Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit vihet el a behajtó / végrehajtó? fórum

Mit vihet el a behajtó / végrehajtó? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2012. okt. 28. 19:09

Párommal élek 4 éve együtt, a lakás amiben élünk a szüleim nevén van. Párommal amikor összeköltöztünk, előző albérletében felmondta az Internet és Tv szolgáltatást levélben, és nem is fizette ki a további csekkeket. 3 hónap múlva válaszolt a Szolgáltató a levélre, hogy valóban fel akarja e mondani a szerződést. (húzták az időt) Párom telefonon is felmondta a szolgáltatást, de a szolgáltató ez idő alatt folyamatosan küldte a csekkeket, hogy fizesse a Párom. (jelezném, hogy a csekken rá volt írva, ha valaki nem fizeti be az összeget, egy hónap múlva kikapcsolják az Internetet és a Tv, megszüntetik a szerződést. Ehhez képest csak küldték tovább a csekkeket) Kb 150.000 Ft-tal tartozik a Párom. A minap kapott egy sms-t, hogy a saját érdekében vegye fel a kapcsolatot Xy-nal. Jöttek a behajtók. Nekem nincs munkám 5 hónapja, most vettek fel egy helyre, ahol kb 70. ezer Ft-ot kapok majd, de legalább van munkám. Szüleimtől nem tudunk pénzt kérni, Édesanyám kórházban volt, ő is most kezd el dolgozni, ráadásul ő csak részmunkaidősként, apukám pedig szenved a munkájában. Tehát nagyon nem állunk jól. Párom dolgozik, de neki is van hitel, plusz az ő fizetése is épp hogy minimálbér fölött van. Ha jön a behajtó, akkor mit csináljunk? Egyáltalán nem érzem igazságosnak, hogy fizetnünk kellene, hiszen, lemondtuk a szolgáltatást, a Szolgáltatónak kellett volna figyelnie. Tényleg lehetséges lenne, hogy zároltatják a Párom bankkártyáját? (ha zároltatják, akkor ugye elveszik 2 havi fizetése teljes egészben) Mert akkor az én fizetésemből pláne nem élünk meg, mert panel lakás rezsije kapásból 40-50 között, hitel, bkv bérlet(egy diák és egy felnőtt bérlet), és akkor még nem is ettünk semmit. Nagyon rosszul jött ki ez az egész.... És ugye azt is mondták, hogy jogi útra terelik az egészet, ha nem tud fizetni... De miből?????

Ha jönnek akkor a lakásból elvihetnek bármit is? Van egy számítógépünk, felkapják és már viszik is? Vagy hogy működik ez? Kérlek szépen, segítsetek a válaszaitokkal. Szükségünk lenne rá! Semmi félretett pénzünk nincs, nem élünk olyan jól, és csak egy keresetből vagyunk... Előre is köszönöm!

30. 051809cc90 (válaszként erre: 28. - Cs Betti)
2012. máj. 31. 22:38
Nálunk anyumnak van adótartozása...egy házban lakunk...most jött egy levél a földhivataltól hogy ráterhelték a házra az összeget....ezután jönnek foglalni???Mit visznek el?A mi holmijainkat is??Valaki volt már hasonló cipőben
29. eerus
2012. ápr. 24. 18:15

Sziasztok!


Ez a téma engem is érdekelne. Elviszi a végrehajtó a cuccomat, ha nem tudok fizetni? Vagy csak felírja egy listára, hogy mim van? És hogyan határozza meg az értékét? Ja és mi van akkor, ha nincs munkahelyem, ezáltal teljes mértékig elképzelhetetlen a fizetés. Adhatok be valami kérelmet a végrehajtó felé, hogy függessze fel az eljárást? Vagy forduljak a bírósághoz a felfüggesztés végett?

2012. ápr. 20. 11:10
Van 800000 tartozásom.De nem tudom fizetni,jön a végrehajtó foglalni.Csak hogy nincs a nevemen semmi.A ház amiben lakunk az anyósomé.Csak az foglalhatják ami az én nevemen van?A férjem nevéről nem vihetnek semmit?Valaki kérem segítsen.
27. fodbetti (válaszként erre: 26. - Rábört)
2011. febr. 16. 08:49
ezt passzolom, én ilyenről nem hallottam, bár szerintem ez a kilakoltatásra vonatkozik, ha jól sejtem, akik a devizában vettek fel lakáshitelt és nem tudták fizetni, van erre vmi állami rendelet.
26. rábört (válaszként erre: 25. - Fodbetti)
2011. febr. 15. 19:23
és azt meg tudod mondani hogy igaz e az hogy április 30 ig nem foglalhatnak le semmit ezt ma hallottam egy ismerőstől köszönöm
25. fodbetti (válaszként erre: 24. - Rábört)
2011. febr. 14. 11:20
Hát ez függ a tartozás nagyságától, hogy esetleg pénzt látnak e Tőled, de mindenképpen meg kell próbálni vmi kérvényt beadni a végrehajtó felé hogy miért kell a kocsi, mert ha nincs munkád akkor semmit se tudsz törleszteni.
24. rábört (válaszként erre: 23. - Fodbetti)
2011. febr. 13. 16:29
és azt még meg tudod mondani hogy,ha az autóval járok dolgozni akkor is el viszik mert akkor oda a munkahelyem köszönöm
23. fodbetti (válaszként erre: 22. - Rábört)
2011. febr. 11. 18:15
mindent lefoglalnak ami a neveden van,érjen akármennyit. ha el nem is viszik, a forgalmiját, rendszámot le kell add.
22. rábört (válaszként erre: 3. - 95a0f7ade3)
2011. febr. 11. 16:21

segítsetek van egy pár banki hitelem amit nem tudtam fizetni,ezért bírósági végrehajtóhoz kerültek a hitelek. azt szeretném megtudni ,hogy a nevemen lévő autót ami1 Lada ami nem sok érő lefoglalhatják e.

köszönöm a segitséget

21. Justhelp (válaszként erre: 20. - 5e76004fb5)
2009. okt. 21. 12:57
Ezzel én sajnos nem értek egyet, tapasztaltam ennek az ellenkezőjét ! Sajnos nem az megy el végrehajtónak,aki emberből van ,azért azt hogy családoknál ,rémült arcok között foglalgat az emberfia,valljuk be ,gyomor kérdése!De ez csak egy tézis ! Amúgy ,saját tapasztalat:egy kedves végrehajtó miatt ,aki úgy gondolta,hogy minek emberszámba venni az adóst,eljutottunk oda ,hogy az igazi bűnös ,a kár valódi okozója vígan él!Hát ezek után,számomra kérdéses a végrehajtó jóindulata!
2009. okt. 21. 12:34

szerintem sokaknak a filmek álltal látot kép jut eszébe, hogy jön a végrehajtó és visz minden mozdíthatót.

pedig törvényileg szabályozova van a tevékenységi köre. És ő is ember.

Nem fogja lehetetlenné tenni az adóst nem ez a célja.

19. Justhelp (válaszként erre: 5. - Fodbetti)
2009. okt. 21. 11:27

Szia!



Remélem még időben érkezik a segítség ! A 2001/13 IM rendelet szerint,mentes a foglalás alól a foglalkozás gyakorlásához nélkülözhetetlen gépjármű . Érdemes erre az IM rendeletre a neten rákeresni ,mert van még 1-2 hasznos információ!



90. § (1) Mentesek a végrehajtás alól a következő ingóságok:


a) az olyan eszköz, amely nélkül az adós foglalkozásának (hivatásának) gyakorlása lehetetlenné válik, így különösen a nélkülözhetetlen szerszám, műszer, technikai, katonai és egyéb felszerelési tárgy, egyenruha, önvédelmi fegyver, szállítóeszköz, ide nem értve a gépjárművet,



(5) A természetes személy adós foglalkozásának gyakorlásához nélkülözhetetlen gépjármű lefoglalásakor - a zár alá vétel alkalmazásának kivételével - csak a törzskönyvet kell lefoglalni és a foglalási jegyzőkönyv másolatával együtt megküldeni az illetékes közlekedési igazgatási hatóságnak, ha pedig ez nem állapítható meg, a gépjárművet nyilvántartó hatóságnak; az adós a gépjármű értékesítéséig - a zár alá vétel esetét kivéve - a gépjárművet használhatja. Ha az adós a végrehajtási eljárás tartama alatt a foglalkozásával felhagyott, vagy a foglalkozás végzéséhez szükséges engedélyét visszavonták, az (1)-(4) bekezdés szerint kell eljárni.



(6) Ha az (5) bekezdésben említett gépjármű becsértéke nem éri el az igazságügyért felelős miniszternek (a továbbiakban: miniszter) az adópolitikáért felelős miniszterrel egyetértésben kiadott rendeletében foglalt összeget, a gépjármű mentes a végrehajtás alól.



13/2001. (X. 10.) IM rendelet


az adós foglalkozásához nélkülözhetetlen gépjármű lefoglalás alóli mentességéről



1. § A bírósági végrehajtás során a természetes személy adós foglalkozásának (hivatásának) gyakorlásához nélkülözhetetlen gépjármű akkor mentes a foglalás alól, ha a becsértéke nem éri el



a) motorkerékpár esetén a

150 000 Ft-ot;


b) személygépkocsi esetén az

1,2 millió Ft-ot;



Sok sikert!

2009. okt. 7. 19:52
Hű, akkor gyerekholmikat nem visznek el...ezt értékelem. És ha valaki bepakol a gyerekszobába más jellegű dolgokat, azt kiviszik onnan, vagy a gyerekszobába be se tehetik a lábukat?
17. nyta
2009. okt. 7. 18:55

van aki több 100.000-es parkolási büntetést halmozfel,utána meg sír,hogy nincs a gyereknek mit enni adni,ruházni,ha kifizeti....

na őket nem sajnálom!

amikor parkolt nem gondolt rá,hogy ott azonnal izetnie kel a szolgáltatásért,és gyerekei is vannak?

16. nyta
2009. okt. 7. 18:53

ha a tartozást kamat is terheli,ketyeg rendesen+a költségek is hatalmasak.

a tapasztalat az ha van családi segítség a dolog megoldódik,de ha nincs,akkor mindenét elvesztheti az ember...

15. nyta
2009. okt. 7. 18:52
a végrehajtó ingóságokat is foglalahat,aztán ha tényleg nem az adóssé jöhet az igényper...
14. nyta
2009. okt. 7. 18:51

ha egy ingatlan végrehajtás alá kerül és az ingatlanon van hitel is.....őszintén szólva az a legrosszab helyzet,mert a végrehajtó felhívja a bank figyelmét arra,hogy követelését a végrehajtási eljárásban érvényesítheti.a tapasztalat pedig az,hogy a bank kap utána!

ha a tratoözás magas,előszöra véfrehajtói költségek,majd a bank,és ami marad abból kap a végrehajtáis jog jogosultja.

ha nem fedezi?folytatódik...

ha van még ingatlan,kocsi,fizetés,bankszámla,helyszíni foglalási cselekmények....

kemény dió,van hogy egy adósnak egyszerre 4 ingatlana is kalapács alá kerül..

13. dzsigg (válaszként erre: 12. - Oreka)
2009. okt. 6. 16:13

Ennyi hàtralék van?Miért nem fizettétek legalàbb egy törmelékét?

Ez tul nagy összeg.Szerintem irj egy levelet,vagy hivd fel öket,hogy adjanak egy kis idöt.És valamennyit bekell fizetnetek.Ha csak 50 000-et,de akkor is làtjàk hogy megeröltetitek magatokat.

12. oreka
2009. okt. 6. 15:14
az a helyzet ált elő hogy a bank jelzett,hogy ha a hátralékot befizetem akkor visszaálitják a hitelt.Igy már nem olyan szar helyzet de honnan akasszak le 4 mft.Nem tud valaki megoldást?
11. **Rita** (válaszként erre: 10. - Oreka)
2009. okt. 2. 12:55

ez szar helyzet :(

Nem lett volna jobb, ha eladod mielőtt lefoglalják? Talán magasabb összegért találtál volna rá vevőt.

Nincs rokonod akihez mehetnél?Beszélj a védőnővel, a gyermekvédelmisekkel,az nkormányzat szoc. osztályáváal, biztos tudnak segteni

10. oreka
2009. okt. 2. 12:48
Sziasztok!Sajnos végrehajtás alákerült az ingatlan jó nagy kölcsönnel.Valaki nem tud valami gyors megoldást mert három gyermekemmel élünk ebben az ingatlanban.Sürgös lenne.
9. dzsigg (válaszként erre: 8. - 5e76004fb5)
2009. szept. 28. 11:14
Nem nem jàratjàk a szàjukat sajnos.Nekem volt egy 10 ezer forint alatti tartozàsom,egy ideig felszolito levelek,e-mailek,majd egyszer csak megjelent egy férfi aki követelte a pénzt...Befizettük,ha nem fizettük volna ,lefoglalt volna tv-t,vagy szàmitogépet,vagy hasonlot.Nem érdemes ezzel szorakozni
2009. szept. 28. 10:51

Én azt hallottam, hogy a behajtó cég csak a száját jártathatja. A végrehajtó valóban lefoglalhatja,mert a bíróság álltal hozott határozatot hajtja be.

Egyébként valóban nem árt igazi jogi segítség. A bíróságon tudnak tanácsot adni.

2009. szept. 24. 22:51

Hát mekkora ez a tartozás, te jó ég? 12 havi részletre havi 100 000 - egymillió forint? Akkor az nem két hónap alatt gyűlt össze, ezt értettem azalatt, hogy homokba dugtátok a fejeteket.

Én a te helyzetedben biztos, hogy megfognék és rászánnék 15 000 forintot egy ügyvédre, aki az utolsó kiskapukat is megtalálja és tényleg megkeresi, mi a legjobb nektek.

De ha erre nem vagy hajlandó, akkor józan ésszel a bank addig fog elmenni, amíg meg nem kapja az egymillió-x forintját, tehát vagy letiltja a férjed fizetésének egyharmadát, vagy a fejetek fölül értékesítheti simán az ingatlant, ha az egy jelzáloghitel (kérdés, a hitelb biztosítéka a házatok volt, vagy a férjed fizetése.. személyi kölcsön esetén fizetésre is adnak).

Jelzáloghitel esetén, ha a lakásotok/házatok volt a biztosíték, nem mentesít, hogy benne laktok. Bizony.

Azt javaslom, csinálj felhasználónevet itt, és kérdezd meg pontosan, mert az életetek elúszhat rajta: [link]

!

6. fodbetti (válaszként erre: 4. - 5e76004fb5)
2009. szept. 24. 15:10
Behajtó cég. Telefonon hívtak, hogy 3 napon belül fizessük be a pénzt...Különben jogi útra terelik az ügyet. Hát ebben maradtunk, mert fizetni nem tudunk. Ja, 12 havi részletre is jó lett volna nekik. Hát havi 100 ezrünk sincs, annyi a férjem fizuja...
5. fodbetti (válaszként erre: 2. - Zsirek)
2009. szept. 24. 15:08

Azt tudom, hogy a bankok felé csak és kizárólag a férjem a felesős. Én hiába kértem hogy nem kéne pénzt felvenni a testvérének, még én lettem lehurrogva, hogy valakinek segíteni kell rajtuk, közüzemek felé voltak eladósodva, arra kellett a pénz :(:( Semmi írásbeli megállapodás nincs:( Két évig fizették is rendesen, de mostanában már nem tudták.

Nem dugtuk homokba a fejünket, de sajnos mi sem tudtuk fizetni, nekünk is van lakáshitel, engem tavaly decemberben 7 év után a válságra hivatkozva elküldtek a munkahelyemről, két kisgyerekünk van, szóval mi is éppen csak evickélünk:(

Az a kérdés, hogy van egy 17 éves astránk, kábé ér 200 ezret, azt lefoglalják e? Mert a férjem azzal jár dolgozni. (30 km-re lévő másik városban melózik) Szóval nekünk létszükség a kocsi.

A tartozás 1millió200ezer, szóval ha a kocsit lefogják, azzal nem sokat törlesztünk...

Á, nagyon el vagyok keseredve a dolog miatt

2009. szept. 24. 13:47
először azt kell tisztázni, hogy behajtó cégről van szó vagy bírósági végrehajtóról, mert az teljesen más.
2009. szept. 24. 13:13

Ezeket biztosan nem!

a végrehajtás alól mentes vagyontárgyak


Nem lehet lefoglalni az eljáró végrehajtónak azokat a vagyontárgyakat melyek a törvény alapján mentesek a foglalás alól. Kivételt képez az, amikor a mentes dolog vételárának, a vételéhez adott kölcsön összegének, elkészítési és javítási díjának a behajtása érdekében rendelték el a végrehajtást.


A lefoglalást mellőzni kell még akkor is – a kivételektől eltekintve - ha az adós esetleg hozzájárulna a mentes vagyontárgy lefoglalásához.


Amennyiben az adós azt állítja, hogy a végrehajtó a mentes vagyontárgyak körébe tartozót foglalt le akkor, ez a végrehajtási eljárás során, a végrehajtás foganatosításával, kapcsolatos kifogással orvosolható.


Mentes a foglalás alól azok a vagyontárgyak melyek az adós foglalkozásának gyakorlását lehetetlenné tenné, kivétel a gépjármű. A gépjárművek vonatkozásában például az APEH esetében állásfoglalás jelent meg arra, hogy az 500 ezer forint illetve azt el nem érő értékű gépjárművet nem foglalják le.


A gépjárművek lefoglalásával kapcsolatosan sok ellentmondás merül fel. A végrehajtók a lefoglalást akként hajtják végre, hogy az adós birtokában marad a gépjármű, de a forgalomból kivonatják.


Mentes a foglalás alól a tanulmányok folytatásához szükséges eszközök. Rendszeres tanulmányokról beszél a törvény, ma már mindig kell tanulni, így teljes mértékben az eljáró végrehajtó szubjektív megítélése dönt, hogy ezt a törvényi előírást hogyan értelmezi.


Mentes a foglalás alól a szükséges ruházati cikk. Itt személyenként kell érteni, így felsőruházatból 3 felsőruha, 1 télikabát, 1 felöltő, 3 lábbeli.


Nem foglalható le személyenként a szükséges ágynemű, 1 készlet és a hozzávaló huzat. Az adós háztartásában élő személyek figyelembevételével a szükséges bútor, de legfeljebb 3 asztal és 3 szekrény, személyenként 1 ágy 1szék illetve ülőbútor.


A fűtés és világító eszközök is mentesek a foglalás alól.


Nem foglalható le a háztartáshoz nélkülözhetetlen konyhai és háztartási felszerelési tárgyak, pl. edények, porszívó stb., 1 hűtőszekrény vagy 1, mosógép.


A kitüntetések is mentesek ha azt az adós igazolja, hogy Ő kapta.


Azon adósok esetében, akik betegségük, testi fogyatékosságuk miatt kezelésre szorulnak mentes az ehhez szükséges gyógyszer, gyógyászati és technikai segédeszközök, a mozgásában korlátozott adós esetében az adós gépjárműve.


A gyermekek által használ és a gyermekek részére szolgáló minden ingóság mentes a foglalás alól. Ezt a végrehajtók mindig figyelembe veszik és betartják.


Nem foglalható le az 1 hónapra szükséges élelmiszer és 3 hónapra szükséges tüzelőanyag.


A lábon álló termés illetve le nem szedett gyümölcs is mentességet élvez.


Amennyiben az eljárás során kiderül, hogy az adósnak több ingatlana van, és azokat használja, akkor a fenti mentesség csak egy ingatlanra vonatkozik és azt az adós megjelölheti.


Amennyiben az adós élethivatásszerűen mezőgazdasági termeléssel foglalkozik akkor a mezőgazdasági termeléshez szükséges vetőmag, gép – mezőgazdasági gép – és a hozzátartozó felszerelés, igavonó állat, takarmány, 1 tehén vagy más haszonállat és annak részére 3 hónapra szükséges takarmány.


Ma nem jellemző, hogy a végrehajtók haszonállatokat foglalnak le, mert az értékesítéssel kapcsolatos eljárások nagyon megnehezítik egyrészt a végrehajtó másrészt a vevő helyzetété.



A szövetkezeti tag részjegye, a saját jogon szerzett kárpótlási jegy – ha a jogosult tulajdonában van – nem foglalható le.


A postára adott pénz, küldemény, a közforgalmú fuvarozónak fuvarozásra átadott dolog mindaddig , amíg azt át nem adták az átvételre jogosultnak mentességet élvez.


A közraktárba elhelyezett dolog mentes, de a dologra vonatkozó jog, illetőleg a róla szóló okirat már lefoglalható.

2009. szept. 23. 21:48

A hitel felvételével a férjed gyakorlatilag aláírta, hogy felelősséget vállal azért, hogy a bank visszakapja a pénzét. Ő MAGA vállal felelősséget, nem a testvére. Okosabb lett volna fizetni a részleteket, ha kell túlóra, pluszmunka, vagyontárgyak eladása árán, mint homokba dugni a fejeteket... Nem tudom, a férjed és a testévre között született-e írásos megegyezés, vagy szóbeli, amit tanúk tudnak igazolni (pl "egész család tud róla"), ebben az esetben utólag perelhetitek testvéréket a titeket ért kár miatt, de 1. ezt a bank nem fogja megvárni, mivel a férjed kötelezett a bank felé, tehát őket nem érinti ez a háttér 2. ki a fene akarja beperelni a testvérét. Kérdés, hogy annak idején a megbeszélés során mi volt a "B terv", tehát miben egyeztetek meg, hogy mi legyen, ha mégse tudja fizetni. Például mire kellett a hitel? Ha kocsira, adják el, és legyen belőle fizetve a hitel. Ha megélhetésre, akkor mégis hogy képzelték ezt, hogy kajára nem futja, de majd a bank fizeti, aztán majd lesz valami? Egyébként bemehetnek a lakásba és az autót is elvihetitek. Okosabb lett volna a bannkkal egyezkedni, mielőtt behajtásra kerül a dolog, haladékot ugyan nem szoktak adni, de tudtak volna javasolni másmilyen konstrukciót esetleg, hiszen nekik is az az érdekük, hogy visszakapják a pénzüket.

Én felhívnám a bankot, hogy van-e rá mód, hogy visszavegyék behajtásról a dolgot, és ha nem, és a behajtócéggel se lehet egyezkedni (bár ők is fel szoktak ajánlani valamilyen részletfizetést, gondolom azt se tudnátok fizetni, ha a részletet se tudtátok), akkor mindenképp a férjednek kell rendezni a dolgot, mert ha saját magatok értékesítitek pl az autót, biztos, hogy többet kaptok érte, mint amit a bank a kényszerértékesítés során!

Ezenkívül a kereset 33%-a is elvonható ám, egyeneset a munkáltatótól...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook