Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A zsírt a kocogás vagy a futás égeti jobban? fórum

A zsírt a kocogás vagy a futás égeti jobban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
123. eddit
2010. júl. 22. 14:49
Ja, a fórumkérdésre pedig a válasz --> nem rég néztem egy dokumentum filmet, amiben azt mondták, a gyorsgyaloglás (tehát, mintha sietnél valahová, mert késésben vagy mondjuk....) kb. ugyanannyi zsírt éget, mint a futás. Úgyhogy bármelyiket csináljátok, rosszat semmiképp sem tesztek.
122. eddit (válaszként erre: 118. - 0995f3654a)
2010. júl. 22. 14:47
Teljesen egyetértek. Én is fogyást tűztem ki célul. Nem sokat, épp csak annyit, amennyi még zavart és le szerettem volna adni. Megpróbáltam mindent...aerobic, edzőterem, úszás, bicaj....de ami nekem is leginkább segített, az a futás, kocogás, jogging. Persze rendszeresen. Én speciel eleinte walk aerobiccal kezdtem, ez megfelelő alapot biztosított nekem, örök hála Leslie Sansone-nak :DDDD Aztán a jó idő berobbanásával minden másnap járok kocogni, és mondhatom, hogy a heti 1 kg mínusz garantált. Sok sikert mindenkinek!
121. 0c930ce391 (válaszként erre: 119. - 00346cf747)
2009. júl. 10. 11:30

Talán nem a fogyózás miatt fut, még ha nagydarab, akkor sem. Különben nem volna kitartó. Én is ismerek hogyismondjam erős testalkatú embereket, akik sportolnak, de azért elfogadják az alapalkatukat, mindamellett, hogy teszenek azért, hogy a leheteő legjobbat hozzzák ki az adottságaikból. Ezt szeretném elérni, lelkifurdalás nélkül enni, (az örömmel, kitartóan sportolás megvan!) és elfogadni, hogy milyen vagyok.

Tudod, nekem is van, aki beszól, hogy miért fogyózol mindig? Látják, hogy rendszeresen futok, és 7 éve ugyanúgy nézek ki (jó, 5 kg-val több vagyok, de az avatatlan szemnek nudli, és éppen ezt dolgozom le, lásd naplóm). Sosem leszek 50 kg, a 70nel is megelégszem, de az legyen kemény husi!

120. 0c930ce391 (válaszként erre: 118. - 0995f3654a)
2009. júl. 10. 11:26
Olyan ari, hogy szaladásnak nevezed:-) nekem az olyan, mintha valaki elől szaladnék, tudom, hogy Te nem erre gondolsz. :-)
2009. júl. 9. 13:59
Ismerek egy fazont, aki legalább öt éve fut a házunk előtt, pont ugyanúgy néz ki most, mint akkor :(
2009. júl. 9. 13:01
A szaladás nagyon egészséges és hatékony, persze csak ha rendszeresen eljárunk. Úgy nem lehet eredményt elérni, hogy minden hónapban egyszer eszünkbe jut s akkor elmegyünk. Tapasztalatból mondom, minden este szaladok, legrosszabb esetben is a 7bol 5 napot s ha nem, hasizmot meg egyéb gyakorlatokat végzek. Min.45 percet szaladok minden nap vagy többet, attól függ. Fontos, hogy ne ragadjunk le, mindig újabb célokat kell magunk elé tűzni s ezeket kitartóan meg is valósítani.S aztán ugyanannyi idő alatt, hosszabb távot megtenni. Szaladás előtt min. 2-3 órával nem ajánlott enni, mindig be kell melegíteni s eleinte csak kocogni. A légzésre is oda kell figyelni, szaladni is tudni kell.Egy idő után csökken az éhségérzet s már kevesebb ételt fogyasztunk, én legalábbis így vagyok. Végülis megéri, egy deka súlyfelesleg sincs rajtam,a rendszeres szaladástól izmosak a lábaim, hasam, a bőröm is feszesebb tőle.A futópad nem rossz de kint sokkal hatékonyabb és látványosabb eredményeket lehet elérni, utóbbit ajánlom. Mindenkinek ajánlom, aki fogyni szeretne, mert minden izmot megdolgoz...ja és sok kitartást,vagy az alakját formálni, ha nem is megy elsőre vagy nehéz eleinte, semmiképp sem szabad abbahagyni,a végeredmény majd mindenért kárpótol.
117. 0c930ce391 (válaszként erre: 116. - Fe9e12ede0)
2009. júl. 5. 11:58

Te igazán otthon vagy a témában, ami tök jó. :-)Én mégis azt mondom, hogy az itt fórumozó n ő k többsége súlyfeleslegétől akar megszabadulni, tehát nemhogy futni nem nagyon bír, de kocogni is alig. Szerintem ha valaki belekezd egyáltalán a mozgásba, ha azelőtt nem tette, akkor a fokozatosság elve a lényeges, hogy sikerélménye legyen, és akkor majd futni IS fog tudni, addig pedig elég a kocogás. Az enyém nem tudományos, hanem pedagógiai szempont, ezért nem cáfolom a véleményedet, hanem megemlítem a saját álláspontomat mellette.

Azért tanácsot kérek, mert látom tényleg értesz hozzá: 32 éves vagyok, 4 kg súlyfeleslegem van a versenysúlyomhoz képest, elég jó az állóképességem, mert 7 éve sportolok. Volt egy bokaszalag-sérülésem télen(ez a harmadik...), ezért óvatosan edzek. (orvosi javaslatra gumizoknival, salakon kocogok). Odafigyelek az étkezésre, csökkentettem a szénhidrát-bevitelt, heti 6x edzek, ebből 3 kocogás, eddig 25 percet bírok :-))), a többi aerobik jellegű alakformáló edzés. Mire számíthatok? Elég lesz ez, hogy formába hozzam magam és ledobjam a négy kilót? Nem sürgős....:-))) Köszi

luxy

116. fe9e12ede0 (válaszként erre: 113. - NOA)
2009. júl. 5. 05:52

Nem is értem, hogy ivódhatott be a köztudatba ez a bűvös 25 perc. Zsírégetés akkor kezdődik, mikor "tartalék" energiára van szükség. Ha alvás után felébredsz, akkor szinte biztos hogy már tartalék energiára ketyegsz. Ha csak sétálsz, akkor az emésztésből juthatsz annyi energiához, hogy nem 25 perc, de még 2 óra után sem indul be a zsírégetés, sőt még hízhatsz is közben. Ha meg már beindult, akkor a tempóval együtt növekszik a zsírégetés. Ha már futsz, és égeted az izom szénhidrát (glikogén) tartalékát, a zsírégetés még akkor is fokozódik, bár százalékos arányban már a szénhidrát fogy jobban. Egészen addig, míg jut elég oxigén, ha már ez is fogytán van, és még növelni kell a teljesítményt, akkor meg szinte kizárólag csak az izmok tartalék energiaforrása jön számításba. De szerintem ezt is felesleges túllihegni, hogy ilyenkor nem ég a zsír, az nem nagy baj. A nap hátralévő részében (3 napig is eltarthat) a szervezet megpróbálja visszaállítani az izmok tartalék raktárait, (erre a zsír teljesen alkalmatlan), így minden felesleges szénhidrátot itt tárol. Ha ez a raktár megtelik, azután fogja csak zsírrá alakítani. DE! amíg ez a folyamat tart, addig még alvás közben is több zsírt égetsz mint általában. A kocogás alatt elégetett zsírral azért is felesleges foglalkozni, mert a tevékenység befejezte után a többszörösét lehet visszahízni, akár szénhidrátok zsírrá alakításával is! Ezért célravezetőbb szénhidráttal kiéheztetni a szervezetet (sprintek, HIIT- high intensity intervallum training, súlyzás stb.), aminek következtében inkább szénhidrátot fog bespajzolni, és a zsírtól inkább megszabadul. Míg aki csak órákat kococ, az a zsírt elveszi a szervezetétől, a szervezet meg úgy gondolja, hogy pihenőkor inkább abból tárol be, hisz arra van szüksége. (szénhidrátból nem is tud, hisz a szénhidrát raktárak nem merülnek le az izomban, tehát még a szénhidrátot is átalakítja zsírrá). Elég csak megnézni a focistákat vagy a jégkorongozókat, milyen szálkásak, sportjuk közben minimális amit az aerob tartományban töltenek.... Túl sok kocogás már csak azért sem hasznos, mert beindul a kortizol termelés, ami inkább az izmokat építi le, és a zsír betárolását fokozza, főleg a köldök körüli elhízásért felel. Ha megvizsgáljuk energetikai szempontból, 1 óra kocogás kb 300 kcal. 1 óra intenzív futás 900 kcal. Három óra kocogás fogyasszon annyi energiát, mit 1 óra intenzív futás (laktát küszöbön). Én inkább ezt választom, már csak a ráfordított időt figyelembe véve. Valamint nagyobb intenzitás jobb kondi, jobban megőrzi az izomtömeget.


Egy tanulmány a témával kapcsolatban:

[link]

115. 5e48d37001 (válaszként erre: 113. - NOA)
2009. júl. 5. 01:50
És az nem volt benne,hogy a futó tele gyomorral,vagy étkezés után 1-2 órával állt csak a futógépre?
114. 0c930ce391 (válaszként erre: 113. - NOA)
2009. júl. 4. 21:25
Jó hír. :-)
113. NOA
2009. júl. 4. 20:41

A Minap volt a tv.-ben a Tények és tévhitek c. műsor.

Nem tudom ismeritek.-e?

A helyszinen végzik szemelött a kisérleteket néha egy orvos áll be és saját magán engedi végrehajtani a kisérletet.


A lényeg:Abban a pillanatban beindul a zsirégetés mikor a futónő elkezdett gyalogolni a gépen.Égett a zsír és a szénhdirát is.Nem kell várni 25 percet mig beindul a zsírégetés.

Ez a legújabb kisérlet eredménye engem is ledöbbentett mivel máshogy tudtam.

2009. júl. 4. 15:50

Szerintem kocogni érdemes, huzamosabb ideig. én 25 percet bírok, egy hete kezdtem el megint, bokasérülésem volt a télen. 40 perc a célom! Perzse, hogy fogyni akarok, vagyos inkább alakulni.

Mindenesetre mozogni kell, hogy fogyjunk, nem éhezni. Slussz.

2009. jún. 12. 21:50

sziasztok:D


szerintem ez egyén függő de ez csak magánvélemény, persze csakis hosszú évek tapasztalatai után. Nálam a futás picit méretesebb combikákat eredményezett, lehet, hogy egy kis alakformáló tornát is kellett volna a futás után végezni, nem tudom mindenesetre ez most úgy tűnik visszafordíthatatlan.. de mondom ez tuti alkatfüggő mert valakinek viszont baromi szép combjai lesznek tőle...

110. lexi018
2009. jún. 5. 14:24

és valóban a futás a legjobb zsirégető????

Attól nem lehet vastagodni?(pl comb,fenék)

2009. márc. 4. 13:19
Nem szerintem ,hanem valójában mindkettő égeti a zsírt ha a munka ideje meghaladja a 40 percet.És alatta is ha az izomglikogén raktáraid üresek/reggel éhgyomorra pl./akkor akár pár perc alatt is eléred a zsírégetési tartományát a szervezetedenek.Különbség a kalóriafelhasználásban van,természetesen minél felpörgetettebb izommunkát végzel annál több kalóriát égetsz el percenként.Mivel a tempós futás megterhelőbb ott több kalória ég el/ez nem zsírbontás!!/
2009. febr. 9. 15:35
Szívesen :)
107. Pirosalma (válaszként erre: 106. - B0bdc28e7e)
2009. febr. 5. 15:24
Köszönöm, ez jólesett.
2009. febr. 5. 14:27
Nem gond :D Legalább okos vagy
105. Pirosalma (válaszként erre: 104. - B0bdc28e7e)
2009. febr. 3. 19:24
Igen, itt is.
2009. febr. 3. 18:08

Hello!

Sztem a futás jobban égeti nem?

ti mennyit szoktatok?

ui:pirosalma:

látom itt iso koskodsz a biokémiával vagy mivel (mint az anorexiás fórumon lilimiával)

103. Pirosalma (válaszként erre: 102. - 3a35a2b906)
2008. okt. 29. 15:50

Semmi gond, nem haragszom, megesik, hogy tiszta ideg az ember.


(Amúgy nem, nem vagyok művelt, kikérem magamnak;-)

2008. okt. 29. 15:46
mert nem láttam amit írtál. a sértegetést te keztded nem említeném a helyedben és privit kértem tőled nem közöst.:D figy bocsiánat amúgy. tanúltad amit tanúltál művelt ember vagy. én állíthatom hogy ezekben kevesebet tudok de mást tapasztaltam. és nagyon durván lekészóltem ma valamitől amit rajtam töltöttem ki. sorry
101. Pirosalma (válaszként erre: 100. - 3a35a2b906)
2008. okt. 29. 15:42
Miért sértegetsz még mindig? Befejeztük, kész.
100. 3a35a2b906 (válaszként erre: 83. - Pirosalma)
2008. okt. 29. 15:37
magozott meggy volt. kötekedsz de nem veszed észre a részletekbe megyek bele. szerintem ezt a mondatot sem úgy értelmezed ahogyan lehetne most...nincsen meg az a hátsó kanyar a fejedben ami másoknak van. van inteligen ember és okos. meg vegyes. többi most lényegtelen. te az okos vagy. okos lehet ostoba inteligens meg műveletlen. nem részletezem.
99. Pirosalma (válaszként erre: 97. - 3a35a2b906)
2008. okt. 29. 15:34

Szia!


Nem értetted meg, amit mondtam. Rendben, fejezzük be!:-)

98. 3a35a2b906 (válaszként erre: 85. - Pirosalma)
2008. okt. 29. 15:34

kijött belőlem -50kg.:D persze, ezekre gondoltam

akarsz rakj be egy ketrecbe és nézzél meg. szaladgálok is neked a malomkeréken ha kell:D

gondolod megahízási elméleteid is fel tom borítani. mert betegesen gyorsan tudok hízni is. de aláirom a papírt ha meghaltam felboncolhatsz nyugodtan, ki is tömhetsz. igen, jól érzed hogy rettentően cinikus lettem és primitív ami tutira az ostobaság jele. egyszerűen utálom az okos de okoskodó embereket. ami tény az tény marad. vérvétel eremények jóak, bajom nincsen, szép nem lettem, erőm van, enni szeretek, durván 50 kg jött le róla. befejeztem ezt a fórumot mert hánynom kell ettől már. bármit írok hogyan csináltam te hozzászólsz. engem nem érdekel a véleményed mert nekem így bevált. nem vagy dagadt nem csináltad végig könnyű beszélni. mégegyszer kérlek privátba zavarj ezekkel és ne kommentálj minden hozzászolást mert most már az a pillanat van amikor idegesítő. mellesleg a haragom 9 tizede nem is ellened szól vagy miattad van hanem teljesen más miatt csak itt robbantam ki ezért bocs. pofám nagy ezt meg megszokhatta már mindenki. de tényleg vérszemet kapok a tanúlt emberektől akik marhaságokat írnak. Villers is megkapta a hozzászólást miután valamit írt nekem minap. A hozzászólónak pedig igaza volt sajnos.

2008. okt. 29. 15:24
ja és nem sértegetni akartalak. de nem kicsit leszek ideges akkor amikor azt mondod nem igaz amit mondok. mert én evvel foglalkoztam fél évig és lefogytam. igazából grafikus lévén photoshopoztam a képeket, vagy koplaltam fél évig...és most kitalálom ezeket mert ennyire beteg vagyok:D vagy nem vagyok egészen emberi és az én testem tök más. wááá:D
96. 3a35a2b906 (válaszként erre: 91. - Pirosalma)
2008. okt. 29. 15:20

azt hiszem nem bocsájtkozom veled vitába többet mert kezdesz agyamra menni. nem tom milyen 8 meg 3 ezer kalóriákat írsz. én leírtam megy 52 kalória 100gramm más ki tudja számolni a 6kg.ot mennyi meg a többit is.

a másik hogy élettant meg egyebeket én is tanúltam orvosin 2 évig majd mégis reklágrafikus lettem. Amúgy családban mindenki orvos, nővérem gyógyszerásznek tanúlt de kutató pontosan tudom mi merre nem hiszem szükségem lenne a kioktatásodra. A másik hogy az a kutató aki ezerszer többet tus és használja a fejét mert ugyebár én nem azt teszem:D az mondta ki hogy ezeket tanúlták de amúgy nem pontos amit tudnak és az is csak behatárolás nem pontos ismeret, feltérképezetlen a legötbb dolog általánosításról van szó. A továbbiakban priviben oltogass iylen dolgokkal mert felénk tanúlt család van doktorokkal színesítve akik mind belátják a dolgok nagy része nem ismeretes tény és akkor te belekapaszkodsz a tudásba ami koránt sem biztos és okosnak hiszed tőle magad. Életed végéig tanúlsz és sosem leszel okos. senki sem. de próbálkozni lehet. Én azt csináltam amit mondtam és lefogytam. Nem tetszik akkor ne nézz rám. ennyi. te fogyj úgy ahogyan akarsz,majd ne merjél megenni 1kg gyümit mikor diétázol és kapj vérszemet a hülyeségtől. a te dolgod mennyi ideig élsz engem kérdeztek és leírtam hogyan. mivel nekem működött ezért másnak is fog. nem értem ha én így megoldottam a többletet akkor minek kell idejönnöd és leírnod azon ismereteket amiket bárki tud aki rákeres. Ha igazak lennének most nem 76kg lennék, nem is 117 mint voltam, hanem 140. erről ennyit. aki megkérdezi hogyan fogytam le annak elmondom megint. és engem megnyugtat a tény hogy több orvos is elmondta amit tanúltak blama nagy részt. te kapaszkodj bele a tankönyvekbe én megyek és szárnyalok a hülyeségemmel inkább.

95. 2577cdcc12 (válaszként erre: 94. - Pirosalma)
2008. okt. 29. 12:12
Ma jobban ráérek, olvasgattam, és láttam valahol, hogy reagáltál. Akkor néztem át ide, és ni-ni igazam volt :o)
94. Pirosalma (válaszként erre: 93. - 2577cdcc12)
2008. okt. 29. 12:01
Helló, Villers:-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook