Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2217. jesz
2011. szept. 13. 13:37

Rendben van, felfogtam, megértettem.

Csak hihetetlen, hogy valami, aminek az alapanyaga a tej, ami tiltott dolog számunkra, ennyire jó lehet a mi candidás szervezetünknek... de értem a lényeget, és köszi! Most már nyugodt szívvel fogom fogyasztani!

2216. warj
2011. szept. 13. 13:07
padlizsánkrém mehet az első időszakban
2215. warj (válaszként erre: 2214. - Jesz)
2011. szept. 13. 13:07

Talán ez a cikk részlet segít megértened, hogy a joghurt mire kell a szervezetnek. A tejet azért nem lehet fogyasztani, mert erjedési folyamatot indít el az emésztés során a szervezetben és ez táplálék a gombák számára. Ezzel ellentétben a joghurtnak a hatásai itt szépen össze vannak foglalva.



Az élőflórás joghurtot mindenkinek csak ajánlani tudom, mert nagyon egészséges. 100 fölötti életkort rendre megérő, kaukázusi pásztorok is nap mint nap hasonlóképpen savanyított tejkészítményeket fogyasztanak. Egészségességét a joghurtnak elsősorban a benne élő barátságos baktériumoknak, az úgy nevezett probiotikumoknak köszönhetjük. A fent említett két fő joghurtoltó baktérium fajon kívül további probiotikumok például a Lactobacillus acidophillus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum vagy akár a Danone cég által izolált és védjegyzett Bifidus essensis.


Gyakran hallani a prebiotikum kifejezést is, ezek olyan anyagok, melyeket az emberi szervezet nem tud felhasználni, de e barátságos baktériumok számára fontos tápanyagként szolgálnak. Ilyen anyag például a fruktooligoszacharid.


Az ember vastagbelében több milliárdnyi, mintegy 500 féle fajú mikroorganizmus él a szervezettel szimbiózisban. Közéjük tartoznak a probiotikomok is. A probiotikumok között van olyan, ami letelepedik az ember bélrendszerében, de van olyan is, amelyik csak átutazó, pár hét alatt kiürül a bélrendszerből. A vastagbél lakóinak többsége baktérium, de van köztük több gomba is, például a Candida albicans.


A probiotikomok többek között az alábbi hatással vannak a szervezetre:

 elfoglalják az életteret a rosszindulatú mikroorganizmusok elől, ezzel nehezítik a behatolásukat a szervezetbe

 gátolják a Candida gombafajok túlszaporodását

 életfolyamataik olyan környezetet teremtenek, melyek kedvezőtlenek a rosszindulatú mikroorganizmusok számára

 jelenlétükkel ébren tartják, stimulálják, erősítik az immunrendszert

 gátolják a rothasztó folyamatokat

 az immunanyagok mintegy 70 %-át az bélflóra termeli

 javítják a fehérje, a zsír, ásványi anyagok és vitaminok felhasználását: jobb lesz az emészthetőség, az oldódás, a felszívódás, javítják biológiai elérhetőségüket. Így például tejben és a joghurtban lévő kalcium mennyisége azonos, de a joghurtból a kalcium jobban fel tud szívódni a szervezetbe.

 B és K vitaminokat termelnek

 csökkent gyomorsav termelés esetén fokozzák a pepszin (gyomorsavas emésztő enzim) működését

 segítik a tejcukor (laktóz) lebontását

 segítik helyre állítani a bélflóra felborult egyensúlyát, így különösen jótékony hatású azoknak az embereknek, akik a Candida albicans élesztőgomba túlszaporodása okozta Candidázis betegségben szenvednek.

 megszépítik a bőrt. A pattanásosság fő oka gyakran, a közhiedelemmel ellentétben nem a garázdálkodó baktériumok, hanem a bélflóra felborult egyensúlya. A felborult egyensúly esetén egyrészt nem olyan hatékony az emésztés során keletkező méreganyagok eltávolítása, másrészt a befészkelődött káros mikroorganizmusok anyagcsere termékei is plusz méregterhelést jelentenek a szervezetnek. És a felborult emésztési folyamatok során is további nem kívánatos anyagok keletkeznek. Ami méreggel a máj már nem bír, attól egyrészt bőrön keresztül próbál szabadulni. Amint elkezdjük bélflóránk felborult működését helyreállítani, tapasztalni fogjuk - főleg a konok - pattanásaink rohamos eltűnését. Ezek igazából nem is a klasszikus pattanások, hanem körbe zárt méreg csomók.

 csökkentheti test súlyunkat. A máj azokat a mérgeket melyekkel nem bír, másrészt zsírpárnák környékére, afféle vizes zárványokba zárja be. Bélflóránk helyre állításával a szervezetnek módja nyílik az itt felhalmozott mérgek eltávolítására, melynek következtében testsúlyunk akár 1 -2 hét alatt 10-15 kilót is csökkehet. Ami megmarad az már igazi háj, amit csak szakszerű módon végzett testedzéssel tudunk eltávolítani.

 segítik a szabadgyökök eltávolítását

 káros koleszterin szint csökkenést eredményeznek

 javítják a bélmozgást

 hozzájárulnak vastagbélrák és a májzsugorodás megelőzéséhez


A joghurt kimondottan jó hatással van Candidázisban szenvedő betegségre.

2214. jesz (válaszként erre: 2109. - Warj)
2011. szept. 13. 12:17

Szia, a másik fórumon beszéltünk a joghurtról, és megkerestem a te házi joghurtodat, amit el is készítek majd, csak itt megint ugyan az az aggodalmam, hogy még ha találok is valahol megbízható, tényleg bio-házi joghurtot, és azzal oltom be a tejet, ahogy írtad, akkor sem értem, hogy első időszakosak miért ehetnek joghurtot, ha tejet ugyebár nem?? Én csak tényleg nem szeretnék hibát elkövetni, ha már ennyire elszántam magam!


Padlizsánkrémet ugye lehet elsőként is minden további nélkül?

Köszönöm

2213. warj (válaszként erre: 2208. - Ttimeaa)
2011. szept. 12. 18:19
Szerintem 1-2 almát meg lehet enni egy nap pl délelőtt és délután egyet. A graepfuit nagyon jó, nyugodtan eheted, ha szereted.
2212. warj (válaszként erre: 2211. - Warj)
2011. szept. 12. 18:17
ja és sütéshez használhatod a zsírt vagy főzéshez
2211. warj (válaszként erre: 2209. - Ttimeaa)
2011. szept. 12. 18:17
ő se, a szalonnát ette, hanem a zsírt használta fel. A mangalica zsírt lehet, de pl szalonnát is tudsz sütni kint szabadban mangalicából, és a saját tk élesztőmentes kenyeredre cseppegteted a zsírját és jól megpakolod zöldséggel, hagyma pari és paprika
2210. keszani (válaszként erre: 2209. - Ttimeaa)
2011. szept. 12. 16:57
vörös húst NEM eszünk, csak fehér húst!
2209. ttimeaa (válaszként erre: 2206. - Hcs2)
2011. szept. 12. 16:41
És olyan mangalica szalonnát lehet enni????
2208. ttimeaa
2011. szept. 12. 16:39

Ha már visszavezettem az almát, és nem okozott semmi panaszt.

Akkor egy héten mennyi almát lehet enni? Megvan határozva?

És a grapefruit?


Ma almás lepényt sütök, már bent van a sütőben. Majd teszek fel képet, és a receptet is, ha jól sikerül!

2207. ttimeaa (válaszként erre: 2204. - Warj)
2011. szept. 12. 16:37
Oké, legközelebb odafigyelek rá. Nekem ez már természetes, de nem biztos, hogy mindenkinek az.
2206. hcs2
2011. szept. 12. 09:55
Szombaton paradicsomos tésztát főztem, vettem hozzá mozzarellát is. A szombati bevásárlás során felfedeztem a sparban füstölt mangalica szalonnát, előre csomagolt, védőgázos és kis darabok voltak. Gondoltam kipróbálom. Felkockáztam, megpirítottam, a zsírból le kellett önteni, aztán rá a hagyma és mikor az is megpirult rá a szósz (a pennyben van olyan nagy üveges pari szósz amiben nincs cukor, de vannak benne fűszerek). Összerottyan és kész is, a tésztára tettem felkockázott mozzarrellát és rá a forró szószt, hát isteni lettttttm nagyon feldobta szalonna!!!!!
2205. hcs2 (válaszként erre: 2200. - Ttimeaa)
2011. szept. 12. 09:46
én csináltam túrósat és lekvárosat, alekvár ideji, ehető :)), a túróba pici édesítőt tettem
2204. warj (válaszként erre: 2200. - Ttimeaa)
2011. szept. 12. 07:30
A recept jó, csak mindig emeld ki a liszt fajtáját hogy teljes kiőrlésű és a cukrot is, hogy nyírfacukor. Mert aki új, félre értheti. Köszi :-)))))
2203. e9ohil
2011. szept. 11. 09:28

Ez Mátkám receptje


Császármorzsa:


(1 bögre=2 dl)


1 bögre tönkölybúzadara

1 bögre tk. tönkölyliszt

1 bögre víz

1 citrom reszelt héja

4 ek. őrölt lenmag + 8 ek. víz (tojás helyett)

fél tk. szódabikarbóna

fél tk. foszfátmentes sütőpor

ízlés szerinti édesítés(nálam most 3 db feloldott pötyi)

zsiradék a sütéshez



Én annyit változtattam, hogy csak búzadara, rizsliszt, víz.


Délután 4kor már nagyon éhes voltam, úgyhogy sem szódabikarbónát, sem citromhéjat, sem tojást nem tettem bele.


Kép már sajnos nincsen, keveset szoktam fotózni :)

2202. ttimeaa (válaszként erre: 2201. - E9ohil)
2011. szept. 11. 09:17

El tudnád privátba küldeni a receptet?

Képet tennél fel róla? Nagyon kíváncsi vagyok rá!

2201. e9ohil
2011. szept. 11. 08:28
Megcsináltam a candidás császármorzsát is. A fórum elején van Mátkám receptje alapján (azt hiszem). Én a tönkölybúzát rizsliszttel helyettesítettem, és így is finom lett. Joghurtot és fahéjat raktam rá. Most azt fogok reggelizni, ebédre meg joghurtos hagymás tésztát.
2200. ttimeaa
2011. szept. 10. 17:50

Bocsi, tartozom még egy palacsinta recepttel:


Palacsinta:

2 tojást, 10 dkg liszttel csomómentesre keverjük, majd kb. 3dl vízzel felhígítom.


A vizet nem mértem, mert folyamatos kavargatás mellett öntögettem mindig egy kicsit. Nem jó, ha túl sűrű a tészta, az se, ha nagyon vizes.

Egy kiskanál cukrot is lehet tenni a tésztába, de ha nem, úgy is jó.


Olajos palacsintasütőbe teszek kb. fél merőkanál tésztát. Minden sütésnél csepegtetek egy kis olajat.


Én karobos-xilites, és fahéjas-xilitest palacsintát csináltam.

Ki milyen tölteléket ajánl?

2199. e9ohil (válaszként erre: 2198. - Babóca87)
2011. szept. 10. 14:45
Nem az enyém a recept. Timi írta ki a fórumba, az 1-2 oldalba lesz benne.
2198. Babóca87 (válaszként erre: 2182. - E9ohil)
2011. szept. 10. 14:21
jujj én is akarok kókuszos csigákat enni:) kérem a receptet. Én most kuglófot fogok sütni. de a héten meg próbálkozzom egy "kelt" kaláccsal
2197. gg_dori (válaszként erre: 2196. - E9ohil)
2011. szept. 10. 13:15
Én az Alleeban a bioboltban láttam nemrég.
2196. e9ohil (válaszként erre: 2195. - Hcs2)
2011. szept. 8. 08:25
Hú, ez is fini lehet, de hát ettől még elég messze vagyok. Lekvárt nem raktam el az idén, de szeretnék majd karácsony tájára valami jófélét nézni... Warj írta, h ő volt vette anno, csak én ott nem találtam. Ha valaki látott valahol, az szuper lenne.
2195. hcs2 (válaszként erre: 2184. - E9ohil)
2011. szept. 8. 07:58

Hát én sajnos még nem jutottam el odáig:))

Tegnap akartam, de kölcsönadtam a receptgyűjteményem, és itt nem találtam meg, így kútfőből készítettem egy kekszes nasit:


egy csomag korpovit

20 dkg vaj

kakaópor

xilit

3-5 teáskanál lekvár

és én egy kis fahéjat is tettem hozzá, mivel szilvalekvárral készítettem.

Az egészet összedolgozni alaposan, kis golyókat csináltam, be a hűtőbe, de azért megkóstoltam és tök fincsi volt :PPP

ja és túrógombócot főztem, zabpehellyel, és ebbe is forgattam. Sütőben megpirítottam és mikor kivettem szórtam rá egy kis xilitet, ebbe forgattam a kifőtt gombócokat, nagyon tutíííííííííí lett :dd

2194. hcs2
2011. szept. 8. 07:55
a szójaoljaban én sem vagyok biztos, de nem cukros szerintem mehet, mivel szóját ehetünk
2193. keszani (válaszként erre: 2192. - E9ohil)
2011. szept. 7. 19:21
jó étvágyat hozzá :D
2192. e9ohil (válaszként erre: 2191. - Keszani)
2011. szept. 7. 19:02
Köszi. Akkor holnap ezt eszem délutánra...
2191. keszani (válaszként erre: 2190. - E9ohil)
2011. szept. 7. 18:51
az utobbi tuti mehet, de a szojaolajosban nem vagyok biztos.
2190. e9ohil (válaszként erre: 2167. - Hcs2)
2011. szept. 7. 18:22

Van kétféle tonhalam. Összetevők: tonhal, szójaolaj, só. A másikra az van írva: aprított tonhal saját lében (aprított tonhal, ivóvíz, étkezési só).


Kérlek amint tudjátok írni, hogy melyiket ehetem ill. ha egyiket sem, akkor is azért írjatok. Tegnaptól nincs gáz, és nem tudom miket csináljak, hogy jó legyen. A sütő az villany, úgyhogy azzal nincs probléma, de nem akarok folyamatosan sütögetni. Mellette péntek-szombat suli...

2189. pm22 (válaszként erre: 2179. - Ttimeaa)
2011. szept. 7. 16:50

elkérhetném a palacsinta receptet?

köszönöm :)

2188. Jueves (válaszként erre: 2179. - Ttimeaa)
2011. szept. 7. 11:47
te olyan ügyes vagy, olyan szépeket csinálsz :)
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook