Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idősen kezdjem el bilire szoktatni a babámat? fórum

Mennyi idősen kezdjem el bilire szoktatni a babámat? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 25. 10:21

mi 1-évesen kezdtük de csak 2-évesen lett szobatiszta!!

csak a baba akarata volt a bilizés,,nem lehet erőltetni

2009. szept. 25. 10:04
koszi mindenkinek a tanacsot!!!!!
2009. szept. 24. 09:42

Ahhoz, hogy sikeres legyen a szobatisztaságra nevelés folyamata, fontos, hogy bizonyos feltételek adottak legyenek a kezdés előtt. A gyermekek egy része akár másfél évesen is készen állhat a szobatisztaságra, míg mások csak három évesen jutnak el idáig. A szülők többsége két-két és fél évesen kezdi el a biliztetést.


Mindenesetre fontos az alkalmas időpont behatárolásához az erre utaló jelek felismerése. Ha akkor erőltetjük a dolgot, amikor a gyermekünk még nincs felkészülve testileg-lelkileg, csak kudarcban lesz részünk. Ne felejtsük el azt sem, hogy ami működött az idősebb tesónál, lehet, hogy a kisebbnél nem fog, illetve a fiúk általában kicsit lassabban haladnak a cél felé, mint a lányok. Az is tapasztalat, hogy a második gyermek sokszor hamarabb lesz szobatiszta, mint az első.


Vegyük figyelembe a külső körülményeket is! Nem alkalmas a bilireszoktatásra olyan időszak, amikor változások várhatók az életünkben (pl. költözés, nyaralás). Ez a folyamat nyugalmat igényel.


Ugyancsak értelmetlen elkezdeni a bilireszoktatást, ha nem vagy képes időt, türelmet szentelni rá, és ha nem tudsz hozzáállni kellő humorral. Ha éppen házfelújításban vagy, ha komoly kihívó feladatot kaptál a munkahelyeden, vagy netán a következő bébi okoz émelygős délelőttöket, nagyon valószínű, hogy nem ez a legmegfelelőbb időszak a bilireszoktatáshoz. Várj egy-két hetet, vagy többet, amikor kisebb lesz rajtad a nyomás.

2009. szept. 23. 19:27
Timikém 25 hónapos, és 23 hósan kezdte el magától. azóta minden okés ---nappal.
2009. szept. 23. 14:31
Az én kisfiam most lett 2 éves, de még hallani sem akar a biliről,vagy a wc-ről.Én nem erőltetem,ha jövő nyáron lesz szobatiszta még az sem késő.
2009. szept. 23. 13:18

Kisfiam majdnem 2 éves volt, mikor elővettük a bilit. Eleinte hagytuk, hogy játszon vele.

27 hós volt, mióta tudatosan használja -. egyszer sem pisilt be és nem is kakilt be azóta.

2009. szept. 23. 12:46
Az én lánykám 18 hónapos és érdeklődik a bili iránt de még csak játéknak veszi.
2009. szept. 23. 12:45
Mi 2 éves kora után kezdtünk neki amikor már jó idő volt. Ez májusban volt, és 2 hét alatt szobatiszta lett. Igaz időnként voltak balesetek. Napi 1x. De mindig jelezte ha pisilnie kellett vagy kakilni. Nem adtam rá pelust csak alvásnál, de azt is 1 hónap után elhagytuk. Este van csak pelenka.
2009. szept. 23. 12:45
szerintem nincs korhoz kötve..amikor ugy érzed,hogy megérett rá ..tehát megérti,hogy oda pisilünk,kakilunk,mikor magátol tudja,hogy az az érzés amit érez épp pisi,vagy kaki....amig ez nem tudatos teljesen felesleges.másfél éves mult a fiam,nálunk még nem müködik...a nagyoknál ilyenkor már ment a dolog...szoltak én adtam a bilit...minden baba más.
2009. szept. 23. 12:42

18 hónapos kora előtt felesleges, mert akkor még nem elég fejlettek a gyerekek a bilizéshez, akkor még jön, amikor jön:)

Utána lehet próbálkozni, de nem szabad erőltetni. Először csak had nézegesse, barátkozzon vele, aztán majd szépen fokozatosan úgyis megszokja, és ki akarja próálni.

2009. szept. 23. 12:39
Mennyi idosen kezdjem el bilire szoktatni a babamat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook