Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tuti megoldás szemölcs elmulasztására fórum

Tuti megoldás szemölcs elmulasztására (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tuti megoldás szemölcs elmulasztására

1 2 3
2013. szept. 2. 19:34
Nekem csak fagyasztott fokhagymám volt itthon és a lógószemölcsöt 2x3 bekentem elfeketedett és leesett Köszi. De többit is kellene irtani
61. Epero
2011. nov. 23. 10:21

Fogyó holdkor ,fokhagymával lehet

eltávolítani, végleg a szemölcsöt!

Vágjon lyukat egy tapaszra,akkorát,amekkora maga a szemölcs,és ragassza a tapaszt a szemölcsre úgy hogy az szabadon maradjon.Vágjon félbe egy friss fokhagymagerezdet, és éjszakára rögzítse egy másik tapasszal a szemölcsre.Reggelente,ha lehet,csak zuhanyozás után távolítsa el,esténként ismételje meg a kezelést friss fokhagymagerezddel.újholdkor pedig hagyja abba.

A szemölcs fokozatosan elfeketedik,végül egyszerűen ki lehet húzni.

Ha az eljárás újholdkor még nem fejeződött be sikeresen,akkor feltétlenül meg kell szakítani,és a következő teliholdkor folytatni(ez gyakran már nem is szükséges).

A családomnál (fiamnál,lányomnál és nálam is) bevált!Nekem egy több éve a kezemen lévő szemölcsöt távolítottam el a leírt módszerrel( mindösszesen: 12nap, 2011.11.11- 2011.11.23).

Remélem tudtam segíteni!

Üdv.:Epero

2011. okt. 5. 12:10

Sziasztok,

én is éppen a tuti megoldást keresem.


Most nincs időm visszaolvasni, de meg fogom tenni.


Addig is várom hogy kinek mi a tuti.

2011. júl. 24. 14:01
2,5 évig küzdöttem a szemölcsökkel. Egyre jobban frusztrált, mert az első után megjelent a második, harmadik a talpamon, majd a kezemen is. Mindent kipróbáltam, kétszer lefagyasztották, majd szalicilsavas ecsetelőt kaptam (ettől még jobban nőttek és virultak), próbáltam paprikás olajjal ecseteleni, almaecettel, grapfruitmag kivonattal, teafaolajjal, Sholl-os termékekkel, de semmi. AKkor utoljára gondoltam megpróbálom a vérehulló fecskefüvet. Anyukám kertjében nőtt pár, elkezdtem ecsetelgetni. A 3-4 kisebb kb 1 hónap alatt elmúlt, még küzdök az egy naggyal, de az is már csak nagyon pici. És végre nem fáj, ha a talpamra lépek :-)) Vettem fecskefű ecseteleőt is, felváltva használom a növény nedvét és az ecsetelőt. ( egy cserépbe ültettünk át egy jó nagy növényt és azt a lakásban nevelgetem és tépkedem :-))
58. c0c56db0d6 (válaszként erre: 56. - Maszatt)
2011. júl. 5. 14:30
Nekünk sem. :(
57. c0c56db0d6 (válaszként erre: 55. - Maszatt)
2011. júl. 5. 14:30
Orrodba? Hú az kellemetlen helyen van. :(
56. maszatt (válaszként erre: 31. - Lencsi)
2011. júl. 3. 20:11
se nekem se a lányomnak nem használt a fecskefű ecsetelés...
2011. júl. 3. 20:06

ezt nem hiszem el:a jól bevált teafa olajom(dr. müller)ismét meggyőzött.volt egy szemölcsöm egy elég zavaró helyen és 3 nap ecsetelés után leesett.se híre se hamva :))

próbálkozok akkor tovább, mert az orromba is van egy, csak akkor egész nap szagolhatom...de nem baj!!!

54. SReni
2011. jún. 18. 22:47
Köszi, de erről lekéstem. Megpróbálom visszanézni a neten.
53. c0c56db0d6 (válaszként erre: 52. - SReni)
2011. máj. 12. 12:32
Hát láttam én már ilyet is olyat is, sokféle ember van.
52. SReni (válaszként erre: 50. - Anna102)
2011. máj. 10. 22:18

Értem, hogy mire gondolsz, de nem gondolod, hogy nincs köze az igénytelenséghez?

Lehet, hogy nem teheti meg, hogy krémet vegyen, orvoshoz menjen stb.

Lehet köztük igénytelen is, de az is lehet, hogy hasztalan és hatástalan amit kipróbált és már megunta kezelni?

51. c0c56db0d6 (válaszként erre: 50. - Anna102)
2011. máj. 10. 12:50
Igen ezt én is megfigyeltem, de ez másra is igaz az ember pont azzal találja szembe magát ami éppen foglalkoztatja.
2011. máj. 9. 18:23
komolyan amióta felmerült ez a szemölcs dolog, azóta egyre inkább észreveszem az embereken, tudjátok mikor jönnek ilyen tipikusan igénytelen emberek, és tiszta fekete már az arcuk jóformán... :S
49. c0c56db0d6 (válaszként erre: 51. - Anna102)
2011. ápr. 22. 12:16
Ja, igazad van, nem mindig a legdrágább a legjobb.
48. c0c56db0d6 (válaszként erre: 47. - Anna102)
2011. ápr. 12. 15:08
Igazad van nem is érdemes várni.
47. c0c56db0d6 (válaszként erre: 48. - SReni)
2011. ápr. 12. 15:07
Ez jó hogy neked is használ. Tényleg olyan utálatosak és nehezen eltüntethetőek tudnak lenni.
46. anna102 (válaszként erre: 45. - C0c56db0d6)
2011. ápr. 9. 11:07
Köszi, ez hasznos :)
45. c0c56db0d6 (válaszként erre: 43. - Anna102)
2011. márc. 25. 20:24

Itt egy kis szakirodalom. :)


Szemölcsök

A szemölcs jóindulatú apró kemény képződmény a bőrön. A szemölcs vérereket tartalmazó kötőszöveti magból áll, amelyet hámszövet borít. A szemölcs előfordul magában, de csoportokban is megjelenhet, és az esetek többségében különösebb kezelés nélkül 1-2 éven belül eltűnik. A szemölcs akár rosszindulatú elváltozássá is átalakulhat.


Kialakulás

A szemölcsök Human Papilloma Virus(HPV) fertőzés következtében alakulnak ki. Több mint 70 féle HPV vírustörzs okozhat szemölcsöket.


A szemölcsök a vírusfertőzést követően 3-6 hónap múlva jelennek meg a bőrön. A szemölcsök akkor alakulnak ki, amikor a vírusfertőzött bőrterület gyorsabban nő, mint a környezetében lévő bőrszövet. A legyengült immunrendszer kedvez a szemölcs kialakulásának.

Fertőzés

A kisgyermekek fogékonyabbak a fertőzésre és a szemölcsök kialakulására, különösen az uszodák, sport centrumok, és közös fürdők kedveznek a fertőzésnek. A szemölcsök előfordulása felnőttek esetében ritkább, hiszen a fejlett immunrendszer esetükben már véd a fertőződéstől.

A szemölcs vakargatása elősegíti a fertőzés tovaterjedését.

44. SReni (válaszként erre: 43. - Anna102)
2011. márc. 24. 19:18
Ezt csak az orvos tudja megállapítani. A futó szemölcs szaporodik. Én a sajátomat tudom milyen, máséról nem tudok nyilatkozni, sokféle lehet.
2011. márc. 24. 13:24
Fú ezt nem is tudtam :o De az vajon mitől van? Engem annyira megijesztettek evvel, hogy fertőző, kezelni kell, hogy el is hittem nyomban. :)) De akkor ezek szerint ezt jó tudni. Kinézetében, "viselkedésében" miben tér el a fertőző szemölcstől?
42. SReni (válaszként erre: 42. - Anna102)
2011. márc. 17. 22:08

Tévedsz. Nem minden szemölcs fertőző!!!!

A fiamnak fertőző futó szemölcse volt, azt az uszodáben szedte össze. Az olyat természetesen irtani kell. Van viszont olyan szemölcs, mint például nekem az orrom tövében, ami anyajegyből kezdett el kidudurodni már több mint 10-15 éve. Na ahhoz nem kell hozzányúlni ha nem zavar. Nem fertőző, nem szaporodik, csak ott van. Ja, és a krém nem is használna rá.

41. SReni (válaszként erre: 40. - Titánia)
2010. dec. 25. 08:57
Én azt hallottam, hogy a gyerekkori (meglepő de 30 éves korig mondták) szemölcsökhöz nem szabad hozzányúlni, mert átfordulhat rosszba is. Nem tudom igaz lehet-e?
2010. dec. 25. 00:57
Mi az a megoldás, ami olyan szemölcsöt tudna eltüntetni, ami már gyerekkortól megvan?
39. tuskesdiszno (válaszként erre: 38. - SReni)
2010. dec. 3. 18:00

Elmentem a gyógyszertárba, és eszembe jutott h megkérdezem, van e rá "gyógyszertári szer", tudjátok, amit helyben kikevernek, és baromi olcsó szokott lenni. És volt. Szalicilsavas krém. 3 napig kentem a szemölcsöt a talpamon, de úgy h bekentem, és leragasztottam tapasszal. ezt napi 2szer 3 napon át, és hoppá!egyszercsak a szemölcs helyett egy kis luk van a lábamon.

A kenőcs. kb. 370 Ftba került.

Sok szerencsét hozzá!!

38. SReni (válaszként erre: 37. - Lencsi)
2010. nov. 16. 21:57
Mi is kipróbáltuk, anyukámnál az udvaron terem a vérehulló fecskefű. 2 hétig kentük minden este, de csak bepirosodtak, nem haladt sehova tovább. Aztán jött a Bye Wart kenőcs.
37. lencsi (válaszként erre: 36. - SReni)
2010. nov. 16. 08:31

Ehhez képest az enyém mesébe illő volt,

pénzbe sem került,

és abszolút semmi fájdalom, semmi vér.

Árokparton is lehet találni vérehulló fecskefüvet

nyomtalanul eltünteti a szemölcsöt.

Persze biztos nem mindegy, nekem vírusos szemölcsöm volt

36. SReni
2010. okt. 21. 20:31

Had írjam meg a tapasztalatom. A fiamnak volt a hátán 1, majd 3 szemölcs amit később lefagyasztottak. Még alig esett le a seb, már látszottak a kicsi újabbak, mindjárt 4-5 darab. Egy másik orvos azt mondta, ki kell vágni őket. Vártunk egy kicsit, kb. akkor olvastam ezt a fórumot. Megvettem a két homeopátiás szert ahogy le volt írva: THUJA OCCIDENTALIS 15 ch-t, heti 1-szer 10 golyóval szedte, és az ANTIMONIUM CRUDUM 9ch-t, napi 2*5 golyóval (reggel-este). Mellette még vettem a Bye Wart kenőcsöt és kentük vele. Az egyik golyó elfogyott pár nap alatt, nem is vettem újat, a másik több hétig kitartott. A szemölcsök elkezdtek fájdalmasak lenni és bepirosodtak, aztán csak nem akartak elmúlni.

Ekkor jött a gondolat, hogy valahogy ki kéne fakasztani őket. Fogtam egy használaton kívüli szemöldök csipeszt, és megcsippentettem őket. Fájt a fiamnak, de ezálltal kijött a kemény közepe a szemölcsnek, vérzett kicsit, majd lefertőtlenítettem gyorsan, aztán besebesedett és elmúltak. A krémmel ugyan úgy este-reggel kentük tovább. A legnagyobb szemölcsnek több kemény magja is volt, mint a megérett pattanásnak. Mára elmúlt mind és nincsenek helyette picik sem. Hátha segítettem valakinek.

35. lencsi (válaszként erre: 34. - 480a1bea09)
2010. márc. 12. 16:39
Elnézést kedves Aquarel, így már egészen más....
34. 480a1bea09 (válaszként erre: 31. - Lencsi)
2010. febr. 17. 16:50
az vérehulló fecskefű, és nem vérre hulló :)
33. lencsi (válaszként erre: 31. - Lencsi)
2010. febr. 17. 08:11
...ja és arról nem is beszélek, hogy ez ingyenes!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook