Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ferencsik Pista bácsi-féle citromkúra fórum

Ferencsik Pista bácsi-féle citromkúra (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2015. márc. 15. 11:09

Sziasztok, nem csináltam végig a citromkúrát, mert már csak a citrom puszta látványától is rosszul vagyok. :D Testem minden pontján feláll a szőr!

Tapasztalatok:

- az immunrendszerem nem lett erősebb. Azóta már 2x is beteg lettem... erről ennyit.

- narancsbőr ott maradt.

- több energiám van, végre valami jó is...

- szebb volt a pofim, sőt, nagyon szép volt (most már újra a régi, mitesszeres, zsíros, a diéta elhagyásával...).

Annyit azért bűnöztem, hogy ettem mellette halat, néha egy kis csirkemellet. Nem bírok hetekig nyúlkaján élni. Lehet ezzel rontottam el? Mindegy.

Azért csináljátok tisztességgel ti is, mindenkire máshogy hat! Hajrá!

2015. febr. 2. 09:49

Jó! Szívesen írok, ha ezzel segítek. :)

Most tartok a közepén, de napi 6-ra maximalizáltam a citromok számát és ezt fogom tartani. A 9 már nagyon sok, kiráz a hideg, mikor iszom, utána hányingerem van, nincs étvágyam.

A tisztulási folyamatok viszont 6-tal is beindultak:

1.: nagyon fáj a fejem.

2.: szédülök, gyengének érzem a nyakam.

3.: kegyetlen büdöset pisilek és kakilok :D és olyan mennyiségeket, hogy szerintem már a jövő hetet is kitojtam.

4.: továbbra is szépül a pofim, nem zsírosodik.

5.: napok óta nem kell ajakápolót használnom, ami nagyon furcsa, mert eddig egyetlen napot sem bírtam ki nélküle. Puha a szám!

6.: narancsbőr és kilók területén semmi változás... gondolom, ez még messze van.

Úgyhogy hajrá, csináljátok ti is!

43. krisszi77 (válaszként erre: 41. - Csabitimi)
2015. jan. 27. 23:01
Én is kiváncsi vagyok a végeredményre.
42. nikkky (válaszként erre: 41. - Csabitimi)
2015. jan. 27. 21:09
Hű, köszi, hogy írtál! Kíváncsi leszek a továbbiakra, nagyon megköszönném, ha beszámolnál majd a tapasztalataidról :) Szerintem belevágok én is megint.
2015. jan. 27. 12:37

Én 6. napja kezdtem el a kúrát a narancsbőröm miatt. Ami azóta történik:

1. nem fénylik annyira z arcom, ami máskor olyan, mint egy zsírosbödön...

2. kicsit ki van maródva, sebesedve a szájpadlásom, kellemetlen érzés...

3. napi 3-4 alkalommal el kell mennem vécére, és hát nem kell erőlködnöm, hogy távozzon a kaksi... most is érzem, hogy mennem kell :D :D

4. eleve késve jött meg a menszeszem, és most is alig jön ki valami. Egész napra elég 1db betét.

A saverózió elleni fogkrémet beszereztem én is, mert elég gyenge fogaim vannak. Nem fáj egyik sem. Súlyban, narancsbőrben eddig nem történt javulás, de hát még nagyon az elején vagyok. :)

40. nikkky
2015. jan. 25. 11:37

A citromkúra javít valamit a narancsbőrön? Nem fogyni szeretnék, csak a narancsbőrrel küzdök, érdemes lehet belevágni?

Egyszer próbáltam a kúrát, de a hatodik nap körül fájni kezdett a hasam a citromlétől, és ettől megijedtem, így abbahagytam. Hasonló tapasztalatok..?

2013. ápr. 2. 17:20

A citromkúra lényege


1. nap: 1 citrom levét vízzel elkeverve apró kortyokban, nyállal alaposan elkeverve meginni

2. nap: 1-1 citrom reggel és ebéd előtt a fent leírt módon

3. nap: 1-1-1 citrom leve reggeli, ebéd és vacsora előtt

4-6. nap: A citromok számát fokozatosan növeljük, míg elérjük a napi 3x3 citrom mennyiséget

7- 13 vagy 7-17. nap: tartsuk a napi kilenc citrom mennyiséget

A kúra végéig: kezdjük fokozatosan csökkenteni az adagot, először a vacsora, majd az ebéd előtti citromot lehet elhagyni.


Fontos


Ha a citromot felvágás előtt egy percre meleg vízbe áztatjuk vagy tenyerünkben melengetjük, több levet tudunk kinyerni belőle.


A citrom héját a nagyfokú vegyszeres kezelés miatt semmiképp sem tanácsos elfogyasztani, természetesen ez csak akkor érvényes, ha nem biocitromot vásárolunk - vagy termesztjük magunk.


A kúra folyamán nem ajánlott hús fogyasztása, növényi táplálékot vegyünk csak magunkhoz, ezzel is segítjük a szervezet méregtelenítését.


A kúrát maximum évente kétszer javasolt elvégezni. A méreganyagok tisztulása miatt az alábbiak előfordulhatnak: fejfájás, hányinger, kiütések, pattanások.

38. Icuska538 (válaszként erre: 37. - Pottyom)
2012. dec. 6. 20:25
Szia ! Hogyan kell csinálni ezt a kúrát ? Köszi !
2012. dec. 5. 16:24
Ezt az oldalt nem igen hasznaljak, ugy latszik nem nepszeru, vagy nem bojti szezon van...
2012. dec. 5. 16:23
Sziasztok, 6. napja hasznalom a citrom kurat, Az elso napokban kb a harmadik napig, folyamatosan szaj herpeszem volt, minden ivas utan. Azutan utana olvastam,, hogy a citrom hejat jol meg kell mosni, mert fertozott lehet, azota mosom a citrom hejat, szivo szalat hasznalok, annak ellenere, hogy Pista bacsi azt mondja, minden kortyot alaposan ossze kell keverni a nyallal, akkor hatasos a legjobban. Tegnap izzadtam nagyon, ma ideges vagyok. Valakinek kozuletek, voltak hasonlo problemai? Miutan 60-on folul vagyok, ugy gondolom, ez a tisztulasi folyamat tunetei ezek, van szakember a csoportban?
35. Mayke
2012. ápr. 2. 19:03

Sziasztok! Egy hete elkezdtük ezt a kúrát elég jól bírjuk. Nekem az lenne a problémám, h kis apró kiütések jelentkeztek az arcomon,(nem pattanás) a legrosszabb a szemem körül. :( Néha még viszket is, de hála nem olyan vészes.

Volt vkinek ilyen? és ha igen mikor múlt el?

Végig fogom csinálni a kúrát, ha nem lesz durvább.

34. tramit
2012. márc. 25. 22:28

Idén harmadszor kezdtem újra a citromkúrát, megosztom itt a tapasztalataimat, hátha valaki szerez hozzá bátorságot.

Nem akarom itt ismertetni a kúra menetét, keresőben meg lehet keresni. Én higítatlanul iszom, 21 napig, elmegyek napi 9 citromig, egy hétig tartom, aztán lassan vissza. Nem fogyok tőle sokat (3-4 kiló), de nagyon kellemes élettani hatásai vannak. Alapvetően gyenge a gyomrom, gyakran vagyok rosszul evés után, de citromkúra alatt ez megszűnik és egy ideig kitart. És egyáltalán, több energiám van, jobban érzem magam a bőrömben, és a citrom finom. :)


Amit fontos tudni róla:


-Ez a kúra hosszú, drága és tervezést igényel. 21 napig minden napszakba bele kell kalkulálnod egy meghatározott mennyiségű citromot, és pontos előírás szerint kell haladnod! Persze nem dől össze a világ ha egy nap nem úgy jön össze, de mindenképpen törekedni kell a következetességre!

-Bár több mint 150 citromot fogyasztunk el a kúra végéig, és az én gyomrom kifejezetten gyenge, még sosem tapasztaltam rosszullétet a citromtól. Ellenben erősen ajánlott evés előtt, vagy legalábbis evésidő környékén fogyasztani, mert kellemetlen érzés lehet 2 deci tömény citromlé a gyomorban, csak úgy semmi nélkül.

-Szívószál használata erősen ajánlott, mert bár lent a citrom lúgosít, a fogakat ezért erősen megviseli. Továbbá a Sensodyne gyárt kifejezetten saverózió elleni fogkrémet, Pronamelnek hívják, az is segít.

-Mivel én mindig nagyböjt alatt végzem a citromkúrát, amikor egyébként sem fogyasztok húst, nem tudom, miben más, ha esznek mellé húst is, de állítólag nem ajánlott.

-Érdemes egy "citromos" bögrét avatni, ha nem akarod, hogy nyomokban mindenhol citromízt érezz, ugyanez vonatkozik a szívószálra, esetleg a palackra/üvegre, amiben magaddal viszed a citromlevet, ha nem otthon eszel.

-Emellett érdemes nagyjából ugyanarról a helyről beszerezni a citromokat vagy kb. ugyanakkora darabokat szerezni, mert elég nagy a változatosság a piacon, és egyenetlenebbé sikerülhet a kúra, mint azt terveztük.

-Mellékhatásként rendszeresen előfordulnak nálam pattanások (a méregtelenítés következménye), a kúra vége felé a fogzománc érzékenysége, illetve alkalmankénti libabőr, hidegrázás, tehát annak a határozott érzete, hogy a szervezetben valamilyen kémiai anyag dolgozik. Ez szerintem jó érzés, de ijesztő is lehet, pláne mivel az ember ilyenkor már úgy érzi, hogy vér helyett citrom folyik az ereiben.


Én abszolút ajánlom, ez eddig az egyetlen kúra, amit be tudtam tartani és látványos eredménnyel járt, és minden macera ellenére minden évben szívesen megismétlem, sőt várom.


Ha van kérdés, szívesen válaszolok!

2011. szept. 6. 19:27
Én is gondolkozok hogy elkezdjem-e csak a gyomromtól félek!meg attól is hogy nem segítene mert már egyszer csináltam ezt a kúrát úgy hogy minden étkezés előtt megittam egy citromot hol simán hol pedig vizzel felhígítva!ki hogy csinálja?!
2010. okt. 14. 20:37

Sziasztok!

Érdeklődnék erről a citromkúráról...

Hogy is van ez? Mert a cikk már nem látható, vki leírná nekem? Mert rákerestem a neten..találtam is ezt azt csak nem tudom melyik a jó!

Előre is köszönöm

2010. ápr. 30. 10:33

Sziasztok!Úgy látom, rég járt erre vki, azért leírom! Én most csinálom a citromkúrát, napi 5-nél tartok, tehát 5.nap., gyomrom nem fáj tőle, eddig bírom, a fogam fájt tegnep egy kicsit, azóta szívószállal iszom, és elmúlt! Nagyon tetszik, sztem nekem ez lesz az első kúra amit végigcsinálok! Jobban érzem magam, több az energiám, jobb a kedvem, kicsit fájt a fejem, gondolom a méreganyagoktól! Alig várom, hogy ihassam az újabb adagot!

Szép napot mindenkinek!

30. zizabella (válaszként erre: 29. - Mimi1981)
2010. jan. 18. 16:22
végül is ki lehet próbálni, és az íze ellenére nem savasít hanem lúgosít, ami a lényeg
2010. jan. 18. 15:45

Sziasztok!


Szülés és szoptatás utáni jelentős súlygyarapodásom után eldöntöttem, h kipróbálom a citromkúrát. Ma reggel túlestem az első citromon. Szerencsére a gyomrom elég jó állapotban van, remélem nem rosszabbodik a helyzet a kúrától. Kíváncsi vagyok nagyon az eredményre, majd írok, hogy állok.

2010. jan. 9. 12:17

Már kb. egy hónapja iszom minden reggel 1 citrom levét langyos vizzel, nagyon jó hatású így is.

Az egész kúrát még nem próbáltam.

27. bodza55555 (válaszként erre: 26. - Pegasus0629)
2009. máj. 19. 09:43
Köszi:)
26. Pegasus0629 (válaszként erre: 25. - Bodza55555)
2009. máj. 19. 08:51
Ügyesek vagytok, gratulálok, csak így tovább:)
2009. máj. 15. 20:12

én a 7-ik napnál tartok,a nagylányom és a férjem is velem tart.nem tudom hány kg-ot fogytam mert nem mértem magam, de a lányomon és rajtam is szemmel láthatóan karcsúsított a citrom.

Ja és az étvágyunk is mintha csökkent volna.

Eddig ez az első kúra amit úgy néz ki,végig is fogunk csinálni.

2009. márc. 18. 20:20
ja megtudtam a megoldást: azért késik a citromtól a menszesz mert kivonja a vasat a szervezetből és igy bekavar,mert ugye a vérképzéshez vas kell.Nekem ezt irta valaki
23. julia-g (válaszként erre: 22. - Pegasus0629)
2009. márc. 9. 12:16

Hallottam ilyesfélét én is. A sportolók szabályozták a mensit citromlével versenyek előtt.

Nem "urban legend" ez?

2009. márc. 8. 22:18
Itt soha nincs senkiiii???
2009. márc. 5. 17:40
De miért tolja el a menszeszt 2 héttel a citrom ivászata?
2009. márc. 4. 13:19

„Csak egyetlen betegség létezik: a méreglerakódás.” Romolo Mantovani

A mérgek a civilizációs életmód következtében jutnak a szervezetbe. A lerakódás több fázisban történik, egyre súlyosabb betegségeket okozva. Minél korábbi fázisban kezdjük a szervezet tisztítását, annál hamarabb gyógyulunk. Frissen csavart citromlé átszűrve (lehetőleg üvegfacsarót és műanyag szűrőt használjunk).

A citromlevet higítatlanul kortyolgatva fogyasszuk! Ha töményen nem bírjuk, lehet pár napig higítva inni; ha rosszak a fogaink, épségük érdekében használhatunk szívószálat. A kúrát Romolo Mantovani olasz természetgyógyász ajánlotta a betegeinek.

A kúra mellett növényi étrend ajánlott. Tisztulási tünetek így is előfordulhatnak: pl. fejfájás, hányinger, szédülés, bőrkiütések, korábbi, gyógyszerekkel elnyomott betegségek tünetei, de vegyes étrend mellett ezek sokszorosára fokozódnának.

Ajánlott vérszegénység, túlsúly, ízületi gyulladás, vese- és májbetegségek, ödéma, meszesedés, kövek, krónikus gyulladás, fertőzések.

Tavasszal és ősszel a leghatékonyabb, maximum évente kétszer.

2009. febr. 28. 19:24
Arról senki nem szól,hogy a citrom vagy 2 héttel eltolja a menszeszt? Mitől lehet ez? Valaki tudja?
18. fb001f1b0b (válaszként erre: 12. - Ffc9d89fcb)
2008. szept. 28. 11:33

Szia Annamária! Én még nem hallottam a citrom kúrá-

ról ez idáig.DE gyermeked betegségeire szerintem

kérdezz meg valakit.Én ŐT ajánlom, és természetes

anyagokat fogtudni ajánlani.

dr.vaghyrichard-kukac-invitel.hu

További szép napot! Robi

17. Dizzz (válaszként erre: 16. - Krisztinka1)
2008. ápr. 18. 19:34
Köszönöm! nem egyszerű amúgy.
16. Krisztinka1 (válaszként erre: 15. - Dizzz)
2008. ápr. 18. 19:30
Gratulálok:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook