Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vicces állattörténetek fórum

Vicces állattörténetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. jún. 6. 19:43

A tojó kacsa különös gonddal ügyelt a fészkére, ült a tojásokon, szinte senkit és semmit nem tűrt maga körül. Ha valamiért mégis be kellett néznünk hozzá, csak munkáskesztyűben tettük, mert megcsípte a kezünket, annyira féltette a tojásokat. A búvóhelyét le is takartuk egy vastagabb zsákkal, mert ha csak elmentünk előtte, már akkor is sziszegett, nyújtogatta a nyakát, mérges volt(néma kacsa). Enni- és innivalóért azonban kijárt a baromfiudvarra a többi állat közé. Egy ilyen alkalommal az egyik tyúk a kacsa távollétét kihasználva bement és rátojt a kacsatojásokra. Dolgavégeztével a tyúk kijött, a kacsa -mit sem sejtve- bement és továbbra is szigorúan őrizve ült a tojásokon. Néhány hét múlva kikeltek a tojásból a kiskacsák, tizennyolc darab sárga pelyhes gyönyörűség és egy darab kiscsirke. Volt nagy meglepetés! De az anyakacsa számára nem, ő sajátjaként nevelte a kis kakukkfiókát. Nagyon szépek voltak, ahogy ügyesen az anyjuk szárnya alá húzódtak, a csibe különösen tudott helyezkedni. Ő ki is találta magának, hogy a legjobb az anyuka hátán utazni. Sokat nevettünk rajtuk, ahogy mentek egy csapatban, a kiscsirke a kacsa széles hátán ült, mint valami kiváltságos, körülötte pedig a kiskacsák riszálták magukat. Szerintem egyikőjüknek sem tűnt fel, hogy ő nem közéjük való. A kiscsirkéből kakas lett és a kacsáknak kezdett udvarolni. (biztos identitászavara lett):)

Ha nem nálunk történik, talán el sem hiszem.

2012. júl. 24. 17:05
Valamelyik nap nagy vihar volt és a kutya nagyon félt, végül be kellett engedni, mert nagyon lihegett izgalmában a villámlástól. A macskát dícsérgettem, hogy milyen vagány állat, nem rajtunk nyafog a viharban, hogy fél, hanem behúzódott valahová a kertek alatt és ott várja az eső és villámlás végét. A sok dícséret után, csendesedett az eső , lassan el is állt . Kimentem és hallom, hogy valaki nyávog a garázsból, mert véletlenül be lett csukva valamikor a nap folyamán. Úgyhogy macskahősünk ott töltötte a vihar alatti időt, nem pedig a természet lágy ölén találta fel magát búvóhelyet keresve amiért dicsértem.
2010. szept. 22. 14:23

Nálunk is volt olyan, hogy beszökött a wc-be, és kihozott egy egész wc papír tekercset és apró cafatokra szedte, jó volt feltakarítani :D


A porszívóra nagyon haragszik, mindig megugatja, na meg a fűnyíró!!! bár miközben nyírom a füvet mindig felviszem, nehogy a kis gyagyásnak baja legyen, de amikaor kitolom a fűnyírót megugatja és meg is harapja!!! :D:D


Minden idegen tárgytól fél, és megugatja. Pl. Amerre sétálni szoktunk van egy kisbolt ahol fagyit is árulnak júniustól. Június előtt amíg arra sétáltunk nem volt semmi...aztán jött a fagyit hirdető tábla a bolt előtt....néézte, nézte, hogy mia az, megugatta, és nem mert tovább jönni. a boltos néni nagyon nevetett rajta :D

2010. szept. 22. 14:20

Bár látom már rég írtatok ide, azért megosztom veletek:

Nekem egy 8 hónapos francia bulldogom van.


a kimosott ruhákat egy külön szobába szoktuk kiteregetni. 2 napja kimostam az egyik kedvenc blúzomat, a ruhaszárítón úgy volt kiterítve, hogy a vállánál volt odacsipeszelve. Most így visszagondolva sokat sündörgött a kutyóm abban a szobában, nyitva volt mindig az ajtó. Erre ma azt a blúzt húztam fel, hát most nézem, hogy az alja, ami lelógott teljesen meg van rágva :D:D a kis sunyi!!!!! Mondjuk én voltam a bolond, hogy nyitva hagytam az ajtót.

2010. júl. 15. 14:51
Egy reggel meg arar ébredtem, hogy valaki húzza le rólam a takaróm! Felülök, nézem, hát Jázmin megtalálta az ágynemű huzaton a gombot, és mivel letépni nem tudta, gondolta a helyére cibálja....
2010. júl. 15. 14:49
Sziasztok! Nekem egy hat hónapos kutyim van, nagyon élvezek vele tölteni minden percet, de ő is tud alkotni! Épp tegnap este történt, hogy fürdés után, hallom valamivel csörög a gyerek szobájában. Egyből el is indultam, hgoy megnézem, mert mindent ellopkod, ami megtettszik nek! Bemegyek, hát mit látok? Kisasszony ül fent a fiam íróasztalán, a feje az ott felejtett chips-es zacsiban. Ahogy beléptem, felkapta a fejét, és nézett rám a "most mi van, nem csináltam semmit" fejjel! Nagyon édi volt!
2010. júl. 15. 07:32

HÁROM GESZTENYE VAGY NÉGY?


Élt egy állatidomár Song tartományban, szép pénzt keresett a majmaival. Értette a majmokat, és a majmok is megértették őt. Rendszerint úgy intézte, hogy az otthoni étkezésekből mindig maradjon valami a majmai számára. Egyszer nem maradt otthon ennivaló, meg különben is elhatározta, csökkenti a majmok adagját, mert sokba kerül az élelmük. Tartott tőle, hogy a majmoknak nem tetszik a dolog, ezért így szólt hozzájuk:


- Ezentúl reggelenként mindegyikőtök kap három gesztenyét, esténként pedig négyet. Rendben van?


A majmok felugrálva juttatták kifejezésre elégedetlenségüket. Az idomár csillapító hangon folytatta:


- Na jó, akkor mit szóltok hozzá, ha reggelenként kaptok négyet, esténként meg hármat?


A majmok erre leültek, és teljesen megnyugodtak.

(Kínai tanmese)

Igaz nem a való életben megtörtént sztori, de van valós alapja.Tudni kell az állatokra is jó módon hatni.:-))

86. cb82b220ce (válaszként erre: 85. - Tulipuli)
2009. szept. 28. 15:09
Mert biztos úgy történt.Tudják ők ha rosszat csináltak.
2009. szept. 28. 15:06
De nem lehetett rájuk haragudni, látszott, hogy ők is nagyon meglepődtek, hogy nem egymás bundáját sikerült megtépniük és olyan fejet vágtak, mint aki elszégyellte magát.
84. cb82b220ce (válaszként erre: 83. - Tulipuli)
2009. szept. 28. 14:58
uhhh....szép reggeli ébresztőd volt!
2009. szept. 28. 14:56

Régebben gyakran jártunk össze egy baráti párral, ilyenkor ott aludtunk náluk, mert egy egész hétvégét együtt töltöttünk. Nekik is volt egy pincsijük, persze a két fiúkutya folyton marakodott egymással. Elég röhejes volt a két kis töpszli, ahogy morogtak meg vicsorogtak.

Egyik ilyen alkalommal a földön leterített szivacson aludtunk. Amint reggel ébredezni kezdtem és megmoccantam, a két kutya két oldalról hozzám futott örömében. Amikor rádöbbentek, hogy a másik is jön, egyből presztízskérdést kreáltak abból, hogy ki érjen oda előbb és természetesen összekaptak. Mikor abba a stádiumba értem, hogy a szemem kinyissam a hangzavarra, csak azt láttam homályosan, hogy dől felém a közel 2 méteres yucca pálma. Ezt még volt időm kivédeni, de a két kutya is épp akkor kezdte egymást marcangolni, úgyhogy amint a pálmát elkaptam, egyikük fogsora a karomba, másiké az ujjamba mélyedt.

Jelentem, elég komoly sérülést tudnak okozni a pincsifogak is, kéretik nem lenézni többé eme kutyafajta képviselőit.

2009. szept. 28. 14:48
Ez nagyon jó!:)))))
81. pemete
2009. szept. 28. 14:46
Biztos:) Nekem sajnos nem lehetett gyerekkoromban, pedig mindennél jobban vágytam rá. De amint elköltöztünk egyből jött a Sefo, sőt még anyósnál laktunk, csak már tudtuk, hogy nemsokára költözünk.
80. cb82b220ce (válaszként erre: 79. - Pemete)
2009. szept. 28. 14:44
Tök arik lehetnek!Nincs is annál jobb mint egy kutya mellett felnőni!Aki kutya mellett nő fel az tuti jó ember lesz :-D
79. pemete
2009. szept. 28. 14:42
Ezek teljes véd- és dacszövetségben élnek! Nem lehet megfenyíteni a kutyát, mert a gyerek amint hangosabban szólok a kutyára, vagy felemelem a kezem már bőg, hogy ne bántsam a Cucókot. A kutya meg mindenhová megy a gyerek után a lakásban, mondjuk mindig potyog is neki valami kaja... Meg cserébe vigyáz rá, aranyosak:)
2009. szept. 28. 14:42
Pemete, ez jó!:)))))
77. cb82b220ce (válaszként erre: 76. - Pemete)
2009. szept. 28. 14:39
Na ne már!!!így összefognak?
76. pemete
2009. szept. 28. 14:37
Nálunk tavaly a gyerek meg a kutya közös erővel lopták a szaloncukrot. Direkt magasra tettük a fát, hogy ne érje el az alig több, mint egy éves kislányunk, de megoldották, a kutya odafeküdt az asztal elé, a gyerek felmászott rá, és máris potyogtak a cukrok...
75. 62cc0f78ae (válaszként erre: 73. - Pemete)
2009. szept. 28. 14:36
Akkor nem csoda, van benne erő!:))))
2009. szept. 28. 14:35
Az én kutyám is szerette lerángatni a habcsókokat az alsó ágakról, szerencse, hogy szobacirkáló, így nagyobb baj nem érte a fát. Kivéve amikor már nagyon száraz volt és egy-egy ilyen ráncigálás után a körülötte levő összes ágról leperegtek a tűlevelek a díszekkel együtt.
73. pemete
2009. szept. 28. 14:32

Most már két és fél éves, és nála jobb kutyánk nem is lehetne! Egy hangja sincs soha, ha itthon van egyedül, akkor alszik, max akkor rág szét egy-két papucsot, ha elölhagyjuk:) Sokat segített, hogy egy évig kutyasuliztunk, akkor nagyon sokat tanult az eb.

Bella kérdésére válaszolva bulli, és pit keverék.

72. cb82b220ce (válaszként erre: 69. - 62cc0f78ae)
2009. szept. 28. 14:31
Nem olyanom nincs,az előző kutyám ügyes volt,az alján amit elért szaloncukrot azt ügyesen kiszedte a csomagolásból,nem lehetett látni hogy már nincs benne,mindig megszívtuk amikor enni akartunk :-D
71. tulipuli (válaszként erre: 61. - 62cc0f78ae)
2009. szept. 28. 14:27

Szegényke:-((

A cicámmal is történt egy baleset. 10 emeletes panel legfölső emeletén lakunk, és az a szokása, hogy kiül az ablakba, vagy az erkély peremére, onnan nézelődik. Tettem-vettem otthon és föl se tűnt, hogy régen láttam a macsekot. Egyszer csak csönget a földszinti lakó, kérdezi, hogy a miénk-e a fekete macska amit a ház mögött talált. Először magabiztosan rávágtam, hogy nem, mert a miénk itthon van, de amikor jobban megnéztem, láttam, hogy ez bizony a Mirci. Biztos valahogy megbillent, esetleg a vadászösztönére hallgatva egy galamb után vetődött, de a lényeg, hogy 10 emeletnyi zuhanás után megúszta egy apró karcolással az állán.

Aznap este a hangját sem lehetett hallani, olyan jó cica volt. :-))

Ja, és már csak 8 élete maradt. :-)))

70. cb82b220ce (válaszként erre: 65. - Pemete)
2009. szept. 28. 14:25
Te jószagú úr isten.Csoda hogy ezek után megtartottátok! Sokba került nektek ez a kutya...akkor én ne is panaszkodjak...Mostmár lenyugodott a drága?
2009. szept. 28. 14:24
Karácsonyfás sztoritok nektek is van? Amikor arra ébredtetetk, hogy rátok dőlt a fa, mert a kutya mindenáron szaloncukrot akart enni?
68. cb82b220ce (válaszként erre: 64. - 62cc0f78ae)
2009. szept. 28. 14:21
Az én kutyám feláll 2 lábra és néz ahogy fürdök,ilyenkor meg is locsolhatom,semmi baja,de amúgy baromira utál fürdeni.
67. 62cc0f78ae (válaszként erre: 65. - Pemete)
2009. szept. 28. 14:21
Basszus... Milyen fajta kutya?:))))
66. cb82b220ce (válaszként erre: 63. - 62cc0f78ae)
2009. szept. 28. 14:21
Nem semmi!Az enyémet nem idegesítette a telefon csörgése,csak szimplán tetszett neki...Na most katasztrófálisan néz ki a telefonom...
65. pemete
2009. szept. 28. 14:16
Sefo mikor ideköltöztünk az új lakásba, akkor 6 hónapos volt, és nem lehetett itthonhagyni, mert az őrületbe kergette a szomszédokat. Képes volt akár 3 órán keresztül ugatni, meg kaparni az ajtót, ha orvoshoz mentem a gyerekkel. De egy idő után megunta az ugatás, utána kezdett el rombolni. Letépte a tapétát az előszobában, felszedte a műpadlót, kikaparta meg kirágta a bejárati ajtó sarkát. Egyszer véletlenül beszabadult a hálóba, akkor még kicsi volt a gyerek nagyon, ott volt az ő ágya is a mi szobánkban, és kiforgatta a dög az egészet, az ágyneműnket kicincálta az ajtó elé, és azon feküdt. Így amikor hazaértem a gyerekkel a vizsgálatról, alig tudtam bemenni az ajtón. Mikor megláttam mit csinált, azt hittem agyvérzést kapok. Ezt kiküszöbölendő ezekután, mikor nem tudtuk magunkkal vinni, akkor kicsuktuk a garázsba. Ott egy óra alatt letépte az ajtókról a borítást, és leszedte a mögötte levő hungarocellt is. Mire mentünk érte úgy nézett ki minden, mintha havazott volna:D Utána egy kb 1 méter átmárőjű, és kb 60-70 centi mély gödröt sikerült ásnia a garázs közepére. Ráadásul nálunk a beton alatt nem föld van, hanem ilyen nagy sziklák, de gond nélkül kiásta azokat is:p
2009. szept. 28. 14:12
Hozzám bejön a kutya, és nyüszít!:) Sajnál, mert ő utál fürdeni-gondolja, én is...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook