Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hogyan büntetnéd azokat, akik illegálisan szemetelnek? (pályázathoz kellene) fórum

Te hogyan büntetnéd azokat, akik illegálisan szemetelnek? (pályázathoz kellene) (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 7. 14:47

Illegális szemetelő???

Új lakó a fejem fölött kb. 2 hónap óta, azóta is az én erkélyemre hullik a szemét, ha a sajátját lesöpri. Kértem a közös képvi-t. szóljon neki, hogy lapátra szoktuk söpörni a szemetet, de nem tette meg.

Persze karácsonykor is összerakták a fenyőfájukat, és a lehulló ágakat, tűleveleket, egyéb szemetet csak úgy lesöpörték símán. Minden nálam landolt.


Másnap összesöpörtem, bele egy szép kis zacsiba, piros masnival átkötve, névjegykártyát csatolttam hozzá, "szívhez szóló" üzenettel, karácsonyi jókívánságokkal "megtűzdelve" felakasztotam a bejárati ajtajuk kilincsére. :))))


Büntetés? Persze, a szomszédok értették, valamelyik állítólag szóvá is tette neki, hogy látta milyen szép kis csomagot kapott tőlem!

Én még azóta nem találkoztam vele! :))))

2014. jan. 4. 15:15
3 napig kötelesek lennének utcai takarító-közmunkát végezni!
2009. nov. 1. 11:21
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy írt ide :) és segített a pályázatomban. Remélem, hogy nem kell az embereknek sok idő és ők is ilyen környezetbarátok lesznek és tudatosan fognak cselekedni =) Még1x köszönöm :)
34. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Margareta51)
2009. szept. 25. 22:26
Gyönyörűek az unokák, gratulálok! Sok örömöt és hosszú életet hozzájuk! :)
33. margareta51 (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2009. szept. 25. 21:28
Igen a nevelesrol van szo,a vejem felmergelodott de le volt csititva lehet hogy provokaljak penzt akarnak kiszedni belole/ha valakit megrancigal torvenyre kerul, es kinek lesz igaza??a hegyitangosoknak akik nem tudnak beilleszkedni a varosi kornyezetben es hianyzik az otthoni neveles van kivetel is de olyan ritka mint a feher hollo.
32. Sylvia81 (válaszként erre: 31. - Margareta51)
2009. szept. 24. 22:11
Eleve ne bántsák a fákat és a bokrokat! Az én kétévesemre is rászólok, ha ezt teszi... Nem is nyúl hozzá, csak ha nagyon ki akar hozni a sodromból... :) De pl. virágot a kertből nem szed le. És miért? NEVELÉS! Ugyanúgy, ahogy a szemetelés is. Ma pl. meg is hökkent egy nő, mert az élelmiszerbolt előtt nekifújt egy használatlan nylonzacsit a szél aa lányomnak, ő lepiszkálta magáról, én meg mondtam neki, hogy ha más buta volt és eldobta, akkor ő legyen okosabb és vigye el a kukába... És megtette! :D De ő képes leállni a játszótéren is szemetet szedni. :)
2009. szept. 24. 20:51
A leanyomeknak van egy uzletuk egy tombhaz foldszintjen szep lepcso feljaratott csinaltak kinn hogy ne zavarjak a lakokat, tujat ulltettek jarolapot raktak le fuvesitettek minden heten nyirjak a lakoknak tetszik hogy milyen szep es rendezett.Valamelyik nap lassa a leanyom hogy a tuja nagyon ferde megis mondtak hogy a gyerekek csinaljak jatszasbol a vejem elment a szulohoz hogy figyelmeztesse mit csinal a gyerek minden oke masnap a tujat kette tortek ugy talaltak nyitaskor.Kerdem hol vannak a lakok es a szulok ilyenkor?elvegre a leanyom nem csak maganak csinalta /.harom eve volt beultettve 6 drb.ilyenkor az embert ne usse meg a guta/Van harom unokam ketto nagyon csintalan de nem nyulnak masnak a munkajahoz tudjak hogy nem szabad es meg lesznek buntetve.
30. pista55 (válaszként erre: 1. - BambiBUu)
2009. szept. 24. 20:39

Természetesen a mi környezetünkben is vannak illegális lerakóhelyek.

Én úgy oldanám meg a problémát, hogy az illegális lerakóhelyeket legálissá tenném hisz a hulladékot mindenképp kezelni kell valahogyan. Ezt úgy tudnám elképzelni, hogy megfelelő helyekre konténereket helyeznék el ahova bárki ingyen elhelyezhetné a szemetet. A tiszta építési törmeléket depókba gyűjteném amit újra tudnának hasznosítani. Ezek költségét pályázati pénzekből fedezném,ha lenne ilyen pályázat.

29. Sylvia81 (válaszként erre: 28. - Fiatal nő)
2009. szept. 24. 14:02
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
28. Fiatal nő (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2009. szept. 24. 13:59
A szomszédok arra az időre kapnának légfrissítő-segélycsomagokat. :-)
27. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Fiatal nő)
2009. szept. 24. 11:57
Jájj, ez nagyon jó!!! Kár, hogy a szomszédok is éreznék. :(
2009. szept. 24. 10:37
Én? A kertjükbe/lakásukba hordanék egy teherautónyi (lebomló) szemetet, oszt' szagolgassák, amíg le nem bomlik! :-)))
25. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - Pista55)
2009. szept. 23. 23:48
:DDDDDDD
24. pista55 (válaszként erre: 23. - Sylvia81)
2009. szept. 23. 23:23
Csak azt lehet.
23. Sylvia81 (válaszként erre: 22. - Pista55)
2009. szept. 23. 23:17
Na igen. De álmodozni azért csak lehet! :)
22. pista55 (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2009. szept. 23. 22:51

Valami miatt nem teszik.

Az eddigi ötletekből azt hiszem csak az valósítható meg, hogy mi összeszedjük a szemetelő háza körül a szemetet.

21. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Pista55)
2009. szept. 23. 22:26
Azért ülnek olyan sokan abban a szép épületben, hogy megváltoztassák! :D
20. pista55 (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2009. szept. 23. 22:15
Úgy tudom, hogy sajnos nincs kényszermunka Magyarországon.
2009. szept. 23. 22:07

Sziasztok! Jókat mulattam a hozzászólásokon, pedig ez egy nagyon szomorú téma... Már eleve az a sok szemét is,nemhogy még illegálisan!!!

Az én ötletem a következő lenne:

Bírósági ítélet alapján (szegény bírók, megtízszereződne a dolguk!!!) összeszedetném velük a szemetüket, meg plusz közmunkára ítélném őket: "kukásmellényben" söpörtetném velük az utcát, hétköznap, munkaidőben, hivatalos munkahelyi kikérővel. És hogy hol? Vagy a munkahelye környékén, vagy a város/falu központjában, ahol lakik. Esetleg a lakóhelyükön.

18. anyuca66 (válaszként erre: 17. - BambiBUu)
2009. szept. 23. 21:49
Amatőr fotósok?? Videót is tudnak már és persze max 20 m ( legalábbis a mienk )
2009. szept. 23. 21:42

Jujjj nagyon örülök, hogy ennyien írtok és foglalkoztok a témával. ( nyugi, a kéztörést is bele fogom írni ) Az a baj, hogy sokan úgy vélik, hogy 1 emberként mivel úgysem tudnak ellen tenni, nem foglalkoznak vele. De igazságszerint, ha mindegyik "1" ember tenne érte, összefogna .... az már nem 1 ember lenne, hanem nagyon is sok.

Köszööm szépen az ötleteket. Amúgy ez a kamerás dolog se lenne hülyeség. Szerintem ha lennének önkéntesek, végül úgyis észrevennék, hogy fontos lenne, és talán keret is lenne rá, hogy megvalósítsuk.

16. szanád (válaszként erre: 5. - Roni24)
2009. szept. 23. 21:31
Én is hasonlót + eltörném mindkét kezét.....aztán még gyógyul addig hadd gondolkozzon, esetleg közben környezetvédelemmel kapcsolatos filmeket nézetnék vele egész nap....
15. Roni24 (válaszként erre: 9. - Zarahell)
2009. szept. 23. 21:30

Hát de nem?

A kéztörés se rossz ötlet, de ez humánusabb, totál jogos lenne, és még csak nem is fájdalmas! Viszont ha törvény védené ezt az ötletet, lehet, hogy jobban meggondolná az illető, hogy szemetel-e!

14. pista55 (válaszként erre: 1. - BambiBUu)
2009. szept. 23. 21:29

Lenne egy szégyentábla ahova kitenném őket+ felraknám az internetre is képpel.

Persze ez személyiségi jogokat sért, úgyhogy először is megváltoztatnám a törvényt.

A másik probléma, hogy valakinek el kellene kapni őket. Mifelénk azt mondják, nehéz bizonyítani, hogy az illető lerakja a szemetet még akkor is ha elkapják, mert ő azt állítja, hogy nem lerakja hanem elviszi a szemetet. Kellene legalább két ember kamerával felszerelve aki kimondottan ezzel foglalkozna de sajnos ilyenre nincs pénz, pedig lehet, hogy olcsóbb lenne mint elszállítani a szemetet.

2009. szept. 23. 21:28
Az illegális szemetet építési törmelék, illetve nem 1 tes.... szatyornyira gondolok, azt AUTÓVAL viszik oda. Nem a város, falu közepéből. Sőt akik ott a közelben laknak.
2009. szept. 23. 21:23

én is nagyon háklis vagyok a szemetelésre, de úgy veszem észre, az emberek nagy része nem foglalkozik vele:( Ez elszomorít.

Nap, mint nap a kisfiamat viszem suliba és látom a kölyköket - elnézést a kifejezésért, de úgy haragszom rájuk - hogy kibontja a cukrot, csokit stb. és már dobja is el a kezéből a papírját! Senki nem szól rá, hiába van mellette a kuka, nem bele dobja, sőt, rá is lép a haverja...a szülei miért nem tanítják meg őket?

Én mindkét fiamat arra neveltem, hogy útközben ha szemét keletkezik vágja zsebre és majd otthon kidobja vagy keressen egy kukát. A hétévesem is tudja!


Én is az összeszedetésre szavazok!

Vagy ha bunkó az illető megérdemelné a lilimia féle jutalmazást:D

2009. szept. 23. 21:22
pénz, közmunka(pl. szemétszedés)
10. Zarahell (válaszként erre: 9. - Zarahell)
2009. szept. 23. 21:18
..persze emberünk kint volt az udvarán, tehát végignézhette/végighallgatta
9. Zarahell (válaszként erre: 5. - Roni24)
2009. szept. 23. 21:16

Ezen már én is gondolkoztam. :)


Mi azt csináltuk, hogy a szervezett szemétszedéskor körbejártuk a telkét a 'jóembernek', és összeszedtük mellette a szemetet. Volt egy szemétszedő kislány is, és olyan gyermeki őszinteséggel szidta a szemetelőket.

2009. szept. 23. 21:15
Én annyira gyűlölöm, ha valaki szemetel, hogy a kéztörésre szavaznék... De ez nem túl humánus...És nem pályázathoz illő :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook