Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
3147. Ildis334 (válaszként erre: 3146. - Kiscsijke)
2012. máj. 9. 21:58

Óh! Látod erre megint nem gondoltam. Program halasztva. Pedig lelki szemeim előtt nagyon szép volt..

Köszi

3146. Kiscsijke (válaszként erre: 3145. - Ildis334)
2012. máj. 9. 19:25

Szia, hát ugye minden új bevezetése úgy történik, hogy először egy gerezd, aztán HA nincs tünet jöhet a 2. és így tovább.

Mivel a tortához nagyobb mnnyiség kell és nem is az eper a legfontosabb gyümölcs amit vissza lehetne vezetni és! Jobban preferáljuk a savanykás gyümölcsöket, így azt javaslom, hogy NE!!! készítsd még.

Ráadásul tejszín is kell hozzá..és az már 2 új dolog, amiknek a bevezetése minimum 2 hét (értem ez alatt hogy használhatod együtt)

3145. Ildis334
2012. máj. 9. 17:35
Csajok! Második időszakban mehet az eper ugye? Szeretnék pár nap múlva egy joghurtos epertortát készíteni. Mi a helyzet a zselatinnal? Köszi
3144. Kiscsijke (válaszként erre: 3143. - Ttimeaa)
2012. máj. 7. 21:43
:o)))))))))
3143. ttimeaa (válaszként erre: 3142. - Kiscsijke)
2012. máj. 7. 15:25
Igen, természetesen durum tészta!
3142. Kiscsijke (válaszként erre: 3141. - Ttimeaa)
2012. máj. 6. 15:29

Bocsánat hogy bele írok, de a tészta ugye tk tönköly vagy durum. Csak ez fogyasztható és ha lehet heti 1x és CSAK A 2,IDŐSZAKNAK A KÖZEPÉTŐL...

De nagyon jól hangzik, kipróbálom....

3141. ttimeaa
2012. máj. 6. 14:18

Mai ebédem:

Tonhalas tészta


Recept:

1. Tegyünk fel vizet a tésztának (spagetti)

2. A tonhal olajában dinszteljük meg a kis kockákra vágott vöröshagymát. Tehetünk hozzá fokhagymát is.

3. Adjuk hozzá a tonhalat, villával törjük össze.

4. Sózzuk, borsozzuk, és adjunk hozzá még egy natúr joghurtot.

5. Tésztával együtt tálaljuk.


Nagyon finom, és gyorsan elkészül!

3140. Kiscsijke (válaszként erre: 3139. - Ildis334)
2012. máj. 5. 20:11
Jól hangzik, próbáld meg kis növényi tejszínnel úgy krémesebb lesz...
3139. Ildis334
2012. máj. 4. 19:28
Persze második időszak!
3138. Ildis334
2012. máj. 4. 19:01

Csajok, olyan "fagyit" csináltam....

Fagyasztott málna, joghurt, pici fahéj. Állati!!!!!!

3137. Kiscsijke (válaszként erre: 3136. - Ildis334)
2012. máj. 1. 19:15
Az almát úgy szoktuk, hogy elöször csak egy gerezd...aztán pár nap és 2 gerezd...és így tovább. És mindennel igy kellene..És ami fontos, hogy egyszerre csak egy olyan dolgot vezess be amit még nem ettél, mert különben nem tudod mi volt a baj, melyik okozta a gondot.
3136. Ildis334 (válaszként erre: 3135. - Kiscsijke)
2012. máj. 1. 17:07
Protexin IBS-t. Más gyümi, mondjuk a grapefruit megy simán. Momdjuk mást nem is próbáltam. A sajt is oké, és már ettem csirkemellet párizsiasan, ettől több tojást még nem ettem. Mi lehet a baj az almával? Savanyú almaként árulták a csarnokban. Meg is kérdeztem. Saját tapasztalatom nincs alma témában, mert gyerekkorom óta nem ettem.
3135. Kiscsijke (válaszként erre: 3134. - Ildis334)
2012. máj. 1. 16:48

Oh....az első időszakhoz való visszatérés nem jó ötlet, mert kell a szervezetnek a táplálék.

Brobálkozz más gyümivel, sajttal, tojással...ezek jó fehérje források.

Milyen probiotikumot szedsz?

3134. Ildis334 (válaszként erre: 3133. - Kiscsijke)
2012. máj. 1. 10:06
Aranyos vagy, de még nem mertem elkészíteni. Ez a visszavezetés nem megy simán. Próbáltam az almát, mert már nagyon vágytam a gyümire, de nagyon fúj.Így volt a túróval is. Most nagyon óvatos duhaj vagyok. A káposzta még várat magára. Kicsit visszatértem az első időszakosokhoz. Üdv
3133. Kiscsijke (válaszként erre: 3131. - Kiscsijke)
2012. ápr. 30. 20:18

ÉS MILYEN LETT?

FINI?

NEM TAPADT ODA?

3132. ttimeaa
2012. ápr. 27. 18:38

Tegnap zabpehely gofrit sütöttem. Finom lett. Tettem fel képet!


ZABPEHELY GOFRI (2. időszakos a xilit miatt)

Hozzávalók


2 csésze zabpehely

2 csésze víz

csipet só

2 kávéskanál xilit


Elkészítés


A hozzávalókat turmixgépbe teszem, jól összekeverem, és gofrisütőben kisütöm. Ha nagyon besűrűsödik, vízzel hígítom.

3131. Kiscsijke (válaszként erre: 3128. - Ildis334)
2012. ápr. 26. 20:59
Várom hogy milyen lett???
3130. Mukusz
2012. ápr. 25. 18:52

Kicsit helyesbitek:

az aludttejbol vagy a savanyu tejbol is lehet turo de csak ha felforraljuk, hogy osszemenjen

3129. Mukusz (válaszként erre: 2864. - Keszani)
2012. ápr. 25. 17:56

Szia

Szerintem a turo receptje nem igazan jo. En sokszor csinalok turot de az aludt tejbol sosem lesz turo.

Eloszor is fel kell fozni 2 liter tejet amibe ket kicsi vagy egy nagy citromot csepegtetsz bele, ilyenkor kicsapodik a savo es csak at kell szurni egy nagyobb gezen. Kb 10 perc mulva le is csepeg a folosleges savo es akar fel is lehet mar hasznalni az igy kepzodott turot. De ha hagyod a savoba kihulni es utana szurod at akkor puhabb lesz es vizesebb, mint a bolti turo.

(hallottam olyat is hogy sima C-vitamint tesznek a forralt tejbe, erdekes megoldas de az eredmeny ugyanaz)


Remelem segitettem :)

A sajt erdekesnek tunik, kiprobalom! Koszonom :)

3128. Ildis334 (válaszként erre: 3126. - Kiscsijke)
2012. ápr. 25. 17:36
Köszi! Annyira várom már, hogy akkor is megeszem, ha betonból van. A hétvégén ez lesz a jutalom!
3127. Mukusz
2012. ápr. 25. 16:33

Sziasztok

Ha rizslisztet veszek, annak is teljes kiorlesunek kell lennie vagy nem?

piskotat sutottem de nem lett valami jo a tk rizsbol ;(

3126. Kiscsijke (válaszként erre: 3125. - Ildis334)
2012. ápr. 24. 20:11

Majd irj véleményt!

Azért arra figyelj, biztos hogy sütöttél már pogit, hogy ha az állaga nem olyan mint kellene inprovizálj!

Tegyél bele v joghurtot vagy több lisztet vagy stb....

Fantázia csak!

:o)

3125. Ildis334 (válaszként erre: 3120. - Kiscsijke)
2012. ápr. 24. 19:35
Imádlak, hogy ilyen fáradhatatlanul tolod az energiát a fórumokon. És köszi a recepteket, holnap a káposztás pogit megsütöm!!!!!!! Éljen!!!!
3124. Kiscsijke (válaszként erre: 3122. - Klau080)
2012. ápr. 23. 20:03

Igen lehet.

Én készítettem már joghurt nélkül is, csak a fűszerek és turmixolni a zöldség egy részét.

No meg tettem bele pár szem csicsókát is hogy legyen mi turmixolni.

3123. Klau080 (válaszként erre: 3120. - Kiscsijke)
2012. ápr. 23. 19:48
A brokkoli krémleves nagyon finom lett! :))) Bár érdekes így joghurtból:)
3122. Klau080
2012. ápr. 23. 13:27
Tofut lehet fogyasztani a diéta alatt?
3121. Timó 8 (válaszként erre: 3120. - Kiscsijke)
2012. ápr. 23. 11:24

Elmondhatatlanul hálás vagyok!!!!!!!!!! KÖSZÖNÖM!!! :)


Holnap már kipróbálom valamelyik finomságot! :)

További szép napot! :)

3120. Kiscsijke (válaszként erre: 3119. - Timó 8)
2012. ápr. 23. 10:40

Hát attól ne félj hogy hízni fogsz még ha minden nap megennél kanalanként akármennyi lisztet sem!

A tk lisztek másképpen hatnak a szervezetre.

Aki elkezdte ezt a diétát..habár ez nem fogyókúra hanem egészség megóvás, de még nem hallottam olyat aki ne fogyott volna vele. Szóval ha minden nap eszel valami kenyér félét SEM fogsz hízni.

ÉS ENNI IS KELL!!! Mivel sok mindent nem lehet így kell a szervezetednek a kenyér is.

Szóval egyél kenyeret!

Fontos! Nagyon elfelejtenek enni rendesen sokan itt!


Pl:

pár recept!

Céklafasírt

20 dkg céklát, 20 dkg nyers sütőtököt(eredetileg édesburgonyát)lereszelünk(kis lyukú vagy nagy lyukú reszelőn) 2 gerezd fokhagymát, sót, borsot, darabka beáztatott házi tk kenyeret hozzáadunk és összekeverjük. Ehhez beáztatott zabpelyhet adunk hozzá, hogy összeáljon. Ki lehet sütni olajban vagy szétterítve tepsiben.


Káposztás pogi:

4 cs. tönkölyliszt

1/2 fej káposzta-reszelve, dinsztelve

1/4 cs. pirított szezámmag

1 kk szódabikarbóna

1/2 cs. olaj


A káposzta kivételével, mindent összegyúrunk, majd belekeverjük a káposztát, nyújtjuk, sütjük

-1. időszak



Zöldség-tál:

Tepsibe kockázva, szeletelve, darabolva rakj bele minedenféle zöldségmaradékot pl: sárgarépa, cékla, brokkoli, cukkini, káposzta(ha vörös, vicces színe lesz), zeller, karfiol, hagyma, sütőtök, paprika stb. fóliázd le és kb 40-50-percig párold a sütőben. Minden sütő más, amikor már puhul, de azért még kicsit ropogós, akkor jó. Kevés vajon vagy olívaolajon piríts meg egy kis tk lisztet, engedd fel joghurttal és öntsd le a zöldeket, mozarella sajtot is reszelhetsz rá és pirítsd meg a tetejét. hozzá esetleg zabpehely vagy más gabonafasírt nagyon jól passzol.



Brokkoli krém leves:

egy közepes brokkolit annyi vízben fel teszek főni, hogy éppen ellepje, ízesítem, 2-3 gerezd fokhagymával, szerecsen dióval, sóval, és "bio" ételízesítővel. Ha megpuhul (nagyon gyorsan) összeturmixolom, és kb fél pohár "bifidus"-os joghurtot keverek bele


Kifli

20 dkg tönköly és 5 dkg zabpehelylisztet beletesszük egy tálba, adjunk hozzá szódabikarbónát és sütőport ill kb 1, 5 dl joghurtot, de lehet több is. Olyan puha, kicsit ragacsos legyen a tészta és így sokkal omlós lesz a végeredmény. Kettészedjük a tésztát és úgy nyújtjuk ki kör lakúra, majd cikkekre vágjuk. így ebből az adagból 16 kis kiflit jön ki. A kinyújtott tésztát bekenjük 3 ek joghurttal és ráreszelünk egy mozzarellát, tetejét bekenjük egy tojás fehérjével és megszórjuk szezámmal


Csapati (indiai lepénykenyér)

* 50 dkg teljes kiőrlésű liszt

* ½ dl olívaolaj

* 1 tk. tengeri só

* meleg víz (rugalmas tésztát kapjunk)

Keverjük össze a lisztet, a sót és az olajat, és adjunk hozzá annyi meleg vizet apránként, amennyivel egy rugalmas tésztát kapunk. Gyúrjuk kb. 15 percig a tésztát, majd letakarva hagyjuk pihenni 1 órán keresztül. Utána osszuk 24 részre és mindegyikből formáljunk egy-egy labdát, és lisztezett deszkán nyújtsuk kör alakúra a lepényeket. Forrósítsuk fel a teflonserpenyőt (szárazon olaj nélkül), majd süssük meg mindkét oldalán kg. 5-5 perc alatt. Ha egy kicsit elszíneződik és felfújódik, akkor jó.

-1. időszak


Magyaros tofu zelleres lencsesalátával


400 g tofu

80 g vöröshagyma

400 g zeller

200 g vörös lencse (nem kell beáztatni)

fokhagyma


pirospaprika

20 g barnarizs-liszt

babérlevél

olaj


A finomra vágott vöröshagymát kevés olajban aranysárgára pirítjuk, a tűzről levéve hozzákeverjük a pirospaprikát, vízzel felöntjük, és a tűzre visszatéve beforraljuk. Hozzáadjuk a tofut és villával pépesre törjük, sózzuk, fűszerezzük zúzott fokhagymával, köménnyel, hozzákeverjük a rizslisztet. A masszát gerinc formába tesszük, és 160 c fokos sütőben megsütjük. A lencsét megmossuk, és sózott, babérlevéllel fűszerezett vízben puhára főzzük. Leszűrjük, hozzáadjuk a vékony metéltre vágott zellert, sóval citromlével ízesítjük, olajjal összekeverjük. A frissen kisült tofuval tálaljuk.

-1. időszak


Zoldseges rizst:

Megfozod a barnarizst, a zoldsegeket felkozkazod (sargarepa, hagyma, cukkini, paprika stb, ) es egy serpenyoben kis olivaolajon megpiritod, so bors, mikor kesz osszekevered a rizzsel, megszorod petrezselyemmel, oreganoval is lehet, nagyon finom izt ad neki!


Padlizsán mártogatós:

Egy közepes padlizsánt (25-30dkg) sütőben megsütök egyben, majd a héjától megfosztva összeturmixolom egy gerezd fokhagymával, borssal és sóval, valamint 10g olivaolajjal.

Kihűtöm és hosszú szeletekre vágott édesköményt, zellerszárat mártogatok bele.

-1. időszak


Zöldségkrém

30 dkg apróra vágott vöröshagymát, 10 dkg reszelt sárgarépát, 3 dkg reszelt zellert 10 dkg vajon megpárolunk. Kaporzölddel, apróra vágott újhagymával, tárkonnyal, sóval, őrölt szerecsendióval fűszerezzük. 15 dkg vajat habosra keverünk, hozzáadjuk a zöldséghez és pépesre keverjük az egészet

-1. időszak


Köles egytál étel (első időszaktól)


2 bögre köles

2 sárgarépa

2 paradicsom

1 kisebb cukkini

3 zöldpaprika

1 pritaminpaprika

1 fej hagyma

3 evőkanál olaj

1 kis gerezd fokhagyma


csipetnyi őrölt kömény

A kölest kiválogatom, jól átmosom. A sárgarépát, cukkinit és a hagymát apró kockára vágom, megpirítom, majd felöntöm kb. 1 dl vízzel. Hozzákeverem a hagymás répához a felkockázott paradicsomot, cukkinit, paprikát. Ízesítem. Amikor puhulni kezdenek, hozzáadom a kölest, megkeverem az egészet, és felöntöm annyi vízzel (a fele víz helyett használhatunk paradicsomlevet is), hogy ellepje. Fedő alatt puhára főzöm (kb. 10 perc). 10 percig állni hagyom, hogy a köles beszívja szaftot. A fokhagymát nagyon apróra vágva akkor keverem hozzá, amikor kész az étel. Így pikánsabb.

-1. időszak


Élesztő nélküli lángos

50 dkg tk tönkölyliszt

2 kk sütőpor

1 ek olivaolaj

1 csipet só

mangalica zsír a sütéshez

3-4 dl natúr joghurt

2 gerezd fokhagyma

mozzarella


A tészta hozzávalóit annyi vízzel összegyúrjuk , hogy kelt tészta állagú tésztát kapjak. Gombócokat formázunk belőle, amiket kinyújtunk - a széleket vastagabbra, a közepét nagyon vékonyra alakítva. Forró zsírban kisütjük őket.

A fokhagymát szétnyomjuk és a joghurtba keverjük ezzel kenjük meg a lángosokat.

-1. időszak


Cukkinis lecsó:

A cukkínis lecsóba felkarikázzuk a cukkínit - vagy ki hogy szokta a többi zöldséget is, és a paprika meg paradicsom után kicsivel kell beletenni és elkészítjük mint a lecsót.

-1. időszak


2 DB ZSEMLE:

13dkg tk. tönkölyliszt

1/3 pohár joghurt (van amikor fél pohár)

1, 6 dkg puha teavaj

kávéskanál hegynyi szódabikarbóna

fél kávéskanálnyi sütőpor

szóda v ásványvíz

Ezeket összegyúrjuk. A vizet a végén adagoljuk, pontosan nem tudom mennyit. Annyit teszünk bele, hogy puha, de nem folyós tésztát kapjunk. Két gombócot gyúrunk lisztes kézzel. Kivajazott, lisztezett tepsibe rakjuk, egy kicsit lapítjuk ( jobb ha laposabb). Vizes kézzel egy kicsit vizezzük be a tetejét, hogy a szezámmag és napraforgómag rátapadjon. Előmelegített sütőben, közepes hőfokon 30-40 percig sütjük. Tűpróba! Ha megsült, ne hagyd a sütőben, mert kiszárad.

Ne gondold, hogy nagyon puha, hiszen a tk. liszt másabb, mint a sima fehér liszt.

-1. időszak



Sajtos rúd candidásoknak


30 dkg tönkölyliszt

20 dkg mozzarella sajt

10 dkg teavaj

2 tojás


A lisztet, vajat, lereszelt sajtot és a két tojás sárgáját összegyúrod (ha a tetejére is akarsz sajtot, akkor azt rakd félre).

Kinyújtod kb. egy ujjnyi vastagra, csíkokra vágod és lisztezett tepsibe teszed.

A tetejét kend meg a tojás fehérjével, szórd rá a maradék sajtot.

-1. időszak


Szezámmagos sós ropogós

30 dkg tk. tönkölyliszt

1 kis pohár joghurt

25 dkg teavaj

szódabikarbóna


A hozzávalókat összegyúrjuk, majd pár órára hűtőben pihentetjük.

Lisztezett munkaasztalon kb. fél cm vastagra nyújtjuk.

Sóval, szezámmaggal megszórjuk.

ujjnyi vastag csíkokra vágjuk derelyevágóval, vagy pizzavágóval.

Kivajazott, lisztezett tepsiben sütjük előmelegített sütőben.


Ezt a tésztát már édesre is készítettem. Egy kicsi xilitet tettem a tésztába. Tölteléknek lehet karobos-xilites, fahéjas-xilites, kókuszos-xilites. Kinyújtottam, megkentek kis vajjal, és megszórtam valamelyik töltelékkel, majd feltekertem, és fél-1cm-esre vágtam. Kis csigákat sütöttem.

-1. időszak



Zab köret (HÁNTOLT BIO ZABOT)


Az elkészítése ugyanúgy történik mint a rizsé, csak nem egészen kétszeres vizet kell rá önteni. Az elején lepirítjuk apróra vágott hagymával ( újhagyma.), répával és californiai paprikával. Ezután , amikor már jó forró (de még nem égett le.) - ráöntjük az 1.8 - szoros felforralt vizet, és kis lángon , lefedve - addig főzzük, amíg el nem forralja teljesen a vizet magáról. Ezután lekapcsoljuk alatta a gázt és a fedő alatt hagyjuk még párolódni.

-1. időszak



SZÓVAL TESSÉ VÁLTOZATOSSAN ENNI!

REMÉLEM EZZEL NEM CSAK NEKED DE MÁSNAK IS SEGÍTETTEM.

AZ ÉN NEVEM ALATT TALÁLSZ MÉG KENYÉR RECEPTET!

3119. Timó 8
2012. ápr. 22. 20:26

Tudom, tudom. Vesszen az édesség! :)

Igen, az első szakaszban vagyok.


Hú, valami pogácsát, vagy kiskifliket. Az is szuper, ha zöldségféle is van benne.

Az is tökjó, ha száraz és ropogós, csak jól lehessen lakni vele. :)


Nem szeretnék sokszor sütögetni, mert brutál gyorsan hízok a lisztes motyóktól. :/ Tudom, hogy most itt nem ez a lényeg, de egy kilót se szeretnék felszedni a diéta miatt/alatt. Ezek a hülye gombák így is pakoltak rám néhány kilót...


Előre is köszi! :)

3118. Kiscsijke (válaszként erre: 3117. - Timó 8)
2012. ápr. 22. 19:55

Mit szeretnél sütni???

Édeset te még NEM ehetsz, mert első időszakos vagy..ha jól olvastam a másik blogon!!!

Sajna semmilyen édes ízt nem érezhetsz a szádban.

De ha megmondod mit sütnél segítek!

Valami alapanyag...

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook