Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


27. mandula65 (válaszként erre: 12. - Mátkám)
2009. okt. 5. 13:54
A nokedli szerintem jó lett, ha valaki szeretné kipróbálni nyugodtan tegye ! Az állaga kicsit puhább mint a hagyományosé.
26. mandula65 (válaszként erre: 22. - Cszsuka)
2009. okt. 5. 13:53
bocsi, akkor csak az egyen zöldborsó pörköltet, aki már nem az elején jár, mi már a 4.hónapot kezdtük a lányommal...
25. warj (válaszként erre: 22. - Cszsuka)
2009. okt. 5. 08:43
Szia! Nekem tényleg a gyerekőc Candidás, és valóban kicsit másabb, mert fejlődő szervezett és így nem kellett annyira szigorúan kezdeni a diétát. Azt szeretném kérdezni, hogy te mit hallottál a kecsketej fogyasztásáról, mert én egy természetgyógyász oldalán olvastam, hogy lehet, persze nem az első időszakban. De megmondom őszitén, hogy nem merem kipróbálni.
24. warj
2009. okt. 5. 08:36

Tegnap piskótát sütöttem tortaformában. Én így csinálom:

5 db tojás

5*2,5 dkg teljes kiőrlésű liszt (én pl most először rizslisztet használtam)

5*2,5 dkg szőlőcukor (ezt mindenki azzal helyettesítse, amit eddig is használt)

És ennyi a hozzávaló. A tojásokat a szokott módon kettéválasztom, a turmixba teszem a tojásfehérjét a fele édesítővel, kemény habbá verem, közben a tojás sárgáját a másik fele édesítővel elkeverem. Amikor már kemény a hab óvatosan hozzácsurgatom a sárgáját (közben a turmix forog lassú fokozaton), majd ezután kanalanként a lisztet. Majd a kiolajozott lisztezett (természetesen oliva olaj+teljes kiőrlésű liszt) tepsibe (lehet sütőpapír is) beleöntöm, én meggyszemet szedret dobálok a tetejére. Hideg sütőben 150 fokon sütöm, ha kész a sütőben hagyom kihűlni, és nem esik össze. Persze a diéta elején ez tuti nem jó. De az egész családnak ízlik. Sőt tegnap szülinapon voltunk, így vittem tortát is magammal, hogy a fiam is tudjon enni. Hát elfogyott mind egy szálig, a többiek is megkóstóloták és dicsérték.

23. warj (válaszként erre: 19. - Mátkám)
2009. okt. 5. 08:29

Szia! Ki fogom próbálni, hogy a fehérjét is beletegyem. De nem eset szét így sem, igaz hogy vagy 5-6 órát pihentettem hűtőben, hogy a gríz megdagadjon.

Kuszkusz ügyben én úgy tudom ehetünk, nekem az unokatesóm ajánlotta, ő felnőtt és ma már ex-candidás. Nyílván nem napi szinten, de én pl paradicsomlevesbe betétnek is ezt használom, most a lecsóba raktam, a fiam nem igazán eszi meg a barnarizst, ezt inkább, de még önmgába köretnek nem próbáltam. De meg fogom próbálni.

2009. okt. 5. 07:56

Sziasztok!


Egyszerre válaszolok mindenkinek, ha nem baj :)

Nagyon ügyesek vagytok, klasszul gyarapszik a lehetőségek tárháza! :)


Ha zsiradékot kell választanototk, margarin helyett lehetőleg vajat, kiv. ha valaki tejcukor érzékeny, akkor jó a Liga margarin.


A zöldborsó sajnos a kúra elején nem ajánlott, előbb meg kell tanulni mindenkinek RÁGNI rendesen, mert a héja puffaszt, meg az, amit egészben lenyeltél. Ráadásul magas a cukortartalma is, de ez a kisebb baj lenne, hisz nem egyszerű cukorról van szó (úgy mint a sárgarépánál).


A banán mindenkor tilos a kúra alatt, s a narancs is!! Amit szabad: meggy, ribizli, citrom, savanyú alma, egres, grapefruit. Törekedjünk a hazai gyümölcsök fogyasztására, amennyire lehet, hisz a Földanya nemcsak "lakásról", hanem élelemről is gondoskodik éghajlat szerint mindenkinek. Természetesen mindent meg tudunk enni, ami a Föld másik részén terem, de nem mindent tolerálunk ugyanúgy, s egyes esetekben inkább terheljük a szervezetet velük. Ha elmennél Amerikába és a fáról szednéd a narancsot meg a banánt, mint itthon az almát, akkor nem lenne akkora gond. Ezeket azonban útközben érlelik egy gáz segítségével a konténerben. Kell ez a szervezetünknek?


Sajnos megint elszomorítalak benneteket: teljesen mindegy, hogy fruktóz vagy glukonon gomba szempontjából. Az egyik valódi, a másik műanyag egyszerű cukor. Mivel nem találtunk mást, ezért választottuk a Glukonont, de nem szabad olyan mennyiségben használni, mint a cukrot (nemcsak a hashajtó hatása miatt). A fruktóznak recept nélkül égig érő ára van, s ismétlem: ez sem jobb.


Gyerekeknél kisebb megszorítások vannak. Amit egy gyereknek szabad, felnőttnek már nem biztos. Az azonban biztos, hogy ha a család is azt eszi, amit a candidás gyerek, csak jót tesz vele. :)

21. mátkám (válaszként erre: 18. - Warj)
2009. okt. 4. 08:54

Az az igazság, hogy annyira kevés édesítőt használok sütibe, hogy az nem igen árthat meg, már egészen elszoktam az édes dolgoktól, kivéve a gyümölcsök stb. Kb 5-6 dkg-ot raktam bele és nekem nem is hiányzott több, mert almát és körtét is raktam bele és azzal elég édes lett. de ha cukrozatlan aszalványokkal csinálod is biztos fini és édesebb is.

Az, hogy hashajtó, talán rá is van írva a dobozra, de tudtam, igen, nekem nem volt vele semmi problémám, hál isten.

Mindenesetre semmiképp ne használjatok, ha a gyerkőcnek nem jó, ha bevált a fruktóz, akkor heti egyszer biztosan nem árthat!!!

20. mátkám (válaszként erre: 15. - Warj)
2009. okt. 4. 08:49

Kuszkuszt ehetünk? mert imádom, vettem is múltkor, de nem merem megcsinálni, hiszen az is búza. Olyan, mintha búzadarát ennénk, nem?

Egyébként nagyon tetszik az ötlet!!!

Tipp: A helyedben nem pazarolnám az olívát sütésre, hisz elveszti a kis értéket is, ami benne van a melegítéssel! Én tepsire szoktam rakni sütőpapírt és arra teszem a gombócokat, aztán be a sütőbe. Vagy vagdaltnak és akkor nem kell hozzá olaj.:)

19. mátkám (válaszként erre: 14. - Warj)
2009. okt. 4. 08:45

Örülök, hogy jól sikerült!:)

Én nem tudom mi történt velem, d azt hiszem még soha nem csináltam ilyen finomat!:)

50 dkg házi túróból csináltam, 2 tojás sárgájával és 5 ek grízzel (tehát ugyanúgy, mint te) viszont a tojás fehérjét felvertem és azt is hozzákevertem. Olyan lett, mintha kis felhőket harapdálnék, de nem esett szét kicsit sem! Szóval nagyon hálás vagyok az ötletért!!!

Ja a prézli nekem is ilyen kenyér volt, de én nem édesítettem magamnak semmivel, viszont tettem bele sok fahéjat, kis szegfűszeget és szezámmagot, amitől nagyon jól nézett ki!

18. warj (válaszként erre: 8. - Mátkám)
2009. okt. 3. 20:31
Olvasom, hogy glükonont tettél a sütibe, hát én piskótát sütöttem ezzel és a gyereknek hasmenést és görcsöt okozott. Ki is vágtam az egész adag sütit a kukába egy az egybe, pedig finom volt. Ezért váltottam édesítőt.Te nem tapasztaltál ilyet? Neked nem okozott gondot a glükonon, mert elvileg hashajtó hatású, ha sokat használ belőle az ember. Ezt az ex-candidás uncsitesóm mondta, meg egy ismerősöm aki cukorbeteg.
17. warj
2009. okt. 3. 20:25

Valaki kérdezte a felvágottakat, én úgy tudom, hogy nem lehet enni semmi ilyesmit, mert tartósítószert tartalmaz (na meg ki tudja még mit). Két ötlet, hogyan lehet ezt helyetesíteni. Ha sonkaszerű dologra vágyot a gyerkőc úgy oldottam meg, hogy pulykamellet tengeri só és biovegetával megszórtam, majd megsütöttem. és hidegen szendvicsre tettem, én úgy tudom mozorella sajtot lehet használni, így ezzel is lehet plusz ízt adni a szendvicsnek.

A másik én bioboltban vettem növényi kolbászt (teljes kiőrlésű gabona, tengeri só, fokhagyma meg hidegen sajtolt olaj) van benne. Ez kb 400-500 Ft egy kisebb pár. Ne lepődjön meg seniki morzsolódik ha vágjuk, így én már simán rámorzsolom a vajjal megkent kenyérre (én nem hidrogénezett vajat vettem), erre teszek még paprikát vagy hagymát, vagy pardicsomot, vagy uborkát, esetleg főtt tojást, egy kis mozorellát. És hidegen vagy melegen fogyasztom.

16. warj
2009. okt. 3. 20:09

Salátáról jut eszembe: ez egy vitaminbomba lehet ismeritek. Nyers alapanyagokat használok hozzá. Céklát, káposztát, uborkát, almát lereszeljük, édesítővel és citrommal ízesítjük. Szerintem nagyon fini és ráadásul tele van vitaminnal.

A másik amit nagyon szeretek, a paradicsom, paprika, ubi, hagyma összedarabolva, fetasajt darabok, erre egy kevés oliva olaj.

15. warj
2009. okt. 3. 20:05

Másik recept: csirkemellet daráltam, ehhez tettem kuszkuszt, bazsalikomot, biovegetát, sót egy egész tojást. Ezt lehet egy paradicsomos káposzta főzelékbe húsgombócnak kifőzni. Nekem maradt ki így a többit bemártogattam teljes kiőrlésű lisztbe, tojásba, meg prézlibe és kisütöttem olivaolajba, párolt zöldséggel. Bár nekem a gyerkőc candidás, de én is ezt ettem. Tényleg fini, nyilván más ízű mint az eddig megszokott fasírt, de azért fini volt.

Ja és zöldbab leves volt előtte, itt a habarás joghurtal teljeskiőrlésű lisztel, cukor helyet édesítő (stevia csepp), savanyításhoz citrom. A többit ugyanúgy mintha normál esetben főznénk a levest. Remélem adtam néhány ötletet.

14. warj
2009. okt. 3. 20:01
Elkészült a túrógombóc és finom lett. Én 25 dkg túróból csináltam ehhez 1 tojás sárgáját kevertem, egy csipet tengeri sót és 3 evőkanál teljes kiőrlésű grízt. A prézlit (én a megmaradt kiszárított kenyéből készítem, természetesen teljeskiőrlésű lisztből élesztő nélkül) olivaolajban megpiritottam és szőlőcukorral édesítettem. Persze itt mindenki azzal édesíti amit használ édesítőt. Én hetente egyszer csinálok "édeset" és a doki azt mondta, hogy étkezési szőlőcukrot használhatok. Nyílván ezt mindenki egyeztesse le a dokival. Nekünk nem okoz semmilyen problémát, de inkább mindenki azzal édesítse amit egyébként is használ.Pl:. Steviapor
2009. okt. 3. 17:53

Nyers hajdina-kása(Gitta nyomán):

A hajdinát csíráztatjuk(be kell átatni este 3x-os vízbe, majd másnap leönteni róla és napi 2x átöblíteni.Amikor látszanak az ici-pici csírácskák, akkor jó.Nekem másnapra már okés volt.

A hajdinát bele turmixgépbe és amilyen gyümit akarsz, azt raksz még bele és összeturmixolod.

Én ma fél banánt,almát, kókuszt és karobport tettem bele.Nyami-nyami. Kiváló édesség!!! Olyan, mint a tejbepapi, de ha teszel bele gyümölcsdarabokat, akkor lesz mit rágni benne és jobban is néz ki. Másrészt nagyon tápláló is!

Lehet bele még tenni narancsot, körtét, mákot, tököt, ami van otthon! Isteni!

12. mátkám (válaszként erre: 11. - Mandula65)
2009. okt. 3. 17:46

Paprikát lehet, viszont lehet, hogy a zöldborsó puffaszt és az nem túl jó nekünk, de ebben (is) Zsu a szakértő.:)

Milyen lett a nokedlid? Már nagyon kívánom én is, de még nem szántam rá magam, hogy kipróbáljam tönkölyből.

2009. okt. 3. 16:07
Ma zöldborsó pörköltet főztem, teljes kiörlésű tönkölylisztől készített nokedlivel. Remélem nincs benne semmi tilos, mert nagyon finom volt. Ugye pirospaprikát is szabad használni?
2009. szept. 28. 12:32
Brokkoli krém leves: egy zacskó mirelit brokkolit annyi vízben fel teszek főni, hogy éppen ellepje, ízesítem, 2-3 gerezd fokhagymával, szerecsen dióval, sóval, és "bio" ételízesítővel. Ha megpuhul (nagyon gyorsan) összeturmixolom, és kb fél pohár "bifidus"-os joghurtot keverek bele. Később egy kis krumplival is lehet még sűríteni.
2009. szept. 27. 19:37

Lizumizu sütijéről eszembe jutott egy másik is. Na mi van benne, na mi??? Hát sütőtök! Hmmm...


Sütőtökös keksz:

Hozzávalók (kb. 15 db kekszhez):

1 csésze = kb. 250 ml

1/2 csésze teljes kiőrlésű tönkölyliszt

1/2 csésze zabpehelyliszt

1/4 csésze zabpehely

1/2 tk. szódabikarbóna

1 tk. őrölt fahéj

1/2 tk. őrölt gyömbér

1/4 tk. őrölt szerecsendió

1/8 tk. őrölt szegfűszeg

1 csipet só

1/3 csésze lágy növényi margarin

bármilyen édesítő

3/4 csésze főtt vagy sült sütőtök

1 tk. vaníliakivonat


Melegítsük elő a sütőt 190 fokra. Keverjük össze egy tálban a lisztet és a sót, egy másikban a margarint az édesítővel, amihez hozzáadjuk a sütőtököt és a van. kivonatot, amit aztán jól elvegyítünk. A lisztes keveréket apránként a krémes részhez adjuk és jól összekeverjük. Egy evőkanál segítségével kb. 5 cm átmérőjű kekszeket formázunk egy sütőpapírral kibélelt tepsin. 10-14 percig sütjük. A sütés után kb. 5 percig a tepsiben hűlni hagyjuk, mielőtt kivesszük.


Hát ezt a receptet egy az egyben kimásoltam Siccikétől, remélem nem haragszik meg. Siccike, hálás köszönet érte és az előzőért is!

Ez volt az első és egyetlen candidás süti, amit a kedves is imádott. Megkérdezte van-e még és másnap dupla adagot kellett sütnöm. Szerintem karácsonykor is ilyen lesz itthon a fűszerezés miatt.

Egyébként, ha nemcsak magatokra sütitek, akkor tényleg érdemes dupla adaggal kezdeni. Valaki már sárgarépával is próbálta. Jó próbálgatást és kóstolgatást!:)

Ja, ezt is csak második szakaszban!!!

8. mátkám (válaszként erre: 7. - Lizumizu)
2009. szept. 27. 18:46

Nagyon jól néz ki! Ki fogom próbálni!

Kedvet kaptam tőled én is a sütéshez/sütihez, lám:

Gyors almás süti:(csak haladó candidásoknak!!!)

200 gr tk tönköly liszt

2 tk sütőpor

180 gr margarin vagy vaj

3 tojás

400 gr alma vagy körte(szerintem 2-3 db elég)

Ízlés szerint édesítő(40 gr glükonont tettem bele)

Összekeverjük egy tálban a lisztet és a sütőpot, egy másikban habosra keverjük a vajat az édesítővel majd a tojással és a kis kockákra vágott gyümölcsökkel. Legvégén a lisztes keverék.

Kivajazott tortaformába öntjük és 180 fokon kb 30-40 percig sütjük.

Nem túl bizalomgerjesztő a nyers tészta, de isteni finom, könnyű, levegős lesz. Megpróbálok felrakni én is képet.

2009. szept. 27. 16:53

Elkészült a lenti sütim (ez a recept is a másik fórumról van,ezer hála érte!!!) Szezonhoz illően kivis zabsüti, nagyon ízletes lett :) :):)Remélem nektek is bejön majd, már persze annak aki még nem próbálta :)


Tehát én így készítettem: összekevertem egy tálban 20 dkg tk. zabpelyhet, 12 dkg tk. tönkölylisztet, 1 teáskanál szódabikarbónát, 1 teáskanál fahéjjat, 1,5 teáskanál Stevia port -így nem túlzottan édes, ha valaki nagyon édes hatást szeretne, az dobjon bele nyugodtan még egy kanállal :) -, 10 dkg felolvasztott vajat,4 db felkockázott kivit és fél dl szójatejet (ez lehet zabtej is, ill. ha friss helyett mirelit gyümit használunk, akkor nem kell hozzá "tejpótlék", elég a gyümi a felolvasztott levével)Ezt az érdekes masszát a receptajánlat szerint (én is így készítettem) érdemes kb. 20*25 cm-s tepsibe kisütni, a lényeg, hogy ujjnyi vastagságúra hagyjuk, így biztosan átsül. Én előmelegített légkeveréses sütőben 150 fokon 40 percig sütöttem, és elégedett vagyok vele :) képet is teszek fel róla mindjárt az adatlapomra.


Ezt a sütit csak a második szakasztól ajánlatos fogyasztani - ha előbb is lehet,ugye kijavítasz Zsu? :)

6. mátkám (válaszként erre: 4. - Lizumizu)
2009. szept. 27. 16:16

Ki fogom én is próbálni, már kicsit unom a müzli mixet. Mindig azt reggelizem joghurttal.

Tipp: Ha valaki tk müzlit akar reggelizni, előző este engedjen rá annyi vizet, hogy éppen ellepje. Reggelre megdagad és sokkal könnyebben emészthető.

Tipp2: Mazsola helyett lehet bele rakni szárított csipkebogyót(patika, drogéria), ami édeskés is és sok c-vitamint tartalmaz. Ha este ezzel áztatod, reggelre az is puha lesz!:)

2009. szept. 27. 15:52

Sziasztok!

Én most végeztem a sütés-főzéssel, kipróbáltam 2 új és egy állandó receptet.

1. Sütőtökleves: Egy sütőtököt meghámozunk, kimagozunk, kockákra vágunk(ekkorra már nagyon izmosak vagyunk:)és vízben felteszünk főni, hogy épp ellepje. Bele: só, bors, (bio vegeta-opcionális), néhány gerezd fokhagyma és gyömbér. Ha megfőtt, leturmixoljuk kb 1,5-2 dl joghurttal és kész is. Imádom, hetente csinálok.

2. Céklafasírt: 20 dkg céklát, 20 dkg nyers sütőtököt(eredetileg édesburgonyát, de az elég drága és nem is volt itthon)lereszelek(eredetileg kis lyukún, én nagy lyukún csináltam), 2 gerezd fokhagymát, (1 tojást-opcionális, első néhány hétben inkább nélküle), sót, borsot, darabka beáztatott házi tk kenyeret hozzáadok(épp volt itthon kenyérvég, nem muszály bele) és összekeverem. Eztán tk rozsliszttel kellett volna sűríteni, de én beáztatott zabpelyhet adtam hozzá. Ki lehet sütni olajban vagy szétterítve tepsiben. Nekem bejött!:)

3. Kölesdara brokkolival: Kölest kávédarálóval ledaráltam és 3x-os vízben felforraltam, ízesítettem, brokkolit kicsit megpároltam, tepsibe tettem és ráöntöttem a kölespürét, sütöttem, míg barnás lett a teteje. Szerintem a köles önmagában is jó lett volna, puliszkához hasonlít. Fini lett(saját recept):)

Ha valami érthetetlen, szóljatok.

2009. szept. 27. 14:32
Reggelire ismét tönkölygrízt ettem (bár ez a másik fórumon már többször le lett írva, ide is bebiggyesztem) 4 dl zabtejbet felforraltam (lehet tiszta víz is), fahéjjal (vagy karob porral) és késhegynyi stevia porral ízesítettem majd "kifőztem benne" 8 ek. teljes kiőrlésű tönkölydarát/grízt. Finom és egyben laktató reggeli, ebédig simán elvoltam vele :)
2009. szept. 27. 14:26
no én is ide találtam, ju-hííí :) most tesztelek egy candidásoknak való süti receptet, ha finom lesz, azonnal leírom ide :)
2009. szept. 27. 13:42

Szia!


Megtaláltalak, ezért írok, hogy ne kelljen keresgetni. Fogok jönni, ígérem!


Egy kérésem lenne: csak az írjon ide receptet, aki tudja az adott ételről, hogy valóban használhatják a candidások, hisz nekik lesz ez nagy segítség. Ha valamiben kételyeid vannak, előtte kérdezz, kérlek!


:))

2009. szept. 27. 11:03
Segítsünk egymáson és magunkon is! Írd le, mit főztél ma(candidások által fogyasztható recept), így ötletet meríthetünk mindannyian egymás konyhájából!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook