Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idegroncs derbi! fórum

Idegroncs derbi! (beszélgetős fórum)


2009. szept. 24. 18:45
Mi a Baj?
2009. szept. 24. 16:21

Szia Marjann!


A kérdésed nagyon jó!

Egy szakítás alkalmával, az emberben különböző érzések szabadulnak fel nagy intenzitással és keveredve. Nagyon régen ezt alkohollal próbáltam ellensúlyozni - szörnyű eredménnyel. Magamat hibáztattam mindenért.

Azóta jó pár év eltelt és Szerelmes lettem megint, de ez is befuccsolt. Az exemmel erős hangvétellel megbeszéltük a dolgokat és elváltak útjaink.

Először dühös voltam, -de ezt úgy értsd, hogy az a gyilkos düh, majd csalódott, és ha már volt szerencséd a szakításhoz, amikor Te igazán szerettél, akkor szerintem sejted, hogy milyen érzések ezek. De ha egy kicsit jobban, mélyebben beleásol a múlt történéseibe, talán lesz szemed észrevenni, hogy mi történt körülötted.

Én ezt tettem.


Kizártam mindent amit csak lehetett, és csendes magányomban visszaemlékeztem a történésekre, és sok érdekes dologra rájöttem.

Most nem azt mondom, hogy én nem hibáztam. De biztosan én is sok mindent elhibáztam.


Figyeltem a kapcsolatomat, figyeltem az elmondott mondatokat, a szavakat, az ígéreteket, egyszóval mindent.


És rá kellett jönnöm, hogy ebben a kapcsolatban egyedül Én voltam az Igaz. Én voltam az exemnek az Ajándék és nem fordítva.


Egy dzsinni lehettem volna a számára, de ő mást akart. Így hát, már nem szolgálom Őt. :-)


A szakításunk óta eltelt egy kis idő, és nekem más céljaim, terveim lettek, így most arra áldozom a drága időm, mert ugyi ebben a testben csak egyszer élünk, és fogy az időnk.


Hát így lehet orvosolni egy darabokra szakított szívet. Mindig előre és sosem hátra!

7. Marjann (válaszként erre: 6. - 005977f620)
2009. szept. 24. 15:20
Hogyan lehet orvosolni egy darabokra szakított szívet?
2009. szept. 24. 15:05

Szia!

Én is voltam az idegroncs derbibe, és elmondhatom, hogy nem volt jó.

Választanom és rangsorolnom kellett a dolgokat, mert az idegrendszerem felmondta volna a szolgálatot.

Kizártam mindent és mindenkit az életemből, hogy egy kicsit a gondolataimmal legyek. Átgondoltam, mit kezek a felszabadult perceimmel,hogyan tudom orvosolni darabokra szakított szívemet, stb.


Hát... Én csak azt tudom javasolni, amit magam is megtettem: Állj meg egy percre gondolkodni és tégy rendet magad körül.

Másképp ki fog csúszni a lábad alól a talaj és lehet, hogy még ennél is nagyobb lesz a baj.

2009. szept. 24. 13:50
Gondolom, család, gyerek(ek), munka, plusz zűrök. De nem természetes, ha minden tennivaló Rád hárul. A nagy átlag szerintem nem éli meg úgy a mindennapjait, hogy "idegroncs derbi." Nagy baj lenne. Nem kell húsz oldalban, de legalább pár sorban, címszavakban leírnád a bajt? Segíteni szeretnénk, nem bántani, de ehhez támpont kell.
4. törpe hugi (válaszként erre: 2. - 16d1dd6891)
2009. szept. 24. 13:30
elég zűrös életet élek, nem lenne elég 20 oldal hogy elmondjam. Vegyük a nagy átlagot!
2009. szept. 24. 13:16
Nem voltam még benne, így nem tudok "szakmai" segítséget adni. De egy tiszta fejjel, nyugodtan való átgondolás (akár fél órákra lebontva a tennivalókat) és családi (külső?) segítség igénybevétele segíthet. Egyébként ha én ilyet olvasok/hallok, mindig az az első reakcióm, hogy túl sokat vállal az illető (jelen esetben Te). És emiatt belekerülsz egy mókuskerékbe, ahonnan nagyon nehéz kitörni. Szerintem. De várom az okosabbak hozzászólását.
2009. szept. 24. 13:13
egy kicsit konkrétabban is megfogalmaznád, miről van itt szó?
2009. szept. 24. 13:11
Volt már valaki benne? Szerintetek mi segítene, ha még magadra sincs időd?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook