Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3507. Lindy83
2015. jan. 11. 10:11
Rengeteg új recept! Köszönöm lányok! :) További szép napot mindenkinek! :)
3506. bebi85
2015. jan. 11. 08:52
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy ti melyik lisztet használjátok főzésekhez és sütésekhez!? Tegnap akartam csinálni kefíres fánkot,rizsliszttel csináltam de a kukában landolt! :-/ Előtte palacsintát zablisztből,de annak is ugyanaz lett a sorsa! Ez a kaja kísérletezés elég drága mulatság...!
2014. dec. 1. 16:31

Kedves diétázók/ex diétázók!

Én már két hónapja próbálkozom, küzdök a diétával, de semmi eredmény. Borzasztóan el vagyok keseredve! Az első időszakot nem csináltam végig, mivel nagyon le vagyok gyengülve így is. Viszont most lehet rá kéne vennem magam, mert ez így már nem állapot, hogy nincs életem!

Kérlek benneteket, ha tudtok tanácsokat adni, hogy az első időszakban miket ettetek,receptekkel, ötletekkel segítsetek. Bármit megtennék a javulásért már, de nem tudom hol és hogy kezdjem. :( Köszönöm előre is!

3504. ezsezs
2014. nov. 27. 12:20
Hello, tud valaki ajanlani dietas karacsonyi suti-receptet?
3503. ezsezs
2014. nov. 11. 11:49

Udv,


hatha segit valakinek, Candida dietas oldal:


[link]

3502. warj
2014. jún. 12. 09:57

Lányok második időszaktól fagyi helyett, natur joghurtba tegyél a megengedett gyümölcsökből és fagyaszd le, vagy turmixold bele a gyümölcsöt és így fagyaszd le és már ehető is.


Pl meggy és eper ami éppen aktuális gyümölcs

3501. warj
2014. jún. 6. 12:55
Sajni nics összegyűjtve receptem pedig jó lenne, amit csináltunk azt ide töltöttük fel.
3500. zsof33
2014. máj. 13. 13:19
Sziasztok, valakinek nincsenek meg esetleg összegyűjtve a receptek? Nagyon köszi!! Isteni, hogy van ez a fórum! Üdv: Zsófi
3499. anicska04
2014. máj. 9. 14:12
Sziasztok! Nagyon sok szupi recept található itt, már főzöcskéztem belőlük :). Nagy segíség! Köszönöm!! Olvastam, hogy többeteknek van saját receptkönyve is, megosztanátok velem is? email címem: ancsis@gmail.com Köszönöm előre is! :)
3498. warj
2014. ápr. 19. 08:15

Húsvéti ételek candidásoknak (második időszaktól)

Mátkám féle sajt recept

Hozzávalók:


1 l tej (120 Ft)

½ kg túró (250 Ft)

5 dkg vaj (nem margarin) (kb. 80 Ft)

1 tojás (30 Ft)

1 mk. szódabikarbóna

só, ízlés szerinti fűszerezés


Összesen kb. 480-500 Ft-ból jön ki az itteni piacos árakkal számolva kb 35-40 dkg-os kemény, szelhető sajt. És nem utolsó szempont, hogy tudod mi van benne. Íme az elkészítés:


A tejet felforralom, belemorzsolom a túrót, pár percig kevergetve hagyom a tűzön, míg megjelenik a savó. Leveszem a tűzről, hagyom egy kicsit állni, míg teljesen szétválik túró a savótól. Ekkor egy filteres kávéfőző szűrőjében leszűröm, hagyom jól lecsöpögni.


Egy edényben felolvasztom a vajat, beleteszem a túrót, sózom és lassú tűzön kevergetve addig főzöm, míg kissé nyúlóssá nem válik. Leveszem a tűzről, beleszórom a szódabikarbónát és a tojást, jól elkeverem, és egy formába nyomkodom a masszát. Már így is jól összeáll, de hagyom teljesen kihűlni, majd a formából kiborítva is hagyom egy kicsit szikkadni a külsejét.


Hát én alig bírtam elkeverni benne a tojást és szerintem a nélkül is finom lenne.

Körözöttel töltött tojás

8 főtt tojás, 15 dkg körözött, díszítőelemek.

A kemény tojásokat meghámozom, hosszában elfelezem, majd a sárgákat bent hagyva ráhalmozom a körözöttet.

Olcsó és könnyen elkészíthető előétel!


Kaszinó tojás


A megfőtt tojásokat ketté vágjuk, a sárgáját kivesszük és turmixba rakjuk pici só, fehér bors, teavaj, és natur joghurttal lágy tojáskrémet készítünk. Ha nincs habzsák amiből a krémet vissza lehet a tojásokba ízlésesen tölteni, akkor egy nylon zacskó egyik sarkába teszed a krémet, alul kicsi lyukat csinálsz rá és vissza tudod tölteni a tojásokba.

Rántott brokkoli/karfiol/hagyma/padlizsán/cukini (első időszakban is)

Fél kg brokkoli, 2 tojás, tk élesztő mentes zsemlemorzsa, tk liszt liszt, olaj. A brokkolit rózsáira szedem és sós lobogó vízben 2-3 percig főzöm. Lisztbe, felvert tojásba és zsemlemorzsába forgatom. Forró olajban mindkét oldalát szép aranysárgára sütöm. Barna tálalom.

Ugyanígy lehet karfiolt, padlizsánt, cukkinit, hagyma is készíteni.


Fasírt vagy sült szelet (ezt lehet egyébként paradicsomos káposzta főzelékbe is tenni fasírtnak, vagy töltött káposztát készíteni vele)



Kb 50 dkg darált csirkemell

Köles főve (1:3) ízesítve

1 tojás

Ízlés szerint:

Bors kevés

Bazsalikom

Majoránna

Kakkukfű

Kömény

Szerecsendió (reszelővel egy húzásnyi)


A kölesnél egy pohár köles 3 pohár víz arányban készíthető el, a fenti fűszerekből keveset a vízbe is teszünk. A fövő vízbe rakjuk a kölest, egy pár percig főzzük, majd lehúzzuk a tűzhelyről és lefedjük. Akkor jó amikor a köles beszívta a vizet (lehet kusz-kusz-szal is csinálni). Ha kihűlt akkor a hozzávalókat összekeverjük és lapítva Hot-planben sütjük, vagy fasít golyókat formálunk és élesztőmentes prézlibe forgatjuk majd kisütjük.


Spenótos pulykamell

80 dkg pulykamell, 30 dkg friss spenótlevél, só, 1 ek olaj, biozöldségkeverék.

A pulykamellet óvatosan kettévágom úgy, hogy szét lehessen hajtani. Kissé megveregetem, hogy egy nagy szeletet kapjak. A spenótleveleket megmosom és egy evőkanálnyi bio-zöldségkeverékkel ízesített 7 dl vízben 5 percig párolom. A pulykaszeletet megsózom, elterítem rajta a leszűrt, lecsepegtetett blansírozott parajleveleket, majd szorosan feltekerem. Néhányszor átkötöm konyhai zsineggel, majd egy kanálnyi olajjal megkenve és fél deci vizet aláöntve egy tűzálló edényben előbb lefedve, majd 15 perc után fedetlenül, többször locsolva megsütöm. Lecsepegtetve hűlni hagyom, majd szépen felszeletelem.


Blansírozás


Hevesen lobogó (sós)vízben nagyon rövid ideig főzzük az alapanyagokat, elsősorban zöldségeket. Ennél az eljárásnál a legfontosabb azonban a főzés utáni (jég)hideg "megijesztés", amivel a főzési folyamatot megszakítjuk. Így őrzi meg pl. a zöldbab világító zöld színét.

A blansírozott zöldségeket aztán tovább felhasználhatjuk, pl. serpenyőben vajjal pirítjuk vagy panírozhatjuk és süthetjük.

A fagyasztóba került zöldségeket is először blansírozzuk.



Karfiol fasírt

Egy nagy fej karfiol, 2 tojás, tk élesztőmentes liszt, tk élesztőmentes zsemlemorzsa, só, víz, olaj. A karfiolt rózsáira szedem és enyhén sós vízben megfőzöm, vagy megpárolom. A tojást elkeverem tk liszttel és tk zsemlemorzsával, majd hozzákeverem a karfiolt. Kevés olajba kanállal kis halmokat rakok és lelapítom (sütés közben megdagad). Fedő alatt világosra sütöm. Süthetem olajozott tepsiben sütőben is



Padlizsán krokett

Hozzávalók: 1 padlizsán, 2 db vöröshagyma, 1 db fokhagyma, 1 tojás, 1,5 kanál tönkölyliszt, só, csipetnyi fehérbors.

A padlizsánt félbevágjuk, és sütőben megsütjük. Kikaparjuk a belsejét, összetörjük, hozzáadjuk az apróra vágott hagymákat, fűszereket, tojást, és kanál lisztet. Összekeverjük, majd kanállal kroketteket szaggatunk, és kisütjük. Nagyon finom köretnek, de önálló ételként is megállja a helyét.



Tzatziki saláta candidás módra (első időszakban is)

Hozzávalók: 1 uborka, 2 dl joghurt, fokhagyma, csipetnyi fehérbors, só.

Az uborkát lereszeljük, besózzuk, és félretesszük állni, míg levet enged. A joghurtot összekeverjük a sóval, zúzott fokhagymával, majd a kinyomkodott uborkát is hozzátesszük. Kicsit hűtőbe tesszük, hogy összeérjenek az ízek.

Megjegyzés: A tzatzikinél nem kell lesózni az uborkát, ha feta sajtot is reszelünk bele és lehet még beletenni kaprot is.


Párolt zöldségek (első időszakban is)

Rántott csirke vagy pulykamell



Ötlet


A Tatziki saláta alapra szépen rá lehet tenni a rántott zöldségeket, husokat a kaszinó vagy körözöttes tojást és a fasírtokat is. Mutatós.


Emelet az asztalra kerülhet még gyümölcs is. Sőt a vendégeknek is biztosan jól esik a frissen facsart gyümölcslé.


Süti ötletek



Fahéjas kifli (anti-candida): (Dorka29 és Mátkám rakta fel a Hoxára)


Stalh Judit receptje alapján:

Tészta:

1. tál

50 dkg tönkölybúza liszt (nem candidásoknak sima liszt)

1 hideg darabolt vaj (10 dkg)

1 citrom reszelt héja

vanília (nem candidásoknak vaníliás cukor)


2. tál

1 tojás sárgája

Só, édesítószer (vagy cukor)

Fél pohár natúr joghurt Danone Activia (nem candidásoknak 4 evőkanál mascarpone sajt és 2 evőkanál tejföl)



Töltelék:

Candidásoknak: A maradék joghurtot édesítőszerrel és fahéjjal összekeverni,


A kb. 25-30 cm átmérőjű körré nyújtott tésztára kenni a tölteléket, majd körcikkekre vágni. (nyolcadokra=16 kifli)

Hosszabbik oldaláról indítva feltekerni, maghajlítani, hogy kifli formája legyen.

Kivülről is megkenni tojásfehérjével, majd 200 C fokon 15-20 percig sütni.

Tanácsok: A tönkölyliszt felszívja a joghurtos tölteléket, nem fog átázni.


A fél óra pihentetés ki lehet hagyni, de nem érdemes, mert azzal finomabb lesz.


A töltelék lehet darált dió vagy mák is, de szerintem akár lekvárral is készíthető, igaz, így még nem próbáltam:)



Ebből a receptből csináltam én a sajtos kiflit, azzal a változtatással, hogy 20 dkg tönköly és 5 dkg zabpehelylisztet használtam, fél adaghoz természetesen, kb 1, 5-2 dl joghurtot és fél kk szódabikarbónát + fél kk sütőport tettem bele. Ja és a tésztája a sajtosnál nem édes, csak sót raktam bele. A többi ugyanaz, hűtés, nyújtás, joghurt, sajt, sütés evés!:)



Kókuszgolyó


1 csomag korpovit (vagy más, tk cukormentes keksz)

Ízlés szerinte karobpor,

Kb 5 dkg margarin/vaj,

Stevia vagy nyírfacukor,

Víz

Kókuszreszelék

Esetleg darált diót is keverhetünk bele. Vagy aki nem szereti a kókuszt, az darált dióba vagy mandulába is forgathatja.


(lehet beletenni még cukor nélküli lekvárt)


A kekszet le kell darálni, és a karobport ízlés szerint rászórom és színről ítélem meg, hogy mikor jó. Kb 5 dkg vajat megolvasztok és ebbe lehet a steviát csepegtetni. Annyi vizet teszek bele hogy gyúrhatóvá váljon.


Ha nyírfacukrot használsz, akkor édesebb ízű lesz.


Ha van otthol cukormentes lekvár abból is lehet belekeverni finom ízt ad neki.


A gombócot a kezedben nyomkodó mozgással lehet elérni, mert egyébként szétmorzsolódik. A végén kókuszreszelékbe forgatjuk. (de lehet dióba is, vagy mandulába)


Mátkám receptje

Mákos-almás pite:


Annak, aki ehet mákot és már min. 1-2 hónapja csinálja a diétát. Sima almás pite is készíthető a receptből, de akkor elég 40 dkg lisztből is.


Tészta:

50 dkg liszt(nálam 30 tk tönköly és 20 zabpehely)

fél cs. sütőpor

2 tojás

pici ó

25 dkg vaj vagy margarin

1 pohár joghurt


Töltelék:

1. 5 kg alma

30 dkg mák

fahéj, szegfűszeg

citrom

marék mazsola

édesítő (pl. : stivia)


Az almát meghámozzuk, lereszeljük, szórunk rá fahéjat, szegfűszeget, kis citromlevet és állni hagyjuk. Fél óra múlva jól kicsavarjuk és a levét eltesszük, mert ezt használjuk folyadéknak víz helyett a tészta összegyúrásához!!!

A lisztet összekeverjük a sütőporral, csipet sóval, elmorzsoljuk benne a hideg vajat/margarint és a többi hozzávalóval összegyúrjuk, az almalevet fokozatosan adagoljuk és csak annyit öntünk hozzá, hogy összeálljon a tészta. Három felé vesszük és betesszük a hűtőbe min. fél órára.

Közben ledaráljuk a mákot, alaposan megmossuk a citromot és belereszeljük a héját ill beletesszük a mazsolát és egy kanál joghurtot(kihagyható). Ezt is a maradék almalével keverjük össze így igazából már édesítésre sem nagyon szorul. A tésztát kinyújtjuk és a tepsibe tesszük, rá az almát, még egy réteg tészta majd a mák és ezt is lefedjük tésztával. Megszúrkáljuk villával a tetejét és 180 fokos sütőben sütjük míg szép barna lesz a teteje.

Szerintem karácsonyra is kiváló!

Jó étvágyat!



Mátkám receptje


Alap muffin (12db)


* 2 csésze tk. liszt

* 2tk sütőpor

* 1-2 tojás (ízlés szerint)

* 50 gr vaj megolvasztva

* 1 csésze joghurt

édesítés(stevia, almalé stb. )


1. A lisztet keverjük el a sütőporral, egy másik tálban pedig a vajat, joghurtot, tojást. Adjuk a vajas keveréket a liszthez, és egy fakanállal keverjük el, amíg egy egyenletes masszát kapunk.

2. A tésztát egy evőkanállal muffinpapírral bélelt muffinsütő formába, és 200 fokon süssük kb 20 percig.


Tippek



* 1 tojás bőven elég, de glutén-mentes liszthez érdemes 2 tojást használni.

* Joghurt helyett használhatunk növényi tejet (pl rizs vagy szója) vagy 100%os almalevet is (otthon készítettet)


Variációk


Az alap receptet nagyon könnyen módosíthatjuk. Íme néhány ötlet:


*

Muffin-variációk:


Mákos muffin: az alapmasszához adjunk fél csésze mákot és 1-2 ek reszelt ciromhéjat. Frissessége végett ez egy remek muffin tavaszra, nyárra.

*

Gyümölcsös muffin: a fekete áfonyás muffin a klasszikus, de meggyel, szederrel, málnával, ribizlivel, fekete ribizlivel is elkészíthető. A joghurtos keverékhez adjunk 1 tk vanília kivonatot (vagy 1 vanília rúd kikapart magját) majd keverjük el a masszát. Sütés előtt óvatosan keverjünk a masszába ízlés szerint 1-2 csésze apró gyümölcsöt.

*

Almás muffin: a masszához adjuk 1 csésze reszelt almát és 1kk fahéjat. Adhatunk hozzá fél csésze darált diót is! Nagyon finom őszi napokra.

*

Márványos muffin – a massza feléhez adjunk 1tk vanília kivonatot (vagy 1 vanília rúd kikapart magját) , a másik feléhez 1 ek karobot . A két masszát keverjük össze – de csak egyszer-kétszer – így márvány minta keletkezik. Óvatosan töltsük meg a muffin formákat.

3497. warj (válaszként erre: 3496. - Betta85)
2014. ápr. 9. 14:47

ha ilyen sokrétű a betegséged, gondolok itt az allergiára, akkor szerintem használhatsz tojást már az első időszakban a zsömlékhez. A tojás önmagában nem táplálja a candidát, csak az első időszak arról szól, hogy méregteleníted a szervezeted és ezt segíted elő az első időszakos diétával, ami segíti a szervezett tisztulását. A tojás és a többi állati eredetű élelmiszer ami a diétában ehető második időszaktól, nehezen emészthető és nem segíti ezáltal a tisztulási folyamatot. De a te esetedben mivel elégé leszűköltek a lehetőségeid az allergia miatt, szerintem mehet a tojás.

A joghurtra visszatérve, ha nincs ráírva a cukor reméljük nincs is benne. Nem ismerem a latkóz mentes joghurtot, esetleg nézz utána a gyártónál, a neten vedd fel velük a kapcsolatot biztos van telószám és kérdezz rá, hogy megnyugodj ezen a téren.

3496. Betta85
2014. ápr. 6. 12:08

Sziasztok!


Én még csak az első fázisban járok. Lenne egy kérdésem a tojással kapcsolatban. Ha olyat eszek amibe van tojás, az nagy baj-e, 2 tojásos receptem van paleo zsemlére, amiből 8 db jött ki. Elég keméyn táplálék allergiám van és rettentő éhes vagyok. (glutén, rízs, laktóz és cukor). Igy mandula és amaránt, szezám, lenmag liszetkből főzök sütök így kiküszöbölöm a kukoricaliszt használatát.


Illetve az még a kérdésem, ha a laktózmentes natúr joghurtomra nincs ráírva h cukor van benne az össztevőknél, akkor tuti nincs benne és ehetem?


Engem magneter kezeléssel is kezelnek mellette, majd meglátjuk mi lesz.


Köszi a tippet és a tanácsokat!

3495. warj
2014. márc. 14. 12:37

Tönkölygríz

4 dl zabtejbet felforraltam (lehet tiszta víz is), fahéjjal (vagy karob porral) és késhegynyi stevia porral ízesítettem majd "kifőztem benne" 8 ek. teljes kiőrlésű tönkölydarát/grízt


Sütőtökleves

Egy sütőtököt meghámozunk, kimagozunk, kockákra vágunk(ekkorra már nagyon izmosak vagyunk:)és vízben felteszünk főni, hogy épp ellepje. Bele: só, bors, (bio vegeta-opcionális), néhány gerezd fokhagyma és gyömbér. Ha megfőtt, leturmixoljuk kb 1, 5-2 dl joghurttal és kész is


Céklafasírt

20 dkg céklát, 20 dkg nyers sütőtököt(eredetileg édesburgonyát, de az elég drága és nem is volt itthon)lereszelek(eredetileg kis lyukún, én nagy lyukún csináltam), 2 gerezd fokhagymát, (1 tojást-opcionális, első néhány hétben inkább nélküle), sót, borsot, darabka beáztatott házi tk kenyeret hozzáadok(épp volt itthon kenyérvég, nem muszály bele) és összekeverem. Eztán tk rozsliszttel kellett volna sűríteni, de én beáztatott zabpelyhet adtam hozzá. Ki lehet sütni olajban vagy szétterítve tepsiben


Kölesdara brokkolival

Kölest kávédarálóval ledaráltam és 3x-os vízben felforraltam, ízesítettem, brokkolit kicsit megpároltam, tepsibe tettem és ráöntöttem a kölespürét, sütöttem, míg barnás lett a teteje. Szerintem a köles önmagában is jó lett volna, puliszkához hasonlít


Zabsüti

összekevertem egy tálban 20 dkg tk. zabpelyhet, 12 dkg tk. tönkölylisztet, 1 teáskanál szódabikarbónát, 1 teáskanál fahéjjat, 1, 5 teáskanál Stevia port -így nem túlzottan édes, ha valaki nagyon édes hatást szeretne, az dobjon bele nyugodtan még egy kanállal :) -, 10 dkg felolvasztott vajat, 4 db felkockázott kivit és fél dl szójatejet (ez lehet zabtej is, ill. ha friss helyett mirelit gyümit használunk, akkor nem kell hozzá "tejpótlék", elég a gyümi a felolvasztott levével)Ezt az érdekes masszát a receptajánlat szerint (én is így készítettem) érdemes kb. 20*25 cm-s tepsibe kisütni, a lényeg, hogy ujjnyi vastagságúra hagyjuk, így biztosan átsül. Én előmelegített légkeveréses sütőben 150 fokon 40 percig sütöttem, és elégedett vagyok vele

-második időszaktol


Sütőtökös keksz:


(kb. 15 db kekszhez):

1 csésze = kb. 250 ml

1/2 csésze teljes kiőrlésű tönkölyliszt

1/2 csésze zabpehelyliszt

1/4 csésze zabpehely

1/2 tk. szódabikarbóna

1 tk. őrölt fahéj

1/2 tk. őrölt gyömbér

1/4 tk. őrölt szerecsendió

1/8 tk. őrölt szegfűszeg

1 csipet só

1/3 csésze lágy növényi margarin

bármilyen édesítő

3/4 csésze főtt vagy sült sütőtök

1 tk. vaníliakivonat


Melegítsük elő a sütőt 190 fokra. Keverjük össze egy tálban a lisztet és a sót, egy másikban a margarint az édesítővel, amihez hozzáadjuk a sütőtököt és a van. kivonatot, amit aztán jól elvegyítünk. A lisztes keveréket apránként a krémes részhez adjuk és jól összekeverjük. Egy evőkanál segítségével kb. 5 cm átmérőjű kekszeket formázunk egy sütőpapírral kibélelt tepsin. 10-14 percig sütjük. A sütés után kb. 5 percig a tepsiben hűlni hagyjuk, mielőtt kivesszük.

-Második szakasz



Zöldség-tál:

Tepsibe kockázva, szeletelve, darabolva rakj bele minedenféle zöldségmaradékot(mert akkor szoktam ilyet, amikor mindenből marad egy pici) pl: sárgarépa, cékla, brokkoli, cukkini, káposzta(ha vörös, vicces színe lesz), zeller, karfiol, hagyma, sütőtök, paprika stb. , fóliázd le és kb 40-50-percig párold a sütőben. Minden sütő más, amikor már puhul, de azért még kicsit ropogós, akkor jó. Kevés vajon vagy olívaolajon piríts meg egy kis tk lisztet, engedd fel növényi tejjel vagy joghurttal stb és öntsd le a zöldeket, mozarella sajtot is reszelhetsz rá és pirítsd meg a tetejét. hozzá esetleg zabpehely vagy más gabonafasírt nagyon jól passzol.



Brokkoli krém leves:

egy zacskó mirelit brokkolit annyi vízben fel teszek főni, hogy éppen ellepje, ízesítem, 2-3 gerezd fokhagymával, szerecsen dióval, sóval, és "bio" ételízesítővel. Ha megpuhul (nagyon gyorsan) összeturmixolom, és kb fél pohár "bifidus"-os joghurtot keverek bele


Padlizsán krém:

Egy- két padlizsánt sütőbe beteszünk, kb 1 órát sütjük. Amikor kihült, lehuzzuk a lila héját, csumáját, a húsát a magokkal együtt összeturmixolom, három vagy több gerezd fokhagymával, sóval, borssal ízesítem és kb fél deci olajat is keverek bele. Fél napig hagyjuk állni, hogy összeérjenek az ízek. Szabdtéri grillen sütve még finomabb lesz


Kifli

fél adaghoz 20 dkg tönköly és 5 dkg zabpehelylisztet tettem, adtam hozzá szódabikarbónát és sütőport ill kb 1, 5 dl joghurtot, de lehet több is volt. Olyan puha, kicsit ragacsos lett a tészta és így sokkal finomabb lett meg omlósabb, mint múltkor. Kettészedtem a tésztát és úgy nyújtottam ki, így a fél adagból 16 kis kiflit gyártottam. A kinyújtott tésztát bekentem 3 ek joghurttal és ráreszeltem a mozzarellát, tetejét bekentem a kimaradt tojás fehérjével és megszórtam szezámmal


Túrós pogi

25 dkg tk liszt (én 15 dkg rizslisztből és 10 dkg tk búzalisztől csináltam)

25 dkg túró

18 dkg vaj

Ezeket összegyúrjuk, és egy órára hűtőben pihentetjük. Majd vágódeszkán nyújtjuk és kiszaggatjuk. Tojásfehérrel bekentem és mozorela sajtott tettem rá. De lehet mákot, vagy szezánmagot is a sajt helyett. Sütőpapírral bélelt tepsiben forró sütőben kb 15-20 percig sütjük.


Rakott csirkemell:

szeletelt csirkemellet olajozott tepsibe raksz, fűszerezed, cukkini szeleteket raksz rá, meg sok-sok hagymát vagy ki mit szeret, fólia alatt a sütőben megpárolod, majd tojásos joghurttal leöntöd. Rá paradicsomkarikák meg sajt.


Káposztás pogi:

4 cs. tönkölyliszt

1/2 fej káposzta-reszelve, dinsztelve

1 cs. pirított szezámmag /nekem ez soknak tűnt, nem is tettem bele csak egy negyed cs. -vel, viszont tettem bele lenmagot.

1 kk szódabikarbóna

1/2 cs. olaj

én sót is tettem bele, bár az eredeti receptben nincs.

A káposzta kivételével, mindent összegyúrunk, majd belekeverjük a káposztát, nyújtjuk, sütjük


Padlizsán krokett (szerintem ez egy főnek elég max)

1 db padlizsán

1 nagy fej vöröshagyma

1 gerezd fokhagyma

1 egész tojás

2 evőkanál teljes kiőrlésű liszt

ízlés szerint só, bors (ez lehet fehér bors is)



A padlizsánt megtisztítottam, levágtam a végeit, majd kettévágtam hosszában. Be kell tenni a sütőbe és meg kell sütni. Ha megsült kikaparjuk a belsejét (céleszrű egyből a turmixgépbe). Majd hozzáadjuk az apróra vágott vöröshagymát, fokhagymát, a tojást a tk lisztet és a fűszereket.

Összeturmixoljuk. (A pép nem valami bizalomgerjesztő, de ehhez már a főzések során hozzászoktunk)

Majd forró olajba szaggatjuk kanállal, és kisütjük


kókuszgolyó:

darált korpovit (vagy más, tk cukormentes keksz), karobpor, margarin/vaj, édesítő, víz, én tettem bele natúr málnaszörpöt, mert épp volt itthon, kókuszreszelék

Sajtkrémmel töltött csirke- vagy pulykamellfilé

A húst felszúrjuk, kívül-belül sózzuk, borsozzuk. Megtöltjük a sajtkrémmel (mozarella sajtot lereszelünk, natúr joghurtba belekeverjük. Sózzuk, borsozzuk és ízlés szerint fűszerezzük – pld. pirospaprika, snidling, fokhagyma, oregánó, stb. ), hústűvel összetűzzük és bepanírozzuk. Kinek mit szabad (pld. durumlisztbe, élesztő nélküli kenyérből készült morzsába). Olajban kisütjük.

Szerintem simán sütőben is meg lehetne sütni, mindenféle bundázás nélkül


Sült cékla natúr csirkemellel.

2-3db cékla

3gerezd foghagyma

friss rozmaring , oliva olaj.

meg kell pucolni a céklátt karikára felvágni kb fél centisekre besózni, foghagymát rozmaringot olajat rátenni fél órát állni hagyni és utána le fóliázva a sütőbe megsütni


Csapati (indiai lepénykenyér)

* 50 dkg teljes kiőrlésű liszt

* ½ dl olívaolaj

* 1 tk. tengeri só

* meleg víz (rugalmas tésztát kapjunk)

Keverjük össze a lisztet, a sót és az olajat, és adjunk hozzá annyi meleg vizet apránként, amennyivel egy rugalmas tésztát kapunk. Gyúrjuk kb. 15 percig a tésztát, majd letakarva hagyjuk pihenni 1 órán keresztül. Utána osszuk 24 részre és mindegyikből formáljunk egy-egy labdát, és lisztezett deszkán nyújtsuk kör alakúra a lepényeket. Forrósítsuk fel a teflonserpenyőt (szárazon olaj nélkül), majd süssük meg mindkét oldalán kg. 5-5 perc alatt. Ha egy kicsit elszíneződik és felfújódik, akkor jó.


Hamburger hus:

Megmaradt sult csirket (lehetoleg mell) ossze apritottam aprito geppel egy kis fokhagymaval, petrezselyemmel, es a vegen 1 db tojast kevertem bele, kicsit megborsoztam. A masszat kor alaku lapos "hamburger hussa" formaltam egy kanal segitsegevel es egy serpenyoben gyorsan pici zsiradekon megsutottem mind ket oldalat.

Hamburger: A husit, 1 szelet mozarella sajtot, 2-3 vekony szelet paradicsomot, salatat, es hagymat tettem a 2 szelet candida kenyer koze.

A sajtot meg a meleg husira kell tenni hogy raolvadjon


Kenyér:

45-50dkg teljes kiőrlésű tönköly liszt

3, 5dl víz

1evőkanál só

2evőkanál oliva olaj vagy tökmagolaj

1tk sütőpor

magvak. (Len, tök, szezám, napraforgó)

A tetejére még zabpelyhet is szoktam

Ezeket jól összekutyulom,

vízet, oljat a végén hozzákeverni .

170fokon szoktam 50-60percig sütni(légkeveréssel)



Ír szódás kenyér (candidásoknak átformázva)


25 dkg tönköly teljes kiőrlésű liszt

* 15 dkg zabliszt

* 1 kiskanál nyírfacukor

* 1 kiskanál só

* 1, 5 kiskanál sütőpor

* 1 kiskanál szódabikarbóna

* 1 kis pohár joghurt

* 5 dkg liga margarin vagy teavaj

* szódavíz (én szénsavas ásványvizet raktam)


* Minden hozzávalót összegyúrunk annyi szódaviezt adva hozzá, hogy puha de nem folyós tésztát kapjunk. A tésztát lapított gömbbé formáljuk, lisztben kicsit meghempergetjük, a tetejét kereszt alakban bevágjuk és 200 C fokon kb 40 percig sütjük. A sütőbe célszerű egy lábasba vagy 2 dl vizet tenni, így segít hogy még puhább legyen a kenyér


Fokhagyma krémleves recept

1 közepes fej vöröshagyma

12 gerezd fokhagyma

1 ek olivaolaj

2 ek liszt (ha lehet, ne fehéret)

3/4 l húsleves, kockából

1 doboz zsírszegény natúr joghurt

ízlés szerint só, bors, szerecsendió

(citrlomlevet is rakhatunk bele, így inkább savanyú leves lesz)

Az apróra vágott vöröshagymát olajon megfuttatjuk, majd az összedarabolt fokhagymával rövid ideig együtt pároljuk. Beleszórjuk a lisztet, és megvárjuk, míg lepirul. Ekkor hozzáöntjük a kész levest, és a joghurtot, majd alaposan elkeverjük. Közepes lángon, fedő alatt 20 percig főzzük. Ezután botmixerrel pépesítjük, és fűszerekkel ízesítjük. Tálalásnál reszelt mozzarella sajtot szórhatunk bele. Puffasztott rízzsel is kínálhatjuk /a baguette helyett/, vagy pirítóst tördelünk bele.

Elkészítési idő: 30 perc


Zabpehely taller


15dkg zabpehely

10dkg zabliszt (vagy tk liszt)

1/2 kk szodabikarbona

so

fahej

1 citrom reszelt heja

15dkg puha/olvasztott vaj

stevia/nyirfacukor

vanilia

keves novenyi tej vagy joghurt (hogy ne legyen szaraz a keksz)

1 tojas

1 tal: zabpehely, liszt, szodabikarbona, so, fahej, reszelt citrom hej

2. tal: vaj, pici joghurt vagy novenyi tej, edesito/nyirfacukor, vanilia

Habosra keverjuk a 2. talban levoket es hozzaadjuk a tojast, elkeverjuk. Ezuten az 1. talban levoket is osszekeverjuk, es osszeontjuk a ket talat.

Ragacsos tesztat kell hogy kapjunk, egy evokanal segitsegevel kis darabokat szaggatunk, gesztenye nagysagu gombbe formaljuk es le lapitjuk nedves kezzel. A tallerokat lisztezett tepsibe rakjuk.

170-180 fokon 10-15 percig sussuk



Kuszkusz főzése:

Egy kávéspohárban szoktam én kimérni.

Tehát két kávéspohár víz, ebbe rakok egy csipet sót, egy kis bazsalikomot, tárkonyt (ha nincs mind a kettő nem baj, és lehetőleg élő növényt használunk belőle végig a diéta alatt, de szárítottal is jó).

Felfőzöd a vizet, a fűszerekkel, amikor felfőtt egyből elzárod alatta a gázt. Beleöntöd a kusz-kuszt és lefeded egy fedővel. Kb 5 perc alatt beszívja a vizet és kész is.

Egyébként a kusz-kusz levesbe betétnek is főzhető, vagy később ha már lehet csirkehúst enni, akkor darált hússal összekeverve (fűszerezve: só, bors fokhagyma) hotplane-ban kisütni.



Magyaros tofu zelleres lencsesalátával


400 g tofu

80 g vöröshagyma

400 g zeller

200 g vörös lencse (nem kell beáztatni)

fokhagyma

pirospaprika

20 g barnarizs-liszt

babérlevél

olaj


A finomra vágott vöröshagymát kevés olajban aranysárgára pirítjuk, a tűzről levéve hozzákeverjük a pirospaprikát, vízzel felöntjük, és a tűzre visszatéve beforraljuk. Hozzáadjuk a tofut és villával pépesre törjük, sózzuk, fűszerezzük zúzott fokhagymával, köménnyel, hozzákeverjük a rizslisztet. A masszát gerinc formába tesszük, és 160 c fokos sütőben megsütjük. A lencsét megmossuk, és sózott, babérlevéllel fűszerezett vízben puhára főzzük. Leszűrjük, hozzáadjuk a vékony metéltre vágott zellert, sóval citromlével ízesítjük, olajjal összekeverjük. A frissen kisült tofuval tálaljuk.


Töltött paprika

kb. 6 db nagyobb paprika

1 csésze apróra vágott zöldség (pl. : sárgarépa, karfiol, karalábé, brokkoli, hagyma, cukkini)

2 csésze

barna (vagy basmati )rizs

1/2 csésze darált napraforgómag

vegamix, borsikafű, bazsalikom, majoránna

A vegamixes vízben megfőtt rizst összekeverjük a fűszerekkel, a napraforgómaggal és párolt zöldségekkel, majd ezt beletöltjük a kivájt paprikákba. A paprikákat fazékba tesszük, felengedjük vízzel, hogy ellepje és megfőzzük. Készíthetünk hozzá paradicsomos levet úgy, hogy 1 csésze sűrített paradicsomhoz teszünk 1 dl vizet, és 1-2 tk köleslisztet, sót, vegamixet, kis bazsalikom-ot, (1-2 db steviát) és hozzáöntjük a forrásban lévő paprikákhoz. (további kölesliszt, vagy víz hozzáadásával sűríthetjük, vagy hígíthatjuk a levét. )

Megjegyzés: Ha nem paradicsomosan készítjük el, csak vízben megfőzzük a paprikákat, akkor kiváló öntet hozzá a sárgarépaszósz (kockára vágott, megpárolt sárgarépát curryvel, gyömbérrel és kevés citromlével összeturmixolunk)


Fahéjas, Kókuszos Köles

1 csésze köles

3 csésze kókusztej vagy más gabonatej

½ vanília rúd (nem feltétlenül szükséges)

kókuszreszelék

1-2 szem stevia (vagy késhegynyi, ha por alakban van)

só, fahéj

A kölest átmossuk, és a 3 csésze kókusztejben feltesszük főni, kicsit megsózzuk. Hozzátesszük a vaníliarúdból kikapart vaníliamagocskákat, a fahéjat és a steviát. Készre főzzük, hogy a köles felvegye az összes tejet és kásás legyen. Amikor hűlni kezd a köles, belekeverjük a kókuszreszeléket ízlés szerinti mennyiségben. (Utólag is édesíthetjük, ha szükséges) Megjegyzés: kókuszgolyókat készíthetünk, ha a meleg kölest miután összekevertük a kókusszal, kis golyókat formálunk belőle és megforgatjuk a kókuszreszelékben, vagy darált mandulában, dióban majd hagyjuk kihűlni.

-2. idöszak


Juhsajttal töltött paradicsom (II. szakasz)

6 db paradicsom

20 dkg juhsajt

2 dkg vaj

2 e. k. tejföl (joghurt)

1 gerezd fokhagyma

1 csokor petrezselyem

A paradicsomokat megmossuk, szárukat kimetsszük. Tetejükből éles késsel egy kalapot levágunk, belsejüket kiskanállal kivájjuk. Ezután az üregeket kissé besózzuk, és a szemeket fejjel lefelé szűrőrácsra állítjuk. A juhsajtot villával összetörjük de szitán át is passzírozhatjuk, majd a vajjal meg a tejföllel simára keverjük. A zúzott fokhagymával és a fölaprított petrezselyemmel fűszerezzük, megborsozzuk, ha kell, utánasózzuk. A masszát habzsákba kanalazzuk, majd a paradicsomok üregébe nyomjuk (habzsák híján kiskanállal töltjük bele). A kalapokat ráillesztjük, 1-2 órára behűtjük. Tálaláskor a töltött paradicsomokat salátalevelekkel bélelt tálra állítgatjuk


Spenótos pulykamell

80 dkg pulykamell, 30 dkg friss spenótlevél, só, 1 ek olaj, biozöldségkeverék.

A pulykamellet óvatosan kettévágom úgy, hogy szét lehessen hajtani. Kissé megveregetem, hogy egy nagy szeletet kapjak. A spenótleveleket megmosom és egy evőkanálnyi bio-zöldségkeverékkel ízesített 7 dl vízben 5 percig párolom. A pulykaszeletet megsózom, elterítem rajta a leszűrt, lecsepegtetett blansírozott parajleveleket, majd szorosan feltekerem. Néhányszor átkötöm konyhai zsineggel, majd egy kanálnyi olajjal megkenve és fél deci vizet aláöntve egy tűzálló edényben előbb lefedve, majd 15 perc után fedetlenül, többször locsolva megsütöm. Lecsepegtetve hűlni hagyom, majd szépen felszeletelem.


Blansírozás

Hevesen lobogó (sós)vízben nagyon rövid ideig főzzük az alapanyagokat, elsősorban zöldségeket. Ennél az eljárásnál a legfontosabb azonban a főzés utáni (jég)hideg "megijesztés", amivel a főzési folyamatot megszakítjuk. Így őrzi meg pl. a zöldbab világító zöld színét.

A blansírozott zöldségeket aztán tovább felhasználhatjuk, pl. serpenyőben vajjal pirítjuk vagy panírozhatjuk és süthetjük.

A fagyasztóba került zöldségeket is először blansírozzuk.


Karfiol fasírt

Egy nagy fej karfiol, 2 tojás, tk élesztőmentes liszt, tk élesztőmentes zsemlemorzsa, só, víz, olaj. A karfiolt rózsáira szedem és enyhén sós vízben megfőzöm, vagy megpárolom. A tojást elkeverem tk liszttel és tk zsemlemorzsával, majd hozzákeverem a karfiolt. Kevés olajba kanállal kis halmokat rakok és lelapítom (sütés közben megdagad). Fedő alatt világosra sütöm. Süthetem olajozott tepsiben sütőben is


Rakott zöldség:

Cukkinit, paradicsomot, hagymat felkarikazol, egymasra halmozod sorban egy tepsiben, meglocsolod olivaolajjal, sozod borsozod, es a sutoben megsutod kb 20-25 perc alatt. Fozhetsz hozza barnarizst (a barna rizs lassabban puhul mint a rendes rizs, es tobb vizben kell mefozni)


Zoldseges rizst:

Megfozod a barnarizst, a zoldsegeket felkozkazod (sargarepa, hagyma, cukkini, paprika stb, ) es egy serpenyoben kis olivaolajon megpiritod, so bors, mikor kesz osszekevered a rizzsel, megszorod petrezselyemmel, oreganoval is lehet, nagyon finom izt ad neki!


Paradicsomos teszta:

Durumtesztabol es otthon keszitett paradicsommartasbol nagyon finom tesztakat lehet csinalni. Jo erett paradicsomokat meghamozol, felkockazol. Olivaolajon hagymat piritassz, radobod a paradicsomokat es hozza tehetsz egy kicsi vizet is, aztan szepen besurusodik kb 10 perc alatt. Oregano, bors, bazsalikom, izles szerint barmivel lehet izesiteni, osszekevered a kifozott tesztaval es kesz is. Lehet zoldsegeket is tenni a martasba, pl paprika, cukkini.


Salata:

pl: tonhalkonzerv, paradicsom, uborka, paprika, olivabogyo, porehagyma (v. uj, v. lila) jegsalata, sararepa reszelve. Ezeket osszekevered, meglocsolod olivaolajjal, sozod, es kesz is. Nagyon finom es egyszeru.


Levesek:

zoldseglevest, brokkolikremlevest, fokhagymakremlevest, hagymalevest, karalabe levest. A krem leveseknel tejfol es tejszin HELYETT naturjoghurtot hasznalunk, illetve suritesnel is.


Fozelekek: Nehany fozeleket megcsinalhattok naturjoghurttal es teljeskiorlesu liszttel.

nass: mandula, dio eheto, en ezt ettem nassnak az elso 2-3 hetben.



Joghurtos rántott husi:

30-50 dkg csirkemell

kb. 4 dl natúr joghurt

só, bors, gyömbér por, curry,

2 gerezd fokhagyma

1 csomag korpavit keksz

Csirkemellet megmossuk, lecsöpögtetjük, és a fél csirkemelleket ketté szeljük, hogy ne legyen olyan vastag. Kiklopfolni nem kell! A husit enyhén megsózzuk, és picit borsozzuk. A joghurtot kicsit szélesebb tálba öntjük, belereszeljük a fokhagymát, és hozzáadunk még 1 mokkáskanál curry port, és egy csapott mokkáskanál gyömbér port. Én még a joghurtba is szoktam egy picike sót tenni. Összekeverjük a joghurtot, és beletesszük a csirkemelleket, úgy, hogy ellepje a joghurt. Berakjuk pár órára a hűtőbe, és állni hagyjuk. Én úgy szoktam, hogy este előkészítem, és éjszakára beteszem a hűtőbe, és sütéskor csak előveszem.

A korpavit kekszet zacsiba rakom, és húsklopfolóval porrá töröm. Előveszem a hűtőből a húst, és beleforgatom a kekszbe, mintha paníroznám. Jó alaposan nyomkodjuk rá a kekszport. Utána olajba kisütöm, és barna rizzsel tálalom. Olyan puha, hogy rágni se kell.

Ha valaki nem szereti a korpavit kekszet, akkor ne kirántsa, hanem egy tepsibe tegye, és a sütőbe süsse meg. Vagy Warj tanácsolta, hogy lehet grillezni is, vagy a korpavit keksz helyett élesztőmentes kenyeret kiszárítani, lereszelni, és abba forgatni.


Padlizsán mártogatós:

Egy közepes padlizsánt (25-30dkg) sütőben megsütök egyben, majd a héjától megfosztva összeturmixolom egy gerezd fokhagymával, borssal és sóval, valamint 10g olivaolajjal.

Kihűtöm és hosszú szeletekre vágott édesköményt, zellerszárat mártogatok bele.


Répatorta


20 dkg teljes kiörlésű tönköly liszt

20 dkg darált dió

40 dkg reszelt répa (ez olyan 3-4 db)

20 dkg nyírfacukor (de lehet kevesebb is, mert szerintem túl édes lett a végén)

1 doboz Danone Activia

1 cs sütőpor

4 db tojás

20 dkg teavaj

1 citrom


A lisztet, a sütőport, darált diót összekeverem. Lereszelem a répákat, majd ezt is hozzáteszem a lisztes elegyhez.

A tojásokat különválasztom, a sárgákat a nyírfacukorral és a vajjal robotgéppel kikeverem. Majd belereszelem a citrom héját és belecsöpögtetem a levét is. A tojások fehérjét pici sóval habbá verem.

A tojásos-vajas elegybe beleszórom a lisztes elegyet és összekeverem. Beleteszem a joghurtot, azzal is összekeverem, majd óvatosan beleforgatom a felvert habot.

A masszát tortaformába öntöm (sütőpapírral kibéleltem) és legalább 1 órát 160-180 fokon sütöm. Sokáig kell sütni, mert nyers maradhat a közepe.


Paradicsomos rák spagettivel

2 csomag újhagyma

5-6 szem paradicsom

4 gerezd duci fokhagyma

1 vagy 1. 5 csomag mirelit koktélrák

1 doboz Danone Activia

Só, bazsalikom

Teljes kiörlésű tönköly spagetti vagy teljes kiörlésű durum penne

Mozarella sajt

Az újhagymát felkarikázom, pici olajon el kezdem párolni. A paradicsomot felkockázom és az apróra vágott fokhagymával együtt hozzáteszem. Fedő alatt összefőzöm alacsony lángon. Sóval, bazsalikommal ízesítem. Egy pici nyírfacukrot még tettem bele, hogy édesítse egy kicsit a paradicsomot, de el is hagyható.

A mirelit koktélrákot sós vízben kifőzöm, leszűröm, majd hozzáöntöm az elkészült hagymás-paradicsomos szószhoz. Összekeverem, beleteszem a joghurtot és kész is a szósz.

A tésztát sós vízben kifőzöm. Majd mehet rá a szósz, tetejére a reszelt mozarella.

Jó étvágyat!



Brokkoli másképp:

fél kg brokkolit megpároltam, kevés sóval ízesítettem. 1 natúr joghurtba belekevertem 2 gerezd apróra vágott fokhagymát, pici sót és fehér borsot. Ezzel a szósszal leöntöttem a brokkolit. Kb. 20 perc alatt kész


Palacsintába töltött gyros

Az elkészített palacsintába töltjük a tzatziki saltát a gyros hússal, ehhez még lehet tenni zöldség karikákat (lila hagyma, paradicsom, uborka stb).

Palacsinta tészta

10 dkg teljes kiőrlésű liszt

2 tojás

egy csipet só

ízlés szerint fahéj

és szóda 2 dl kb

Ebből 10 db palacsintát kapsz. Ha dupla adagot csinálsz elég hozzá 3 tojás.

Ha szójatejet használ valaki, akkor elég hozzá 1 tojás is. Dupla adagnál pedig 2 tojás.


Tzatziki saláta candidás módra

Hozzávalók:

1 uborka

2 dl natúr joghurt

fokhagyma

csipetnyi fehérbors

Elkészítés:Az uborkát lereszeljük, besózzuk, és félretesszük állni, míg levet enged. A joghurtot összekeverjük a sóval, zúzott fokhagymával, majd a kinyomkodott uborkát is hozzátesszük. Én egy kicsit át szoktam mosni ilyenkor az uborkát.

Kicsit hűtőbe tesszük, hogy összeérjenek az ízek.

Elkészítési idő:30 perc


Gyros hús


• 40 dkg csirkemell

• 15 dkg paradicsom

• 6 evőkanál olaj

• 4 gerezd fokhagyma

• 4 teáskanál gyros-fűszerkeverék (házilag készített)

• 1 teáskanál pirospaprika

• kakukkfű

• só

• bors


Az olajat a gyros-fűszerkeverékkel, a paprikával és a zúzott fokhagymával keverd össze. Ízlés szerint sózd, borsozd. A húst csíkozd fel, és áztasd a pácba egy éjszakára. A serpenyőt forrósítsd fel olaj nélkül, és a húscsíkokat hirtelen süsd meg. Add hozzá a paradicsomot, és néhány percig süsd együtt, majd takard le, és még körülbelül 10 percet süsd. Töltsd a pitá


Gyros fűszerkeverék otthoni készítése

• Fél tk. egész bors

• Fél tk koriander mag

• 2 tk. szárított rozmaring

• 2 tk. szárított oregánó

• 1 tk. szárított gyömbér

• 2 tk fokhagyma granulátum (bio-boltokban kapható)

• 1 ek. vöröshagyma-por (bio-boltokban kapható)

• 2 tk. őrölt fahéj

• 1 csipet szárított citromhéj

A borsot és a koriandermagot egy kőmozsárban összetöröm, hozzáadom a többi alapanyagot is, és elkeverem.

(Ledarálhatjuk, egy tiszta kávédarálóban is a fűszerkeveréket. )

Egy légmentesen záródó dobozba, vagy üvegbe teszem, így három hónapig eláll.

Célszerű minden fűszert bio-boltban beszerezni. Lehetőleg, ellenőrzött bio-termékeket használjunk a fűszerkeverékünkhöz.

-2. idöszak



Fokhagymás-sajtos spagetti

Durum spagetti, olívaolaj, fokhagyma, friss bazsalikom, só

A spagettit főzd meg, a fokhagymát pépesítsd. A mozzorella sajtot vágd kockára, a kész spagettit keverd el az oliva olajjal, a fokhagymával és a fűszerekkel, majd halmozd rá a sajtot.


Paradicsomos zöldségleves

3 fej vöröshagyma

½ fej káposzta

1 karalábé

3 szál répa

2 szál fehérrépa

kisebb darab zeller

2 paprika

2 paradicsom

1 citrom leve

2 kis konzerv sűrített paradicsom (kb. 1 csésze)

só, bors, biovegeta, bazsalikom, petrezselyem

A hagymákat egészben a lábas aljára tesszük, és rátesszük a vékonyra vágott káposztát, a felkockázott karalábét, a karikára vágott répákat, és a lereszelt zellert. A paprikát és paradicsomot félbevágva, vagy feldarabolva beletesszük. Felöntjük vízzel, hogy jól ellepje, megsózzuk, és elkezdjük főzni. Amikor felforrt a víz, beletesszük a sűrített paradicsomot, a citromlét és a fűszereket. Kb. 40-60 perc, mire a zöldségek puhára főnek.

Hidegen és melegen is fogyasztható, akár botmixerrel összeturmixolhatjuk.


Csicseriborsó leves

10 dkg csicseriborsó

kb. 1 kg tetszés szerinti vegyes zöldség (sárgarépa, fehérrépa, zeller, karalábé stb. )

3 ek hidegen sajtolt (olíva) olaj

1 cs zöldpetrezselyem, gyömbér, őrölt koriander

A csicseriborsót egy éjszakára beáztatjuk. A zöldségeket apróra vágjuk és kicsit megpirítjuk olajon. Felöntjük kb. 1 liter vízzel, hozzáadjuk a csicseriborsót és a fűszereket, majd fedő alatt készre főzzük. Az apróra vágott petrezselymet tálalás előtt tesszük a levesbe.

Megjegyzés: ha a levesbe sűrített paradicsomot teszünk, akkor egy finom, paradicsomos levest kapunk. Ekkor fűszerezzük inkább oregánóval, bazsalikommal.


Ajvár (Ezt szendvicskrémnek ajánlom)

3 db TV paprika

3 db pritamin paprika

3 db paradicsom

3 nagyobb vöröshagyma

olíva olaj

só, pirospaprika

A vöröshagymát szeletekre vágjuk, és forró serpenyőben gyorsan megpirítjuk. A paprikákat és a paradicsomot kevés olajjal meglocsoljuk, és forró sütőben megpirítjuk, majd a bőrét lehúzzuk. A paprikákat, paradicsomokat, hagymát mixer gépben olajal pépesítjük, sózzuk, pirospaprikával, fokhagymával fűszerezzük.


Gazpaccho I.


1 kg paradicsom

20 dkg hámozott uborka

1 nagy fej vöröshagyma

1 zöldpaprika

3-4 gerezd fokhagyma

3-4 ek. olivaolaj

1 mk édeskömény

himalája só

1 citrom leve


A tetejére díszítésképpen összevagdalt uborka vagy újhagyma

Turmixgépbe rakjuk bele a felkockázott vöröshagymát, fokhagymát, paradicsomot, majd az uborkát feldarabolva, kicsumázva nagyobb darabokra kockázva a zölpaprikát adjuk hozzá. Keverjük össze a citromléval, édesköménnyel, sóval és az egészet pépesítsük.

Miután belekvertük az olajat tegyük be a hűtőbe legalább egy órára, alaposan hűtsük be és tálaljuk kis csészékben, a tetejére uborkadarabokat vagy újhagymát szórjunk



Lúgosító zöldségfazék

1 db tök, kisebb zsenge tököt válasszunk.

1 szál sárgarépa

1 db padlizsán

1 szál fehérrépa

1 fej fokhagyma

2 fej hagyma

1 csokor petrezselyemmel

1 tk római kömény

1 tk csípős pirospaprika

Olívaolajon pirítsuk meg az egyik fej, karikázott hagymát és a fűszereket.

5 dl sós vízben megfőzzük a másik fej hagymát, megtisztított felaprított zöldségeket és megtisztított fokhagymagerezdeket. Ha megpuhultak a zöldségek, öntsük bele a serpenyő tartalmát és fözzük össze. Sűrű állagú főzeléket kell kapnunk.

Tönkölybúzából készült pitával vagy kenyérlángossal fogyasztjuk. Petrezselyem helyett ki lehet próbálni néha menta levelet.


Töltött tök

1 nagyobb tök

20 dkg kelbimbó

20 dkg karfiol

20 dkg sárgarépa

30 dkg tofu

1 ek olíva olaj (vagy hidegen sajtolt olaj)

1 ek kakukkfű, só

A tököt meghámozzuk, hosszában kettévágjuk, és a magházát kivájjuk. A karikára vágott sárgarépát, a rózsákra szedett karfiolt és a kelbimbót leforrázzuk, majd leszűrjük. A tofut áttörjük, hozzákeverjük a zöldségeket és az olajat és sóval, kakukkfűvel ízesítjük. Megtöltjük vele a tökdarabokat és forró sütőben kisütjük. Tálalás előtt kívánság szerint felszeleteljük.


Brokkolis mandulás palacsinta


600g brokkoli

80g szeletelt mandula

12 g fokhagyma

200g tönkölyliszt (teljes kiőrlésű)

600g sárgarépa

2 ek olíva olaj

himalája só

csipetnyi szerecsendió


Készítsünk palacsinta tésztát a tönkölylisztből, olajból, vízből és hagyjuk állni 20 percet, ezután süssünk belőle palacsintát. A brokkolit zúzott fokhagymával, szerecsendióval ízesítsük, sózzuk, majd pároljuk majdnem puhára.

Töltsük meg a palacsintát a brokkolival, hajtogassuk össze és tegyük bele egy sütőbe. Locsoljuk meg olajjal és szorjuk meg a mandulával. Forró sütőben süssük meg. Tálaljuk karikára vágott, párolt sárgarépával.

Megjegyzés: azoknak akik komolyabb lúgosító diétát végeznek, nem ajánlom ezt az ételt a palacsinta miatt, viszont ha szeretnél finom kiadós ebédet főzni a családodnak, akkor szívből ajánlom


Zöldbabfőzelék

40 dkg zöldbab

1 fej hagyma

1 ek olíva olaj (vagy hidegen sajtolt olaj)

2, 5 dl natúr szójatej (vagy kókusztej vagy más gabonatej)

1 tk kölesliszt

só, bors, biovegeta, csipet pirospaprika, (őrölt)babérlevél

víz

Hagymát dinszteljük meg az olajon, majd tegyük hozzá a feldarabolt zöldbabot, és egy kis vizet, hogy félig ellepje és pároljuk puhára.

A szójatejbe tegyük bele a köleslisztet és a fűszereket, keverjük össze és öntsük rá a babra. Főzzük pár percig, amíg besűrűsödik.

(Igény szerint lehet még hozzá önteni szójatejet, vagy köleslisztet is közben, ha szeretnénk, hogy a főzelék sűrűbb, vagy hígabb legyen.



Mandulás köles

1 csésze köles

2 csésze víz

1 bögre natúr tönkölytej, vagy szójatej

½ vanília rúd

hámozott mandula

1-2 szem stevia (vagy késhegynyi, ha por alakban van)

A kölest átmossuk, és a 2 csésze vízbe feltesszük főni, kicsit megsózzuk. Amikor a köles puhulni, szétnyílni kezd, akkor hozzáöntjük a tejet és a vaníliarúdból kikapart vaníliamagocskákat, és a steviát. Készre főzzük, hogy a köles felvegye az összes folyadékot és kásás legyen.

A mandulát ledaráljuk és amikor hűlni kezd a köles, összekeverjük vele. Hidegen is kitűnő. (Utólag is édesíthetjük, ha szükséges


Karfiolfőzelék

40 dkg karfiol

1 fej hagyma

1 ek olíva olaj (vagy hidegen sajtolt olaj)

2, 5 dl natúr szójatej (vagy kókusztej vagy más gabonatej)

1 tk kölesliszt

só, bors, biovegeta, csipet pirospaprika, őrölt szerecsendió

víz

Hagymát dinszteljük meg az olajon, majd tegyük hozzá a feldarabolt karfiolt, és egy kis vizet, hogy ellepje ellepje és főzzük puhára.

A szójatejbe tegyük bele a köleslisztet és a fűszereket, keverjük össze és öntsük rá a karfiolra. Főzzük pár percig, amíg besűrűsödik.

(Igény szerint lehet még hozzá önteni szójatejet, vagy köleslisztet is közben, ha szeretnénk, hogy a főzelék sűrűbb, vagy hígabb legyen. )


Brokkoli fasírt vitaminsalátával


600 g brokkoli

2-3 fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

szerecsendió

120 g sárgarépa

120 g zeller

80 g fejes káposzta

80 g póréhagyma

120 g karalábé

80 g pritamin paprika

120 g csíra (retek, hagyma, lucerna)

40 g barnarizs-liszt

olaj


A brokkolit sózott vízben puhára főzzük. Pépesre törjük, hozzáadjuk a finomra vágott vöröshagymát, sózzuk, szerecsendióval és zúzott fokhagymával fűszerezzük. Rizslisztet keverünk hozzá, és fasírtot formázunk belőle, majd tepsire tesszük, olajjal finoman meglocsoljuk és előmelegített sütőben megsütjük. A zöldségeket vékony metéltre vágjuk, sózzuk, citromlével ízesítjük és olajjal bekeverjük. Tálaláskor tetejére halmozzuk a csírákat.


Paradicsomos-káposzta

1 közepes fej káposzta

1 fej hagyma

kb. 220 gramm paradicsom (ez lehet több is, mert eredetileg sűrítményből van, de ugye azt nem szabad)

2-3 tk kölesliszt

só, bors, 1tk biovegeta, petrezselyem, bazsalikom, vagy oregánó

1 ek olíva olaj (vagy hidegen sajtolt olaj)

Hagymát dinszteljük meg az olajon, majd tegyük hozzá az apróra vágott káposztát, és egy kis vizet, hogy majdnem ellepje és lefedve főzzük meg. Amikor megpuhult, tegyünk hozzá 2 csésze paradicsomot(ezt előbb meg kell főzni és pürésíteni héj nélkülű). megmaradt 1 csésze paradicsomot (szintét pépesítve) keverjük össze egy kis vízzel és a kölesliszttel, meg a fűszerekkel és öntsük hozzá a káposztához, és főzzük meg.

(Igény szerint lehet még hozzá tenni köleslisztet vagy egy kis vizet közben, ha szeretnénk, hogy a főzelék sűrűbb, vagy hígabb legyen. )



Zöldségkrém

30 dkg apróra vágott vöröshagymát, 10 dkg reszelt sárgarépát, 3 dkg reszelt zellert 10 dkg vajon megpárolunk. Kaporzölddel, apróra vágott újhagymával, tárkonnyal, sóval, őrölt szerecsendióval fűszerezzük. 15 dkg vajat habosra keverünk, hozzáadjuk a zöldséghez és pépesre keverjük az egészet



Fahéjas, Kókuszos Köles

1 csésze köles

3 csésze kókusztej vagy más gabonatej

½ vanília rúd (nem feltétlenül szükséges)

kókuszreszelék

1-2 szem stevia (vagy késhegynyi, ha por alakban van)

só, fahéj

A kölest átmossuk, és a 3 csésze tönköly- vagy kókusztejben feltesszük főni, kicsit megsózzuk. Hozzátesszük a vaníliarúdból kikapart vaníliamagocskákat, a fahéjat és a steviát. Készre főzzük, hogy a köles felvegye az összes tejet és kásás legyen.

Amikor hűlni kezd a köles, belekeverjük a kókuszreszeléket ízlés szerinti mennyiségben. (Utólag is édesíthetjük, ha szükséges)

Megjegyzés: kókuszgolyókat készíthetünk, ha a meleg kölest miután összekevertük a kókusszal, kis golyókat formálunk belőle és megforgatjuk a kókuszreszelékben, vagy darált mandulában, dióban majd hagyjuk kihűlni.


Lencsefasírt


40 dkg lencse,

2 tojás,

só,

őrölt bors,

1 teáskanál pirospaprika,

1 mokkáskanál frissen tört köménymag,

1 mokkáskanál frissen tört koriandermag,

1 mokkáskanál ételízesítő,

1 közepes fej vöröshagyma,

1 nagyobb gerezd fokhagyma,

2 babérlevél,

1 csapott evőkanál tönkölybúzadara,

zsemlemorzsa candida kenyérből,

1 teáskanál olaj.


A lencsét jó alaposan átmostam, majd föltettem főni a babérlevelekkel és sóval. Mikor megpuhult (elég neki 30 perc), leszűrtem és egy nagyobb tálba tettem. Villával csak úgy rusztikusra törtem. Mikor langyosra hűlt, a hagymákat apró kockákra vágva adtam hozzá és fűszereztem. Beleütöttem a két tojást is, hozzátettem a darát, olajat és jól összedolgoztam. Ha folyós lenne, kevés áztatott zsömlével, vagy zsemlemorzsával lehet javítani az állagán. Én zsemlemorzsát kevertem még hozzá egy keveset. Formáztam, zsemlemorzsába forgattam és bő, forró olajban kisütöttem. Nem kell kislángon sütni, hiszen a lencse már főtt benne és csak beszívná az olajat, ha túl hosszadalmasan sütnénk.

-2. időszak


Pakora

- 30 dkg teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt

- 1/2 tk őrölt koriander

- 1 tk római kömény

- 1 tk kurkuma

- só (én Himalájait használok) ízlés szerint

- 4 dl víz

- olaj (oliva) a sütéshez

- kb 70-80 dkg zöldség (nálam brokkoli, karfiol, californiai paprika, hagyma volt otthon, de répa, tök, cukkíni stb. kemény húsúak jók)

1. A liszthez hozzákeverjük a fűszereket: koriandert, római köményt, kurkumát, sót.

2. Állandóan kevergetve hozzáadunk 4 dl vizet, így egy sűrű palacsintatésztát kapunk (ha túl sűrűnek érezzük mehet még víz bele, de annyira ne legyen folyós mint a pali tészta, inkább a nokedli tésztához hasonlítson)

3. Állni hagyjuk kb. 20-25 percet, amíg a zöldségeket tisztítjuk, feldaraboljuk (a karfiolt, brokkolit kicsit előfőztem).

4. A palacsintatésztát habverővel alaposan (legalább 5 percig) simára keverünk, hogy lazább legyen.

5. A feldarabolt zöldségeket (én először megsóztam és Vega fűszerkeverékkel megszórtam) beletesszük a palacsintatésztába, megforgatjuk benne, a maradékot lecsepegtetjük.

6. Felmelegített olajban minden oldalát aranybarnára sütjük.



Zabpelyhes keksz


• 15 dkg puha vaj

• csipetnyi só

• 12 dkg xilit (nyírfacukor)

• 1 tojás

• 15 dkg zabpehely

• 10 dkg teljes őrlésű tönkölybúza liszt

• 1 tk őrölt fahéj

• 1/2 kk szódabikarbóna


1. A vajat csipetnyi sóval habosra kavarjuk, hozzáadjuk a cukrot, jól kikeverjük, majd a tojással is eldolgozzuk. Belekeverjük a szódabikarbónás, fahéjjal elkevert lisztet, és a zabpelyhet.

2. Az összeállított tésztát hűtőbe tesszük kb. 1/2-1 órára.

3. A masszából kanállal diónyi darabokat tépkedünk, és egymástól kissé távolabbra, sütőpapírral bélelt sütőlapra sorakoztatjuk őket, majd a megnedvesített kanál hátával korong-formára ellapítgatjuk.

4. Előmelegített, 180 °C - os sütőben sütjük ki, kb. 12-15 perc alatt.

5. Ha kisült, kissé még puha a sütemény, kihűlés után ropogóssá válik. Ne süssük túl, mert kiszárad. Kb. 35. db lesz belőle

-2. időszak


Spenóttal rakott rizs

15 dkg barna rizs

45 dkg forrázott spenótlevél

3 tojás

1 vagy 2 pohár natúr joghurt

3 gerezd fokhagyma

só, bors, szerecsendió

teavaj

Elkészítés: A rizsből párolt rizst készítünk, a leforrázott spenótleveleket szűrőbe téve jól lecsepegtetjük.

Egy tűzálló tálat alaposan kivajazunk és a rizs harmadát beleterítjük, majd beborítjuk a spenót felével. Újabb rizsréteg, spenót és végül a maradék rizs.

Nem kell, hogy vastagok legyenek a rétegek, így is szép csíkos lesz szeletelve.

A joghurtot elkeverjük a tojásokkal, sózzuk, borsozzuk, szerecsendióval fűszerezzük, belereszeljük a fokhagymát, majd az egész keveréket a spenótos rizsre öntjük.

A tetejét beszórhatjuk reszelt sajttal is(mozzarella vagy feta), de anélkül is nagyon finom, majd betoljuk a 175 C°-os sütőbe és 1 órán át sütjük.

Ha kész, kicsit hűlni hagyjuk, úgy lehet szépen szeletelni.

Elkészítési idő: 80 perc

Ezt itt a hoxán találtam a receptek között és "candidásítottam":))

Nem volt otthon sem tojás sem joghurt, így teavajat olvasztottam és abba fokhagyma, só, bors így is tök jó volt, de úgy gondolom még finomabb!:)) Ja és én fagyasztott spenótból csináltam ami krém volt nem levél:)

-tojással 2. időszak, nélküle 1.is


Tojasleves

Zsiradekon egy nagyobb csipet komenymagot megpiritunk, teszunk hozza egy evokanal tk. lisztet, majd pirospaprikaval szorjuk es felengedjuk vizzel. Beleteszunk aprora vagott voroshagymat, valamint egy baberlevelet es addig forraljuk, mig a hagyma meg nem fo (kb. 15 perc). 1-2 tojat felverunk, majd belecsorgatjuk a levesbe, folyamatosan keverve. A vegen beizesitjuk.

-2. időszak


Tejberizs


125g barna rizs (15 perces)

4, 5 dl rizstej

1 tojás

4 ek nyírfacukor

1 kk fahéj

1 ek vaj

125 g-os natúr joghurt


A rizst a tejjel felraktam főni, forrás után takarékon főztem tovább, míg a rizs megpuhul.

Nem lesz olyan, mint a rendes tejberizs, nem kezd besűrüsödni, csak beszívja a rizs a tejet (nem mindet) és megfő. Sűrűn meg kell keverni, de annyira nem kell odafigyelni rá, mint a rendes tejberizsre, mert nem fog leégni. Mikor megpuhult a rizs (még maradt tej is mellette), akkor belekevertem a már előre összekevert tojás, cukor, vaj, joghurt és fahéj összetevőket, és kb fél percig még főzés mellett kevergettem, aztán leszedtem a tűzről.

Kicsit hígabb lesz, mint az eredeti. -2. időszak


Puding

* 1/2 l növényi tej

* 6 ek nyírfacukor (kevesebb is elég szerintem)

* 1/2 csipet só

* 4 ek teljeskiőrlésű liszt

* 2 ek karobpor (ha vaniliás pudingot szeretnél akkor a vanilia rúd kikapart belseje)

* 5 db tojássárga

A növényi tejbe bele kell tenni a nyírfacukrot és a sót, majd melegíteni kell. Amikor már langyos, kivesszünk egy keveset és ráöntötjük a liszt-karobpor-tojássárga keverékre és híg, csomómentes masszát készítetünk belőle. Ezt gyors kavarás mellett belecsurgattam a többi növényi tejbe. Nagyon gyorsan besűrűsödött!!

-2.időszak


Meggyes kölesgombóc

Kölest megfőztem, mikor kihűlt összegyúrtam zabliszttel, kinyújtottam, négyzetekre vágtam. minden négyzetet megszórtam nyírfacukor és fahéj keverékével, közepükre 1-1 szem kiolvasztott mirelit meggyet tettem. Gombócokká formáztam, forró vízben megfőztem. Végül pirítottam olajon tk. tönköly darát és abban megforgattam a gombócokat.

-2. időszak


Vegán glutén- és cukormentes kölesfánk

-1 csésze főtt köles

- 1/2 csésze sötét mazsola, durvára vágva

- 1/2 csésze kókuszreszelék

- csipet só

- kevés víz

- olaj a sütéshez

Keverjünk össze minden hozzávalót egy tálban - ha túl száraznak találjuk, adjunk hozzá egy kevés vizet. Formázzunk gömböt belőle, lapítsuk egy kicsit ki, és a közepére nyomjunk egy kis mélyedést. Süssük olajban közepes hőfokon, amíg aranybarna lesznek.


Köles koch

egy csésze köles

fél csésze darált dió( lehet darált mák, darált mandula is)

két alma apró kockára vágva

két evőkanál hidegen sajtol olaj

csipet só

ízlés szerint nyírfacukor

kb négy csésze víz

A kölest megmosom többi hozzávalóval együtt tepsibe terítem, és 200fokon sütőben megsütöm.

Ha kihűlt lehet szeletelni.

Sajtos csirkemell tepsiben sütve (második időszaktól)

4 nagy csirkemell filé (kb 1 cm vastagságú)

4 szelet mozzarella sajt

só, bors

A húsokat jól megsózzuk, majd teszünk rá egy kis borsot. Hagyjuk állni 15-20 percet. Ezután kevés olajjal megkenjük, de vigyázzunk, hogy ne mossuk le vele a fűszereket, majd sütőpapíros tepsibe tesszük és közepes lángon addig sütjük, míg megpuhul. Kivesszük a sütőből és minden szeletre teszünk egy szelet sajtot. Visszatesszük a sütőbe egészen addig, amíg a sajt megolvad.

Bátran lehet más fűszereket is használni pl egy kis majoránnával is meg lehet szórni a húst.

Felszolgálás

Fel lehet tálalni különféle salátákkal, grillezett zöldséggel vagy barna rizzsel.


Tonhalsaláta recept


» 1/2 fej saláta

» 6 paradicsom

» 1 zöldpaprika

» 20 dkg tonhal

» 6 dkg zöld és fekete olajbogyó

» 1/2 csokor bazsalikom

» 2 gerezd fokhagyma

» 2 ek. citromnak a leve

» 3 ek. olívaolaj


A paradicsomot karikákra, a paprikát csíkokra vágjuk. A halat előfőzzük, és kis darabokra vágjuk. Összeforgatjuk a paradicsommal, paprikával és olajbogyóval, majd salátalevelekre halmozzuk.

A fokhagymát összetörjük és a felaprított bazsalikommal, citrommal és olívaolajjal elkeverjük, majd a salátára hintjük.



Paradicsomos-brokkolis barnarizs


30-40 dkg barnarizs

kb. 10-15 dkg brokkoli

kb. 10 dkg paradicsom

mangalica zsír

fehérbors


A barna rizst forrásban levő sós vízben kifőzzük. Közben a brokkolit is apró rózsákra szedve ropogósra főzzük, majd serpenyőbe tesszük és rádobjuk a hámozott paradicsom kockákat, sózzuk, borsozzuk és az egészet együtt kis mangalica zsíron megpirítjuk. Ha kész, a barna rizshez keverjük. Én el tudom képzelni, hogy sütőben ezt összesüssem még.


Köles egytál étel (első időszaktól)


2 bögre köles

2 sárgarépa

2 paradicsom

1 kisebb cukkini

3 zöldpaprika

1 pritaminpaprika

1 fej hagyma

3 evőkanál olaj

1 kis gerezd fokhagyma


csipetnyi őrölt kömény

A kölest kiválogatom, jól átmosom. A sárgarépát, cukkinit és a hagymát apró kockára vágom, megpirítom, majd felöntöm kb. 1 dl vízzel. Hozzákeverem a hagymás répához a felkockázott paradicsomot, cukkinit, paprikát. Ízesítem. Amikor puhulni kezdenek, hozzáadom a kölest, megkeverem az egészet, és felöntöm annyi vízzel (a fele víz helyett használhatunk paradicsomlevet is), hogy ellepje. Fedő alatt puhára főzöm (kb. 10 perc). 10 percig állni hagyom, hogy a köles beszívja szaftot. A fokhagymát nagyon apróra vágva akkor keverem hozzá, amikor kész az étel. Így pikánsabb.


Zöldséges köles (hús nélkül első időszakban is jó)

20 dekagramm köles

víz

15 dekagramm friss zöldség

(cukkini, padlizsán, pritaminpaprika, sárgarépa, zöldborsó vagy más, amit szeretünk)

A húsos változathoz

20 dekagramm darált pulykamell vagy csirkemell,

fűszerek,

mangalica zsír,

egy fej vöröshagyma

A vöröshagymát felaprítjuk, a mangalica zsíron üvegesre pároljuk, majd rádobjuk a hideg víz alatt többször átmosott, hántolt kölest. Megforgatjuk a forró zsírban, majd felöntjük vízzel.

A víz háromszorosa legyen a köles mennyiségének. Körülbelül 20 perc alatt készre főzzük. A friss zöldséget felaprítjuk, kevés zsíron mediterrán vagy magyaros fűszerekkel meghintve megpároljuk.

Ha húsos változatot készítünk, akkor a darált pulyka vagy csirke mellett őrölt fekete borssal, sóval kevés zsiradékon addig pároljuk, amíg a leve elfő. Ha a hozzávalók elkészültek, óvatosan összekeverjük őket. Tűzálló tálba tesszük, a tetejére mozzorella sajtot, esetleg vajat morzsolunk. Közepes lángon 15 20 percig sütjük.


Zelleres kölesfasírt

Készíthetünk hús helyett kölesfeltétet is, így például köleses zellerfasírtot. 7, 5 deciliter főtt kölest, 2, 5 deciliter reszelt zellergumót összekeverünk egy kis fej apróra vágott vöröshagymával, 2, 5 deci őrölt napraforgómaggal és 23 cikk fokhagymával. Ízesítjük egy teáskanál zellersóval és egy teáskanál zsályával. Fasírtokat készítünk belőle, majd közepesen meleg sütőben 30 percig sütjük.


Magyaros kölesfasírt káposztával


400 g köles

120 g vöröshagyma

800 g fejes káposzta

pirospaprika

fokhagyma

kömény

olaj


A kölest egy lábasban szárazon megpirítjuk, majd másfélszeres mennyiségű forrásban lévő vízzel felöntjük, megfőzzük, majd lefedjük és 10 percig duzzasztjuk. A vöröshagyma egy részét finomra vágjuk, és kevés olajban aranysárgára pirítjuk, a tűzről levesszük, hozzákeverjük a pirospaprikát, kevés vízzel felöntjük, és a tűzre visszatéve beforraljuk. A megduzzadt köleshez keverjük a pörköltalapot, fűszerezzük fokhagymával, őrölt köménnyel, szükség esetén sózzuk. A masszát alaposan összekeverjük, majd gombócokat formázunk belőle, melyeket kevés forró olajban megsütünk, vagy a sütőben átsütjük. A másik adag vöröshagymát szeletekre vágjuk, kevés olajban aranysárgára pirítjuk, hozzáadjuk a vékony metéltre vágott káposztát, sózzuk, őrölt köménnyel fűszerezzük kevés citromlével ízesítjük és puhára pároljuk.

A kis fasírtgolyókat a káposztával együtt tálaljuk.


Brokkoli fasírt vitaminsalátával


600 g brokkoli

2-3 fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

szerecsendió

120 g sárgarépa

120 g zeller

80 g fejes káposzta

80 g póréhagyma

120 g karalábé

80 g pritamin paprika

120 g csíra (retek, hagyma, lucerna)

40 g barnarizs-liszt

olaj


A brokkolit sózott vízben puhára főzzük. Pépesre törjük, hozzáadjuk a finomra vágott vöröshagymát, sózzuk, szerecsendióval és zúzott fokhagymával fűszerezzük. Rizslisztet keverünk hozzá, és fasírtot formázunk belőle, majd tepsire tesszük, olajjal finoman meglocsoljuk és előmelegített sütőben megsütjük. A zöldségeket vékony metéltre vágjuk, sózzuk, citromlével ízesítjük és olajjal bekeverjük. Tálaláskor tetejére halmozzuk a csírákat.


Csigusz


50 dkg tk tönköly liszt

20 dkg vaj

20 dkg édesítő (nekem nyírfacukor)

2 tojás

1 cs sütőpor

1 vanília rúd

2 ek karobpor (én bevállaltam a bio keserű kakaót, mert nem szeretem a karobot:S )de lehet fahéjas is akár

csipet só


A hozzávalókat a karobpor és a vanília kivételével összekeverjük, majd két cipóra osztjuk a tésztát. Az egyikbe karobot teszünk a másikba vaníliát. Majd hűtőben 1, 5 óráig pihentetjük.

Mindkét cipót egyforma nagyságúra nyújtjuk, (célszerű az első réteget megkenni tojással, hogy jobban ráragadjon a második réteg. ) utána egymásra fektetve, szorosan feltekerjük. Majd vékony szeletekre vágjuk. Sütőpapírral bélelt tepsiben 190C°-on 15-20 percig sütjük.

Mivel ez a tészta borzasztóan ragad, könnyebben ki lehet nyújtani, ha lisztezett alufólián végezzük el ezt a műveletet:)

-2. időszak


Saláta ötlet


1 db kígyó uborka

1 db jégcsap retek

2 db paradicsom

1 szál póréhagyma

3 db színes kaliforniai paprika

1 fej saláta

citromnak a leve

nyírfa cukor

egész kömény

őrölt fehér bors

A zöldségeket feldaraboljuk, én mindent csíkokra vágtam.

Elkészítés:

Vízből, citromléből, sóval, nyírfa cukorral, köménnyel, borssal salátalevet készítünk.

A feldarabolt zöldségekre öntjük és egy órára a hűtőbe tesszük.

Sültek, pörköltek mellé nagyon finom.


Lencsefőzeléket


25 dkg lencse

1 kis fej vöröshagyma

1 evőkanál só

1 babérlevél

pici mangalica zsír

2 púpos evőkanál teljes kiőrlésű liszt

1 csapott evőkanál paprika

1 púpos evőkanál natúr joghurt

1-2 csepp citromnak a leve

csipet só , bors


A lencsét 6-8 órával a főzés előtt áztassuk be. Öntsük le a levét és tegyük egy edénybe. A hagymát kockázzuk fel, és keverjük a lencséhez. Öntsük fel annyi vízzel, hogy kb. 2 ujjnyira ellepje. Adjuk hozzá az 1 evőkanál sót és a babérlevelet, és főzzük puhára közepes lángon. Főzés közben barnás hab képződik, azt egy kanállal szedjük le. Készítsük el a rántást (zsír+tk liszt+paprika) majd adjuk hozzá. Közepes lángon kevergessük, amíg elkezd rotyogni és kellően besűrűsödik. Ha hígabban szeretjük, adhatunk hozzá még vizet. . .


Spárgaleves:

A tetejét levágtam félretette, . kb. 1, 5 cm-es barabokra vágtam és sós viízben puhára fűztem. Tettem hozzá kevés kaprot és fokhagymát, leturmixolta, méregyszer felrottyantottam ekkor egy doboz (2, 5dl) nat joghurt és levesbetétnek a spárga teteje!:))



Kölespaprikás

• kevés olaj

• vöröshagyma

• 4-5 db piros lecsópaprika,

• pirospaprika, só

• 1 bögrényi köles

Lecsószerűt főzünk: kevés mangalicazsíron megdinszteljük a hagymát, és az édeskés, piros lecsópaprikát nagy darabokra vágva beledobjuk, felöntjük vízzel, sózzuk és paprikázzuk. Ha félig megfőtt a paprika, hozzáadjuk a kölest, pótoljuk a vizet, hogy legalább kétszerese legyen, és kis lángon főzzük tovább. Ha a köles félig megpuhult, lezárjuk, és fedő alatt tovább pároljuk.


Joghurtos padlizsánkrém

• 2 db nagyobb padlizsán (kb. 50 dkg)

• 2 evőkanál olívaolaj

• 1 pohár joghurt

• 2-3 gerezd fokhagyma

• só

• esetleg bors

A padlizsánt megmosom, berakom a sütőbe és addig sütöm amíg összeesik. Aztán kiveszem a sütőből, lehúzom a héját, és a fokhagymával összeturmixolom. Egy jól záródó edénybe teszem, hozzáadom az olívaolajat, a sót és a joghurtot. Jól összekeverem. Pirítóskenyérrel

fenséges, és sokáig eláll.


Rántott csirkemell a’la candida:

A csirke mellett apró szeletekre vágjuk. és úgy panírozzuk be, hogy tojás, zabkorpa. Aztán mehet is sülni. ha sajtot akarunk panírozni akkor tojás, zabkorpa, tojás zabkorpa. Nagyon finom ropogós husi az eredmény.


Palacsinta:

10 dkg teljes kiőrlésű liszt, 2 tojás, egy csipet só, ízlés szerint fahéj, és kb 2 dl szóda (én sima ásványvizet raktam bele) és a fahéj mellé reszeltem bele egy kis almát. Így igaz kevesebb palacsinta lett belőle, de ha nem raksz bele, akkor elvileg olyan 10 db jön ki belőle. Még annyit írt hozzá Warj, hogy ha dupla adagot csinálsz elég 3 tojás hozzá, és ha szójatejet raksz bele, nem vizet, akkor 1 tojás, és ugyanígy a tejesnél és dupla adagnál 2 tojás.

Ha első időszakos vagy gondolom megoldható úgy, hogy nem raksz bele tojást, és vízzel csinálod a tésztát, bár így én még nem próbáltam.


Alj nélküli túrós

50 dkg sovány túró

8 dkg lágy margarin

1 evőkanál teljes kiőrlésű búzaliszt

3 evőkanál teljes kiőrlésű tönköly búzadara

2 tojás

csipet só

1 teáskanál szódabikarbóna

negyed citrom leve

5 evőkanál nyírfacukor

1/2 teáskanál őrölt vanília ( nálam egy vanillia rúd volt)

Tetejére:

1 natúr joghurt

1 evőkanál teljes kiőrlésű búzaliszt

1 tojás


Az elkészítése nem túl bonyolult, a hozzávalókat összedolgozzuk, majd kivajazott piteformába rakjuk. A tetejére valókat összekeverjük, aztán ráöntjük és szépen elsimítjuk rajta. 180 fokos sütőben 35-40 perc alatt megsütjük. -2.időszak


Graham nokedli

* 25 dkg graham-liszt

* 1 db tojás

* 6 g só

* 3 dl víz

* olívaolaj


Tegyünk fel fazékban vizet forrni, melyhez csipet sót és kevés olajat adunk.

2. Egy tálban keverjük össze a lisztet a tojással, sóval és annyi vízzel, hogy ragacsos masszává váljon az elegy.

3. A lobogásban lévő vízbe szaggassuk bele a nokedlit. Szaggatások közben kevergessük, ne tapadjanak össze vagy a fazék aljára a kukacok.

4. Szaggatás után 5 percet még forraljuk, majd szűrjük le és öblítsük hideg vízzel. A leszűrt nokedlit locsoljuk le 1 evőkanál olívaolajjal és jól keverjük át, hogy ne tapadjon össze.


Amerikai palacsinta

• 2 tojás

• 1 tk nyírfa cukor

• 1 csipet só

• 3 dl növényi tej

• 225 g teljes kiőrlésű liszt

• 2 ek olvasztott vaj

• 2 kk sütőpor

A tojást a nyírfa cukorral és a sóval habosra keverjük.

Folyamatos keverés mellett hozzáadjuk az olvasztott vajat, majd a szója tej felét és a sütőporral összekevert lisztet, és simára keverjük.

Végén a maradék szója tejjel hígítjuk a tésztát.

A bekavart tésztát legalább fél órát pihentetjük.

Sütéskor palacsintasütőt hevítünk, és száraz serpenyőben kisütjük. A tésztát akkor kell megfordítani, amikor már majdnem az egész tészta buborékos a serpenyőben.

-2. időszak


Élesztő mentes fánk

50 dkg teljes őrlésű tönkölyliszt

5 dkg margarin

10 dkg nyírfa cukor

3 dl rizstej

1/2 mk foszfátmentes sütőpor

1/2 mk szódabikarbóna

1 csipet só

A hozzávalókat mind összegyúrtam, majd ujjnyi vastagra nyújtottam, kiszaggattam, és bő, forró mangalica zsírban kisütöttem.


Élesztő nélküli lángos

50 dkg tk tönkölyliszt

2 kk sütőpor

1 ek olivaolaj

1 csipet só

mangalica zsír a sütéshez

3-4 dl natúr joghurt

2 gerezd fokhagyma

mozzarella


A tészta hozzávalóit annyi vízzel gyúrom össze, hogy kelt tészta állagú tésztát kapjak. Gombócokat formázok belőle, amiket kinyújtok - a széleket vastagabbra, a közepét nagyon vékonyra alakítva. Forró zsírban kisütöm őket.

A fokhagymát szétnyomom és a joghurtba keverem ezzel kenem meg a lángosokat.



Sütőporos karobos csiga

• 60 dkg teljes kiőrlésű liszt

• 2 db tojás

• 25 dkg margarin

• 1 cs sütőpor

• pici só

• 3 ek nyírfa porcukor

A töltelékhez:

• karobpor

• 1 tojás

A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, majd 1 órára a hűtőbe rakjuk pihenni. Utána vékonyra, kb. 2-3 mm vastagra, és 15-20 cm szélesre kinyújtjuk. Megkenjük a felvert tojással és vastagon megszórjuk karobporral. Szorosan feltekerjük, és 5-7 mm vastag szeletekre vágjuk. Sütőpapírral bélelt tepsibe sorakoztatjuk őket, hagyjunk köztük helyet, mert nőni fognak. Kenjük meg a tetejüket felvert tojással. 150-180 fokon süssük őket 20 percig.

-2. időszak

3494. warj
2014. febr. 10. 10:54
sajni nincs receptgyűjteményem :-)))))))
3493. nyna1985
2014. febr. 6. 12:28
Sziasztok! Nekem is jól jönne az a receptgyűjtemény :-) Köszi! hszabina1985@gmail.com
3492. warj (válaszként erre: 3490. - 6474bd9444)
2014. febr. 6. 11:24

szinte bármilyen ételt el tudsz készíteni, pl a csirkepörköltött is, hiszen a csirkehús ehető a második időszaktól. Mangalica zsíron megpárolod a hagymát, piros paprikával ízesíted, majd ugyan úgy mint eddig kicsit a húst megpörkölöd és felengeded vízzel ízesíted fűszerekkel.

Oliva olajat csak nyersen szabad használni, mert hevítve rákkeltő anyagok keletkeznek benne.


Cukor nem ehető az egész diéta alatt. Nem fognak teljesen kihalni a gombák, mert nem ez a cél, hanem az hogy megfelelő számba legyenek a szervezetbe, és ne túlszaporodott formában.

3491. addams01
2014. jan. 31. 12:09
SZiasztok!El tudná küldeni vki a receptgyűjteményt egyben? Köszönöm! addams01@freemail.hu
2013. dec. 31. 17:55

Ti hogy bírtátok ki a diétát? Nekem olyan lehetetlennek tűnik. Ráadásul eltarthat fél évig is. Honnan tudom, hogy végeztem? Cukor és szénhidrát van mindenben! A diétákban ajánlott ételekről nem is beszélve. Távol állnak a hetköznapi ételektől. Nem tudom, h mi van pl azokkal az ételekkel, amibe se liszt, se cukor, semmi nem kerül a tiltólistáról. Mondok egy durva, hétköznapi példát, csirkepörkölt (olivaolajon elkészítve). Igazából nem fogyasztható bármi ilyesmi? Egy jó húsleves? A burgonyát pedig az egyik oldalán tiltják, a másikon engedik. Gondolom kiderült, hogy imádok enni, ezért is lesz nehéz.

Valamint azt sem értem, hogy miért kell zéró szénhidrát, cukor. Ha az a gomba természetes a testünkben, akkor kihalnia sem szabad. A csökkentett adagok nem segítenek egyáltalán? Nincs valami gyógyszer, amivel rásegíthetnék?

3489. timmy77
2013. dec. 6. 21:08

sziasztok!


Ki mit tervez karácsonyi menünek??Főleg az érdekelne, milyen köretet készítetek, krumpli kilőve ugyebár..barnarízst nem szeretem, kölest sem annyira,kusz-kuszt nem próbáltam, bulgurt sem vagy egyéb ötlet?

3488. warj
2013. okt. 16. 11:44

A lekvár tartósításhoz ötlet, hogyan csináld tartósító szer nélkül, csak haladó candidásoknak javasolt ilyen lekvár fogyasztása.


Tartósság, tartósítószer nélkül


Sokan úgy gondolják, hogy a tartósítószer nélküli lekvárokba azért kell sok cukor, a cukor nélküli

lekvárokba pedig azért kell sok tartósítószer, hogy elálljanak Nos, ezt szeretném megcáfolni, ugyanis évtizedek óta cukor és tartósítószer nélkül teszem el a lekvárokat, és soha nem romlottak meg egyik sem! A bolti lekvárok nagy százaléka is tartósítószerrel és egyéb káros adalékokkal készül (zselésítő, kocsonyásító, sűrítő, savanyúságszabályozó, szintetikus antioxidáns, stb.), pedig elkészíthetők lennének anélkül is.


A titok nyitja az üvegek fertőtlenítésében és a kész lekvárok légmentesítésében rejlik.


Tehát ha vegyszermentes finomságot szeretnénk készíteni, nagy gondot kell fordítanunk az üvegek forró vízzel (vagy esetleg alkohollal), majd grépfruitmag kivonattal és/vagy ezüstkolloiddal történő fertőtlenítésére, azaz a csírátlanításra. Ennek hiányában a különféle gombák és baktériumok hatására több órás munkánk egykönnyen a penész martalékává válhat. Nagyon lényeges, hogy a kiválasztott, teljesen ép, jól záródó befőttesüvegeket mosószerrel (lehetőleg környezetbaráttal!) mossuk el, öblítsük ki, majd egy arra alkalmas lábasba töltsünk vizet, és ebben forraljuk az üvegeket, valamint fedőiket legalább negyed óráig. Majd spricceljük be őket ezüstkolloiddal vagy GrapeVital oldattal, hogy minden káros mikroorganizmus elpusztuljon. A fertőtlenítés befejeztével csöpögtessük le az edényeket, de eszünkbe ne jusson eltörölgetni, hiszen így nemkívánatos anyagok is belekerülhetnek.


Fontos, hogy a lekvárt mindig forrón merjük az üvegekbe, amelyeket tegyünk olyan tele, amennyire csak tudjuk, majd azonnal csavarjuk rá a tetejét, és fordítsuk fejre. Így légmentesen záródnak az üvegek, és évekig elállnak. Felbontás után viszont hamar romlanak, hiszen semmilyen tartósítószer nincs bennük. Ezért érdemes sok apró dzsemesüveget használni, hogy a felbontott lekvár pár nap alatt elfogyjon.


A birsalma lekvár recepteket nézegettem, szerintem csak nyírfacukorral tudod megoldani

3487. vilmi74
2013. okt. 13. 18:04
Szerintetek lehet főzni birsalmalekvárt cukor nélkül? Úgy mint cseresznye, meggy, sárgabarack.
3486. Goalove (válaszként erre: 3482. - Timmy77)
2013. szept. 22. 21:23
Mert a tenyésztés nem minden esetben mutatja, ha valami van..nekem se mutatta ki, ezért szenvedtem éveken keresztül. A legtutibb ha olyan helyre mész, ahol mikroszkópos kenetvizsgálatot csinálnak és ott helyben megnézik h van e bármi nem oda való.
3485. warj (válaszként erre: 3484. - Timmy77)
2013. júl. 12. 09:11
Tegnap elkezdtem kimásolni a hozzászólásokat, hogy majd kiszedjem belőle a recepteket. De vagy 20 oldalt tudtam csak és így már doksiban kb 220 oldalnál tart. Ezt mire mindet kiszedem és átolvasom a recepteket, javítom ha kell. Hát nem igérem mikor leszek vele kész. Úgy láttom csak be kéne a könyvet a candidával kapcsolatban fejeznem, a recepteknél álltam le. A gond az hogy ha megírom sem lesz pénzem kiadatni.
3484. timmy77
2013. júl. 11. 16:09
És ha mindenki az általa feltett reciket naplóba tenné?És utána fel lehetne venni a kedvencekhez egymás naplóit???Én mindenesetre nyitok egyet van egy csomó receptem..:-)
3483. warj (válaszként erre: 3481. - Zsiri69)
2013. júl. 11. 11:48
:-))))))), sajnos ne volt még energiám az összes receptet kiszedni, pedig jó lenne :-)))))
3482. timmy77
2013. júl. 9. 10:54

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem hátha ti tudtok segíteni,van egy visszatérő nőgyógyászati problémám állandó folyás viszketés kiütések.Többszöri tenyésztés után is minden leletem negatív,ezzel közel egy éve küzdök mindent próbáltam februárban elkezdtem magamtól a candida diétát majd elmentem egy dr.nőhöz aki erre szakosodott,de a negatív tenyésztés után szépen lassan feladtam a diétázást merthogy nem candida, de már elegem van most is mintha canestenre enyhülne szóval én azért gyanítom ezt a gondot főleg hogy egy brutál AB-kúra után kezdődött az egész...A kérdésem az lenne hogy tudtok olyan dokit helyet ajánlani ahol ezt rendesen kivizsgálják????

3481. Zsiri69
2013. júl. 3. 23:57
Sziasztok! Csatlakozom hovi91-hez, én is nagyon szeretném a recepteket egyben látni, nagyon nehéz mindent egyesével kikeresni. Még új vagyok, egyelőre csak annyit tudok, hogy az Ír szódás kenyér zseniális és a padlizsánkrém is kitűnő! Kedves Warj, köszönet érte!
3480. hovi91
2013. jún. 28. 10:12
Sziasztok! Szeretném elkezdeni a diétát, olvasgattam az oldalakat, de elvesztem a receptek rengetegében. Valaki el tudja küldeni a receptgyűjteményt, nagy segítség lenne?! Előre is köszönöm!
3479. warj (válaszként erre: 3478. - Warj)
2013. jún. 20. 11:33
jaj de dinka vagyok a régi hozzászólásomat kerestem vissza, és le van írva hogy 150 fokon sütöttem. Bocsi
3478. warj (válaszként erre: 3477. - Gabrella)
2013. jún. 20. 11:32

Én így csinálom a piskótát és nagyon jó lett. Próbáld ki esetleg így.


5 db tojás

12,5 dkg telejs kiőrlésű liszt (én rizslisztből csinálom, mert az fehér színű és szebb lesz a tészta)

12,5 dkg édesítő amit használsz (én nyírfacukrot tettem bele, anno próbáltam folyékony steviát, de nem emelkedett meg a piskóta)


A tojásokat szétválasztom a fele édesítőt a fehérjével turmixolom amíg kemény lesz a hab, addig egy másik tálban a sárgáját a másik adag édesítővel kikeverem. Amikor kész a turmixba öntöm lassan (a turmix folyamatosan megy, nem állítom le közben), amikor ez kész akkor a lisztet lassacskán adagolom hozzá, talán jó ha kanalanként teszed.

Kiolajozott kilisztezett tortaformába teszem (persze lehet másba is), hideg sütőbe rakom kb 150 fokon sütöm, fokpiszkálóval ellenőrzöm amikor kész, és hagyom a sütőben kihúlni, így nem esik össze a tészta.

Én a tészta tetejére szoktam kimagvazott megyett tenni. Remélem sikerülni fog, neked is. Ne add fell a próbálkozást.

Ügy emlékszem 180 fokra van állítva a sütő.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook