Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2577. Kiscsirek (válaszként erre: 2576. - Keszani)
2011. nov. 17. 09:45

szivesen:-)

bárcsak vmi jobb dologban tudtam volna segíteni:-)

2576. keszani (válaszként erre: 2575. - Kiscsirek)
2011. nov. 17. 09:34
ez nagyon jo info volt nekem, mivel az unokaocsém is vele szuletett lisztérzékeny, KOSZI!!!
2575. Kiscsirek (válaszként erre: 2574. - Keszani)
2011. nov. 17. 08:25

fokhagymát azt teszek szinte mindenbe, ami "elbírja"


az "ömlesztve" nem úgy értettem, h össze van esetleg keverve.

ahol búza, vagy más glutén tartalmú gabonát is tárolnak, csomagolnak, ott elkerülhetetlen, hogy a szálló porban számomra mérgező anyagok kerülnek az egyébként GM termékbe-rá.

nekünk cöliákiásoknak van egy zöld füzetünk, amit minden évben meg kell venni a saját érdekedben.

abban csak olyan termékek szerepelnek, ahol az üzem garantálni tudja a GM-et.

erről külön tanusítvánnyal rendelkeznek.

csak 1 gyors példa....

2 évig ehettem a danon összes termékét, vagy majdnem az összeset.

jól látható helyen fel is volt tüntetve a termékek dobozán az áthúzott búzakalász.

/ez számunkra a jel, h fogyaszthatjuk/

és a zöld füzetben is szerepeltek a danon termékek.

egyszer csak azt vettük észre /mivel már rutinból is minden termék összetevőjét kiolvassuk/ h nincs rajta az áthúzott búzakalász.

mi több! a pudingokra kerek perec ráírták, hogy glutént tartalmaz!

a 2009-es zöld füzetben már mint gyártó nem is szerepelt.

ilyen esetekben fel szoktam hívni a terméken található info vonalat.

eddig mindig készségesen és sajnálkozva elmondta az erre illetékes munkatárs, hogy:

-igen, kikerültek a listából, mert számukra nem éri már meg az, hogy teljesen elszeparált üzemrészt tartsanak fönn csak azért, hogy a GM_et garantálni tudják.

így évről-évre fogynak a számunkra fogyasztható termékek.

ezeket az allergiás füzeteket a SOTE adja ki minden évben.

1 füzet garantáltan ehető termékei január 1-től, dec. 31-ig szavatoltak.

következő évben újat kell rendelni tőlük.

ha esetleg vkit érdekel, vagy más ételintolernciával szenved azoknak tudom ajánlani a füzeteket.

minden füzet más-más allergiára vonatkozik.

ezeket lehet megrendelni egy biztos diéta betartásához:

-tejcukor

-tejfehérje

-glutén

-szója

-tojás

-földimogyoró

-azoszinezékek

-benzoesav és származékai

-kéndioxid és származékai

tól mentes termékek listái.


ha esetleg érdekel vkit, itt lehet megrendelni ezeket:

www.taplalekallergia.hu


vagy személyesen:

allergia adatbank alapítvány

1088 Bp. Szentkirályi u. 14.

2574. keszani (válaszként erre: 2573. - Kiscsirek)
2011. nov. 17. 07:52

ugyis át kell mosni mielott megfozod és mivel az sárga (ha jol emlékszem), ez kozul kitunik ha van benne vmimás is.

v igen, omlesztve...van pár nagyon bevásárlo kozpontba száritott termékek, ott sokszor vannak iylen huvelyes dolgok.


de igen, babérlevelet lehet :D fuszereket lehet. használj sok fahéjat és fokhagymát, amibe beleillik tedd bele, mert az gombaolo hatsu

2573. Kiscsirek (válaszként erre: 2572. - Faline66)
2011. nov. 17. 06:23

ott nem:-)

az nincs a közelemben.

és sajna azt sem tudom, hogy az ömlesztve kapott dolgokat, hol, milyen körülmények és főleg milyen termékek között-mellett tárolták.

sajna ez van.

2572. faline66 (válaszként erre: 2571. - Kiscsirek)
2011. nov. 17. 06:08
Piacon nem kerested ? Nálunk lehet kapni ömlesztve mint a babot , lencsét, sárgaborsót.
2571. Kiscsirek (válaszként erre: 2569. - Keszani)
2011. nov. 17. 05:36

tegnap késő délután egyik üzletből a másikba mentem, mint vmi megszállott:-)

mintha olvasnál a fejemben, csicseriborsót kerestem mindenhol.

voltam több bioboltban is.

csak volt egy kis "bibi"ami miatt mégiscsak üres kézzel jöttem haza.

amit a bioboltokban találtam, mind, egytől-egyik ugyebár bio termék.

ennek ellenére azért a gyártó, ill. forgalmazó SZERENCSÉRE /mert ez nagyon fontos/ azért ráírta,

a:

-a termék:

- mogyorót, mandulát, mustárt és gluténtartalmú, vagy búzát felhasználó üzemben csomagolják!

szal, megint hoppon maradtam:-)


holnap főzök lencsét:-(

babérlevelet tehetek bele?


mérgemben a csicseriborsó helyett vettem egy mérleget.

csak a miheztartás végett.

7 nap - 3 kiló

hozzáteszem, nincs miből fogynom. ill. nem kellene.

érdekesen fogok kinézni a diéta végére:-(

2570. keszani (válaszként erre: 2564. - Ttimeaa)
2011. nov. 16. 20:53

ezt a fejtegetést inkább Warj irja le.

én ugy tudom,h hevitésre rákkeltő anyagok szabadulnak fel. de ahogy gondoljátok.

2569. keszani (válaszként erre: 2562. - Kiscsirek)
2011. nov. 16. 20:51

egyél hozzá brokkolit, karfiolt.


főzz lencsefőzeléket, sűritsd hajdina liszttel, csinálj csicseri borso főzeléket

2568. Kiscsirek (válaszként erre: 2567. - Akali)
2011. nov. 16. 20:31

igen....

ezen én is filózok már pár napja...

az elmúlt 20 évben mást sem hallok, csak

-mennyire egészségtelen a zsírral főzés....

a csapból is az folyik, hogy olajjal kell főzni-sütni mert trallala-trallala

nem akarlak ismételgetni:-)

mindenesetre érdekes.

az, hogy nem értem mit-miért nem lehet

kivéve a cukrot)

az megint csak az én bajom:-)

2567. akali (válaszként erre: 2564. - Ttimeaa)
2011. nov. 16. 19:46

Egyébként azt észrevettem,h sok termék ami tilos nem azért tilos,mert táplálja a gombát,hanem mert egészségtelen.Az étolaj is ilyen szerintem, de ha már itt tartunk akkor a zsír nem tudom mennyire egészségesebb.Pl.az étolaj:" Az étolajokban telítetlen zsírsavak találhatók Használatkor a telítetlen zsírsav elég és e közben keletkező káros méreganyagok és transzzsírsavak egészségrontó hatása jelentkezik, amit már sok cikkben leírták. A méreganyagok számtalan betegség előidézői PL szív és érrendszer, pajzsmirigy alul működés, elhízás, rák, stb."

De azt gondolom,h Keszani tudja miért és Ő majd megírja.

2566. joe1972
2011. nov. 16. 19:41
semit
2565. akali (válaszként erre: 2564. - Ttimeaa)
2011. nov. 16. 19:39

Dehogy kell újra kezdened. Biztos,hogy nem táplálja a gombát. Volt,h nem volt otthon zsírom,és én is azt használtam. Azért nem cukrot ettél. Amúgy én sem tudom miért nem lehet vele sütni.

Mangalica zsírt szerintem sok helyen lehet kapni.Én a Reálban veszem.A csomagolása ugyanolyan mint a sertészsírnak, csak az van ráírva,h mangalicazsír.

2564. ttimeaa (válaszként erre: 2550. - Keszani)
2011. nov. 16. 17:54

És miért nem jó az étolaj? Ez is táplálja a gombát?


Akkor most mi legyen? Eddig azzal sütöttem, mert azt gondoltam, hogy az egészséges.

Akkor csak a mangalica zsír a jó? Sima sertés nem? Nem tudom, hogy honnan szerezzem be a mangalica zsírt...


Már több, mint 3 hónapja diétázok... akkor most kezdjem elölről? ÁÁÁáááá...... :(

2563. Kiscsirek (válaszként erre: 2559. - Keszani)
2011. nov. 16. 16:38

gondoltam kicsit segítek neked "mazsolázni", mik azok, amiket én alapból nem ehetek:-)



A glutén, amelyet a lisztérzékenyeknek teljes mértékben ki kell iktatniuk az étrendjükből, nagy mennyiségben található meg a búzában és a rozsban, de a tönkölyben, a zabban és az árpában is van belőle. Épp ezért a lisztérzékenyeknek tilos a búzaliszt és a búzából készült pehely, keményítő, dara, valamint a búzakorpa és a búzacsíra fogyasztása. Ugyanez érvényes a rozsra, a tönkölyre és az árpára is. Nem fogyasztható a maláta, azaz a csíráztatott árpa, az árpagyöngy, a vadrizs, a müzlikeverék, valamint a sör, a whisky, a vodka és a gin sem.

Nyomokban tartalmazhatnak glutént, így nem fogyaszthatók az ételsűrítő és stabilizátor adalékok, a karamell, a citromsav, a rizstej, a szójaitalok, a szójaszósz, a rokfort sajtok, az instant kakaó és kávé, a levesporok, a mustár, a ketchup, valamint a fogyókúrás italpor. Továbbá ártalmas lehet néhány fajta fogkrém, a rágógumi, valamint bizonyos tej- és húsipari termékek is.



és akkor ehhez képest kellene szigorúan tartanom még plusszban a candida diétát.

siralmas, lássuk be...

2562. Kiscsirek (válaszként erre: 2559. - Keszani)
2011. nov. 16. 15:57

vettem tegnap halat is.

de ahhoz is vmit enni kell.:-(

én azért bizakodok, h nem csinálok akkora bajt.

zongorázni lehet a különbséget így is a közérzetemet illetően a múlt héthez képest.

2561. Jueves (válaszként erre: 2552. - Hcs2)
2011. nov. 16. 15:48
kiváncsi lennék rá, hogy mi a véleménye apukádnak az élesztőről, megosztod velünk?
2560. Jueves (válaszként erre: 2532. - Timijja)
2011. nov. 16. 15:47
én szerintem ugyanannál az orvosnál voltam én is :) XI. kerület? amúgy én ennek ellenére nem eszem élesztős dolgokat
2559. keszani (válaszként erre: 2556. - Kiscsirek)
2011. nov. 16. 15:38

neharagudj, folyton elfelejtkezem errol :S de azért pobáld meg visszafogni, gondolom,h nehéz lehet.

de ehetsz halat ám, azt ne feledd.

2558. akali (válaszként erre: 2553. - Hcs2)
2011. nov. 16. 15:36

Sajnos én is ha a fogamra valót csinálok,akkor hajlamos vagyok arra,hogy addig eszem amíg van!!!:-D

Utána persze bánom,mert fáj a hasam. :-D

2557. akali (válaszként erre: 2554. - Hcs2)
2011. nov. 16. 15:28
:-D Húúú ez jó ötlet köszi. Én zabkorpába és általam készített kenyér morzsájába(vegyesen) forgattam. De ki fogom próbálni a zabpelyhet is.Csak simán beraktad a sütőbe és úgy megpirul? Én vajon piritottam a morzsát meg a zabkorpát. A rántott husit is zabkorpába panírozom onnan jött az ötlet.
2556. Kiscsirek (válaszként erre: 2555. - Keszani)
2011. nov. 16. 14:39

de a zöldség "adta" szénhidráttól, nem csak, hogy éhenhalok, de az én cukrom is lemegy.

én tudom milyen az, mikor vki bekómázik az alacsony cukor miatt.:-(

nem tehetem, h csak zöldségen élek.

ti sokkal több dolgot tudtok enni, ezért nem is veszitek "annyira" megvonásnak.

szinte látom, hogy sokan most elhúzzátok a szátokat, de nem bántásból írtam.

akinek más ételintoleranciája is van, az nem boldogul úgy mint ti:-(

2555. keszani (válaszként erre: 2551. - Kiscsirek)
2011. nov. 16. 14:16
tésztát heti 1x lehet enni
2554. hcs2 (válaszként erre: 2519. - Akali)
2011. nov. 16. 14:09
Ja én zabpehelybe forgattam, és azt is teszek bele és nagyon finom! A zabpelyhet jénaiban, sütőben kicsit meg kell pirítani. Először pedig szeletelt mandulába forgattam, hát az valami isteni volt!!!! :))
2553. hcs2 (válaszként erre: 2527. - Akali)
2011. nov. 16. 14:06

Szia!


A túrógombóc nekem is az egyik kedvencem :)) és nekem pl. az első finomabbra sikerült, mint a "rendes". Én is rengeteget eszek, és egyfolytában :)) De meg lehet oldani!!

2552. hcs2 (válaszként erre: 2532. - Timijja)
2011. nov. 16. 14:03
A burgonyára itt is azt írják a lányok,h kb. a 2.-3. hónaptól havi 1-2 alkalommal lehet. Az élesztőről apukámnak (sütőipari technikus) véleménye van,- én nem próbálkozok avele- biztos ami biztos.
2551. Kiscsirek (válaszként erre: 2549. - Keszani)
2011. nov. 16. 10:40

találtam még itthon 2 adagnak megfelelő rizspennét.

még van egy adagom vacsira.:-)

utána + marad a kukoricalisztes tészta.:-)

egyikben sincs tojás!

azzal nem lesz ilyen finom, de sebaj.

legalább kevesebbet eszem, nagyobb undorral:-DDD

2550. keszani (válaszként erre: 2547. - Ttimeaa)
2011. nov. 16. 10:33
nem szabad étolajjal sutni. étolajat is csk akkor használhatsz ha hidegen sajtolt és hidegen is használhatod. piac nincs a kozeledbe? ott általába szokott lenni henteseknél, v nagyobb bevásárlo uzletekbe
2549. keszani (válaszként erre: 2546. - Kiscsirek)
2011. nov. 16. 10:32

otletes és finom lehetett. a penne a mi trésztáink kozul vlt? ugye nem votl benne tojás???

értheto hogy elteitett :D

2548. Kiscsirek (válaszként erre: 2547. - Ttimeaa)
2011. nov. 16. 08:33

bitti nem jó az étolaj, mert én már kaptam a fejemre itt a lányoktól érte! :-DDD

nekem vett a férjem tegnap mangalicazsírt az auchanban.

nincs a környéketeken auchan?

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook