Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3387. Babóca87
2012. dec. 22. 15:48

én karácsonyra eszterházy tortát sütök, házi krémest, és aprósütinek felemás kakaós csigát.

leírom a receptjeit is nektek.

3386. norcsi93 (válaszként erre: 3385. - Loklo)
2012. dec. 21. 12:41
Nagyon jól hangzik, én még egy kis fahéjjal is megbolondítanám:P:)
3385. loklo
2012. dec. 20. 21:04

Sziasztok!

Ma ezt próbáltam ki nagyon finom!

Almafánk


1/2 kg alma

5 édesítőtabletta vagy nyírfacukor

15dkg durum liszt

1/2 csomag sütőpor

csipet só


Az almát hámozás után durva reszelőn lereszeljük és kissé kinyomogatjuk. Hozzáadjuk a hozzávalókat.

Forró olajba piros ropogósta sütjük.


Nagyon finom ezt az adagot szinte az egészet megettem :S

3384. Kiscsijke (válaszként erre: 3382. - Aanikoo)
2012. dec. 20. 12:06

Ne haragudj de küldenéd nekem megint :)

Szánom,bánom de nem találom...

3383. norcsi93
2012. dec. 20. 09:15

Szeretnék megosztani veletek két kreált recit, aki gondolja próbálja ki.


Mini „pizzás” csiga – 2. időszak (sajt miatt)


Hozzávalók:


a tésztához:

25dkg telj.kiőrlésű tönkölyliszt

10dkg barna rizsliszt

15 dkg zabpehelyliszt

8 evőkanál olívaolaj

2,5 dl víz

1 mk szódabikarbóna

1 mk borkőpor

1 mk só


krémhez:

4 nagyobb paradicsom

1 kisfej vöröshagyma

olívaolaj

1 mk pirospaprika

2 evőkanál tk tönkölydara v. tönkölyliszt

10 dkg mozzarella sajt

só, bors, oregánó, bazsalikom


Elkészítés:


A liszteket összekeverjük, hozzáadjuk a sót. A vizet megmelegítjük, majd elkeverjük benne a szódabikarbónát és a borkőport. Ezután hozzáadjuk az olívaolajjal együtt a liszthez, majd jól összegyúrjuk. (Szükség esetén még egy kis vizet adhatunk hozzá!) A tésztát olívaolajban meghempergetjük, majd 1 órára a hűtőbe tesszük pihenni.


A paradicsomokat megszabadítjuk a héjától. ( forró vízbe beletéve könnyen lejön a héja)

A vöröshagymát olívaolajon megdinszteljük, majd hozzáadjuk a kockára vágott paradicsomokat, ízlés szerint fűszerezzük. Ha jól összefőtt, akkor a tk tönkölydarával vagy tönkölyliszttel sűrítjük. ( erre azért van szükség, hogy a töltelék majd ne folyjon ki a tésztából sütésnél) Végül a lereszelt mozzarella felét hozzáadjuk a krémhez.


A pihentetett tésztát kivesszük a hűtőből, kétfelé vesszük, majd téglalap alakúra nyújtjuk. A KIHŰLT töltelék felét a tésztára kenjük, majd feltekerjük. (mintha beiglit készítenénk). Az így kapott rúdból kb. 1,5 cm-es szeleteket vágunk és a töltelékes oldallal felfelé nézve a sütőpapírral kibélelt tepsibe helyezzük. A tepsiben lévő szeleteket egy evőkanállal ellapítjuk ( hogy szabályos csigaformát kapjunk) és mozzarella sajtot szórunk a tetejére. 180 fokos előmelegített sütőben 20 percig sütjük.

A tészta másik felével értelemszerűen ugyanezt a műveletsorozatot hajtjuk végre.:)



Joghurtos-karfiolos köles- 2. időszak (sajt nélkül mehet az 1. időszakban is)


Hozzávalók:

10dkg köles

1 közepes fej karfiol

1,5 doboz activia pille

1 evőkanál olívaolaj

1 nagyobb paradicsom

mozzarella sajt


Elkészítés:

A karfiolt megfőzzük, majd ha kihűlt egy jénai tálban rózsáira szedjük és villával összetörjük. A joghurtot elkeverjük az olívaolajjal, sóval (lehet tört fokhagymát is tenni hozzá és egyéb fűszereket) majd az összetört karfiolra öntjük, a főtt kölest is hozzáadjuk, és jól elkeverjük. Az így kapott joghurtos karfiolos köles tetejére szeletelt paradicsomokat teszünk és a tetejére reszelt mozzarellát szórunk. Ezután mikróban kb. 15-20 percig „grillezzük”.

3382. aanikoo
2012. dec. 19. 01:12
kérhetem én is a recepteket? kiscsijke a mailcímem átdobtam múltkor. hálásan köszönöm szépen.
2012. dec. 18. 13:35
Sziasztok! Van itt egy kis receptes játék. [link] Fel lehet tölteni kedvenc recepteket és nyerni néhány csajos dolgot. Itt olvastam, hogy átveszik a használt olajat is a benzinkúton. Ti kiviszitek? Mi most belekezdtünk a szelektív szemétgyűjtésbe, úgyhogy lehet megpróbálkozom ezzel is.
3380. Kiscsijke (válaszként erre: 3378. - A371baa376)
2012. dec. 17. 21:22
megy
3379. Kiscsijke (válaszként erre: 3377. - A371baa376)
2012. dec. 17. 21:22
Hát ha magad gyártasz karobporból
2012. dec. 16. 20:20
ja igen, majdnem elfelejtettem: agnes.kandracs@gmail.com
2012. dec. 16. 20:15

Sziasztok! Tudna nekem valaki egy receptgyűjteményt küldeni? Amiket én találok ki azok vagy olyan rosszak vagy olyan íztelenek, hogy néha már inkább nem eszek semmit...


A másik kérdésem az lenne, hogy van-e a csokinak vagy kakaónak olyan formája amit lehet fogyasztani a második szakaszban?

3376. norcsi93 (válaszként erre: 3372. - Kiscsijke)
2012. dec. 16. 20:01
Köszi a választ! Majd beszámolok róla, hogy sikerült.:)
3375. Kiscsijke (válaszként erre: 3374. - Iban)
2012. dec. 15. 18:51

Növényi tej ami nem állati...

Ilyen pl a zabtej, kókusztej, mandulatej...elsősorban házilag készítve, vagy ha veszel nagyon figyelj hogy ne tartalmazzon cukrot és sok adalékot.


A sajtok:

 feta

*  mozarella,

*  gomolya

*  kecskesajtok (amik 6 hónapnál nem tovább érleltek, ha gombakultúrával vagy erjesztéssel érlelik akkor NEM ehető)

*  juhsajt (brindza),

*  svájci cheddar,

3374. Iban (válaszként erre: 3373. - Warj)
2012. dec. 15. 12:42

Köszönöm!

Növényi tej alatt mit kell érteni? Még sosem ittam ilyesmit.

És még egy kérdésem lenne: a második időszakban milyen sajtokat lehet enni?

3373. warj (válaszként erre: 3366. - Iban)
2012. dec. 15. 11:55

Halászlevet már az első időszakban is ehettél volna.


A madártejet növényi tejből nyrfa cukorral második időszaktól megpróbálhatod, én nem szeretem szegényt alapból, így nem tudom milyen lehet, de egy próbát megér.

3372. Kiscsijke
2012. dec. 15. 10:21

Bocsika javítanám amit írtam, mert már másra válaszoltam vele!

HASZNÁLHATUNK kókusz zsírt a diétában.

A beiglihez azért nem ajánlom, mert sokkal jobban megköt mint a margarin. így sem könnyű a tésztával dolgozni.

3371. Kiscsijke (válaszként erre: 3366. - Iban)
2012. dec. 15. 10:19
Igen, ahogy Babóca írta, ha mangalica zsíron készíted.
3370. Kiscsijke (válaszként erre: 3367. - Norcsi93)
2012. dec. 15. 10:18

Ne használj kókuszzsírt szerintem, nem használunk ebben a diétában, az almapép meg a kis lyuku sajt reszelőn lereszelt alma. Kicsit maszatos munka de ..szerintem megéri.

Ha turmixolod, akkor nagyon, sokkal jobban lé lesz mint pép.

Remélem hogy jól sikerül majd!

3369. Babóca87 (válaszként erre: 3367. - Norcsi93)
2012. dec. 14. 15:42
a kókuszzsír hasznáélható a mi diétánkban. Az almasűrítmény nagyon drága és ugyancsak hasznáélható. elvileg otthon is el lehet vhogy készíteni, de nemtom hogyan
3368. Babóca87 (válaszként erre: 3366. - Iban)
2012. dec. 14. 15:41
én ettem második időszakban madártejet. Mivel halat ehetünk, szerintem halászlét is ehetsz, ha mangalica zsírral csinálod.
3367. norcsi93 (válaszként erre: 3360. - Kiscsijke)
2012. dec. 14. 09:29
Köszönet a beigli receptért, szeretném kipróbálni!:) Szerinted a növényi margarin helyett hazsnálhatok kókuszzsírt? Az almasűrítmény pontosan mit takar? Reszelt almát?Vagy ilyen turmixolt almát? (Remélem nem kérdezek nagy hülyeséget:D)
3366. Iban
2012. dec. 14. 07:29

Sziasztok!

Szerintetek a második időszakban ehetek halászlét? Végülis csak hal, hagyma és fűszerpaprika van benne.

És madártejet nyírfacukorral?

3365. Kiscsijke (válaszként erre: 3364. - Aanikoo)
2012. dec. 9. 15:12
Ha küldesz agy mail cimet elküldöm, hogy mi itt hogy mit csináltunk amitől meggyógyultunk. Minden benne van!
3364. aanikoo (válaszként erre: 3363. - Babóca87)
2012. dec. 9. 14:54
három szakaszból álló gyógyszeres kezelésem van, antiboval kezdtem, kúpok, most már gynazol és vmi gombaölő gyógyszer. szóval a másik vonalon is pusztulás van, de figyelek amennyire csak tudok és csinálgatom a recepteket. köszönöm
3363. Babóca87
2012. dec. 9. 14:27
egyébként kávét sem iszunk, mert az savasít. nem csak az a fontos, h ne etesd a candidákat, hanem az is h ne teremts nekik savas táptalajt. tehát lugosítsd a szervezeted, gombaölés fontos.
3362. Babóca87
2012. dec. 9. 14:26
hát, ha szeretnél meggyógyulni, jobb ha az itteni dolgokat betartod
3361. aanikoo
2012. dec. 9. 13:09
Le vagyok nyűgözve tőletek! Lassan két hete derült ki, hogy candidám van. Alapvetően nagy károkat okozott az információ (gondolom, mint mindenkinek). A neten elolvastam mindent (szerintem), de annyira ellentmondásosak az infok, hogy csináltam magamnak koncepciót a táplálkozásra. Cukor, liszt, élesztő NO, de a kávéhoz szójatej igen és tengerisóban sült pipicomb ruccolával az is igen. Fizikailag sokkal jobban vagyok és már főzöm innen is szépen sorban a recepteket. A kérdés, hogy vajon maxi szigorral kezdjem e előlről, mert szerintetek ez a fajta jóságosság eteti a gombákat?
3360. Kiscsijke
2012. dec. 8. 19:08

Csak mert itt a karácsony!

Hátha valaki hasznát veszi!


CUKOR, TEJ, TOJÁS, ÉLESZTŐ NÉLKÜLI BEIGLI


Tészta hozzávalói:

220 g teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt

60 g növényi margarin

60 g almasűrítmény

6 g sütőpor (szódabikarbóna is jó)

2 g tengeri só

0, 1 l víz



A teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet, a tengeri sót, és a sütőport alaposan összekeverem szárazon, majd belegyúrom a zsiradékot. A vízből és az almasűrítményből elegyet keverek és fokozatosan hozzáadom a lisztes zsiradékhoz. A tésztát jól nyújtható állagúvá dagasztom. Majd két egyenlő részre osztom és addig pihenni hagyom, amíg a tölteléket elkészítem.


Töltelék hozzávalói:

100 g darált mák vagy darált dió

80 g almasűrímény

citromhéj

őrölt fahéj, szegfűszeg,

annyi víz amennyit a töltelék felvesz és kenhetővé válik


{másik töltelék:dió, citromhéj, rumaroma, tej, stevia, őrölt fahéj, szegfűszeg / mák, tej, gríz, almapép, stevia}-ez a töltelék 2.időszakos



A hozzávalókból jól kenhető tölteléket készítek.


A pihentetett tésztát körülbelül 2-3 mm vastagságúra kinyújtom. Fontos, hogy a tészta ne legyen túl vékony, mert szakadni fog a hajtogatásnál, de ne legyen túl vastag sem, mert akkor nehezen sül át, és töredezetté válik.


Ezután egyenletesen szétkenem a tölteléket ügyelve arra, hogy a tészta széleire is kerüljön. A töltelékkel megkent tészta két szélét körülbelül 1 cm szélességben visszahajtom.

Ez a művelet azért történik, hogy a sütés folyamán a töltelék ne folyjon ki a tésztából és a süteményvégek is ízletesek legyenek.

Ez követően a töltelékkel megkent tésztát felcsavarom közepes erővel. Ha túl lazán tekerjük fel a beiglit, az sütéskor elterülhet, lapossá válhat. Ha túl szorosan tekerjük fel, akkor az könnyen megrepedhet. A beiglit úgy helyezem a sütőlemezre, hogy az utolsó csavarás alul legyen.


A tetejét kisülés előtt megszurkálom, hogy a távozó nedvesség ne repessze meg a tésztát, ecsettel óvatosan lemosom vagy lespriccelem vízzel, ez azért szükséges, hogy növekedni tudjon a tészta.


Nem kelesztem, egyből a sütőbe teszem.

180 °C fokon körülbelül 20-22 percig sütöm. Kisülés után a még forró beiglit ecsettel tisztított vízzel vékonyan bekenem, hogy fénye legyen. Éles késsel csak hidegen szeletelem fel!!!!

-1. időszak

3359. Kiscsijke
2012. dec. 1. 15:02
jól hangzanak a recik
3358. Babóca87
2012. dec. 1. 08:30
jajj nem is stabark, azt azért nem vettem mer5 keményítős, hanem agar agar algás zselésítő
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook