Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Yasminelle és a többi fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatok fórum

Yasminelle és a többi fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
290. corynne (válaszként erre: 289. - Zinoviya)
2021. jún. 23. 11:17

Szia Zinoviya,

Végül abbahagytad a fogamzásgátló szedését? Én most tervezem abbahagyni hasonló okok miatt, de félek, hogy hogyan fog reagálni rá a szervezetem. Köszi!

289. Zinoviya (válaszként erre: 288. - Zinoviya)
2021. márc. 15. 21:13
Jaj, bocsánat, 1 év 1 hónap... Na nem baj, hátha vannak még csodák és kapok választ :-)
288. Zinoviya (válaszként erre: 287. - NeoLind)
2021. márc. 15. 21:11

Szia NeoLind!


Eltelt majdnem 1 hónap az utolsó postod óta, úgyhogy bátorkodom megkérdezni: mit tapasztalsz azóta?

Hasonló cipőben járok, mint te, ha 10 éve nem is, de 7-8 éve biztos, hogy szedem a Yasminelle-t és alternatíváit. Szeretnék legalább egy pár hónapos szünetet tartani és kitapasztalni, hogy ez okozza-e a kibírhatatlan hangulatzavaraimat, 0 libidómat és pár hetente jelentkező migréngyanús fejfájásokat. Persze jól meg is híztam, de ehhez az is hozzájárult, hogy abbahagytam a sportot és ellustultam ezekben az években, nem szeretném teljesen a tabira fogni, de azért jól esne, ha nem járna állandóan a kaján az eszem, abban talán segít az abbahagyás :-D


Remélem olvasod még a fórumot és válaszolsz, köszi előre is!

287. NeoLind
2020. febr. 18. 13:12

Sziasztok!


10 éve szedem a Yasminellet, és végül most úgy döntöttem abbahagyom. A panaszaim: libidócsökkenés ( értsd.: a libidó teljes hiány!), fejfájás, hangulatingadozás. Ma voltam nőgyógyásznál tanácsot kérni, azt mondta szedjem végig most mar ezt a ciklust (még 6 tabletta van) es hagyjam abba utána.


Félek én is a mellékhatásoktól, főleg hogy 10 évről van szó, nem is igazan tudom milyen vagyok hormonok nélkül! Majd irom a tapasztalataimat, hatha ezzel masoknak is tudok segiteni!

2018. jan. 29. 10:34

Kedves Fórumozók!


A tablettát 2017 szeptemberében hagytam el, az első gyógyszer nélküli menzeszem 2018. december 5-én jött meg. Azóta már megvolt mégegyszer, mennyiségre több, mint tablettával, de görcsölni viszont nem görcsölök jobban mint szoktam.


A pattanásokkal sincs több gondom, mint előtte én nagyon ajánlom mindenkinek akinek problémás lett a bőre a tabletta abbahagyása után a kémiai hámlasztást. Nekem nagyon bejött és folyamatos hámlasztás (és mellé természetesen aktív fényvédőzés) mellett nagyon szép eredményeket tudtam elérni.


VISZONT!!! Amibe a segítségeteket kérem,hogy azóta nagyon hullik a hajam, és nagyon meg vagyok ijedve. Olvastam máshol, hogy ennek fél éven belül normalizálódni kellene de félek addigra félig megkopaszodok ha ez ilyen ütembe zajlik tovább. Szedek 2 féle hajvitamint és fújkodom a fejbőröm Planturral, de nem érzem, hogy javulna a helyzet. Olvastam, hogy az avokádó fogyasztás tud ezen segíteni és a Kollath féle reggeli.


Valaki probálta már ezeket? Vagy bármilyen más ötletet szívesen vennék hajhullás ellen. Köszönöm.

285. hedvighu (válaszként erre: 284. - Agi88p)
2014. dec. 11. 14:20
Szia, nekem kb. 5 hónap után, meg a hajhullás is, előtte semmi bajom nem volt....
284. agi88p
2014. dec. 10. 12:16
Fogamzásgátló abbahagyása után kb. mennyivel jelentkeztek nálatok a pattanások? Köszönöm.
2014. nov. 25. 18:38
Sziasztok! Én 10 évig szedtem a Yadine-t, és idén áprilisban hagytam abba. Egészen augusztusig nem volt semmi bajom, de amikor megjött az első menzeszem (igen, 5 hónap után), rohamosan kezdett romlani az állapotom: pattanások, hajhullás. Nagyon kikészültem, eleve kevés és rossz minőségű hajam volt, de így már vállalhatatlan lett. Szóval 5 napja újra elkezdtem szedni.... A hajhullásom megállt, a bőröm tisztul (igen, 5 nap alatt!!!), viszont a végtagjaim fagyosak, és ami a legrosszabb, a jobb lábam iszonyúan fáj. Félek, de nem tudom, hogy abbahagyjam -e most, 6 szem után? Kérlek, írjon valaki, aki túlélte ezt a poklot :(((
282. Skitten
2014. nov. 19. 14:32

Sziasztok!


Lehet, kicsit korai még a bejegyzés, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. 16 éve szedek fogamzásgátlót kisebb megszakításokkal (a leghosszabb kb. fél év volt). Mindig problémás volt a ciklusom, mikor nem szedtem a bogyót, akkor hónapokig nem is jött meg egyáltalán. Úgy tervezem, hogy jövő ősszel szeretnék teherbe esni, szóval van még kb. 1 évem. Csak azt nem tudom, mikor érdemes abbahagynom a gyógyszert. Szerintetek?

2014. nov. 4. 12:58
senki semmit!!
2014. nov. 4. 09:23
sziasztok! én 3 évig szedtem a jasminella tablettát egy hónapja abbahagytam mert az utolsó 3 honapban nem ugy jött meg a menstruáciom mindt szokot egyre többet késett irattam másikat!! Hétfőn kellett volna megjönni de semmi,remélem nem vagyok terhes!!!
279. Annette (válaszként erre: 278. - 45b4ec3330)
2014. jún. 5. 08:57
Köszönöm szépen a tanácsokat, sajnos még mindig nem jött meg, már 36 napja.. de próbálkozok a teákkal :)
278. 45b4ec3330 (válaszként erre: 277. - Annette)
2014. jún. 2. 21:09

Én ittam cickafarfű és csalánteát is, nem tudom, hogy ennek köszönhetem-e, de 4 nap késéssel jött meg. Szerintem ez nagyon jó ahhoz képest, hogy sok nőnek több hónapig sincs menstruációja.

A csalántea nagyon egészséges, és salaktalanít szóval én ajánlom! Hajhullásra és azt ajánlom hogy tegyél rá ricinus olajat és szedj több vitamint.

277. Annette
2014. máj. 19. 13:03
Sziasztok! 4 év szedés után hagytam abba a symiciát, még csak 1 hónapja, de sajnos hullik a hajam, zsírosodik is, a bőröm is kezd pattanásos lenni :/ Akik hasonló tüneteket tapasztaltak mit csináltak? Valami bevált módszer? Olvastam hogy a cickafarkfű tea jót tesz, ezt valaki próbálta már? A pattanásokkal még csak csak megküzdök, de a hajam nagyon féltem :/
2014. ápr. 22. 18:41
Tegnap este volt az első gyógyszerkihagyás, semmi panaszom nem volt eddig, ugye 1 nap még elég kevés, viszont már pár órája iszonyúan fáj a fejem és néha elönt a melegség, pedig fázós típus vagyok. Tegnap 22 fokban majd meggyulladtam.
2014. ápr. 13. 21:37

Ha nektek vannak bevált módszereitek a tünetek ellen akkor légyszi írjatok :)

(Olyan sok a hozzászólás nem szeretném mindet visszaolvasni)

2014. ápr. 13. 21:30

Én ma vettem be az utolsó szem yadine-t. Remélem nem lesznek durva mellékhatásim és a libidóm is visszatlér :)

Most olvastam néhány teáról, amit ha iszok segíthet.

273. Eni86
2014. ápr. 13. 20:11

Én is yasminelle-t szedtem(mivel a drága doktor úrnak még a köpenyére is rá volt hímezve a neve). 22 éves koromban kezdtem el szedni, abszolút nem vizsgáltak meg, még a vérnyomásom se mérte meg. Több mint 5 évig szedtem tablettát, de a 4. évben gondok adódtak, ismeretlen eredetű petefészek gyulladásom lett hüvelygombával fűszerezve, amire nem akartak használni az antibiotikumok, már úgy volt, hogy kórházba küldenek, de az utolsó féle antibiotikumtól elmúlt(3 hónapig szenvedtem). A nőgyógyász azt mondta, hogy lehet a Yasminelletől van, mivel abba(nem akarok hülyeséget írni) nincs progeszteron?. Felírt helyette Zoely-t(gondolom ő azután kapott pénzt), és fél évig nem volt menstruációm, ezért visszaálltam a yasminellere. Majd csináltam egy nagy butaságot, el kezdett fájni az alhasam megijedtem, és a második tablettánál abbahagytam a levelet, 2013. szeptember 8-án. Ezután 3 hónapig nem jött meg, de a petefészekgyuszi, hüvelygombával na az jött, hála az égnek enyhébb lefolyású volt, megkérdeztem immáron a 3. nőgyógyászt, hogy mitől van. Na mit felelt? Hajlamos vagyok rá! Ja és megkérdezte miért nem akarok tovább fogamzásgátlót szedni. Cöh!

Szóval 3 hónapra rá megjött(lehet cickafarok tea hatására), de csak 2 napig tartott... Én örültem, mint majom a farkának, ez is valami, gondoltam. Ezután 2x is 40 napra jött meg, 2-3 napig tartó menstruációim voltak. Most viszont már 55 napja semmi, igaz nem iszom a teát. 3 hete görcsöl a hasam mintha meg akarna jönni, szédültem, belsőlázam is volt, ízületi fájdalmaim voltak. 7 hónap telt el az abbahagyása óta, úgyhogy megyek szépen endokrinológushoz, a nőgyógyászok nem értenek a hormonrendszerhez. Hozzáteszem, nekem normális 28 napos ciklusaim voltak, a menzeszem 7 napig tartott tablettaszedés előtt.

2013. szept. 20. 08:01
Segítség!!!! Abbahagytam a gyógyszert júniusban. Két hónapig 31-32napra megjött. Az hagyján, hogy most késik egy hetet, de a hajam durván hullik. Konkrétan nem merem kiengedni. Most is nézem a pizsamámat, egymerő haj.........:( Valaki valamit?
271. NNN00
2013. aug. 27. 10:16
"ciklus" akart lenni! :)
270. NNN00
2013. aug. 27. 10:15

Sziasztok!


Én négy évig szedtem Yasminelle fogamzásgátlót. Még nem tudommost mi vár rám, mert az első cukrusnál vagyok azóta. Én azért hagytam abba, mert babát szeretnénk a férjemmel.


Amíg szedtem, nekem csak jó tapasztalatom volt, nekem (remélem abbahagyás után is így marad). A szedés előtt borzasztóan fájt a hasam, nem tudtam suliba menni meg ilyenek, aztán elkezdtem szedni és mintha elvágták volna a menstruációs görcsöket. Előtte volt hogy 10(!) napig véreztem, utána el lecsökkent 5-re, helyre álltak a dolgok, eltűntek a pattanások, és fogytam (!) a gyógyszertől.


Egyetlen negatív tapasztalat a libidó csökkenés, ami már kezd helyre állni. :))


Most 3 hete, hogy nem szedem, de semmit nem érzek, nem fáj semmit, nem fogytam nem híztam, nem puffadtam, remélem ezek után sem lesz semmi problémám.


Mindenkinek más és más a szervezete, máshogy reagálmindenre.


Kívánom mindenkinek, hogy találja meg a számítását a gyógyszerrel vagy anélkül. :)

2013. júl. 9. 07:54

Sziasztok!

Én két évig szedtem dianet. Most hagytam abba, elvileg várom, hogy megjöjjön a rendes vérzésem. Tegnap kellett volna - a gyógyszeres dátum szerint - de nem jött meg, viszont a hasam fáj. Remélem hamarosan megjön. Gógyszer nélül nekem általában 30-35 naposak voltak. És most voltak PMS tünetek is.


Egyébként semmi rossz nem történt velem mióta abbahagytam. Az elmúlt pár hónapban a vérzések előtt már egy héttel volt, hogy pecsételtem. Elég zavaró volt. Most ez absz. megszűnt, a folyásom is olyan volt, mint anno a gyógyszer előtt. Viszont a hajam nagyon zsíros lett. (bár ezt betudom a melegnek is), a bőröm maradt olyan mint volt.

268. Csilla1983.09.28 (válaszként erre: 262. - Timuzs85)
2013. jún. 3. 08:39
Szia! Én 1 hónapig szedtem, de az utolsó pár tabl. alatt kellett xanaxot szednem mellé! Tiszta depi, majd jókedv, utánna hullámzó hangulatingadozás lett úrrá rajtam! 12 napja nem szedem már, de most napok óta a jobb mellem fáj....végeztem önvizsgálatot, én momentán csomót nem érzek benne! Most megint ideges vagyok, de most meg ez miatt....újra xanaxot veszek be, néha.... szerinted ez mellékhatás lehet?! Szia
267. Csilla1983.09.28 (válaszként erre: 264. - Párduc11)
2013. jún. 3. 08:33
Szia! 1 hónapig szedtem, és már eltelt 12 nap mióta nem szedem, és fáj a jobb mellem már napok óta. Nem tudom, hogy ez mellékhatás-e, mert én abbahagytam!? De fura, hogy csak a jobb mellem...tartottam önvizsgálatot, csomót nem érzek benne...remélhetőleg nincs is benne, de én nem érzek.....! Szia
2012. dec. 7. 19:21
Sziasztok! MInt ahogy már írtam, terveztem 8 év után a bogyó elhagyását, Belarát szedtem az utóbbi pár évben. A diagnosztizált Hashimoto thyreoditis (autoimmun pm alulműködés) miatt döntöttem így. 1 hónapja nem szedem, most kellene megjönnie. Kb. 4 napja szinte folyton hányingerem van, nagyon rossz a közérzetem és a fejem is fáj este leginkább.Ma már bal oldalon alhasi görcsöm is volt. Ez betudható PMS tünetnek? Azért vagyok bizonytalan, mert amíg bogyót szedtem, addig nem igazán volt panaszom menstruáció előtt, kivéve a hangulatingadozást. Mivel lehet ezeken segíteni? Kíváncsi leszek egyáltalán megjön-e.
265. keettee
2012. aug. 29. 10:48
Elég régen nem írt senki ide, gondoltam mégis megosztom a tapasztalatomat. Tavaly decemberben hagytam abba a gyógyszert, 6 hónapig pár napos késésekkel de megjött, most 2 hónapja semmi. Most azért menjek orvoshoz, hogy újra hormonnal tömködjön...mert azt soha többet, amilyen rosszul voltam a tabitól, hát senkinek nem kívánom. Jah elkezdtek az arcomon-államon ilyen nagy piros pattanásszerű valamik kijönni...fantasztikus. :(
2012. febr. 29. 22:57
Volt valakinek olyan,hogy abba hagyta a gyógyszert és még mindíg fájt a melle? Két hét után?
2011. nov. 25. 19:55
Sziasztok.Én pár napja hagytam abba a Yadine-t.1 évig Volinát szedtem, de nem lehetett kapni és ekkor kaptam a Yadine-t.Totál kiborultam tőle 2 hét alatt.Annyira depressziós lettem tőle, hogy napközben többször elsírtam magam szinte ok nélkül.Arról nem is beszélve hogy egy év alatt híztam 8 kg-ot.A kérdésem az lenn, hogy szerintetek lehet- e fogyni ha abbahagyjuk a gyógyszert?
2011. nov. 11. 16:47

Sziasztok!

Én 1 hónapig bírtam szedni a Yasminelle-t, annyira ideges voltam tőle, hogy Xanaxot kellett mellette szednem. Azóta már váltottam Mercilonra, de a legkellemetelenebb mellékhatás megmaradt: úgy érzem, mintha ki lennék tágulva ott lent. Voltam a nőgyógyászomnál, meg is vizsgált, azt mondta, nem talált semmi problémát. De ez a hülye érzés akkor is van, és megőrjít! Ti voltatok ilyen helyzetben? El fog múlni? Lehet, hogy a Xanaxtól volt. Légyszi írjatok, mert nagyon kétségbe vagyok esve!

261. Roda88 (válaszként erre: 260. - Hoxa)
2011. okt. 6. 09:29

Nagyon helyes!

A fogamzásgátló gyógyszerek szedése amúgy is orvosi ellenőrzés mellett kell, hogy történjen!

Ez nem játék, az egészségünkről van szó.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook