiféle gombát, élesztőt, vagy ehhez hasonló terméket. Ex candidásként sem bvezettem vissza a cukrot, és az élesztős dogokat, azthiszem ezek nélkl is lehet élni.
3249. dianit (válaszként erre: 3248. - Akác56)
2012. júl. 20. 11:19
Ennyire pontosan nem tudom de szelént sem gyártanak élesztő nélkül (talán egy termék van de akkor ott a kérdés, hogy hat-e az úgy mint az összes többi élesztős...) ill. szeptembertől sörélesztőt szedek majd.
3248. akác56 (válaszként erre: 3247. - Dianit)
2012. júl. 20. 11:03
Melyik összetevőjére? - a B- vitaminokra? Az élesztő is gomba!
3247. dianit
2012. júl. 20. 11:00
Nyírfacukrot eszem nem kristályt de ami egy-egy bolti termékben van azt nem mindig kerülöm el. Élesztőre szüksége van a hajamnak, nagyon is!
3246. akác56 (válaszként erre: 3244. - Dianit)
2012. júl. 20. 10:43

Azért ez nem így működik!

Én soha többet (ha tehetem) nem eszem élesztőset és cukrosat!

3245. Kiscsijke (válaszként erre: 3244. - Dianit)
2012. júl. 20. 10:08

Akkor te már teljesen gyógyult vagy már rég óta? Csak a cukor és élesztő miatt, mert hogy ez a k alapvető amit el kell hagyni ha candidás vagy.

Azért javaslom, hogy ne nagyon eröltesd, vannak alternativák helyettük amiket fogyazsthatunk.

3244. dianit (válaszként erre: 3243. - Warj)
2012. júl. 19. 19:48
én már két hét múlva élesztőt is eszek meg cukrot stb. ezért nem nézem meg ennyire, de köszönöm a javítást, mert másoknak sokat számíthat :)
3243. warj (válaszként erre: 3237. - Dianit)
2012. júl. 18. 14:21

krémtúró, sajtkérm a diétába nem fér bele, de fagyit lenet natúr joghurtból gyümölccsel készíteni, esetleg valamelyen édesítő (pl stevia, nyírfacukor)


Sőt gyümölcsös joghurt is így készíthető. Bár ételtársítás szempontjából a joghurt és a gyümölcs nem igazán jó, mert valamilyen szinten erjedési folyamatot indíthat el, a keletkezett termék pedig táplálék lehet a gombának.


De én is csináltam a fiamnak így fagyit, vagy gyümölcsös joghurtott, meggyógyultunk, csak nem vittük túlzásba, ez inkább kuriózum volt. Heti 1-2 alkalommal.

3242. warj (válaszként erre: 3228. - Ttimeaa)
2012. júl. 18. 14:17

azokat a gyümölcsöket ehetjük, amelyek lúgosítanak, és emelett a cukortartalmuk sem magas. Fontos még az érlelésük is. Pl a banánt gázzal érlelik, szóval akkármelyik csoportba is tartozik, ugyebár mindent kerülünk ami nem természetes anyaggal érintkezik, vagy nem azt tartalmaz. Vagyis a gázzal, vegyszerrel kezelt, érlelt dolgokat alapból kerüljük. Szóval a lista összeállításánál nagyon sok fontos szempontot figyelembe vettek, ezek a fő szempontok.

Tudom javasolni mindenkinek, hogy készüljön a télre, fagyasztson le paradicsomot, zöldbabot, tököt paprikát, meggyet, szedret stb, mert a fagyasztott dolgok sem a legjobbak, de még mindig egészségesebbek, mint a külföldről behozott kínjában (gázban, vegyszerben) érlelt termékek.

Most pedig lehet dőszölni, szinte folyamatosan érik valami amit lehet enni. Nálam pl a szeder, naponta leszedek egy jó marékkal már. Imádom.

3241. Kiscsijke (válaszként erre: 3237. - Dianit)
2012. júl. 18. 10:44

Hát a sajtkrémeket nem ajánlom, még haladóknak sem, sajna abban ömlesztve vannak a satok és ráadásul minden féle tartósítószer van benne ami ugye kerülendő az egész diéta alatt.

A kémtúrók általában cukrosak, inkább hazsnáljatok helyette sima zsírszegény túrót..persze ha már vissza van vezetve!

3240. norcsi93 (válaszként erre: 3239. - Kikelet921)
2012. júl. 17. 22:52
Az teljesen normális, ha eleinte a tüneteid felerősödnek. Én is nagyon fáradt/álmos voltam eleinte, de már szerencsére beállt a szervezetem.Az első időszakot kb 3 hétig szokás tartani, de ne tartson tovább 1 hónapnál!!! A visszavezetést érdemes a fontosabb élelmiszerekkel kezdeni, gondolok itt a csirkehúsra, az ehető sajtokra, tojásra, megengedett gyümikre.
2012. júl. 17. 20:56

Sziasztok!

Második héten tartok a diétában, úgy érzem a panaszom (hajhullás) felerősödött, de semmiképpen nem enyhült. Pár napig olyan álmosság volt rajtam, hogy bárhol el tudtam volna aludni. Szerintetek ez normális? Honnan tudjam, hogy mikor vezethetek be új ételeket, és mivel kezdjem?

3238. norcsi93 (válaszként erre: 3237. - Dianit)
2012. júl. 17. 18:08
Én a múltkor, natúr joghurttal csináltam ugyanezt.:) Összeturmixoltam a ribizlit a joghurttal aztán fagyasztó. Én évek óta így csinálom a "fagyit", sokkal egészségesebb mint az szétcukrozott bolti...és legalább tudod hogy mi van benne.:)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook