Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Hogy találjak kiadót a könyvemnek? fórum

Segítsetek! Hogy találjak kiadót a könyvemnek? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 24. 22:04

Sziasztok!

Elég régi fórum ez, de engem most érintett meg a téma. Hogyan lehet kiadókat találni? Van már valakinek konkrét tapasztalata, hogy mennyibe kerül kiadni egy könyvet?

2009. szept. 26. 17:51
Ki lehet adatni saját zsebből is, mint nagybátyám csinálta. Ilyenkor a te feladatod a nyomda, terjesztés, stb.
9. Khatif (válaszként erre: 7. - Zooey)
2009. szept. 26. 15:58

Meg lehet keresni kisebb kiadokat, ha nagyon akarsz. Hogy melyiket az persze a konyv temajatol fugg.

Ok adnak ki konyvet megkeresesre, de a legtobb esetben termeszetesen nem ingyen.

Erdemes lenne valakivel elolvastatni es javitattni a forditasodat, mielott barkinek is publikalas celjabol odaadnad.

8. anaterra (válaszként erre: 7. - Zooey)
2009. szept. 26. 15:57
Az illető még 2001-ben írt a CD-re a gondolatait és bepróbálkozott minden gazdasági témájú kiadónál. Elhajtották mindenhonnan. Annyira elege lett, hogy egészen mostanáig lapult egy fiók mélyén az anyaga. Augusztusban adtuk az első nyomtatást és szeptemberben a másodikat. Most próbálkozik 2-3 hete a kiadóknál.
2009. szept. 26. 15:53

Sok sikert nektek is!

Nekem annyival szerencsésebb a helyzetem, hogy egy nagyon sikeres könyvet fordítok, ami sokakat érintő problémával foglalkozik elég 'trendi' (azt most hagyjuk, hogy ez jó -e vagy nem) stílusban, szóval elvileg még 2009 őszén Mo.-in is piacképesnek mondható. A barátnőimnek csináltam, de annyira szerették, hogy belém bújt a kisördög. :)

Mióta próbálkoztok?

6. anaterra (válaszként erre: 4. - Anaterra)
2009. szept. 26. 15:48
csak főiskolát végeztem, de mivel ismerőse vagyok, így beleférek a keretbe.
5. anaterra (válaszként erre: 3. - Zooey)
2009. szept. 26. 15:47
Jól látod, sajna nem így.
2009. szept. 26. 15:47
Én szerencsésebb helyzetben vagyok, mert történelem témájú monográfiát írok és a volt profom felkarolt. A fiának alapítványa van, ifjú egyetemista írók megsegítésére. De nem tudom, hogy történelmen kívül mást is támogatnak-e. Egy ismerősöm tyúkos témájú könyvet próbálna kiadni. A Párom munkahelyén van nyomda, így a Dísztyúkok és Egyéb Kapirgálók fórum tagjai (72 ember) számára nyomtatattuk ki könyv alakká az elképzelését. DE kiadót egyszerűen nem találunk. Egyszerűen szóba sem állnak vele. És nem azért mert igénytelen vagy tartalmatlan lenne a könyve, nem is kiváncsiak rá. Bele se néznek. Most egy pécsi kiadóval küzd az illető. Nem tudom, hogy összejön-e neki.
2009. szept. 26. 15:44

Köszi :)

Nekem egyelőre a legjobb ötletem, hogy szépen bekopogok vele mindenhova, de attól tartok, hogy ez nem így működik!

2009. szept. 26. 15:43
Sok sikert! Hasonló problémával küzd egy ismerősöm és én is!
2009. szept. 26. 15:39

Sziasztok,

egy nagyon klassz könyvet fordítok, és szeretnék kiadót találni neki itthon. Tudja valaki, hol érdemes próbálkozni? Bármilyen infónak nagyon örülnék. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook