Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell hibiszkuszt metszeni, hajtást gyökereztetni? fórum

Hogyan kell hibiszkuszt metszeni, hajtást gyökereztetni? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 27. 17:45
van gyökereztető hormonpor, abba mártva inkább meggyökeresedik
12. emrus (válaszként erre: 11. - Rozsazsa)
2009. szept. 27. 08:27
Én is február körül szoktam visszametszeni, és nyáron kinnt van a tűző napon és gyönyörű, rengeteg virágot hoz, az új hajtások végén. Igaz reggel este megszoktam öntözni, ha nagyon meleg van, és sokat permetezem vízzel, szereti a párás meleget.
2009. szept. 27. 00:37
Köszönöm a sok választ, mmég egy kérdés, mikor kell évszakban metszeni? Sose metszettem se bokrot se fát,ezt kaptam és beleszerettem, s nagyon féltem.
10. pista55 (válaszként erre: 9. - Anna.szuzi)
2009. szept. 26. 12:05
Köszönjük a jó tanácsot.
2009. szept. 26. 09:15
de szerintem a neten meg tudodnézni.
2009. szept. 26. 09:14
Sajnos nem tudom nekem nincs ilyen növényem.
7. sirq
2009. szept. 26. 08:55
Ha kíváncsiak vagytok az én kb. 25 éves hibikémre, nézzétek meg az adatlapomon. Én minden évben február környékén visszametszem és tavasszal kiteszem, őszig kint van. Télen ledobálja a leveleit, pihenni tér. Nem a szokásos szobai hibiszkusz, hanem amilyent látni Görög- Török-országban. A szaporítási ötleteket köszönöm.
2009. szept. 26. 08:35

Az én módszerem hasonló, de én egy virágcserépbe teszem a még zölszárú részt, rendes földbe, és teszek rá egy dunsztos üveget, vagy pet palackot levágok és azt, a tavasszal elültetettek már augusztusban virágoztak.

Én mindíg a fásrész végénél metszem meg.

2009. szept. 26. 08:20
ÉN IS CSAK SIMÁN DUNSZTOS ÜVEGBE RAKOM. ARRA ÜGYELEK, HOGY A VÉGEI NE ÉRJENEK LE AZ ALJÁRA ÉS LEVEGŐT KAPJANAK. OLYAN SZÁR RÉSZEKET GYÖKEREZTESS AMIK MÉG NEM FÁSAK. TEHÁT A VÉGÉN LÉVŐ FRISS HAJTÁSOK A LEGJOBBAK. ÉN NEM SZOKTAM LESZEDNI A LEVELEKET TELJESEN AZ ALJÁRÓL SEM.A VISSZAVÁGÁS ALAKJÁT NYUGODTAN KEDVED SZERINT TEDD. A FÁS VASTAG SZÁRA IS KIHAJT, HA TELJESEN KOPASZRA VÁGOD. NEKEM EGY HATALMAS VAN ÉS MINDEN ÉVBEN JÓL VISSZAMETSZEM, HOGY SZÉP SŰRŰ MARADJON. ÉS EGÉSZ TÉLEN VIRÁGZIK. NEKEM MÁR VÍZBEN VANNAK ÉS KIHAJTOTTAK AZ IDEI "SZÉPSÉGEK". SOK SIKERT
4. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Rozsazsa)
2009. szept. 26. 07:15
Én virágboltokban kapható "óázis habot" teszek egy alacsony kaspóba, az ágacskákról a levelet leszedegetem, (épp csak a végén hagyok 3-4 levelet) és abban gyökereztetem meg.
2009. szept. 26. 07:14
Én hasonlóan csinálom mint Rozália,de én a cserépre teszek egy duncos üveget,vagy müanyag flakon is jó.
2009. szept. 26. 03:53

Én úgy szoktam csinálni, hogy a leveleket az ágacskáról alul leszedem, a megmaradókat pedig jó felére elvágom (a párologtatás csökkentése miatt), majd vízbe állítom és várom, hogy kigyökeresedjék.

Az edény aljára egy kevéske homokot is szórok.

2009. szept. 26. 01:55
Segitségre lenne szükségem, nem szeretném a gyönyörű virágokat hozó cserjét tönkretenni.Szeretném a levágott ágakat kigyökereztetni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook