Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2667. warj (válaszként erre: 2666. - Ttimeaa)
2011. dec. 10. 20:36
a receptet is írd le légyszi :-))))))
2666. ttimeaa
2011. dec. 10. 14:21

Mai ebéd:


Majorannás csirketokány spagetti tésztával

2665. hcs2 (válaszként erre: 2663. - Keszani)
2011. dec. 9. 12:32
a csokival mi is azt csináltuk, ha maradt pl. csokimikulás, vagy húsvéti tojás belesütöttük vmibe :))
2664. hcs2 (válaszként erre: 2662. - Candies)
2011. dec. 9. 12:32
ha kinézetre nincs baj, mag szagra sztem is fel lehet használni, ezek azért nem olyan dolgok, mint a tej, a köles kicsit nehezebben romlik meg :))
2663. keszani (válaszként erre: 2662. - Candies)
2011. dec. 8. 15:50
én használtam... állagra, szagra nem volt változás használtam, aztán az eremény magáért bezsél mindig. +azok az ajánlott, addig megorzi az állagát, minoségét...de én pl régen a lejártcsoikat belesutottem muffinba v sutikbe...persze ha kulsore nem nézett ki rosszul
2662. candies
2011. dec. 8. 15:45

Sziasztok!


Szerintetek lejárt szavatosságú termékeket fel lehet még használni?

Hántolt hajdina lejárt: júni 6.

Hántolt köles lejárt: április 20.

Lenmag lejárt: júni 27

Csicseriborsó lejárt: júli 30.


Várom a válaszokat! Köszi előre is!

2661. ttimeaa (válaszként erre: 2659. - Warj)
2011. dec. 6. 18:48
köszönöm! :)
2660. Lina81
2011. dec. 6. 08:32
Köszönöm a válaszokat :)
2659. warj (válaszként erre: 2658. - Ttimeaa)
2011. dec. 5. 19:33
csak a savanykásat
2658. ttimeaa
2011. dec. 5. 19:06
Narancsot ehetünk 3-4 hónap diéta után?
2657. keszani (válaszként erre: 2654. - Lina81)
2011. dec. 5. 17:46

ezt találtam rola szoval szerintem nagyon ne használd se diéta alatt se utána:

[link]

2656. keszani
2011. dec. 5. 17:45

egy nagyon jo kis cikket találtam és abbol idéznék:

Így a fogyasztók körében az szokott a nagy meglepetés tárgya lenni, hogy mellékíze van. Igen...mint minden nem fehérített, nem lebutított, nem agyonszínezett, aromatizált élelmiszernek VAN mellékíze. Tessék megkóstolni egy házi, teljes kiőrlésű kenyeret egy fehér, bolti kenyér után...annak is van mellékíze. Nos ez ugyanaz a téma: hozzá kell szoktatni az ízlelőbimbóinkat a természetközelihez, a valósághoz (mármint ha egészségesen akarunk élni és táplálkozni).


ez a steviahoz volt irva, de sztem ennél a forumnál sok mindenre igaz...és igy gondolkozzunk :D

2655. keszani (válaszként erre: 2654. - Lina81)
2011. dec. 5. 17:43
fruktozt és glükózt tartalmaz..énnem ajánlanám a fruktoz tartalma miatt. helyette inkább a nyirfa cukrot v steviat
2654. Lina81
2011. dec. 5. 15:39

Sziasztok,

abban tudtok segíteni, hogy agavé szirupot lehet használni a diéta alatt?Azt tudom, hogy juharszirupot nem....Köszönöm!

2653. Babóca87
2011. dec. 2. 20:38

jajj lemaradt hogy hogyan készítsük el:


A nyírfacukrot egy lábaskában elkeverjük a vízzel és sziruppá főzzük.

A magvakat ropotgéppel alaposan ledaráljuk (a legjobb kávédarálóval, bár úgy időigényesebb). Minél apróbbra sikerül darálnunk, annál homogénebb lesz a marcipánmassza.

Hozzáöntjük a cukorszirupot és alaposan összegyúrjuk. Henger alakúra sodorjuk és fóliába csavarva hűtőben tároljuk.

2652. Babóca87
2011. dec. 2. 20:38

hűű mit találtam én nagyon szeretem a marcipánt, de a mandula drága azért itt egy recept nekünk:)


HÁZI MARCIPÁN


200 g héj nélküli mandula porrá őrölve (robotgéppel, vagy kávédarálóval)

10 g keserűmandula vagy keserű barackmag

60 g nyírfacukor/xilit

3 ek víz

2651. Babóca87
2011. dec. 2. 20:14
hát nekem februárban lesz egy éve hogy diétázom. néha szoktam héjában főtt krumplit is enni, de kb csak havonta egyszer. Nem merek többet enni. A puffadásom csak most kezdett elmúlni.
2650. warj (válaszként erre: 2645. - Babóca87)
2011. dec. 1. 21:51
Ha tettél el tartósítószer és cukor nélkül és már lb 4 hónapja diétázol akkor igen, de inkább a szeder, áfonya, meggy lekvárok kerüljenek előtérbe. Mi pl csak a diéta végén használtunk ilyet, akkor is pl heti egy alkalommal egy szelet kenyérre, vagy kókuszgolyóba.
2649. warj (válaszként erre: 2646. - Babóca87)
2011. dec. 1. 21:48

Csokimáz


Hozzávalók:

12 dkg nyírfacukor,

4 evőkanál karobpor,

és 4 evőkanál víz (esetleg növényi tej)


Elkészítés:

12 dkg nyírfacukrot, 4 evőkanál karobport, és 4 evőkanál vizet kikeverünk, majd lassú tűzön addig főzzük, amíg a nyírfacukor el nem olvad. (Onnan lehet tudni, hogy hólyagok nőnek a tetején). Biztonság kedvéért egy kicsit cseppentsünk egy pohár hideg vízbe, és ha nem folyik szét, hanem egyben leszáll a pohár aljára, akkor már biztosan jó! Rögtön keverjünk bele egy pici teavajat (1-2 dkg-nál ne többet, mert nem fog megkötni), és azonnal lehet a süteményre/szaloncukorra önteni. Ha van türelmünk, már csak azt kell megvárni, hogy megkössön, ha nincs, tegyük hűtőbe, ott pár perc alatt megszilárdul.

2648. ttimeaa (válaszként erre: 2641. - Warj)
2011. dec. 1. 19:10

Köszönöm a szaloncukor receptet. Majd kipróbálom, és leírom a véleményt.


Esetleg rizsfelfujtra nincs ötleted? Mert elkészítettem a hagyományos recept szerint, csak barna rizsből, meg rizstejből. Sajnos a rizs nem puhult meg. Valószínű, előre kellett volna főzni?

Úgyhogy az egész a kukában landolt. :(

2647. keszani (válaszként erre: 2645. - Babóca87)
2011. dec. 1. 17:31
ha házi készitésű és második szakaszban vagy akkor igen
2646. Babóca87
2011. dec. 1. 17:17
mi ez a kis karobból, növényi tejből készült csoki máz?? valaki írja le az adagokat légyszi, miből mennyi kell bele?
2645. Babóca87
2011. dec. 1. 17:12
apropó szaloncukor, most akkor ehetünk barackot és származékait gondolok itt baracklekvárra??
2644. Babóca87
2011. dec. 1. 17:11

mindenképp kipróbálom a a szaloncukrot. itt egy karácsonyi recept nem csak haladóknak:


KARÁCSONYI DIÓS LINZER


25dkg margarin

25dkg darált dió

25 dkg nyírfa cukor (szerintem simán lehet 20dkg is)

2 kk fahéj

pici só

citrom reszel héja

1 kk őrölt szegfűszeg

az eredeti recept szerint két tojás sárgája, de én anélkül is meg tudtam csinálni a tojás érzékeny ovisaimnak ezért gondoltam, hogy jó lesz első időszakra is.


Így tojás nélkül kissé nehézkes az összeállítás, de azért menni fog.

minden össze gyúrunk, kinyújtjuk, majd kiszaggatjuk, az otthon talál maradékokkal díszítjük pl mandula, dió karobpor, kókusz, aszalt meggy...stb stb. 180C-os sütőben sütőpapíron 15 percig sütjük.

2643. warj (válaszként erre: 2640. - XRamix)
2011. nov. 29. 16:39

a sütőtökös keksz itt a fórum elején mátkám receptje alapján egynek jó. A fűszerezés miatt szerintem illik karácsonyra.


Ezt nem próbáltam de találtam kifejezetten candidásoknak írják.


Élesztő helyett meleg vízben feloldott borkőport és szódabikarbónát használnak. Mindkettőből kevés kell, mert keserűvé, illetve savanyúvá teszi a tésztát. A borkőpor nem tévesztendő össze a borkősavval. Kapható a gyógyszertárakban (Kálium-hidrogén-tartaricum).



DIÓS ÉS MÁKOS TEKERCS - BEIGLI


Hozzávalók:

25 dkg sárgarépa,50 dkg liszt (tönköly),50 dkg alma reszelve,20-20 dkg darált dió, darált mák,3 és 1/2 dl víz,2-2 mk kardamom, bazsalikom, gyömbér,1-1 mk szódabikarbóna, borkőpor,1 db citrom leve,1 tasak zabkorpa szükség szerinti használatra,1 dl olaj,alufólia.


Elkészítése: A sárgarépát tormareszelőn lereszeljük, hozzáadjuk a meleg vízben elkevert szódabikarbónát és a borkőport. Beletesszük a lisztet és a fűszereket, a vízből megmaradt langyos vizet és olajat. Lágy tésztát gyúrunk belőle és pihentetjük egy órahosszáig. Két részre osztjuk. Zabkorpával vastagon meghintett alu-fólián kinyújtjuk. Az almát, darált diót, a fél citrom levét összekeverjük, ráterítjük a tésztára és azonnal feltekerjük az alufólia segítségével, majd fóliástól a tepsibe tesszük. A tészta másik felét a fentiek szerint készítjük, csak mákkal. Az alufólia azért szükséges, mivel a tészta nélküle elterülne a tepsiben és nem lenne beigli formája.

2642. warj
2011. nov. 29. 16:35

Diós szaloncukor (haladó candidásoknak)


Hozzávalók:


50 dkg dió megpirítva, és finomra őrölve

2 citrom reszelt héja

1 narancs reszelt héja

1 narancs leve

1 citrom leve

5 ek nyírfacukor és tartósítószer és cukormentes mentes lehetőleg házi baracklekvár


Bevonáshoz karobporból növényi tejből nyírfacukorból és vízből gőz felett csokit készítünk.


Elkészítése:


A diót megpirítom, finomra őrölöm. Összegyúrom a hozzávalókat.

Kis golyókat formázok, kicsit meglapítom őket, hogy legyen talpuk és papírral bélelt nagy tepsibe teszem megközelítőleg 5 mm távolságra egymástól.

Elkészítem a karobpórból a "csoki"bevonatot. A bevonatot teáskanállal a diógolyókra öntöm – így a teteje szép lesz és fényes-hidegre teszem, és ha megkötött a bevonat rajtuk, akkor a talpukat egyenként a maradék bevonatba mártom. Megvárom, míg megköt, ha van hibás, akkor meleg késsel javítok a bevonaton.

2641. warj
2011. nov. 29. 16:28

Házi szaloncukor (haladó candidásoknak)



Hozzávalók:


0,5 kg nyírfacukor

1dl víz

1dl narancslé (kicsavart narancsnak a leve)

1 kanál karobpor, kis teavaj, növényi tej

darált dió

vagy kókuszreszelék

Elkészítés:


A nyírfacukrot a vízhez adjuk, majd felforraljuk, és addig főzzük, amíg az így kapott massza el nem kezd hólyagosodni és átlátszó nem lesz. Ezután a lábast hideg vízbe kell rakni, és a szaloncukor alapot addig kell hűteni, amíg nyújthatóvá válik. Ezt követően jól el kell keverni benne a narancs kicsavart levét, majd a hideg asztallapon ki kell nyújtani a masszát. Miután vághatóra dermedt, fel kell szeletelni szaloncukor nagyságúakra. Végül az elkészült tölteléket a a karobporból a teavajból egy kis nyírfacukorból és a növényi tejből készített csokiba majd kókuszreszelékbe forgatjuk.


Tipp: Narancslé helyett használhatunk őrölt diót vagy mogyorót, esetleg kókuszreszeléket, vagy vaníliáscukrot.

2640. xRamix
2011. nov. 29. 09:52
karácsonyi sütireceptetek van? erre a mézeskalács-ötletre felcsillant a szemem :)
2639. hcs2
2011. nov. 28. 20:12
Én diabetikus szaloncukorra gondoltam. Persze nem egy kg-ra, remélem találok vhol kimérősen és egy két szemet vennék, a hangulat kedvéért, úgyis sütök majd magamnak sütiket édességnek :))
2638. keszani (válaszként erre: 2636. - Ttimeaa)
2011. nov. 28. 20:02
gondolom olcsobb a sima cukornál és akkor már mindegy
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook