Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a házasság intézménye tényleg elavult? fórum

Szerintetek a házasság intézménye tényleg elavult? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 3. 14:08
IGEN - egyértelműen!!!!
2010. okt. 4. 21:00
Nem elavult, csak most divat élettársi kapcsolatban élni. Aztán majd valaki kitalálja, hogy divat házasságban élni és akkor mindenki házasodni fog.
2010. okt. 4. 20:02
nem elavult, csak költséges..
2010. okt. 2. 11:41
Nem elavult, mi is szeretnénk összeházasodni. Majd, egyszer. Elég sokba kerül, azt a pénzt amit erre fordítanánk (ami most még nincs is), egy ház önrészébe is fordíthatnánk. Ezt sokan nem értik meg és azt gondolják, hogy mi nem is akarunk összeházasodni, összeköltözni, meg együtt élni, holott 11 éve vagyunk együtt, de ez a külvilágnak semmit sem bizonyít. :( Ez a világ más mint régen, főleg biztos melóhely nélkül, és nehezen fogadják el, hogy valaki másképp akar élni, mint ami 100 éve szokás, ezért látszik úgy hogy elavult, pedig nem, csak más fontosabb. Én nem szeretnék lagzi után szülőkkel lakni, oda gyereket szülni, bármennyire szeretem őket, én nem tudok máshoz alkalmazkodni. Nem tűröm hogy megmondják mit mikor hogyan csinálhatok. Úgyhogy nálunk első feladat a fészekrakás, utána a lagzi, s ha nem marad rá keret akkor így jártunk, és akkor is az asszonykája leszek az uramnak, bármennyire is furcsán hangzik. :)
43. ab4b6bc17d (válaszként erre: 5. - Zsu1984)
2010. szept. 11. 22:19

Tegyél érte!


Ha valaki nem megy férjhez, vagy nem nősül meg, még ugyanúgy tönkremehet a kapcsolata, ha teszem azt a másik fél egy harmadik felé kacsingat. Ez nem a házasság intézményén múlik!


Maga a válás tehát nemcsak házasságban élőkre kéne értelmezhető legyen!

2010. szept. 11. 22:16

Szerintem ezt a szót az használja rá, akinek nem fontos (nem a papír), hanem maga a házasságban élés.

Én személy szerint hiszek benne és ennélfogva olyan párt választottam magamnak, aki szintén értékeli még a házasság intézményét.

Számomra valahogy nem lenne elfogadható a sima élettársi (valamiért nem is tetszik maga ez a szó) kapcsolat, de van akinek meg bejön.


Viszont akár házasságban, akár csak együtt él valakivel az ember, "egy" a lényeg: szerelem/szeretet, hűség, tisztelet a másik iránt.

41. Re87
2009. okt. 29. 10:50
16éves korom óta vagyok ugyan azzal a pasival(7éve),van egy 2éves fiunk,mégsem házasodok,mert nem hiszek a "holtomiglan,holtodiglanban"
2009. okt. 27. 23:47
Nem elavult, hanem leértékelődött. Sokat dolgoztunk rajta, hogy így legyen.
2009. okt. 27. 23:44
Sajnos igen!
2009. okt. 27. 23:16

Nem olvastam el az előző hozzászólásokat, sztem egyáltalán nem elavult, sőt még különlegesebbé teszi az, hogy már az együttélés is teljesen elfogadott.

A párkapcsolat legmagasabb szintje. (persze homoszexuálisoknál ez a reg. együttélés, az is hasonlóan magas szintű)

Én éltem együtt a férjemmel élettársként, majd házastársként is, az esküvő, ez a kötelék egyszerűen sokkal különlegesebbé tette a kapcsolatunkat, pedig azelőtt is szerettük egymást, összetartoztunk és együtt akartuk leélni az életünket.

37. panini (válaszként erre: 35. - Bcicus)
2009. szept. 28. 19:31
Miért ellenzitek? Az még ok, hogy nem akartok, de még ellenzitek is??
36. o.andi
2009. szept. 28. 18:00
dehogy avult el....
35. Bcicus (válaszként erre: 34. - Veronika27)
2009. szept. 28. 17:59
Miért is? Nálunk fel egyértelmű, hogy egyikünk sem akar esküvőt, mert ellenezzük a dolgot.
2009. szept. 28. 10:32
Ha egy férfiban nem érik meg a házasság gondolata pár év alatt, akkor mehet a francba:)
2009. szept. 28. 10:32
Nem.
32. Bcicus (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2009. szept. 27. 20:49
Egyébként mindenképpen, meg már jogilag is nagyjából.
31. spinneli (válaszként erre: 30. - Bcicus)
2009. szept. 27. 18:19
jogilag, vagy egyébként?
30. Bcicus
2009. szept. 26. 21:18
Igen, semmi értelme.
29. simple
2009. szept. 26. 12:30
Nem elavult. Ezzel csak az vígasztalja magát, akit senki nem akar elvenni.
28. spinneli (válaszként erre: 27. - 115c013715)
2009. szept. 26. 12:27
:)
2009. szept. 26. 12:13
Csak annak akinek nem jön össze.
2009. szept. 26. 12:12
nem elavult,pedig én házasságellenes vagyok:D
2009. szept. 25. 22:38

nekem az volt életem legszebb pillanata amikor elmondtuk egymásnak az esküt, tudta, hogy jó kezekben leszek, és kitartunk egymás mellett jóban rosszban

mikor találkoztam a férjemmel, tudtam, tudtam hogy ő az....

hogy ő az akihez hozzámegyek és akitől gyerekeket szeretnék és vele élem le az életemet

szerintem csodálatos dolog:)

24. vvicus (válaszként erre: 22. - Zsu1984)
2009. szept. 25. 20:47

Szerintem meg az, hogy egyre többen felvállalják, hogy homoszexuálisok. És úton-útfélen azt hallom, látom, hogy nekik meg fontos lenne a házasság, de nem lehet. Így legalább nekik is lesz némi joguk.

Mivel szerintem ugyanolyan procedúrával jár az egész, mintha "csak" összeiratkoznának, nem gondolom, hogy sok heteroszexuális fogja ezt választani, ha eddig nem iratkoztak össze.

23. vvicus (válaszként erre: 5. - Zsu1984)
2009. szept. 25. 20:46

Környezetünkben is volt 2 válás pont az esküvőnk előtt. Ismerem őket, na jó, nem annyira, de erre azt tudom mondani, kötnek úgy emberek házasságot, hogy ha nem jön be, elválunk. Én komolyan gondolom az igenünket. És már lassan 6 éve boldogok vagyunk együtt, 2 hónapja házasan, és ha lehet, így még szebb és jobb érzés az egész, magasabb szintre került a kapcsolatunk. Akik most elváltak, hááát, sosem értettem, az egyik hapsi miért vette el azt a nőt, ismerve az előéletét, detto ugyanez a másikéknál, csak ott a nőt nem értem.

És tényleg úgy gondolom, sokan vannak, akik mindegy alapon kötnek házasságot. Úgyis lesz valahogy, majd keresünk válóperes ügyvédet. Így nem lehet. Mélypontok lesznek, de ezeket is meg kell tudni oldani, olyan valakivel, akivel sok a különbség kettőjük közt, nem fog menni. Elválni? Mi a garancia, hogy a következő kapcsolat nem fut ugyanúgy zátonyra 1-2-5 év után? Ha mindig kimenekülünk a nehézségből, az éretlenség.

Bolgod vagyok, hogy van szerető férjem, és olyan jó példákat látok magam előtt a családomban, hogy tudom, hiszem hogy meg fogjuk tudni oldani a nehéz pillanatokat is, mert tudom, hogy lesznek ilyenek.

22. zsu1984 (válaszként erre: 21. - Vvicus)
2009. szept. 25. 20:44
Mert a mai fiatalok nagyon sokan inkább csak az élettársi kapcsolatot tartja előnyösebbnek és ez hívta életre a regisztrált élettársi kapcsolat bevezetésének ötletét is!
21. vvicus
2009. szept. 25. 20:39
Nem, miért lenne elavult? :-)
20. panini (válaszként erre: 18. - Zsu1984)
2009. szept. 25. 19:49
Köszi :) Átélni még szebb :)
2009. szept. 25. 19:41
Beállítódás,igény kérdése.Akinek van rá igénye,nem számít,mit mondanak mások.
18. zsu1984 (válaszként erre: 17. - Panini)
2009. szept. 25. 18:15
ezt nagyon szépen leírtad....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook