Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
3357. Babóca87
2012. dec. 1. 08:29
a zseléssel kísérletezem idén, de a stabark zselésítő anyag iszonyatos ízét, csak a citrom, v almalé veszi el. így azt nem írom le ide.
3356. Babóca87
2012. dec. 1. 08:29

KÓKUSZOS SZALONCUKOR


15 dkg kókuszreszelék

15 dkg nyírfa porcukor

1 tk rózsavíz

ásványvíz

20 dkg házi csokoládéöntet


A kókuszreszeléket tálba tesszük.

Hozzászitáljuk a nyírfa porcukrot.

Hozzáadjuk a rózsavizet.

További kevés ásványvíz adagolásával összedolgozzuk.

Fóliába csomagolva egy-két órára hűtőbe tesszük.

Majd szaloncukor formákat gyártunk belőle.

A csokoládét elkészítjük és megmártjuk benne a cukrokat. Sütőpapírra, vagy rácsra téve hagyjuk megdermedni rajtuk a csokibevonatot.

3355. Babóca87
2012. dec. 1. 08:24

És pár szaloncukor recept


MARCIPÁNOS SZALONCUKOR



20 dkg mandulabél (héj nélkül)Ezt úgy lehet elérni, h felforraljátok a mandulátvízben és szépen ki lehet nyomkodni a héjából

15 dkg nyírfa porcukor (kávédaráló)

2-3 zöld kardamomhüvely magjai (én kihagytam)

20 dkg Házi Csoki öntet. Lásd Warj receptjei között

Ásványvíz (én rózsavizet raktam bele. nagyon illett hozzá


A mandulát finomra őrüljük.

Hozzászitáljuk a nyírfa porcukrot.

A karadamommagokat mozsárban porítjuk, hozzáadjuk a tál tartalmához.

Több lépésben, kevés vizet adagolva összedolgozzuk az alapanyagokat.

A házi marcipánunkat fóliába csomagoljuk és 1-2 órára hűtőbe tesszük.

Majd szaloncukor formákat gyártunk belőle.

Az öntetet elkészítjük és megmártjuk benne a cukrokat. Sütőpapírra, vagy rácsra téve hagyjuk megdermedni rajtuk a csokibevonatot.

3354. Babóca87 (válaszként erre: 3348. - Warj)
2012. dec. 1. 08:18
én vanilia port hasálok, ez a rúd kikapart belseje picit drága, mert sok van benne, de nekem mér másfél éve meg van az első üvegem.1500 ft ért. a neve rapunzel
3353. Kiscsijke
2012. nov. 28. 16:01

Pár recept az újaknak:


ZABSÜTI -2.időszakos


összekevertem egy tálban 20 dkg tk. zabpelyhet,

12 dkg tk. tönkölylisztet,

1 teáskanál szódabikarbónát,

1 teáskanál fahéjjat,

1, 5 teáskanál Stevia port -így nem túlzottan édes, ha valaki nagyon édes hatást szeretne, az dobjon bele nyugodtan még egy kanállal :) -,

10 dkg felolvasztott vajat,

4 db felkockázott kivit és

fél dl szójatejet (ez lehet zabtej is, ill. ha friss helyett mirelit gyümit használunk, akkor nem kell hozzá "tejpótlék", elég a gyümi a felolvasztott levével)


Ezt az érdekes masszát a receptajánlat szerint (én is így készítettem) érdemes kb. 20*25 cm-s tepsibe kisütni, a lényeg, hogy ujjnyi vastagságúra hagyjuk, így biztosan átsül. Én előmelegített légkeveréses sütőben 150 fokon 40 percig sütöttem, és elégedett vagyok vele

-2. időszaktol


KÓKUSZGOLYÓ:


50g darált korpovit (vagy más, tk cukormentes keksz),

50 g kókuszreszelék,

100g daráltdió,

1,5 ek karobpor,

100 g margarin/vaj, édesítő,

vanília rúd

tej amennyit felvesz.

-2. szakasz



ZABPEHELY TALLÉR


15dkg zabpehely

10dkg zabliszt (vagy tk liszt)

1/2 kk szodabikarbona

so

fahej

1 citrom reszelt heja

15dkg puha/olvasztott vaj

stevia/nyirfacukor

vanilia

keves novenyi tej vagy joghurt (hogy ne legyen szaraz a keksz)

1 tojas


1 tal: zabpehely, liszt, szodabikarbona, so, fahej, reszelt citrom hej

2. tal: vaj, pici joghurt vagy novenyi tej, edesito/nyirfacukor, vanilia

Habosra keverjuk a 2. talban levoket es hozzaadjuk a tojast, elkeverjuk. Ezuten az 1. talban levoket is osszekeverjuk, es osszeontjuk a ket talat.

Ragacsos tesztat kell hogy kapjunk, egy evokanal segitsegevel kis darabokat szaggatunk, gesztenye nagysagu gombbe formaljuk es le lapitjuk nedves kezzel. A tallerokat lisztezett tepsibe rakjuk.

170-180 fokon 10-15 percig sussuk

-2. időszak


ZABPELYHES KEKSZ


 15 dkg puha vaj

 csipetnyi só

 12 dkg xilit (nyírfacukor)

 1 tojás

 15 dkg zabpehely

 10 dkg teljes őrlésű tönkölybúza liszt

 1 tk őrölt fahéj

 1/2 kk szódabikarbóna


1. A vajat csipetnyi sóval habosra kavarjuk, hozzáadjuk a cukrot, jól kikeverjük, majd a tojással is eldolgozzuk. Belekeverjük a szódabikarbónás, fahéjjal elkevert lisztet, és a zabpelyhet.

2. Az összeállított tésztát hűtőbe tesszük kb. 1/2-1 órára.

3. A masszából kanállal diónyi darabokat tépkedünk, és egymástól kissé távolabbra, sütőpapírral bélelt sütőlapra sorakoztatjuk őket, majd a megnedvesített kanál hátával korong-formára ellapítgatjuk.

4. Előmelegített, 180 °C - os sütőben sütjük ki, kb. 12-15 perc alatt.

5. Ha kisült, kissé még puha a sütemény, kihűlés után ropogóssá válik. Ne süssük túl, mert kiszárad. Kb. 35. db lesz belőle

-2. időszak


ALJ NÉLKÜLI TÚRÓS


50 dkg sovány túró

8 dkg lágy margarin

4,5 evőkanál teljes kiőrlésű tönköly búzadara

2 tojás

csipet só

1 teáskanál szódabikarbóna

negyed citrom leve

5 evőkanál nyírfacukor

1/2 teáskanál őrölt vanília ( nálam egy vanillia rúd volt)

Tetejére:

1 natúr joghurt

1 evőkanál teljes kiőrlésű búzaliszt

1 tojás


Az elkészítése nem túl bonyolult, a hozzávalókat összedolgozzuk,kivéve a tojás fehérjéket, azokat külön kis cukorral felverjük, majd összeforgatjuk a másik masszával és kivajazott piteformába rakjuk. A tetejére valókat összekeverjük, aztán ráöntjük és szépen elsimítjuk rajta.

180 fokos sütőben 35-40 perc alatt megsütjük.

-2.időszak

3352. warj (válaszként erre: 3351. - Kiscsijke)
2012. nov. 27. 10:36
Igen ez szupi, ezzel helyettesíthető a tojás.
3351. Kiscsijke
2012. nov. 26. 17:25

Tojás helyettesítésére:



1 evőkanál lenmag 1 dl vízzel egy tojást helyettesít. Megfőzzük 1-2 perc alatt, akkorra megkocsonyásodik, olyan állagú lesz, mint a tojásfehérje. Leszűrjük és már használható is növényi fasírtokhoz pl.

3350. warj (válaszként erre: 3347. - Kiscsijke)
2012. nov. 26. 14:59
karfiolfasírt a tojás miatt második időszakos lesz
3349. warj (válaszként erre: 3339. - Norcsi93)
2012. nov. 26. 14:57
Egyébként én a vaniliát kihagytam és így is isteni finom.
3348. warj (válaszként erre: 3339. - Norcsi93)
2012. nov. 26. 14:57
vegyél vanilia rudat
3347. Kiscsijke
2012. nov. 26. 08:57

Fokhagyma krémleves recept

1 közepes fej vöröshagyma

12 gerezd fokhagyma

1 ek olivaolaj

2 ek liszt (ha lehet, ne fehéret)

3/4 l húsleves, kockából

1 doboz zsírszegény natúr joghurt

ízlés szerint só, bors, szerecsendió


(citrlomlevet is rakhatunk bele, így inkább savanyú leves lesz)

Az apróra vágott vöröshagymát olajon megfuttatjuk, majd az összedarabolt fokhagymával rövid ideig együtt pároljuk. Beleszórjuk a lisztet, és megvárjuk, míg lepirul. Ekkor hozzáöntjük a kész levest, és a joghurtot, majd alaposan elkeverjük. Közepes lángon, fedő alatt 20 percig főzzük. Ezután botmixerrel pépesítjük, és fűszerekkel ízesítjük. Tálalásnál reszelt mozzarella sajtot szórhatunk bele. Puffasztott rízzsel is kínálhatjuk /a baguette helyett/, vagy pirítóst tördelünk bele.

Elkészítési idő: 30 perc

-1. időszak


Magyaros tofu zelleres lencsesalátával


400 g tofu

80 g vöröshagyma

400 g zeller

200 g vörös lencse (nem kell beáztatni)

fokhagyma


pirospaprika

20 g barnarizs-liszt

babérlevél

olaj


A finomra vágott vöröshagymát kevés olajban aranysárgára pirítjuk, a tűzről levéve hozzákeverjük a pirospaprikát, vízzel felöntjük, és a tűzre visszatéve beforraljuk. Hozzáadjuk a tofut és villával pépesre törjük, sózzuk, fűszerezzük zúzott fokhagymával, köménnyel, hozzákeverjük a rizslisztet. A masszát gerinc formába tesszük, és 160 c fokos sütőben megsütjük. A lencsét megmossuk, és sózott, babérlevéllel fűszerezett vízben puhára főzzük. Leszűrjük, hozzáadjuk a vékony metéltre vágott zellert, sóval citromlével ízesítjük, olajjal összekeverjük. A frissen kisült tofuval tálaljuk.

-1. időszak


Karfiol fasírt

Egy nagy fej karfiol, 2 tojás, tk élesztőmentes liszt, tk élesztőmentes zsemlemorzsa, só, víz, olaj. A karfiolt rózsáira szedem és enyhén sós vízben megfőzöm, vagy megpárolom. A tojást elkeverem tk liszttel és tk zsemlemorzsával, majd hozzákeverem a karfiolt. Kevés olajba kanállal kis halmokat rakok és lelapítom (sütés közben megdagad). Fedő alatt világosra sütöm. Süthetem olajozott tepsiben sütőben is

-1. időszak


Zoldseges rizst:

Megfozod a barnarizst, a zoldsegeket felkozkazod (sargarepa, hagyma, cukkini, paprika stb, ) es egy serpenyoben kis olivaolajon megpiritod, so bors, mikor kesz osszekevered a rizzsel, megszorod petrezselyemmel, oreganoval is lehet, nagyon finom izt ad neki!

-1. időszak



Paradicsomos teszta:

Durumtesztabol es otthon keszitett paradicsommartasbol nagyon finom tesztakat lehet csinalni. Jo erett paradicsomokat meghamozol, felkockazol. Olivaolajon hagymat piritassz, radobod a paradicsomokat es hozza tehetsz egy kicsi vizet is, aztan szepen besurusodik kb 10 perc alatt. Oregano, bors, bazsalikom, izles szerint barmivel lehet izesiteni, osszekevered a kifozott tesztaval es kesz is. Lehet zoldsegeket is tenni a martasba, pl paprika, cukkini.

-1. időszak



Salata:

pl: tonhalkonzerv, paradicsom, uborka, paprika, olivabogyo, porehagyma (v. uj, v. lila) jegsalata, sararepa reszelve. Ezeket osszekevered, meglocsolod olivaolajjal, sozod, es kesz is. Nagyon finom es egyszeru.

-1. időszak


Brokkoli másképp:

fél kg brokkolit megpároltam, kevés sóval ízesítettem. 1 natúr joghurtba belekevertem 2 gerezd apróra vágott fokhagymát, pici sót és fehér borsot. Ezzel a szósszal leöntöttem a brokkolit. Kb. 20 perc alatt kész

-1. időszak

3346. Kiscsijke (válaszként erre: 3344. - Vica93)
2012. nov. 26. 08:56

De ez nem törvényszerű. Lényeg hogy sok zöldséget egyél, de ezt fogsz is mivel húst nem lehet, meg ugye sok köretet sem.

De pl halat ehetsz...vagy pl...sok más köretet!

Egyél változatossan, főzelékeket, leveseket, és stb..


Sütőtökleves

Egy sütőtököt meghámozunk, kimagozunk, kockákra vágunk(ekkorra már nagyon izmosak vagyunk:)és vízben felteszünk főni, hogy épp ellepje. Bele: só, bors, (bio vegeta-opcionális), néhány gerezd fokhagyma és gyömbér. Ha megfőtt, leturmixoljuk kb 1, 5-2 dl joghurttal és kész is

-1. időszak



Céklafasírt

20 dkg céklát, 20 dkg nyers sütőtököt(eredetileg édesburgonyát, de az elég drága és nem is volt itthon)lereszelek(eredetileg kis lyukún, én nagy lyukún csináltam), 2 gerezd fokhagymát, (1 tojást-opcionális, első néhány hétben nélküle), sót, borsot, darabka beáztatott házi tk kenyeret hozzáadok(épp volt itthon kenyérvég, nem muszály bele) és összekeverem. Eztán tk rozsliszttel kellett volna sűríteni, de én beáztatott zabpelyhet adtam hozzá. Ki lehet sütni olajban vagy szétterítve tepsiben

-1. időszak



Kölesdara brokkolival

Kölest kávédarálóval ledaráltam és 3x-os vízben felforraltam, ízesítettem, brokkolit kicsit megpároltam, tepsibe tettem és ráöntöttem a kölespürét, sütöttem, míg barnás lett a teteje. Szerintem a köles önmagában is jó lett volna, puliszkához hasonlít

-1. időszak



Zöldség-tál:

Tepsibe kockázva, szeletelve, darabolva rakj bele minedenféle zöldségmaradékot(mert akkor szoktam ilyet, amikor mindenből marad egy pici) pl: sárgarépa, cékla, brokkoli, cukkini, káposzta(ha vörös, vicces színe lesz), zeller, karfiol, hagyma, sütőtök, paprika stb. , fóliázd le és kb 40-50-percig párold a sütőben. Minden sütő más, amikor már puhul, de azért még kicsit ropogós, akkor jó. Kevés vajon vagy olívaolajon piríts meg egy kis tk lisztet, engedd fel növényi tejjel vagy joghurttal stb és öntsd le a zöldeket, mozarella sajtot is reszelhetsz rá és pirítsd meg a tetejét. hozzá esetleg zabpehely vagy más gabonafasírt nagyon jól passzol.

-1. időszak



Brokkoli krém leves:

egy zacskó mirelit brokkolit annyi vízben fel teszek főni, hogy éppen ellepje, ízesítem, 2-3 gerezd fokhagymával, szerecsen dióval, sóval, és "bio" ételízesítővel. Ha megpuhul (nagyon gyorsan) összeturmixolom, és kb fél pohár "bifidus"-os joghurtot keverek bele

-1. időszak



Padlizsán krém:

Egy- két padlizsánt sütőbe beteszünk, kb 1 órát sütjük. Amikor kihült, lehuzzuk a lila héját, csumáját, a húsát a magokkal együtt összeturmixolom, három vagy több gerezd fokhagymával, sóval, borssal ízesítem és kb fél deci olajat is keverek bele. Fél napig hagyjuk állni, hogy összeérjenek az ízek. Szabdtéri grillen sütve még finomabb lesz

-1. időszak



Kifli

fél adaghoz 20 dkg tönköly és 5 dkg zabpehelylisztet tettem, adtam hozzá szódabikarbónát és sütőport ill kb 1, 5 dl joghurtot, de lehet több is volt. Olyan puha, kicsit ragacsos lett a tészta és így sokkal finomabb lett meg omlósabb, mint múltkor. Kettészedtem a tésztát és úgy nyújtottam ki, így a fél adagból 16 kis kiflit gyártottam. A kinyújtott tésztát bekentem 3 ek joghurttal és ráreszeltem a mozzarellát, tetejét bekentem a kimaradt tojás fehérjével és megszórtam szezámmal

-1. időszak

3345. Kiscsijke (válaszként erre: 3343. - Norcsi93)
2012. nov. 26. 08:54
Bizony nem lehet. Ez a diéta nem arról szól hogy csak egy fajta valamit eszünk. NEm, enni kell és nagyon sok mindent lehet csak kis fantázia, no meg utána kell nézni..
3344. Vica93 (válaszként erre: 3343. - Norcsi93)
2012. nov. 25. 01:40

Köszi a választ!

Kicsit visszaolvastam össze-vissza, és valaki azt írta hogy a táplálék 80-90%-a első időszakban zöldség kell, hogy legyen.. Hát ez szuper, vizsgaidőszakban fogalmam sincs ilyet hogyan tartanék be, hisz a mindennapi életben sem menne, mert annyira nem lenne energiám.

3343. norcsi93 (válaszként erre: 3341. - Vica93)
2012. nov. 24. 14:15
Szerintem ezeknél a gabonáknál a változatosság a lényeg. Vagyis hogy, ne mindennap ugyanazt a gabonafélét edd. De majd a tapasztaltabbak kijavítanak, ha ez nem így lenne. Csak zöldséggel nem is lehet jól lakni!:)
3342. norcsi93 (válaszként erre: 3340. - Kiscsijke)
2012. nov. 24. 14:12
Köszi, megnéztem neten tényleg elég húzós áruk van....de ma sikerült vennem vaníliarudat!:)
3341. Vica93
2012. nov. 23. 20:59

Sziasztok!

Lejjebb olvastam, hogy a gabonaköretekből (barna rizs, hajdina, köles stb.) nem szabad minden nap fogyasztani. Ugye kenyérből se lehet sokat. Akkor mitől laktok jól? Mert nekem az ilyen köretek és a kenyér veszi el az éhségérzetemet.

3340. Kiscsijke (válaszként erre: 3339. - Norcsi93)
2012. nov. 22. 20:06

culinárisba pl, ott van csak vaíliát tartalmazó kivonat, de borsós az ára. Ugye figyelni kell mert ezek ált alkoholt tartalmaznak, de javaslom a vanília rudat.

Az a legegyszerűbb.

3339. norcsi93 (válaszként erre: 3334. - Warj)
2012. nov. 22. 18:01
Köszi, meg is találtam a sütőtökös keksz receptjét!:) Hol lehet olyan vaníliakivonatot kapni ami candidásoknak is jó? Megköszönném ha esetleg egy konkrét márkát ajánlanátok, hogy véletlenül se nyúljak mellé.:)
3338. norcsi93 (válaszként erre: 3333. - Babóca87)
2012. nov. 22. 17:44
Ez a szaloncukor recept nagyon jól hangzik, karácsonykor tuti kipróbálom!:) Abban tudnátok segíteni, hogy a házi csokibevonat receptjét nagyjából hol találom?
3337. warj (válaszként erre: 3335. - Vilmi74)
2012. nov. 21. 08:13
azért vigyázz ezzel, mert adalék anyagot, zselésítőtt, tartósítótt stb tuti használnak, én nem próbálkoznék vele
3336. Indra79
2012. nov. 21. 08:00

Valahol olvastam a kölesfasírt receptjét, de nem találom, és ma az lenne tökfőzelékkel.

Fel tudnátok tenni?

3335. vilmi74
2012. nov. 20. 23:15

Sziasztok!

Én már 2,5 éve csinálom a diétát, már abba is hagyhattam volna, de mivel ismét terhes lettem és most meg még szoptatok, így azt ajánlották, hogy még folytassam. Ezért már sok mindent megsütöttem xilittel, de most végre eljött a nagy nap, és találtam egy kis cukrászdát a Baross utcában (bp-en), ahol szinte az összes cukrászdai sütemény (krémes, somlói, geszt. püré, eszterházy, stb.) xilittel és teljeskiörlésű liszttel készül. Nagyon örülök, hogy végre valaki ilyeneket is gyárt, mert a híres neves cukrászdák csak a zacskós xilitet árulják, de még egyféle sütit sem csinálnak ezzel. Itt meg ez a kis talponálló mindent ezzel gyárt.

Ha esetleg valaki más is belefutott már ilyen helybe, kérem irjon róla, hol van ilyen.

3334. warj (válaszként erre: 3317. - Norcsi93)
2012. nov. 20. 14:28

igen eheted a sütőtököt, sőt a ennek a fórumnak az elején van egy sütőtökös keksz, isteni finom.

a mennyiséget nem tudom, szerintem ha jól esik minden nap ehetsz egy szeletet.

3333. Babóca87
2012. nov. 19. 21:45

és a recept:)


MANDULÁS SZALONCUKOR



20 dkg mandulabél (héj nélkül)

15 dkg nyírfa porcukor

2-3 zöld kardamomhüvely magjai(opcionális Én kihagytam, mert5 nem tudtam ilyet venni)

20 dkg házi csokibevonat, ezt már régebben warj leírta

0,3 dl ásványvíz ( én kicseréltem rózsavízzel)



A mandulát finomra őrüljük.

Hozzászitáljuk a nyírfa porcukrot.

A karadamommagokat mozsárban porítjuk, hozzáadjuk a tál tartalmához.

Több lépésben, kevés vizet adagolva összedolgozzuk az alapanyagokat.

A házi marcipánunkat fóliába csomagoljuk és 1-2 órára hűtőbe tesszük.

Majd szaloncukor formákat gyártunk belőle.

A csokoládét gőz felett megolvasztjuk és megmártjuk benne a cukrokat. Sütőpapírra, vagy rácsra téve hagyjuk megdermedni rajtuk a csokibevonatot.

Csinos karácsonyi papírba csomagoljuk a cukrokat.

3332. Babóca87
2012. nov. 19. 21:40
én is édesség függő voltam, és most van egy barinőm, akinek ugyancsak ebben a diétában segítettem és látom, hogy ő mennyire leszokott az édességről, én meg rá szoktamújra (persze a megengedett édességere gondook. saját süti stb) Hát becsülöm őt nagyon
3331. Kiscsijke (válaszként erre: 3329. - Babóca87)
2012. nov. 18. 10:44

Hát viszont szerintem attól függ hol tartanak, ha az elején akkor nem..engem nagyon el vitt volna, persze mint tudjuk én édességfüggő vagyok!

Szóval én végigcsináltam a karit, a szüli és névnapomat és a szilvesztert is édesség nélkül


De jöhet a recept!

Várom!

3330. Kiscsijke (válaszként erre: 3328. - Babóca87)
2012. nov. 18. 10:43

Tudom!

Sokat beszéltünk régen :)

3329. Babóca87
2012. nov. 18. 09:52
azt is tudom,h a kezdők nem ehetenek édeset, de szerintem karácsonykor azért belefér 10 szem házi szaloncukor
3328. Babóca87
2012. nov. 18. 09:48
bocsi de én 1,5 éve ex candidás vagyok...
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook