Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
2637. ttimeaa
2011. nov. 28. 20:00

Szaloncukorra valakinek megoldása van???

Házi készítésű szaloncukor? :)

2636. ttimeaa (válaszként erre: 2634. - Keszani)
2011. nov. 28. 19:59

Egy kicsit kutakodtam a neten, hátha lehet valamilyen szaloncukrot találni nekünk. De érdekes dolgokra bukkantam.


A fruktóz nagyon káros, még a cukornál is károsabb lehet. Azért ez megdöbbentett, hiszen olyan sok mindenben benne van...

2635. keszani (válaszként erre: 2633. - Ttimeaa)
2011. nov. 28. 19:23
viszont a mézeskalács fűszerkeverék mehet
2634. keszani (válaszként erre: 2633. - Ttimeaa)
2011. nov. 28. 19:22

Diabetikus méz:Összetevők: édesítőszer (cukoralkoholok: maltit, szorbit, Na-ciklamát), fruktóz, ivóvíz, természetazonos aroma, tartósítószer (K-szorbát), savanyúságot szabályzó (almasav), színezék (karamell)


szerintem senki ne használja

2633. ttimeaa
2011. nov. 28. 19:12

Arra lennék kíváncsi, hogy mézeskalács fűszerkeverék használható-e???


Összetevők: őrölt fahéj, őrölt szerecsendió, őrölt szegfűszeg, őrölt koriandermag, őrölt ánizs, őrölt édeskömény, őrölt kardamom mag, őrölt gyömbér


Méz nélkül sütött már valaki? Esetleg a diabetikus mézről mi a véleményetek?

2632. Babóca87
2011. nov. 28. 18:41
látom megint gondban vagytok a kenyérrel. én már régóta csak pirítóson élek. továbbra is az aldinál kaphatón, és a lidl-ben is találtam már egy megfelelőt
2631. faline66 (válaszként erre: 2628. - Warj)
2011. nov. 27. 05:15
Nagyon szépen köszönöm ! :))
2630. warj
2011. nov. 26. 18:16

[link]


itt lehet még nézelődni természetesen vagy át kell alakítani, vagy csak azt kell figyelembe venni ami a mi diétánkkal összeegyeztethető

2629. warj (válaszként erre: 2628. - Warj)
2011. nov. 26. 18:15

Még nem volt kész a recept teljesen, kész téboly hogy itt nem lehet módosítani.


Szóval hidegen sajtolt oliva is kell hozzá és ezt kell rácsepegtetni.

2628. warj
2011. nov. 26. 18:14

Mediterrán saláta 2. - csicseriborsóval (második időszak)


csicseriborsó (kb. 420 g)

3 ek fekete olajbogyó, szeletelve

néhány szelet paradicsom

100 g feta sajt

bors


friss bazsalikom vagy korianderlevél


A csicseriborsót megfőzük, és egy salátás tálba rakjuk.

Hozzákeverjük a kis kockákra vágott fetát, olajbogyót és a paradicsomot. Ez utóbbit nem kell nagyon lecsepegtetni, mert kevés olaj kell az öntethez.

Sózzuk (mértékkel a feta miatt), borsozzuk, majd friss zöld leveleket csipkedünk hozzá ízles szerint. Voila, kész is!

2627. warj
2011. nov. 26. 18:11

Csicseriborsós tészta


200 g durumtészta

2-3 gerezd fokhagyma

2-3 db olajoshal (tartósítószer mentes)

1-2 kiskanál szárított rozmaring

400 g főtt csicseriborsó

csipet száraz chili őrlemény

mangalica zsír

bors


Egy lábasban vizet forralunk, mikor forr, megsózzuk, megfőzzük a tésztát az utasítás szerint.

Közben egy serpenyöben felhevítünk egy kis mangalica zsírt, beledobjuk a fokhagymát, a chiliörleményt, a rozmaringot és a haldarabokat. Ez utóbbit fakanállal szétnyomkodunk. Pár percig pirítjuk.

Kihalásszuk a fokhagymákat, hozzáadjuk a főtt csicseriborsót, egyet rottyantunk rajta, megkeverjük, és kb. a fél adag csicseriborsót villával összetörjük, sózzuk, borsozzuk

Közben a tészta is megfőtt, ennek a vizéből 1 kis merőkanálnyit a csicseriborsóhoz adunk, elkeverjük.

Leszürjük a tésztát, összekeverjük és tálaljuk.

2626. warj
2011. nov. 26. 18:08

Falafel (második időszaktól)


300 g szárított csicseriborsó

1 közepes fej vöröshagyma

3 gerezd fokhagyma

1 tojás

2-3 ek friss petrezselyem

chilipaprika (ízlés szerint)

1-2 tk római kömény

1-2 tk koriander

1/2 tk sütőpor

frissen őrölt bors

1 ek víz

mangalica zsír a sütéshez


A csicseriborsót beáztatjuk egy éjszakára, másnap lecsöpögtetjük, aprítógépben finomra daráljuk.

Hozzáadjuk a tojást, az apróra vágott vöröshagymát, fokhagymát, fűszereket, jól összekeverjük, majd 30 percig letakarva pihentetjük.

Evőkanálnyi mennyiséget kis golyókká formálunk, kézzel kinyomkodjuk belőle a nedvességet, majd mangalica zsírban pirosra sütjük.

2625. warj
2011. nov. 26. 18:06

Tabouli csicseriborsóval


1 bögre kuszkusz

1 marék főtt csicseriborsó

1/2 db piros pritaminpaprika

1/2 db lilahagyma

1 db közepes paradicsom

1 cs petrezselyemzöld

1 db citrom

római kömény

olívaolaj


A kuszkuszt egy nagy tálban 1,5-szeres mennyiségű vízzel leforrázzuk, majd egy tányérral lefedve kb. 20 percig állni hagyjuk, majd egy villával óvatosan fellazítjuk. Még langyos állapotban kell ízesíteni, mert akkor jobban magába veszi a fűszerek zamatát.

A petrezselyemzöldet apróra vágjuk. A vöröshagymából 2 mm-es félköröket szelünk, majd sugárirányban apró kockára vágjuk. A paprikából 2 x 2 mm-es kockákat vágunk. A paradicsomnak eltávolítjuk a leves közepét, majd azt is apróra vágjuk.

A kuszkuszt megsózzuk és egy csipet római köménnyel fűszerezzük. Belekeverjük a zöldségeket és a csicseriborsót, majd a citromok levével, illetve ízlés szerinti olívaolajjal keverjük össze.

Így frissen, vagy jól behűtve tálalhatjuk. Salátával önálló ételként, vagy zamatos köretként.

2624. faline66
2011. nov. 26. 06:13
Sziasztok ! Nincs valakinek jó csicseriborsós receptje ?küldjetek ha lehet ! köszi !
2623. keszani (válaszként erre: 2620. - Kiscsirek)
2011. nov. 25. 15:31
:D orulok neked..a lelkesedésednek és akaraterodnek :D
2622. Kiscsirek (válaszként erre: 2621. - Hcs2)
2011. nov. 25. 13:25

mivel a család borsófőzeléket eszik, így ma nem kell kenyér a gyereknek sem.

majd holnap sütés után megírom milyen lett.

2621. hcs2 (válaszként erre: 2619. - Kiscsirek)
2011. nov. 25. 11:11
hát ez esetben szerintem nem kell pihentetni! Csak kutyuld kicsit tovább a szokásosnál és mehet a sütőbe.
2620. Kiscsirek
2011. nov. 25. 10:21

A SZEZÁMMAGOT ELŐTTE MEG KELL PIRÍTANI!!!!!


ZSIRADÉK NÉLKÜL, CSAK ÚGY MAGÁBAN!

DE NEM SZABAD ELMENNI A GÁZTÓL, FOLYAMATOSAN KUTYULNI KELL, ÉS TAKARÉKON!!!!


én egy 25 dkg-os zacsi szezámmagot szoktam megpirítani egyszerre.

megvárom, míg teljesen kihül!

aztán kis lekváros üvegbe teszem őket, lefolpackozom, és lezárom.

így nem kell folyton pirítgatni, ha megkívánom.


aki nem szereti rágcsálni a magot, annak azt tudom ajánlani, h pirítás után, kávédarálón darálja meg és úgy használja fel.

ISTENI illata van. annak, aki pl. szereti a pirított napraforgó frissen sült illatát.

kb. 20 perce daráltam le egy üvegnyit....

a nyálam is összeszaladt.....nyammmmm:--)

sok sikert!

2619. Kiscsirek (válaszként erre: 2617. - Hcs2)
2011. nov. 25. 10:14

a " mi" kenyértésztánk nem gyúrós! :-)

folyékony állagú, így ezzel nem kell szenvednem, hogy meddig gyúrogatom:-)

LE kenyereknél arról szól a történet, hogy meddig kutyulod géppel a masszát:-)

a lényege viszont ugyanaz, csak még mindig nem tudom, hogy betoljam-e a sütőbe, vagy pihentessem mint az élesztőset amíg feljön megfelelő magasságra:-DDD

ma eszek inkább hungarocellt:-)

hisztis vok:-)))

2618. Jueves (válaszként erre: 2615. - Kiscsirek)
2011. nov. 25. 10:09
ez tényleg nagyon jól hangzik, én is kipróbálom :)
2617. hcs2 (válaszként erre: 2611. - Kiscsirek)
2011. nov. 25. 08:29

Szia!


azt nem tudom, hogy pihentetni kell-e, engem apa állandóan azzal nyaggat, hogy sokáig kell gyúrni, annál jobb lesz, minél jobban össze vannak dolgozva az anyagok, és így a sütőpor is jobban tud majd dolgozni, lazább lesz a kenyér. :))

(bár én nem szoktam túlzásba vinni, ezért nyaggat mindíg)

2616. hcs2 (válaszként erre: 2615. - Kiscsirek)
2011. nov. 25. 08:22

Hú ez a kaja nagyon jól hangzik!! :))

Kitartást, most még kézzel-lábbal tiltakozik a szervezeted, vagyis a kis dögök a diéta ellen, de nemsokára javulni fgo a helyzet!

2615. Kiscsirek (válaszként erre: 2614. - Warj)
2011. nov. 24. 18:55

hidd el, én is!

voltam ma dokinál, vittem a laboromat.

nem tépázta meg a májamat a gombaölő, így kaptam még 1 havi adagot, de ez már csak heti 1 szem.

más említésre méltó nem nagyon volt az eredményen, hacsak az nem, h a jó cukrom ellenére is acetonos volt a vizeletem.

a doki azt mondta ez azért van, mert koplalok:-)

a koleszterinszintem egy egésszel emelkedett meg a felső határértékhez képest.

ezt meg azzal magyarázta, h a szervezetem, most mivel nem kapja + azt amit eddig, ha kell, a zöldségből, vagy a rizsből is zsírt fog csinálni, bármi áron, de ne essek kétségbe emiatt, mert nem gáz.és, h nehogy jól érezzem magam, olyan taknyos lettem....

az amúgy is legyengült immunrendszeremnek, most ez nagyok kellett.

hőemelkedésem van /lázas sosem tudok lenni sajnos/

délután volt egy enyhébb pánikrohamom:-(

igyekeztem úrrá lenni rajta, de végül mégiscsak a gyógyszer maradt.

6-ig kínlódtam:-(

azt hittem vacsizni sem fogok tudni, mert forgott a gyomrom.

de végre most tudtam már vacsizni:-)

főztem rizst, pároltam cukkinit, hagymát, fagyasztott paradicsomot, paprikát, kelbimbókat + 1 női tenyérnyi harcsát.

nyakon öntöttem, petrezselymes, fokhagymás, szezámmagos joghurttal és bedobtam fél órára a sütőbe.

isteni volt.

egész vacsora közben a férjem, az én kajámat akarta megenni:-))))

így megígértem, hogy csinálok majd a jövő héten annyit, hogy ő is tudjon enni:-)

/csak az a baj, hogy olyan a gyomra mint a kút. iszonyatos adagot tud magába tömni, és 8-kor már nyekereg, h éhes:-).....olyankor elzavarom aludni:-)



aki vacsi előtt áll, annak jó étvágyat!

aki túl van rajta, annak + jó éjszakát!

sziasztok!

2614. warj (válaszként erre: 2613. - Kiscsirek)
2011. nov. 24. 18:00
oké :-)))) én már azzal is beérném ha meggyógyulnál
2613. Kiscsirek (válaszként erre: 2612. - Warj)
2011. nov. 24. 17:40

nagyon rendes vagy!:-)köszönöm!


majd a végén nyújtsd be a számlát!:-)

2612. warj (válaszként erre: 2611. - Kiscsirek)
2011. nov. 24. 13:52

[link]


itt találtam a receptet, de nem ír arról hogy kell e pihentetni a kenyeret.


A candidás írszódás kenyeret én nem pihentettem, de kutakodom még, ahogy az időm engedi, recepteket is kreálok majd neked.

2611. Kiscsirek (válaszként erre: 2609. - Warj)
2011. nov. 24. 09:46

holnap úgyis kenyeret kell sütnöm, kipróbálom!

és köszi!

ja! még vmi!

és sosem sütöttem sütőporral.....

így nem tudom, hogy az azzal készült kenyeret kell-e pihentetni sütés előtt, vagy nem?

mert amit mi eszünk a gyerekkel, azt kb. 40 percig meleg helyen kelni kell hagyni, akkor éri el a sütőforma tetejét, szal, jó magas lesz és kenyérnek is néz ki:-)

2610. warj (válaszként erre: 2609. - Warj)
2011. nov. 24. 09:14
Na látszik hogy fáradt vagyok szóval természetesen hidegen sajtolt olaj ez lehet napraforgó hidegen sajtolt olaj is.
2609. warj
2011. nov. 24. 09:14

Gluténmentes joghurtos kenyér


2 tojás

1 dl melegvíz

20 dkg kukoricaliszt

1 cs GM sütőpor

só ízlés szerint

1 kis pohár natúr joghurt

0,5 dl napraforgó olaj


A tojásokat habosra verjük, közben mikróban a kukoricalisztet egy tányérban átmelegítjük, (kb. fél-1 perc).

A meleg vizet a tojáshoz adjuk, majd a langyos lisztet, bele a sütőport, a joghurtot, ízlés szerint sót, végül az olajat.

A fenti hozzávalókat kézi mixerrel alaposan összekeverjük. Kissé folyékony masszát kapunk.

Olajjal kikent szilikon, kerek tortaformába (ebben kerek, de alacsonyabb lesz) vagy szilikon püspökkenyér formába (ebben magasabb, már kenyérforma az eredmény) öntjük.

Előmelegített sütőben (gáz) max. fokozaton sütjük (sütőfüggő! - érdemes első sütésnél óvatosnak lenni). Ha kész, rácsra borítjük kihűlésig, majd folpack-ba csomagolva tároljuk.


sütési hőfok:

220°C

2608. ttimeaa (válaszként erre: 2607. - Warj)
2011. nov. 23. 21:56
De igen, tettem el lefagyasztva. Sőt a nagymamám pedig paradicsomlevet rakott el nekem, amibe semmi más nincs. Nagyon nagyon fincsi!
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook