Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt mar valakinek olyan, hogy a kombinalt tesztje negativ viszont az integralt pozitiv lett? fórum

Volt mar valakinek olyan, hogy a kombinalt tesztje negativ viszont az integralt pozitiv lett? (tudásbázis kérdés)


16. mint (válaszként erre: 9. - Zsupa)
2010. febr. 1. 22:33
Ez szuper hir :) gratulalok!!!
15. *Pillango* (válaszként erre: 14. - Dinuss)
2009. nov. 28. 09:02
igen utána olvastam, nagyon sajnálom!
14. Dinuss (válaszként erre: 13. - *Pillango*)
2009. nov. 27. 20:18
De ok vallaltak az amniocentezist es pozitiv lett sajnos....
2009. nov. 27. 05:06
mi alacsony afp mellett és kis szívproblémával nem vállaltuk a szúrást. egy-két héten belül szülök.
2009. nov. 27. 05:04

szia!

a kombinált teszt 85 %-os, az integrált 94!!

ettől függetlenül előfordulhat fals pozitív eredmény is, mivel ez nem genetikai, csak vérvizsgálat.

11. Dinuss (válaszként erre: 8. - Mint)
2009. nov. 26. 14:31
Jezus!Istenem de sajnalom szegenyt!De hogy nem derult ez ki a 12 hetes uh-n????
10. Mariann7533 (válaszként erre: 8. - Mint)
2009. nov. 20. 09:47
És ez már biztos?Nagyon sajnálom.
2009. nov. 20. 08:53
Megkaptam az amnio eredményét, minden rendben van a kislányommal:-)))
8. mint (válaszként erre: 7. - Zsupa)
2009. nov. 12. 13:26

Remelem minden rendben a babaddal.

Sajnos a baratnom amnio eredmenye pozitiv lett a baba down syndromas.

2009. nov. 8. 10:12
Nekem a középtartományba esett a kombinált teszt eredményem (1:300), így a dokim javasolta, hogy csináltassam meg az integrált tesztet, ami sajnos pozitív lett. (1:80) Az integrált tesztben levett AFP-m 0,7 lett a 16.hét első napján, négy nappal később, az sztk-ban levett AFP-m pedig 1.06 lett. Természetesen rohanás amniora, ami semmiség majd pihi pár nap. Várjuk az eredményt....
2009. szept. 25. 11:50
Sziasztok.Most olvastam,hogy mit is jelent a kombinált,és az integrált teszt,nem voltam tisztában vele,bocsi a tudatlanságért.Nálunk a 12.hét,és a 16.hét AFP szürésének mondjuk.Békéscsabai vagyok.Le szeretnék írni valamit ami velünk történt.Harmadik babánkkal voltam várandós,a 12.hét vérvétele,és az uh. is teljesen rendben volt.Levették a vért a 16.héten AFP.Itt Békéscsabán meg van adva,hogy a 116-117-ik napon kell levenni pontosan.Nos az én orvosom kiszámolta,hogy mikor esedékes,és elküldött a tanácsadóba,ahol levették a vért.Három nap mulva hívott,hogy gond van,alacsony az AFP eredményem,menjek be hozzá.Azt hittem,hogy összeesek,minden átfutott az agyamon,hogy a babának mindenféle rendellenessége van.Az orvosom rendes volt,telefonált egy adjunktus barátjának a Szegedi klinikára,és két gyötrelmes végigkínlódott nap után mentünk Szegedre.Már gondolatban készültem a magzatvíz mintavételre.Az adjunktus fogadott minket.Megnézte az uh. felvételeket,és az eredmény.Elképedve mondta,hogy náluk a klinikán ez az eredmény tökéletesnek számít,nem értette,hogy a kolléga miért is pánikoltatott be benünket,és hogy Csabán miért így nézik az AFP-t.Megnéztek egy nagyon nagy felbontású ultrahanggal,és közölték,hogy a kicsi lányunk tökéletes úgy ahogy van.Ma egy éves,és semmi baja nincs az ég világon.De azt a pánikot,és félelmet senkinek nem kívánom.Azért írtam le,hogy legyen tanulság,hogy nagyon eltérnek megyénként ezek a mérések és annak eredményei.
2009. szept. 25. 11:18
Az egyik baratnommel egy idoben voltunk terhesek,egy napra voltunk kiirva es egy napon szultunk 3 honapja.Neki is amniot javasoltak,mert az AFP erteke alacsony lett es o nem vallalta be,mert feltette a picikejet.Es jol tette,mert semmi baja nem volt a kicsinek!Tudom,hogy nagy dontes elott all de en se vallalnam be az amniot!Foleg ha minden eredmeny rendben van kiveve ezt!
4. mint (válaszként erre: 3. - Dinuss)
2009. szept. 25. 11:11
Pontos eredmenyeket nem ismerek..Uh-n semmi rendelleneset nem lattak.Amniot javasoltak nrki a pozitiv teszt miatt.
2009. szept. 25. 11:07
A tarkoredo merese mekkora erteket mutatott?Lehet az integralt teszt eredmenye nem jo!Ha a kombinalt negativ lett akkor nem hiszem ,hogy gond lenne.Most elkuldtek genetikai UH-ra gondolom?Ugyis minden rendben!
2. mint
2009. szept. 25. 10:39

Egy kedves ismerosom 16-18 hetes terhes es a kombinalt teszt eredmenye negativ lett,viszont az integralt teszt eredmenye sajnos pozitiv.

Volt esetleg valaki hasonlo helyzetben?

1. mint
2009. szept. 25. 10:38
Volt mar valakinek olyan, hogy a kombinalt tesztje negativ viszont az integralt pozitiv lett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook