Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2547. ttimeaa
2011. nov. 16. 08:04
Én étolajjal sütök. Ez akkor most nem jó? Mangalica zsírt nem tudok venni, mert itt a városban nem lehet kapni. Akkor melyik a jobb? Vagy a sertés zsír?
2546. Kiscsirek (válaszként erre: 2545. - Keszani)
2011. nov. 16. 04:46

naaa?

spenótos pennét ettem vacsorára.

úgy eltelítette a már dögrováson lévő gyomromat,

hogy úgy éreztem sokáig, mintha megettem volna egy egész disznót a fülétől a farkáig:-)

de a reggeli kv-m az vmi elmondhatatlanul POCSÉK! :-)brrrrrrrrrr:-)))

2545. keszani (válaszként erre: 2544. - Kiscsirek)
2011. nov. 15. 17:36
:D jolvanna, csak kérdés volt :D
2544. Kiscsirek (válaszként erre: 2543. - Keszani)
2011. nov. 15. 14:49

de! :-)))

reggel közért, zöldséges...

főzök rendes menüt a fiamnak és a férjemnek.

főzök diabetikusat és gm-eset a lányomnak.

+ magamnak vmit, amit megehetek.

és óraszámtól függően már mehetek is a lányért 3/4 12 vagy 1/2 1 re, hogy hazahozzam ebédelni.

közben mosok, vasalok, kenyeret vagy kalácsot sütök, vagy épp takarítok.

+ebédelünk, és 2-kor nekiállunk a leckéknek.

4-kor jön a fiam, vele is oda kell még ülni.

és mozogni kell, mert az inzulin miatt időhöz vagyunk kötve.

1/4 6-kor vacsorázunk.

ezért még álmomban sem jön rám, hogy nekiálljak tésztát csinálni:-)))

és akkor a férjemet kihagytam! ő is elvárja, hogy vki tutujgassa amikor hulla fáradtan hazajön:-)))

2543. keszani (válaszként erre: 2542. - Kiscsirek)
2011. nov. 15. 12:32

nahjo, Te kivétel vagy :D

nem probáltál még otthon tésztát csinálni?

2542. Kiscsirek (válaszként erre: 2541. - Keszani)
2011. nov. 15. 11:00

nekem az olasz tészták is ki vannak lőve, mert glutént tartalmaznak egytől-egyig.

így marad a kukoricalisztből készült tészta, ha van benne keményítő ha nincs, meg a rizstészta, ha a pénztárcám megengedi néha-néha.:-)

2541. keszani (válaszként erre: 2539. - Kiscsirek)
2011. nov. 15. 10:11
vannak azok az olasz tészták, sok kozuluk eheto, de elég drágák. viszont bioboltba általában olcsok vannak és ehetoek. vmint pesten a herbaházba sokszr van akcio.
2540. keszani (válaszként erre: 2538. - E9ohil)
2011. nov. 15. 10:10
itt Szlovákiába.
2539. Kiscsirek (válaszként erre: 2538. - E9ohil)
2011. nov. 15. 09:39

auchanban kapsz cérnametéltet és szélesmetéltet.

csőtésztáért már többet kell mászkálni:-(

és naon nem olcsó:-(

2538. e9ohil (válaszként erre: 2536. - Keszani)
2011. nov. 15. 09:27
Hol vettél rizstésztát?
2537. Kiscsirek (válaszként erre: 2536. - Keszani)
2011. nov. 15. 08:11

átnéztem azokat amit küldtél, csak nem maradt tegnap időm magamra:-( így maradt a rizs:-)

ma vacsorára spenótot fogok enni:-)

már alig várom :-*

2536. keszani (válaszként erre: 2535. - Kiscsirek)
2011. nov. 15. 07:56

nem olyan hosszu, csak még nem jottél bele.

nézd át a recepteket amiket kuldtem, sok van koztuk, amit ehetsz. az egyoldalu étkezés sem jo, mert nem jutsz sok vitaminhoz.

csinálj spenotot, csak riszliszttel surited ha kell, én nem tettem bele semmit.

v párolt brokkoit párolt hallal, rakott zoldséget, rizstésztát zoldséggel...

2535. Kiscsirek (válaszként erre: 2534. - Keszani)
2011. nov. 15. 07:30

természetesen nagyon odafigyelek.

nekem sem mindegy, hogy vészelem át ezt az időszakot, hisz szenvedtem már nagyon sokat.

a napi 4dkg kenyeremet nem lépem át!

egyenlőre meg kell valljam, nagyon egyhangúan étkezem. főtt barna rizs, párolt zöldségekkel.

sosem képzeltem, h meg tudom inni a kv-t cukor és tej nélkül, de sikerül.bár förtelmes:-)))

figyelem magam, mit reagálok a megszokott kenyeremre, de még így is csak pozitívumot tudok mondani.

a nyelvem pl. már 80%-os. és nem ülök a wc-n egész nap, csak naponta 1x.

a pánikrohamaim is csökkentek, szinte el is múltak.

a szedáló bogyóimat már nem, csak napi 2 xanaxot szedek.

és igyekszem nagyon-nagyon sokat inni!

amúgy vízivásom alapból max. 7 dl-volt eddig 24 órára:-)

mivel rengeteg orvosnál voltam már hiába, jelenleg ez az egyetlen "góc" amibe kapaszkodni tudok.

és hiszem, hogy kikúrálom magam! :-)

hosszú ez a diéta, de meg fogom csinálni, mert meg akarom! :-)

2534. keszani
2011. nov. 15. 07:11

mindenkinek szive-joga,h mit eszik. mi egy bevált modszret ajánlunk. ha Ti elhiszitek az ő tanácsaikat, legyen.


DE ne biztassatok senkit, van akinek nagyon kemény tünetei voltak és azoknál sztem a legaprobb nem ehető tápanyag sokattud rontani.


sajnos én a diéta alatt teljesen elvesztettem a hitem a dokikban, kivéve a nőinél, mert ő belátta,h tévedett.


szoval a többieknek mondom, aki nem eszik krumplit, mert kitudja hogy szivodik fel a szervezetbe, élesztőt, mert valakik szerint elveszi a ronto hatása és más élelmiszereket, ami pár ember szerint nem befolyásolja a candida szaporodását, csnáljátok ahogy eddig! legyetek kitartoak és változatosak. meg lesz az eredménye :D


Kiscsirek, megértem az elkeseredésed és a helyzeted, neked megengedett a kukorica liszt használata, de az élesztővel nagyon vigyázz mindegy milyen állagu, senki nem tudja,h a szervezet mire hogy reagál.


Timijja, beszélhetsz Te bármennyi szakorvossal, aki még nem élte át ezt, az nem érti miről beszélünk. a élegkevesebb táplálék a gombának elég,h alegyenült szervezetben továb szaporodjon.

nálunk a lényeg még a rostban gazdag tápanyagban van, ami a krumplira nagyon nem vontakozik. de majd Warj ugyis hozzászol még, ő jobban ér hozzá

2533. Kiscsirek (válaszként erre: 2532. - Timijja)
2011. nov. 15. 06:17

én még csak 6. napja diétázom.

tegnap este voltam megint dokinál, és nekem ugyanezt mondta az élesztőről.

mivel lisztérzékeny vagyok, nagyon megnehezíti a dolgom a kenyérsütés.

a rizsliszt, kukoricaliszt kifejezetten nem egy formázható alapanyag.

mivel a lányom is lisztérzékeny és emellé még cukorbeteg is én már évek óta magam sütöm a kenyeret.

igaz egy kifejezettem nekünk készült lisztkeverékkel.

amitől a végére valóban ehető lesz a kenyér az 2 ek. olaj, fél zacskó szárított gluténmentes élesztő és egy pici folyékony édesítőszer.

/sütőporral vagy szódabikarbónával nem lehet gluténmentes, ehető kenyeret sütni!de ezt csak az tudja aki lisztérzékeny, és mindennap süt gluténmentes alapanyagból./

hozzáteszem, 6 nap alatt 2x ettem 2 kisujjnyi vastag kenyeret,/1 szelet 2 dkg/ és nem okozott semmi problémát.

tegnap dietetikussal is konzultáltam, a kenyerünk végett.

ő is azt mondta, ha egyébként nem fogyasztok mást, amiben élesztő van, vagy cukor, ill. édesítőszer, akkor az a napi 2-4 dkg kenyér amit megeszek, semmi bajt nem fog okozni.

én veletek ellentétben egyébként sem tudok csak kukorica ill. rizstésztát enni majd.(utóbbi 2 személynek már elég drága) de egyik sem tartalmaz az alapanyagon kívül semmit csak vizet.

szal, az élesztőre visszatérve, mindkét doki azt vallja, hogy a szárított élesztő amúgy is sokat veszt "magából" a szárítást végett és sütés után szinte minimális az "allergizáló" része. De mindez csak akkor állja meg a helyét, ha nem ész nélkül fogyasztjuk, hanem csak amennyi nagyon elkerülhetetlen.

jelen estemben ez napi 1x4 dkg kenyeret jelent.

2532. Timijja
2011. nov. 14. 22:46

most újdonságot fogok írni. aki hallgat rám és elhiszi az elhiszi, aki nem nem. nem muszáj megfogadni, csak gondoltam ezt megosztom a candidásokkal. tegnap voltam Bp-en candida szűrésen és tanácsadáson. (szakorvossal beszélgettem többek között a diétáról) és azt mondta, hogy az élesztő megsütve elveszíti azt a tulajdonságát ami káros a számunkra. ezt a kutatók nem rég fedezték fel. tehát teljes kiőrlésű lisztből készült bolti kenyereket lehet enni elmondása szerint. én hiszek neki, végülis aki igazán ért hozzá az ő. akik a burgonyában is kételkednek azoknak mondom hogy azt is szabad. említettem neki hogy tudtommal a keményítő cukorrá alakul át a szervezetben. erre ő azt mondta, hogy igen, de nagyon lassan alakul át és szívódik fel, vagy nem is, szóval nem veszélyes. nyugodtan ehettek ha nagyon megkívánjátok.

a húsoknak sincs sok közük a candida gombához, de ezek mindenképp házi húsok legyenek, mert amit a boltokban lehet kapni kitudja mivel etették az állatokat. biztonságosabb szárnyasokat enni.

mogyorót zacskózottat lehet azokon nincs penész. sütőtökből ne túl sokat. kávé sem befolyásolja a candida gombákat. persze tej nélkül kell.

diéta mellé nekem írt fel gyógyszert és az első hónapban hetente 1x el kell mennem bélmosásra.na remélem segítettem ezzel a bizonytalanabb emberkéknek. :) hozzáteszem szakorvossal beszéltem.

2531. ttimeaa (válaszként erre: 2525. - Warj)
2011. nov. 14. 17:29
3hónapaja már diétázok! Szerinted? Nem gondoltam, hogy mindig, csak 1-2-szer reggelire.
2530. akali (válaszként erre: 2529. - Keszani)
2011. nov. 14. 17:23
:-D
2529. keszani (válaszként erre: 2527. - Akali)
2011. nov. 14. 13:43

ennek rettenetesen örülök,h látod a jo dolgokat is :D

csak igy tovább!!!!!

2528. akali
2011. nov. 14. 11:44
A másik pedig ami nagyon jó volt,hogy nem a mostani hétvégén, hanem előtte sütöttem zsírban csirkehusit.Rengeteg hagyma és fokhagyma.A húsi elfogyott, a zsírt lehűtöttem.A múlt héten kétszer uzsiztam zsíros kenyere hagymával,paradicsommal,uborkával.:-D Háát nagyon finom volt!!
2527. akali
2011. nov. 14. 11:40

Sziasztok Csajszik!!!csak, hogy egy kis lelket öntsek belétek!!!Én a 6.hetembe járok. Hihetetlen nagy "zabagép" vagyok és voltam.Hozzá teszem nem vagyok dagi. Édesanyám szakács volt, baromi jól főzött és ezt én is "örököltem"!!Nagyon szeretem az ízeket!!Ez csak egy kis bevezető volt, hogy átérezzétek Nekem ezek a kaják nagyon távol álltak tőlem.Eddig ezért nem is vágtam bele.Hétköznap csak nyers zöldséget ettem,gondoltam hétvégén megérdemlek egy kis "dözsölést"

A hétvégén főztem magamnak pár finomságot. Tárkonyos raguleves, túrógombóc. Vasárnap spenót főtt tojás.Persze mind a mi alapanyagainkból.meg merem kockáztatni,hogy a spenót finomabb lett mint a páromé(mert neki rendeset csináltam) A levesből nem csináltam rendeset, de úgy ette mint kacsa a nokedlit.A túrógombócnak szerintem csak a színe volt más.Szóval összességében érzem már,hogy a körülményekhez képest nagyon finomakat tudok főzni,amit nem hittem volna,és érzem már,hogy nagyon is könnyű lesz ez az életmódváltás!!!Jó a spenót a harmadik kisérletezésem volt. Annyira jól esett minden,hogy egy picit szerintem többet is ettem belőlük. mert picit fájt a hasam,de estére elmúlt.Kitartás mindenkinek!!! :-D

2526. e9ohil (válaszként erre: 2519. - Akali)
2011. nov. 14. 10:29
Én kókuszreszelékbe forgattam...
2525. warj (válaszként erre: 2524. - Ttimeaa)
2011. nov. 14. 09:31
Hát haladó candidások esetében igen. Mennyi ideje diétázol?
2524. ttimeaa
2011. nov. 13. 14:03
Sütöttem ma liba mellet. A zsírját meg lehet enni? Csak saját zsírjában sült.
2523. warj (válaszként erre: 2520. - Faline66)
2011. nov. 11. 19:30

Reggeli: natur joghurt natur műzlivel, vizbegríz, görög saláta (második időszaktól só helyett feta sajt) (vagy az amit tízórai írtam), lecso (második időszaktól tojásosan is lehet)

Tízórai: tk kenyér teavajjal zölségekkel (mikor milyen pl paprika, ubi, paradicsom, hagyma), második időszaktól mozorellával (de lehet pl padlizsánkrémmel, második időszaktól körözöttel (saját készítésű házi túróval), növényi biokolbász, tojáskrém, bundáskenyér stb),

Második időszaktól: túrógombóc (lehet kapni tk grízt), lehet sütit is csinálni a második időszaktól ezeknek is fenn van a receptje a receptes oldalon (pl piskóta, palacsinta, almás süti stb)


Ebéd:

Levesek:

pl: brokkoli krémleves (fokhagyma krémleves, sütőtök krémleves, sárgarépa krémleves, második időszaktól pl: meggyleves, csirkemellből gyenge húsleves friss zöldségekkel stb)


Második fogás: első időszakban pl: barna rizs zöldségekkel sütőben összesütve (második időszakban lehet rá mozorellát tenni)

durum tészta paradicsomszósszal (második időszaktól mozorellával), paradicsomos rakott padlizsán (első időszakban is jó), rakott zöldségek (második időszaktól rántva is lehet pl karfiol, patiszon, padlizsán, hagyma), húsok (heti egyszer persze): csirkemellből kölessel (egy tojás is kell hozzá) főszerekkel lehet fasított készítni és hotplane-ben megsütni, csirkemellből tudsz rántani, darált husit csinálni ebből pöri és rá a paradicsomszósz + mozorella + durumtészta és kész a makaróni, csirkemellből lehet töltött káposztát készíteni barna rizzsel) stb.

Második időszakban durum tészta (én házilag készítettem tk lisztből és laskavágóval laskát csináltam belőle lehet mákos vagy diós, vagy túrós laskát (itt tejfel helyett natur joghurtot használtam) készíteni. Itt már a mákhoz vagy dióhoz tudsz nyírfacukrot tenni.


Ezek a receptek fenn vannak a receptes oldalon. Természetesen tartani kell, hogy heti egy alkalommal egyél húst.



Szóval mi a megengedett élelmiszerek segítségével próbáltuk a lehető legjobbat kihozni és fél év alatt gyógyultá vált a gyermek. Ezek mellett persze evett ő is fokhagymát naponta. És ez csak néhány példa, pl a kölesből rengeteg féle dolgott lehet csinálni édes és sós formában is.


Habarni natur joghurttal habartam mindent. Rántás esetén tk liszt.

2522. warj (válaszként erre: 2520. - Faline66)
2011. nov. 11. 19:30

első időszakra


Reggeli ötletek:

natur joghurt,

natur joghurt natur cukor és szárított gyümölcs nélküli műzlivel,

saját teljes kiőrlésű élesztőmentes kenyér teavajjal és bármilyen zöldséggel, pl paprika, paradicsom , hagyma, uborka,

tk élesztőmentes kenyér piritva teavajjal fokhagymával (ezt lehet vacsira is, mert reggel lehet fogmosás után is érződne a fokhagyma)

Lecsó barnarizsel vagy kölessel

görög saláta

tacziki saláta

olajos hal citrommal(lehet kapni olivaolajos halkonzervet amiben nincs tartósítószer, csak hal olivaolaj és tengeri só)

vizbe-gríz fahéjjal


Grillezett cukkíni és padlizsán fokhagymás joghurtmártással

Grillezett cukkini saláta

padlizsánkérmes tk kenyér

indai kenyér (lepénykenyér)

köleskörözött

pisztráng sütőben megsütve citrom karikával

rizottó – barna rizs, zöldségekkel esetleg tonhalal sütőben összesütve

császármorzsa

durum tésztából káposztás kocka

Pizza zöldségekkel olajoshallal mozorella sajt nélkül

2521. warj (válaszként erre: 2519. - Akali)
2011. nov. 11. 19:24
lehet kapni teljes kiőrlésű búzadarát a bioboltokban 5-600 FT körül van, pirítani csak a saját kenyér reszelését tudom ajánlani, mert a bio boltban lehet kapni élesztőmentes prézlit de ez kb 600 FT körül van szóval nagyon drága
2520. faline66
2011. nov. 11. 18:58
Nem tudna küldeni nekem valaki heti étrendet első időszakosat ? Megköszönném !
2519. akali
2011. nov. 11. 16:36
Sziasztok Csajszik!!!Túrógombocot csinálnék holnap, zsemlemorzsa helyett valami ötlet???Korpoviton és a saját kenyér lereszelésén kívűl!!!!
2518. keszani (válaszként erre: 2517. - Hcs2)
2011. nov. 11. 10:38
aaaahhh....nagyon guszta :D
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook