Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3447. norcsi93 (válaszként erre: 3446. - Warj)
2013. márc. 3. 10:38
Köszi!!
3446. warj (válaszként erre: 3445. - Norcsi93)
2013. márc. 2. 14:29
igen
3445. norcsi93
2013. márc. 1. 12:57

Sziasztok!


A napokban vettem a tescoban VitaMill márkájú teljes kiőrlésű rozslisztet, szerintetek ez fogyasztható a diétában, attól függetlenül hogy nem bio?

3444. Babóca87
2013. febr. 24. 14:08

szuper fánkokat sütöttem ma, azt hiszem még nem késő leírni utófarsangra:) De sajnos csak Második időszakra jó, mivel túrós.


TÚRÓ FÁNK:


25 tk liszt

25 dkg házi túró

3 tojás sárgája

csipet só

2 ek joghurt

1 kk szódabikarbóna

1 citrom héja

2 ek nyírfa porcukor

Sütéshez mangalica zsír


A lisztet összekeverjük a szódabikarbónával, majd hozzáadjuk az elmorzsolt túrót, a tojások sárgáját, a joghurtot, sót, porcukrot. Belereszeljük a citrom héját is. Jól gyúrható rugalmas tésztává gyúrjuk. (ha nem veszi fel az összes lisztet ne erőltessük.!)

nyújtsuk ki, szaggassunk belőle korongokat, majd lyukasszuk ki őket. (pl gyűszűvel) Süssük ki őket mangalica zsírban aranybarnára. A legfinomabb házi eperlekvárral.

3443. warj (válaszként erre: 3441. - Babesrena)
2013. febr. 22. 11:11
tk lisztből és tojásból, meg vízből tudsz nokedlit is csinálni
3442. Kiscsijke (válaszként erre: 3441. - Babesrena)
2013. febr. 12. 13:09
nagyon ügyes vagy!
3441. babesrena
2013. febr. 12. 10:41

Sziasztok!

2. időszakos étel:

csirkepörkölt bulgurral

Én tettem bele paradicsomot és paprikát h belefőjjön, úgyis kell zöldséget ennünk :)

Bulgurt főztem mellé, de kuszkusszal is finom. Én ezt a két köretet eszem leginkább a diéta alatt.

Nem egy fúdenagy ötlet, de hátha segítettem valakinek :)

2013. febr. 8. 20:00
Oh, es meg valami. Az normalis, hogy 100g karobporban 51g szénhidrát van amiből 35g cukor? Köszönöm a választ!
2013. febr. 8. 18:45
Hali! Ha egy recept 15 dkg xilitet ír, mennyi steviat kellene használnom? Nem tudom, melyik mennyire édes. Előre is köszönöm!
3438. babesrena
2013. febr. 4. 20:01

oksa :)

a haltepertő 1. időszaktól ehető, ahogy az ír szódás kenyér is ha kihagyjuk belőle az édesítőt- és kihagyható, mert nekem így is finom.

Brokkoli krémleves szintén 1. időszaktól ehető.

3437. Kiscsijke
2013. febr. 4. 10:18

Nagyon kreativak vagytok :)

Viszont hogy mindenki tudja, minden ilyen kaja leírás végére kérlek tegyétek oda hogy első vagy második időszakos a kaja!!!

3436. babesrena
2013. febr. 4. 08:42
A hétvégén haltepertőt készítettem. Pontyból, teljes kiőrlésű liszt+paprikában megforgattam, kisütöttem, és lilahagymával, csípős paprikával és paradicsommal ettem. Nagyon jól esett! Ha kellett hozzá kenyér, ettem a másodszorra is finomra sikerült ír szódás kenyérből :)
3435. babesrena
2013. febr. 2. 13:16

Sziasztok!

Megcsináltam a brokkoli krémlevest, szerintem fincsi lett :)

Meg amit én képes vagyok minden este enni, az sali:

fejes saláta, paradicsom, uborka, csípős paprika, lila/ vörös hagyma, pici citromlé, tonhalkonzerv. Nyami, jó nagy adag, imááádom :)

3434. warj (válaszként erre: 3433. - Babesrena)
2013. febr. 1. 08:09
Egészségedre :-)))))), én voltam az elkövető aki feltette.
3433. babesrena
2013. jan. 31. 21:53

Sziasztok!

3. hétben járok, kipróbáltam az ír szódás kenyeret, most lett kész, és nem bírtam ki h ne jöjjek fel azonnal és újságoljam el nektek, h ez mennyire finom! Nekem nagyon ízlik, alig várom h a nem candidás családtagjaimmal megkóstoltassam! Szerintem nekik is ízleni fog. Vagy csak én vagyok már így elszokva egy kicsi finomtól... :)

Köszi a receptet, már nem tudom ki tette fel, de tényleg köszi érte!

Puszi nektek!

3432. Kiscsijke (válaszként erre: 3431. - Hcs2)
2013. jan. 31. 16:47

Ráma margarin helyett LIGA margarint v tea vajat használunk. Rámát nem.

A túró ház túró legyen ha lehet!

3431. hcs2
2013. jan. 30. 13:10

Sziasztok!


Egy most indult pogácsás fórumon akadtam rá, nincs benne élesztő és ki is próbálták, így csak jó lehet! :)

Második időszakos a túró és tojás miatt

Túrópogácsa élesztő nélkül:

Hozzávalók:

25 dkg túró

25 dkg Ráma

25 dkg tk. liszt

2 sárgája

2 ek.joghurt(el is maradhat)

1 kk só


Elkészítés:

Előző este összegyúrni, hűtőbe tenni. Hajtogatni nem kell. Másnap nyújtani, fehérjével megkenni, szaggatni,reszelt sajttal (mozzarella) megszórni(de e nélkül is nagyon finom).Végül kisütni.

3430. Kiscsijke
2013. jan. 28. 12:33

Ilyeneket találtam!

Spenótra!


Spenótos pulykamell

80 dkg pulykamell, 30 dkg friss spenótlevél, só, 1 ek olaj, biozöldségkeverék.

A pulykamellet óvatosan kettévágom úgy, hogy szét lehessen hajtani. Kissé megveregetem, hogy egy nagy szeletet kapjak. A spenótleveleket megmosom és egy evőkanálnyi bio-zöldségkeverékkel ízesített 7 dl vízben 5 percig párolom. A pulykaszeletet megsózom, elterítem rajta a leszűrt, lecsepegtetett blansírozott parajleveleket, majd szorosan feltekerem. Néhányszor átkötöm konyhai zsineggel, majd egy kanálnyi olajjal megkenve és fél deci vizet aláöntve egy tűzálló edényben előbb lefedve, majd 15 perc után fedetlenül, többször locsolva megsütöm. Lecsepegtetve hűlni hagyom, majd szépen felszeletelem.

-2. időszak


Spenóttal rakott rizs

15 dkg barna rizs

45 dkg forrázott spenótlevél

3 tojás

1 vagy 2 pohár natúr joghurt

3 gerezd fokhagyma

só, bors, szerecsendió

teavaj

Elkészítés: A rizsből párolt rizst készítünk, a leforrázott spenótleveleket szűrőbe téve jól lecsepegtetjük.

Egy tűzálló tálat alaposan kivajazunk és a rizs harmadát beleterítjük, majd beborítjuk a spenót felével. Újabb rizsréteg, spenót és végül a maradék rizs.

Nem kell, hogy vastagok legyenek a rétegek, így is szép csíkos lesz szeletelve.

A joghurtot elkeverjük a tojásokkal, sózzuk, borsozzuk, szerecsendióval fűszerezzük, belereszeljük a fokhagymát, majd az egész keveréket a spenótos rizsre öntjük.

A tetejét beszórhatjuk reszelt sajttal is(mozzarella vagy feta), de anélkül is nagyon finom, majd betoljuk a 175 C°-os sütőbe és 1 órán át sütjük.

Ha kész, kicsit hűlni hagyjuk, úgy lehet szépen szeletelni.

Elkészítési idő: 80 perc

Ezt itt a hoxán találtam a receptek között és "candidásítottam":))

Nem volt otthon sem tojás sem joghurt, így teavajat olvasztottam és abba fokhagyma, só, bors így is tök jó volt, de úgy gondolom még finomabb!:)) Ja és én fagyasztott spenótból csináltam ami krém volt nem levél:)

-tojással 2. időszak, nélküle 1.is


De alapból ugyan úgy készül, csak ugye nem tejjel hanem mondjuk kesu tejföllel, vagy mandulatejjel, v kókusztejjel...Rántás mehet,spenót is, fokhagyma...

3429. warj (válaszként erre: 3426. - Kiscsijke)
2013. jan. 28. 08:27
Nem nálam, én nem szeretem szegénykét. Valaki kérdezte, hogy hogy lehet spenót főzeléket készíteni, azt nem de ezeket találtam a neten. Ha neked megvan a spenótfőzelék recepted, tedd már fel. Én már gyerekkoromban is kifujtam a falra a spenótott, szóval miután újra festettek anyámék nem próbálkoztak megetettni vele :-))))))
3428. norcsi93
2013. jan. 27. 13:47

Eszembe jutott még 2 recept, ezeket inkább a 2. időszaktól ajánlott fogyasztani, mert a babfélék puffasztanak.


Vöröslencse pástétom

Hozzávalók:

• 50 dkg vöröslencse

• 2 fej hagyma

• 6-10 gerezd fokhagyma

• 1 kk római kömény

• 1-1 csipet garam masala, gyömbér, kurkuma, koriander

• olaj

• tengeri só

A vöröslencsét 1-2 órára beáztatjuk. A hagymát és a fokhagymát megpirítjuk olajban, majd rátesszük a lencsét, és felöntjük annyi vízzel, hogy éppen ellepje. Készre főzzük (nekem ez fedő alatt 15-20 perc), a végén befűszerezzük és botmixerrel átturmixoljuk. Melegen főzelékként is szoktuk fogyasztani. Ahogy hűl, sűrűsödik, kenyérre nagyon jól kenhetővé válik. Ez így elég nagy mennyiség, nyugodtan lehet felezni is a hozzávalókat!


Esetleg még itt a humusz ( ezt azt hiszem korábban a fórumról mentettem le, így elnézést a recept eredeti birtokosától)


HUMUSZ

1 bögre csicseriborsó

1 tk só

1/2 tk feketekömény

2-3 ek tahini

2 gerezd fokhagyma

1 tk örölt római kömény

2 db citrom leve

2 dl olívaolaj

víz


A csicseriborsót legalább egy éjszakára hideg vízbe áztatjuk, de még jobb, ha 2-3 napon kersztül hagyjuk a csírázást megindulni.

(Ha ezt a módot választjuk, akkor minden nap leöntjük az áztatólevet és mielőtt friss vizet tennénk rá, átmossuk a csicsriborsót. )

A beáztatott borsót annyi vízzel tesszük fel főni, hogy épp ellepje.

Sóval és a fekete köménnyel együtt kb. 20 perc alatt puhára főzzük.

A tűzről levéve hagyjuk szobahőmérsékletűre hűlni, majd az összes többi hozzávalóval együtt pépesre turmixoljuk.

Ha túl sűrű lenne az állaga, akkor némi vízzel krémes állagúra hígítjuk.

Tálaláskor egy tányérra halmozzuk. Olívaolajat csorgatunk rá és megszórjuk némi pirospaprikával.

3427. norcsi93
2013. jan. 27. 08:42

Padlizsánkrém (1. időszak)


Hozzávalók:

75 dkg padlizsán

1 dl olívaolaj

1 citrom leve ( elhagyható)

3-4 gerezd fokhagyma

bors


Elkészítés:

A padlizsánt megsütjük, meghámozzuk, és a turmixgépben pépesítjük, miközben összetörjük, a citromlével folyamatosan locsolgatjuk, nehogy megbarnuljon. Utána apránként, vékony sugárban az olívaolajat belecsurgatjuk, miközben kevergetjük. Sóval, borssal tört fokhagymával ízesítve behűtjük.


A másik kedvencem az a cukkinikrém!

Itt sajnos pontos adatokat nem tudok mondani, mert én kreáltam a receptet és ilyenkor mindig "szemre mérek".


Cukkinikrém (1.időszak)


Hozzávalók

2 nagyobb cukkini

1 fej vöröshagyma

3-4 gerezd fokhagyma

olívaolaj

bors

pirospaprika


Elkészítés:


A hagymát apróra vágom, majd olívaolajon megdínsztelem. Sózom, borsozom, majd hozzáteszem a pirospaprikát is. A cukkiniket megmosom, majd kockára vágom, és a hagymával puhára párolom. Annyi vizet öntök rá amennyit szükségesnek látok. Ha a cukkini megpuhult, megvárom amíg kihűl, és utána botmixerrel pürésítem. Hozzáadom az apróra tört fokhagymát, szükség esetén borssal, illetve sóval tovább ízesítem. Nagyon fini!

3426. Kiscsijke
2013. jan. 25. 13:03
A spenót a nyerő mostanában? Örülök hogy vagy Warj!
3425. warj
2013. jan. 25. 08:03

Hozzávalók:


50 dkg pulykamell

50 dkg durumtészta (kagyló)

1 fej vöröshagyma

tárkony

mangalica zsír

1 pohár probiotikus joghurt



Elkészítés:


A mangalica zsíron üvegesre pároljuk a hagymát, majd az apróra darabolt húst, tengeri sóval, teáskanálnyi tárkonnyal ízesítve, vízzel felengedve puhára pároljuk. A durum tésztát külön megfőzve, tepsiben összerakjuk a hússal, a tetején elkenjük a joghurtot, és 20 percig sütjük.


Magán vélemény: szerintem lehet rá egy kis reszelt mozorella sajtot is tenni.

3424. warj
2013. jan. 25. 08:00

az előző két recept második időszakos az összetevők miatt (növényi tej). A mostani meg csak haladó candidásoknak.


Spenótos gnocchi

Vigyázat! A krumpli miatt szigorú diétában nem alkalmas (csak haladó candidásoknak szerintem kb 3 hónap diéta után.

Hozzávalók:

• 10 dkg spenót (én fagyasztottat használtam)

• 30 dkg krumpli

• 15-20 dkg tönkölybúza liszt (vagy amennyit felvesz)

• 1 tojás

• só

• pár kanál oliva

• 10 dkg reszelt mozarella

• 1 pohár joghurt

• só, szerecsendió

• 1 gerezd fokhagyma

1. A krumplit héjában megfőzzük, meghámozzuk, és krumplinyomóval áttörjük.

2. A fagyasztott spenótot lassú tűzön felmelegítjük, szükség esetén egy kis vizet öntünk alá.

3. A krumplit, a tojást, a sót és a spenótot a liszttel addig keverjük, amíg formázható tésztát kapunk, majd kukackákat formálunk belőlük (1 cm vastag).

4. A kukacokat forró vízben kifőzzük, majd olivára fektetjük.

5. A joghurtot összekeverjük a szerecsendióval, sóval és a fokhagymával, majd a nudlira merjük.

6. Reszelt mozorella sajttal tálaljuk.


A spenót íze kevésbé érvényesül ebben a remekben, de ezt én nem is bántam:-)

3423. warj
2013. jan. 25. 07:56

Spenót férfiasan


Ezt a változatot már nem ajánlom semmilyen diétához, és vegetariánusoknak sem, viszont nagyon finom!


Hozzávalók:


80 dkg friss spenót

2 tönkölyzsemle

fél liter zabtej (vagy egyéb növényi tej)

4-6 gerezd fokhagyma ízlés szerint

bors, só, vegamix

2 ujjnyi szelet füstölt házi mangalica szalonna apró kockákra vágva

1 evőkanál teljeskiörlésű liszt


Elkészítése:


Áztassuk be a zabtejbe a két zsemlét

A tisztított spenótot forró vízben - amelybe tettem egy késhegynyi szódabikarbónát - felteszem főni. Nem szabad túlfőzni, én nem szoktam tovább, mint 10-15 perc.

Ha kész, akkor szűrőkanálal kiszedem, és egy fa vágódeszkára borítva egy nagykéssel jól megcsapkodom, hogy apróra szakadjanak a rostok.

Egy kislábasban megsütöm a szalonnát, a töpörtyűt leszűröm és a fennmaradó zsírt átöntöm egy nagyobb lábosba.

A kisült zsírhoz hozzáadom a lisztet, és belenyomom a fokhagymát. Pár percig pirítom, majd lehúzom a tűzről és hozzáadom a spenótot.

Sózom, borsozom ízlés szerint, majd belemorzsolom az áztatott zsemléket, és hozzáöntöm a zabtejet is, amiben ázott a zsemle.

Vissza teszem a tűzre, és kis lángon pár percig rotyogtatva a spenót főzővizével megfelelő sűrűségűre beállítom.

Tükörtojással és a sült szalonna kockákkal tálalom.

3422. warj
2013. jan. 25. 07:55

Spenót zabpehellyel


Gyerekeknek, vegánoknak, fogyókúrázóknak, candida diétásoknak, tej- és lisztérzékenyeknek is. És bárkinek, akit rabulejt, mint engem is!


Hozzávalók:


80 dkg friss spenót

1 csésze (kb. 3 - 3,5 dl) zabpehely

fél liter zabtej (vagy egyéb növényi tej)

4-6 gerezd fokhagyma ízlés szerint

bors, só, vegamix


Elkészítése:


A zabpelyhet beáztatom a zabtejbe

A tisztított spenótot forró vízben - amelybe tettem egy késhegynyi szódabikarbónát - felteszem főni. Nem szabad túlfőzni, én nem szoktam tovább, mint 10-15 perc.

Ha kész, akkor szűrőkanálal kiszedem, és egy fa vágódeszkára borítva egy nagykéssel jól megcsapkodom, hogy apróra szakadjanak a rostok.

Egy lábasban zsíradékot melegítek, amelyben megfuttatom a zúzott fokhagymát, majd lehúzva a tűzről, belerakom a spenótot.

Sózom, borsozom ízlés szerint, majd hozzá zúdítom a zabtejben áztatott zabpelyhet.

Vissza teszem a tűzre, és kis lángon rotyogtatva a spenót főzővizével megfelelő sűrűségűre beállítom.

3421. warj
2013. jan. 25. 07:48

Spenótfelfújt hagymával

Hozzávalók: 60 dkg spenót, 4 tojás, 4 gyöngyhagyma, 3 dkg liga margarin, 2,5 dkg teljes kiőrlésu liszt, só, bors, szerecsendió.

• Tisztítsuk meg, daraboljuk apróra és pirítsuk meg a hagymát. Tegyük bele a spenótot, és pároljuk körülbelül 20 percig. Közben verjük fel a tojások sárgáját, apránként adjuk hozzá a lisztet, Keverjük össze a langyos spenóttal. Ízlés szerint sózzuk és borsozzuk, adjunk hozzá egy csipet orölt szerecsendiót. Verjük fel a tojásfehérjét kemény habbá, és öntsük a keverékbe. Öntsük kizsírozott tűzálló tálba, süssük 20-30 percig 8. fokozaton.

3420. Kiscsijke (válaszként erre: 3417. - 1b65022674)
2013. jan. 24. 15:56
Soha ne mond hogy soha, senki nem úgy születik, de csak neki kell állni!
3419. Kiscsijke (válaszként erre: 3416. - Norcsi93)
2013. jan. 24. 15:56
az a liszt kitűnő!
2013. jan. 24. 13:25

Norcsi93 és Kiscsijke, köszönö a válaszotokat!

Szép napot!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook