Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


57. warj
2009. okt. 8. 12:57
Egyébként jut eszembe csirkepöri, tegnap anyukám főzött nekünk, mert hogy egymás mellett lakunk. És csirkepöri volt az ebéd nokedlivel. Persze candidás recept alapján elkészítve. :)))))))
2009. okt. 8. 11:43

Vasárnapi fokhagymás csirkemell melé volt ilyen köret: szép zöld,vagy akár piros paprikákat kettévágsz. Nálunk a fóliasátor alatt van sárga,fehér,sőt "fekete" is.

Olivaolajon- leheletnyi-mindkét oldalát megpirítod,tepsibe rakod. A fennmaradt olajocskán jó sok fokhagymát szálakra vágva megpirjtasz, ezt is a paprikákba szórod. Alufóliával letakarva sütőben 10-15 percig sütöd. Isteni. Ja, és kicsit sózd is meg!

55. warj (válaszként erre: 54. - C2f8e79cdf)
2009. okt. 8. 11:33
Nálunk működik a csirkemell pörkölt, durum tésztával. A gyerek imádja. Sok hagymával készítem, hogy ne legyen zsíros, hanem zavtos. Persze csak azoknak ajánlott akik túl vannak a nem ehetünk húst időszakon.
2009. okt. 8. 11:17

Mi a véleményetek a csirkemell pörköltről?

csináltam ilyet, nem volt semmi puffadás. Semmi nincs benne, ami tiltott. Olivaolajon (1 kanál) dinsztelem a hagymát, sok fokhagyma,paprika, paradicsom, fűszerek.

53. mátkám (válaszként erre: 51. - Warj)
2009. okt. 8. 10:32
A szójatejes próbálkozásomkor én is kipróbáltam 1/3 rész szójatej, 2/3 rész vízzel, és tettem hozzá egy kis müzlit meg kókuszt is, úgy is nagyon finom volt, próbáljátok ki. Ja néhány szem mazsolától sem lesz szerintem semmi probléma.:)
52. warj
2009. okt. 8. 08:25
A 15-ös hozzászólásban leírtam a hósgombócot hogy készítem, ebből lehet paradicsomos töltött káposztát, vagy töltött paprikát is csinálni.
51. warj (válaszként erre: 4. - Lizumizu)
2009. okt. 8. 08:23
Hálás vagyok a receptért, én ma csináltam meg a fiamnak vízzel, nagyon ízlett neki. Már annyira vágyot tejbegrízre. Mondtam neki, hogy hogyan tudom megcsinálni, azt mondta nem gond, csak csináljam. És boldogan falatozta. Mégegyszer köszönöm.
50. warj
2009. okt. 7. 20:15

Szoktam csinálni körözöttet. Nem tudom próbáltátok e már. Igazából nem méregetem ki semmit, szóval leírom mit teszek bele nagyából körülbelül.

Sovány túró kb 01-15 dkg, 1 fej hagyma és 1-2 fokhagyma apróra vágva, tengeri só egy csipet(vagy helyette feta sajt), nem hidrogénezett bio van (ebből kevés, kb egy teáskanálnyi), kb 2 evőkanál natur joghurt, meg piros porpaprika. Turmixgéppel összeturmixolom, és már ehető is. A gyerekeknek nagyon bejön.

2009. okt. 7. 19:42

mai vacsi:

1 jó nagy fej hagyma, reszelve

3 szem krumpli, reszelve

1 tojás

egy kicsi cukkíni- találtam még a kertben

tengeri só

hajdinaliszt

jó sok fokhagyma,áttörve,

zabpehely,kb 3 ek.

Botmixerrel jól össszetörtem.

Palacsintáénál sűrűbb tésztát kell kapni,ha túl kemény lehet bele vizet tenni.

Mixelés után bele: lenmag, szezámmag, tökmag,napraforgómag, ami otthon van.

Összekeverni, szendvics sütőben , mindkét oldalát ropogósra sütjük. Nagyon fincsi!

2009. okt. 7. 18:45

Császármorzsa:


(1 bögre=2 dl)


1 bögre tönkölybúzadara

1 bögre tk. tönkölyliszt

1 bögre víz

1 citrom reszelt héja

4 ek. őrölt lenmag + 8 ek. víz (tojás helyett)

fél tk. szódabikarbóna

fél tk. foszfátmentes sütőpor

ízlés szerinti édesítés(nálam most 3 db feloldott pötyi)

zsiradék a sütéshez


Összekeverjük a hozzávalókat és a szokott módon megsütjük. Hagytam dagadni fél órát, de szerintem nem kellett volna.

Finom lett bár vicces a barna smargli:)

Én rengeteg fahéjat szórtam joghurtba és azzal öntöztem meg(a fahéjat sem kedvelik a gombácskák).

Szerintem ez megvan 2 adag, de én úgy benyomtam az egészet, mint annak a rendje.:)

47. mátkám (válaszként erre: 44. - Warj)
2009. okt. 7. 18:33
Ilyen rizottót én is szoktam(néha tonhallal, nyami:)), de megsütni még nem jutott eszembe. Naggyon jó ötlet, sajt meg rizs meg zöldség...hmmm...:)
46. warj (válaszként erre: 41. - Mátkám)
2009. okt. 7. 16:19
Ki fogom próbálni, olyan jól hangzik, hogy máris éhes lettem.
45. warj
2009. okt. 7. 08:55
Ja akit puffaszt a zöldborsó azt nyugodtan hagyja ki, esetleg további párolt zöldséget is lehet hozzá tenni ízlés szerint.
44. warj
2009. okt. 7. 08:55
Csináltam már rizotó félét is barna riszből. A megfőzött barna rizshez párolt zöldséget kevertem (répa, zöldborsó, petrezselyem gyökér). Majd kevertem még hozzá kockára vágott mozorella sajtot, és sütőben összesütöttem. Nem kell sokáig sütni, mert minden alapanyag készre volt más sütve-főzve. Így kb 10 perc, de a sajt olvadságából lehet tudni mikor van kész.
43. warj
2009. okt. 7. 08:52

Rakott padlizsán


Én 2 db padliszánból csináltam. Vastagabb szeleteket vágtam, megsóztam tengeri sóval, hagytam állni kb fél órát, majd leöblítettem. A szeleteket teljeskiőrlésű lisztben megforgattam, majd olajban hirtelen megforgattam. Elkészítettem az előző recept alapján a paradicsomszószt, én nem tettem bele plussz paradicsomlevet és rendes paradicsomot használtam (kb fél kg-ot). A tepsibe raktam egy sor padliszánt, rákentem a szószt, majd még egy sor padliszánt újra szósz, itt meg lehet szórni egy kis mozorella sajttal, és így végig a tepsit teleraktam, majd megsütöttem. Én tettem még bele főtt barna riszt (mert éppen volt egy kevés, és gondoltam felhasználom). Szerintem nagyon fini.

42. warj
2009. okt. 7. 08:46

Ezt a receptet az Ex-candidás uncsitesómtól kaptam, a szósz részét már próbáltam, és az finom volt. Gondolom a husi és a tészta nem ronthatja el, ezért merem nektek is ajánlani.


Bolognai paradicsomos szósz spagetitésztával:


Hozzávalók:

3 evőkanál cukrot helyettesítő édesítőszer (azért így írom, mert mindenki mást használ)

2 dl csontlé vagy húsleves ( nem ajánlom a leveskocka használatát, mert szinte mindben van keményítő, ami összetartja)

1 közepes vöröshagyma

1 vékony szál sárgarépa

10 dkg zeller

só, őrölt bors, bazsalikom (ízlés szerint)

3-4 evőkanál sűrített paradicsom (figyelj rá, hogy ne legyen benne tartósítószer)

3 dl paradicsomszósz (nem mindig kell, majd érzed, hogy mennyire akarod hígra)

1 csokor petrezselyem

ha szeretnél bele húst: 25 dkg darált pulyka, vagy búzahús


Elkészítés:

a csontlével, vagy húslevessel kezd, ha kész keverd bele az édesítőt, tedd félre. Egy lábos alján az olajon fonnyaszd meg a felaprított vöröshagymát, majd, ha szeretnél bele húst, tegyél bele húst, akkor pirítsd meg (kb 20 perc) a darált pulykát, vagy süssd át a búzahúst. Ha megvan, szórd bele a lereszelt répát és zellert. Ezután sózd, borsozd, öntsd rá a csontlevet, vagy a húslevest. Rögtön teheted is bele a sűrített paradicsomot és fűszerezd a bazsalikommal, a petrezselyemmel és egy kis oregánóval ízlés szerint. Ha kell, tegyél bele (max 3 dl!) paradicsomlevet, hogy mártás legyen belőle. Ha úgy érzed, hogy kell, keverj bele még egy kis édesítőt!


Ha kész, főzz ki hozzá 2 adag durumlisztből készült spagettitésztát!

Jó étvágyat!

2009. okt. 6. 19:51

Zöldség-tál:

Tepsibe kockázva, szeletelve, darabolva rakj bele minedenféle zöldségmaradékot(mert akkor szoktam ilyet, amikor mindenből marad egy pici) pl: sárgarépa, cékla, brokkoli, cukkini, káposzta(ha vörös, vicces színe lesz), zeller, karfiol, hagyma, sütőtök, paprika stb., fóliázd le és kb 40-50-percig párold a sütőben. Minden sütő más, amikor már puhul,de azért még kicsit ropogós, akkor jó. Kevés vajon vagy olívaolajon piríts meg egy kis tk lisztet, engedd fel növényi tejjel vagy joghurttal stb és öntsd le a zöldeket, mozarella sajtot is reszelhetsz rá és pirítsd meg a tetejét. hozzá esetleg zabpehely vagy más gabonafasírt nagyon jól passzol.

40. mátkám (válaszként erre: 38. - Warj)
2009. okt. 6. 19:41

Hát a zabtejet dícsérték már itt a lányok, a rizstejet is ki lehet próbálni(én azt akarom legközelebb), ill lehet még rozsból is tejcit készíteni. Egyiket sem próbáltam még, mert se rozst, se zabot nem találtam még sehol, a barna rizst meg kicsit sajnálom erre, bár a maradékból is lehet valamit készíteni. A neten vannak receptek mindegyikhez, próbáld ki, ha teheted.

Egyébként az emberemnek kivételesen ízlett a szójatej, szóval lehet a gyerkőceidnek is fog. Én fele víz, fele szójatejből csináltam grízt, raktam hozzá müzlit, kókuszt, vaniliakivonatot, és úgy finom volt.:)

2009. okt. 6. 19:34
Egyébként csináltam még tegnap céklalevest, ma pedig zöldbab főzeléket és hajdinaropogóst. Remélem ezzel is adtam ötletet.:)
38. warj (válaszként erre: 37. - Mátkám)
2009. okt. 6. 19:12
És mit javasolnál helyette, amit próbáltál. A fiam tejbegrízre vágyik, és hát igazából ehhez kellene. Én szagról nem tudom megállapítani (nincs szaglásom soha nem is volt), tehát emiatt tuti meginnám, de a gyerekeimnek kitűnő szaglásuk van. És ha az nem jó, akkor meg sem fogják kóstólni. Szóval remélem van megoldás erre is.
2009. okt. 6. 19:07

Szójatej:

Negyed kiló szójababot beáztattam 3x-os vízbe egy éjszakára. Leöntöttem a vizet róla és forró vízzel még kétszer átmostam. Eztán turmixba tettem, majd először kevés aztán több vízzel jól összeturmixoltam, hogy pürés legyen. Ezt felraktam főni, forrástól számítva 40 percig főztem, majd leszűrtem kis lyukú szűrőn. Kb 1,5-2 liter tejszín sűrűségű tejet kaptam(tehát jobban higítható).

Nekem egyáltalán nem ízlett, nagyon erős aromája miatt, de aki szereti, annak ajánlom, mert olcsó!

A maradék babpüréből is lehet készíteni az hiszem pudingot, tán túrót, ezt-azt utána kell nézni, én kidobtam, mert a szaga sem tetszett:)

2009. okt. 6. 18:57

Ja rájöttem, hogy nem is kell leírnom e receptet, mert itt van a hoxán: Fahéjas süti (anti-candida) néven.

Tegnap kipróbáltam és javaslom nektek is!:)

Annyit megjegyeznék hozzá, hogy a tésztájához nekem sokkal több joghurt kellet ill. lehet megpróbálom majd 2/3 tönköly, 1/3 zabpehelyliszttel.

Csak fél adagot csináltam, (mert ki tudja milyen lesz:) és annak is az egyik felét mozzarellával. Na az még talán finomabb is lett. Legközelebb szerintem sósan csinálom a tésztáját és sajtot reszelek rá.

35. mátkám (válaszként erre: 31. - C2f8e79cdf)
2009. okt. 6. 18:32
A 8-as hsz-ban van a recept és tényleg nagyon fini!:)
34. Cszsuka (válaszként erre: 33. - C2f8e79cdf)
2009. okt. 6. 11:47
az nem baj, akkor enni kell:)
33. c2f8e79cdf (válaszként erre: 29. - Mátkám)
2009. okt. 6. 11:35
A napjában többszöri evés nélunk is divatba jött. A diétás menüből csak keveset lehet enni, nagyon laktató, viszont 3-4 óra múlva megéhezünk...a lányom még gyakrabban.
32. Cszsuka (válaszként erre: 29. - Mátkám)
2009. okt. 6. 09:56
Megnéztem: nyammm, nyammm :)
31. c2f8e79cdf (válaszként erre: 29. - Mátkám)
2009. okt. 6. 09:09
Nagyon jól néz ki az almás sütid. Milyen lisztből készült? Én ált.a tönkölyt használom, attól elég sötét a tészta.
2009. okt. 6. 09:00
Tegnap kiflit sütöttem, délután leírom, rohanok.:)
29. mátkám (válaszként erre: 28. - C2f8e79cdf)
2009. okt. 6. 08:58

Ez személyenként más, függ attól, hogy milyen nagy a probléma nálad, mennyire összetett. A tisztító-gombaölő szakaszban (kb 2 hét) még nem ajánlott semmi engedmény az étkezésben. Valaki azt vallja, hogy az első 2 hónapban még nagyon szigorúan kell tartani. Szerintem ezt valamennyire lehet érezni, hogy hol tartasz, mennyit javultál, mennyire vannak tüneteid.

De azt gondolom, hogy ha valamit nagyon kívánsz(persze nem a pékkrémest vagy a pacalt:))), akkor inkább egyél belőle egy keveset, minthogy azon rágódj, hogy ezt sem eheted meg.

Az itt leírt sütikből napi 1-2 szelet nem hiszem, hogy megártana! Viszont, ha utána rosszabbul vagy, inkább kerüld az adott ételtípust.

Ezt még leírom ide, nálam, ha valami feszültség vagy ilyesmi van, akkor egyből érzi a gyomrom annak ellenére, hogy elég erős és elég sok mindent be tud venni. Nagyon gyakran éhes is vagyok és ennem kell inkább napjában többször valamit. Szóval én is úgy csináltam, hogy ha sütizhetnékem volt, hát megsütöttem, ettem belőle, aztán hogy ne a szemem előtt pózoljon, vittem a szintén diétázó barátnőmnek, kóstoltattam ezzel-azzal és hamar elfogyott. Így nem tudtam neki esni soha.:)

A másik, nasi helyett sokszor csomagolok magamnak mostanában nyers zöldségeket, pl sárgarépa, cékla, cukkini, karalábé, stb. és ezt ropogtatom, amikor rámjön a nagy ehetnék. Most a nátha szezonban amúgy is jól jön a vitamin.

28. c2f8e79cdf (válaszként erre: 8. - Mátkám)
2009. okt. 6. 07:48

Megkérdezhetem, hogy ki számít haladó candidásnak?

3 hét után már azok lehetünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook